Sponsorlu Reklam

Kaş Microblading Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Herşey Burada!

Sponsorlu Reklam

Microblading kaş yani kalıcı kıl tekniği uygulanarak yapılmış kaş nedir? Microblading kaş kimlere yapılır? Microblading kaş ne kadar sürer? Gibi bir çok soruya cevap bulacağınız makalemizde işlem ve işlem sonrası hakkında bilmek istediklerinizi bir araya getirdik. Yüzün ifadesini belirleyen ve gerçekten sandığımızdan da hassas olan kaşlarımıza özenle bakıyoruz ama çoğu zaman dökülmeler meydana gelebiliyor. Doğuştan eksik olan kaşlarımızı veya dökülmeler sonucunda kaşlarımızda oluşan boşlukları her gün kaş farı ile doldurmak zor gelebiliyor. Sürekli makyaj yapmaya ve kaşlarınızı taramaya bağımlı olmak istemiyorsanız sizin için önereceğimiz şey tabii ki microblading kaştır. Peki microblading kaş ne demek? Gelin birlikte bakalım.

Sponsorlu Reklam

Microblading Kaş Ne Demek

Kaşlardaki dökülmeler veya eksik çıkmaktan kaynaklanan, yanlış kaş alımı sonucunda ortaya çıkan boşlukları dolduran, yarı kalıcı bir uygulamadır. Semipermanent diye geçen bu uygulama kalıcı makyaj kategorisine girse de tabii ki belirli bir süre kullanılabiliyor. Bir süre sonra ortadan kayboluyor. Microblading, kaşlarınızdaki eksik olan alanları doldurmak için kaştaki kıllarınızın arasına renkli pigmentli boyalar ile vuruşlar yaparak boşlukların doldurulması işlemidir. Kıl şeklinde çizilen ve kendi kaş kılınızın doğrultusunda yapılan bu uygulama sonrasında daha dolgun, yoğun ve kalın kaşlara sahip olabilir, kaşlarınızdaki boşluklardan kurtulabilirsiniz. Bir çok kadının yaptırmak isteyip de bir türlü cesaret edemediği microblading yani kalıcı kıl tekniği ile tanışmaya hazır mısınız?

Microblading Ne Kadar Sürer?

Microblading kaş işlemi ortalama olarak 2 saat sürer. Kaşlardaki boşluklara ve estetisyenin yapacağı tasarıma bağlı olarak bu işlemin süresi kısalıp uzayabilir. Her vuruşta kaşı taklit ederek rengi deriye işlemek ve her vuruşta kendi kaş kılınızı taklit etmek biraz zaman alıyor normal olarak. İnce kaşları olanlar, kaşları dökülenler, kaş yolma gibi hastalıklar ile baş edemeyenler için microblading kaş uygulaması mükemmel bir seçenek olabilir.

Microblading kaşlar genellikle 1 yıldan daha uzun bir süre boyunca kullanılabilir. Microblading kaş kullanım süresi cilt tipine de bağlı olan bu süre kişinin kullanımına ve uygulanan ürünün kalitesine göre uzayıp kısalabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Microblading Sonrası

Microblading yaptırdıktan sonra cildinizin içerisine renk pigmentleri boşaltıldığı için bakımının iyi yapılması gerekiyor. Uygulama sonrasında kaşlarınıza dokunmamanız ve sadece nemlendirmek için nemlendirici kullanmanız gerekir. Bunu yaparken bir pamuk veya temiz bir peçeteden yardım alabilirsiniz. Kaşlarınızı en az 2 hafta süre ile korumaya almanız gerekiyor. Banyo yaparken veya yüzünüzü yıkarken kaşlarınıza su değdirmekten kaçının. 2 hafta süre içerisinde yüzünüz için peeling veya alkol bazlı temizleyici kullanmayın. Uygulamayı yaptırdıktan sonraki ilk hafta kaşlarınızın çok koyu olduğunu düşünürsünüz, bir aya kadar kaşlarınızın rengi tam olarak oturmayacaktır. Cilt renginize ve kaş renginize uyumlu olarak yapılmış olan bu kaşlara alışmanız biraz zaman alacaktır.

Mikroblading Kaş Rengi Değişir Mi?

Microblading kaşları yaptırırken kaş uzmanının alanında çok iyi olması ve tecrübeli olması gerekir. Bu kaş tekniğini uygularken ki becerisi bir yana tasarımını da çok iyi şekilde yapmalıdır. Kaş tasarımı sırasında kaş rengi seçimi de yapıldığından bu en hassas olan noktalardan biridir. Cilt renginize uygun olmayan bir kaş rengi seçmeleri durumunda kaşlarınız renk değiştirip turunculaşabilir veya grileşebilir. Uzman ellerde yapılan ve tasarımı çok iyi olan bir kaşın rengi değişmez.

Microblading Fiyatları

Microblading kaş fiyatları kullanılan malzemelerin pahalı olmasından ve yapan kişinin çok vaktini almasından dolayı biraz pahalıdır. 800 ile 2000 tl arasında değişen fiyatlarına bakarak şunu söylemek isteriz ki bir uzman elbette ki tecrübelerinin ve deneyimlerinin de parasını alacaktır. Bu nedenle çok uygun fiyatlı güzellik merkezlerine gidip bu işlemi yapıtırken bir kez daha düşünmenizi öneriyoruz. Mutlaka deneyimli biri tarafından bu işlemin yapılması gerektiğini unutmayın. Yüzünüzün ifadesini değiştiren en nadide parçalarımızdan biri olan kaşlarımızı yaptırdıktan sonra pişman olmayı hiç istemeyiz.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/guzellik/kas-kirpik-serumu-ve-en-iyi-kas-kirpik-yagi/

Sponsorlu Reklam

Microblading Yaptıranlar

Kullanıcı Diyor Ki; Geçen sene microblading yaptırmıştım ve fiyatı çok ucuz olduğu için denemek istedim. Kaşlarımı yaptırdıktan sonra kaşımda renk değişimleri oldu, yeşillenmeye başladı ve insan içine çıkamaz bir hale geldim. Eski dökülen kaşlarımı çok çok aradım ama maalesef bu işin geri dönüşü yok. Bir yıl bekledim geçmesini ama sakız gibi bulaşık asla geçmiyor. Yaptıranlar 1.5-2 yıl sürüyor dediler ama ben çok pişman oldum siz de olmayın diye yazıyorum.

Kullanıcı Diyor Ki; Lazer için gittiğim güzellik merkezinde microblading de yapılıyormuş ben sonradan öğrendim. Kaşlarım çok seyrek olduğu için bende yaptırmak istedim. Microblading için ne tarz bir kaş istediğimi estetisyenim ile konuştum ve bu konuda çok uzman olduğunu bildiğim için kendimi emanet ettim. Benim için çok önemli olan yüzümün en değerli parçalarından biri olan kaşlarımı bu kadar kolay emanet etmeme çevremdeki herkes çok kızmıştı ama sonucu görenler bayıldı. oldukça doğam görünen mükemmel kaşlarım oldu. Kaş farlarını kaş kalemlerini çöpe attım. İşin uzmanına rahatlıkla teslim edebilirsiniz kaşlarınızı.

Kullanıcı Diyor Ki: Çevremdeki orta yaşlı ve yaşlı insanlar yaptırınca çok memnun kaldı ama gençler genelde memnun kalmadığı için bende yaptırmadım.

Sponsorlu Reklam

Kullanıcı Diyor Ki: Sınav dönemi strese bağlı olarak ortaya çıkan bir hastalık varmış tabii ben bunun hastalık olduğunu düşünmüyordum. Ders çalışırken bir soruda takıldığımda kaşlarımı yoluyordum ve o kadar gür kaşlarım olmasına rağmen çok seyrekleşti. Sürekli dökülen kaşlarım yüzünden sınav döneminde psikolojim bozuldu ve biraz da kendimi motive etmek için microblading yaptırmaya karar verdim. O kadar zor bir durum ki kaşların olmaması Allah kimseye yaşatmasın diyorum ve bu microblading uygulamasını bulandan da yapandan da Allah razı olsun demeden geçemiyorum. Kaşları olmayan herkese tavsiye diyorum ama kaşlarınız var ise onların kıymetini bilin. Ne kadar doğal durursa dursun en güzeli kendi kaşlarınız.

Microblading kaş uygulaması hakkında bilemk istediğiniz her şeyi anlattık. Kaşlarınız az ise, dökülüyor ise veya çok yoğun bir kaşın hayalini kuruyorsanız avantajlarını ve dezavantajlarını bir teraziye koyun. Gerçekten istiyorsanız ve yaptırmaya karar verdiyseniz de size nacizane tavsiyemiz ucuzunu aramayın. Bu işlemi yukarıda gördüğünüz gibi maliyetli malzemeler ile yapıyorlar ve bu işte uzman bulmak gerçekten çok zor. Sokak arasındaki kuaförlerin bile microblading yaptığı şu dönemlerde kaşlarınızı heba etmemek için alanında en iyi olan mümkün ise referanslı güzellik merkezlerine giderek bu işlemi yaptırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat