Sponsorlu Reklam

Katlı Saç modelleri 2019

Sponsorlu Reklam

Saç şeklinizde bir değişiklik yapmanın zamanı gelmedi mi? Senenin modasına en uygun, şık ve mükemmel saç modellerini ve kesimlerini sizler için bir araya getirdik. Her türlü saç şekline uygun olan katlı saç modellerini uzun katlı saç, kısa katlı saç, küt katlı saç modellerini ince telli veya kalın saçlarınızda deneyebilirsiniz. Sizin için en uygun modeli bulmak için yazımıza dikkatle göz gezdirin ve favorilerinizi yorumlar kısmına yazın. Bizim size ilham olduğumuz gibi siz de diğer ziyaretçilerimize bu şekilde ilham olabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Katlı Saç Nedir?

Geçmiş dönemlerde annelerimizin ve teyzelerimizin genç bir kızken çok fazla kullandıkları bu modelde geriye dönüş yaşanıyor. Sadece ülkemizde değil dünya çapında bir çok ülkedeki moda ikonları ve sanatçılar bu saç modelini tercih etmeye başladı. Haliyle sevdiğimiz ve gözler önünde olan bu insanlara bakarak toplumumuzda da katlı saç furyası başlamış durumda. Peki katlı saç nedir ve avantajları nelerdir bu sorulara kısaca cevap vermeye çalışalım. Saçın katmanlı olarak kesilmesi ile katlı saç modası oluşturuluyor. Katların yani kesimin nereden başlayacağına siz karar veriyorsunuz. İsterseniz sadece belirli bölgelere yani sadece ön kısma da kat attırabilirsiniz. Ya da saçlarınızın ön kısmına düz bir perçem yaptırıp arka kısımlarına katlar attırarak saçlarınızın hem daha uzun görünmesini sağlayabilir, hemde saçlarınıza hareketlilik katabilirsiniz. Düz saçlara sahipseniz saçlarınızın hacimsizliğinden ve durgunluğundan şikayetçiyseniz eğer katlı saç modeli ile saçlarınıza hacim kazandırabilir, durgun saçlarınızın havasını değiştirerek hareketlenmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında saçlarınız kalın ve asi ise saçlarınızı daha ince göstermek ve sakinleştirmek için de katlı saç modellerini kullanabilirsiniz. Favori modelinize karar verin ve ekran görüntüsü alarak kuaförünüzden isteyin. Tabi beklentilerinizi de söyleyerek katların yerine ve miktarına kuaförünüz ile birlikte karar verebilirsiniz.

Katlı Saç Modelleri 2019

1-Önü Katlı Saç Modelleri

Yüzünüzün genişliğini ve yuvarlaklığını saklayacak çok yönlü harika bir model ile karşınızdayız. Saçlarınızın sadece ön kısımlarına atılan katlar ile durgun görüntünüzü ortadan kaldırabilir, yüzünüze ve saçlarınıza apayrı bir hava katabilirsiniz. Yüz şeklinize bağlı olarak uzun yüz yapısına sahipseniz katları daha kısa tutmanız, kısa ve yuvarlak yüz yapısına sahipseniz yüzünüzün daha uzun görünmesi için katları daha uzun yaptırmanız gerekiyor. Modeli oluştururken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de katların başlangıcıdır. Hangi yüz tipine sahip olursanız olun eğer uzun saçlara sahipseniz katların çene çizgisinin üzerine çıkmamasına dikkat edin. Her iki yüz tipine de çeşitli varyasyonlar yapılarak uyumlanabilecek bu model ile hem saçlarınıza kesim yapıyor ve yeni bir modelin tadını çıkarıyorsunuz, hemde uzun saçlarınızı kullanmaya devam ediyorsunuz. Saçlarınıza değişiklikler yapmak istiyor ama bunun hem etli hemde minimal olmasını istiyorsanız önü katlı saç modeli tam size göre.

Sponsorlu Reklam

2-Perçemli Katlı Saç

Orta uzunluktaki saçlara sahipseniz ve kalın saç telleriniz varsa bu perçemli katlı saç modeli tam size göre. Katmanları elmacık kemiği hizasında veya perçemin hemen altında başlatarak saçlarınızın dalgasını vurgulayabilirsiniz. Ayrıca bu katmanlar sayesinde yüzünüze ve saçlarınıza doğal olarak hareket kazandırabilirsiniz. Yüzünüzün zarifliğini otaya çıkaracak olan perçemli katlı saç modelini her türlü kıyafet ile kullanabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında sadece spor kıyafetlerle uyumlu olabileceğini düşünebilirsiniz. Bu fikrinizde kesinlikle yanıldığınızı katlı perçemli saçlarınız ile abiye giydiğinizde fark edeceksiniz. Üstelik de saçlarınıza hiçbir müdahale etmeden, minimum emek ile mükemmel bir düğün görüntüsü oluşturabilirsiniz. Günlük hayatınızda da kısa sürede hazırlanmanızı sağlayacak olan bu saç modeliyle ısıtıcılı saç şekillendiricilerinizi uzun bir süre rafa kaldıracaksınız.

3-Omuz Hizasında Katlı Saç

Omuz uzunluğundaki saçlarınızı daha uzun göstermek ve saçlarınıza hacim vermek için farklı yollar aramayın. Sadece saç kesiminiz ile istediğiniz her şeyi elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey çenenizin hizasında başlayan katlı saç kesimini denemek. Deneyince mutlaka beğeneceğiniz bu hareketli ve katlı saçlarınızı her türlü elbise ile kullanabilirsiniz. Temizlik sırasında veya ders çalışırken saçlarınızı ufak bir at kuyruğu yapabilir, hafta sonu gezilerine giderken saçlarınıza renkli bandajlar tutturabilirsiniz. Düğünlere giderken herhangi bir aksesuara gerek duymadan sadece saçlarınızın hareketi ile göz doldurabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

4-Kısa Katlı Saç

Saçlarınızı kısa kullanmayı seviyor ama feminen bir görüntü yakalayamıyorsanız bu saç modeli ile aradığınızı bulabilirsiniz. 90 lar ve 2000 lerin başlarında çok moda olan Sibel Can’dan Hadise’ye kadar ülkemizde bir çok ünlünün tercih ettiği bu saç modeli bu aralar geriye dönüş yaşıyor. Kullanım kolaylığı, katların kazandırdığı hareketlilik ve hacimli görüntüsü ile dikkat çeken bu saç modelini favori saçınız olarak belirleyebilirsiniz. Sabah uyandığınızda taramaya bile gerek duymayacağınız bu saç modelini gün içerisinde kullanırken sadece saç sabitleyici bir sprey kullanın ve kısa katlı saç modeli ile rahatlığın tadını çıkarın.

5-Kalın Saçlar İçin Katlı Saç

Katmanların yerlerini iyi belirleyerek saçlarınızın kabarıklığını kontrol edebilir, saçlarınıza yeni bir yapı kazandırabilirsiniz. Uzun katmanlar kullanarak saçlarınıza daha hafif bir görüntü kazandırabilir, yuvarlak bir fırça ile saçlarınızı çok güzel şekillendirebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

6-Katlı Uzun Saç

Uzun ve katlı saçların ne kadar mükemmel olduğunu herkes bilir. Şık bir görüntü elde etmek ve abiyeleriniz ile uyumlu olabilecek en güzel katlı saç modellerinden biridir. Özellikle de düz ise uzun saçlarınız daha da muhteşem bir görüntü elde edebilirsiniz. Uzun düz saçlı kadınların şikayeti hep sıradan ve durgun olmaktır. Katlar ile beraber saçlarınıza ve yüzünüze hareketlilik katabilir, gözlerinizi daha da ön plana çıkarabilirsiniz. Katlar sayesinde kirpikleriniz ve kaşlarınız saçlarınızdan ayrılarak yüzünüzün açılmasını ve aydınlanmasını sağlar.

7-Orta Uzunluktaki Katlı Saçlar

Herkesin istediği hacimli bir görüntüyü elde etmenizi sağlayacak, uzun süredir hayalini kurduğunuz dolu dolu saçlara sahip olmanızı sağlayacak olan bir model ile karşınızdayız. Saçlarınızı daha uzun gösterebilen bu model ile sadece saç spreyi ile gün boyunca düzenli ve özenli görünebilirsiniz. Saçlarınızın ön kısımlarındaki hareketli katlar ve ufak bir gülümseme ile girdiğiniz her ortamda dikkatleri çekmeyi başarabilirsiniz. Doğal görünmenizi sağlayacak orta uzunluktaki katlı saçlarınızı istediğiniz zaman ufak bir at kuyruğu da yapabilirsiniz. Ne duruyorsunuz, hemen kuaförünüzen bu modeli isteyiniz.

8-Katlı Kıvırcık Saç

Kıvırcık saçlarınız var ve bu saçları kontrol etmekte zorlanıyorsanız saçlarınızın uzunluğu ne olursa olsun katlar ile birlikte saçlarınızın kontrolünü elinizde tutabilirsiniz. Parlak ve zinde bir görüntü için yoğun kabarık kıvırcık saçlarınıza veda edin, kıvırcık katlı saç modelinini tadını çıkarın. Kıvırcık katlı saçlarınızı banyodan sonra sadece fönleyerek ve tarayarak şekillendirip, gün içerisinde her yerde kullanabilirsiniz.

9-Düz Katlı Saç

Düz saçlı kadınlar için model bulmak ve saçları sıra dışı göstermek baya zordur. Sakin ve düz saçların bunaltıcı etkisinden kurtulmak için katlı kesim modellerini deneyebilir, bu şekilde saçlarınıza alıştığınızın dışında bir görüntü kazandırabilirsiniz. Uzun katlı saçlarınız ile alışılmışın dışında görüntü kazanırken aynı zamanda saçlarınızın uzunluğundan da bir şey kaybetmemiş olacaksınız. Kuaför hobisi olanlar ve saçlarına makas vurdurtmaya korkanlar için tavsiye edeceğimiz bu güzel uzun katlı saç modelini favori saçınız ilan edebilirsiniz.

10-Sarı Katlı Saçlar

11-Uzun Katlı Kıvırcık Saçlar

12-Katlı Dalgalı Saç

13-Ara Ara Kat Atılmış Saç

14-Uzun Kat Atılmış Saç

15-Oval Katlı Saç

16-İnce Telli Katlı Uzun Saç

17-İnce Telli Katlı Kısa Saç

18-Kısa Dalgalı Katlı Saç

19-Katlı Küt Saç

20-Katlı V Kesim Saç

Katlı Saç Kesimi

Saçlarınızı katlı kesmek için hangi aşamaları izleyeceğinizi aşağıdaki maddelere bakarak öğrenebilirsiniz. İşte kat kesimi aşamaları;

-Saçlarınızı hafifçe ıslatın ve güzelce tarayın

-Saçlarınızı başınızın üst kısımlarında at kuyruğu şeklinde toplayın

-Saçlarınızı bağladığınız elastik tokayı aşağıya doğru kaydırın, Tokayı kaydırdığınız yerden itibaren aralıklarla saçlarınızı katlı ve düz şeklinde kesin

-Her kat için tokayı yine aynı mesafede aşağıya doğru kaydırın. İşte bu kadar basit.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat