Sponsorlu Reklam

En İyi Kirpik kıvırıcı, Kirpik Kıvırma Yolları

Sponsorlu Reklam

En iyi kirpik kıvırıcı aletin hangisi olduğunu merak ediyorsanız ve daha önce hiç duymadığınız şekilde kirpik kıvırma yöntemlerini merak ediyorsanız bu yazımızı dikkatle inceleyin. Dolgun görünümlü, kıvrık ve güzel kirpikler istiyorsanız maskaradan daha fazlasına ihtiyacınız var demektir. Göz makyajınıza geçmeden önce gözlerinizi açarak daha büyük görünmesini sağlamak ve kirpiklerinizin dolgun- bakımlı görünmesini sağlamak için kirpik kıvırıcıları kullanmanız gerekir. Çoğu kadının aşina olduğu bu kirpik kıvırıcıları maalesef ki herkes kullanamıyor. Kullanımı biraz karmaşık gibi görünse de aslında çok basit. Bu yazımızda kirpik kıvırıcıları nasıl kullanacağınızdan ve kirpik kıvırıcı olmadan kirpiklerinizi nasıl kıvıracağınızdan bahsedeceğiz.

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/guzellik/kirpik-lifting-nedir-ipek-kirpik-ile-kirpik-lifting-arasindaki-fark/

Sponsorlu Reklam

Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır?

1-İlk adımda kirpik kıvırıcınızı tamamen açın. Kirpik kıvırıcının siyah olan lastik kısmını üst kirpiklerinizin dibinin hizasına getirin.

2-Kirpik kıvırıcının eğrisinin dışa dönük olmasına dikkat edin ve kirpikleriniz ile dik olacak şekilde tutun.

Sponsorlu Reklam

3-Kirpik kıvırıcıyı kirpikleriniz arasındayken nazikçe kapatın ve darbeli hareketler ile sıkın.

4-Kirpik kıvırıcıyı yavaşça yukarı doğru çevirin

5-Kirpik kıvırıcıyı yavaşça açıp kapatarak kirpiklerinizin uç kısımlarına doğru hareket ettirin

6-Yeterli kıvrılma elde edemediyseniz bu işlemi birkaç defa tekrar edebilirsiniz.

Kirpik kıvırıcı kullanırken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri çok güç uygulamamanızdır. Kirpiklerinize itme veya çekme hareketi yaptırmadan sadece kıvırıcıya bastırarak kıvrılmasını sağlamanız gerekiyor aksi halde kirpiklerinizde kopmalar ve dökülmeler meydana gelebilir.

Sponsorlu Reklam

Kirpik kıvırma işleminiz bittikten sonra maskara uygulayın ve sadece iki alet ile mükemmel dolgun kirpiklere sahip olmanın tadını çıkarın.

1-Maskara İle Kirpik Kıvırma

Kirpiklerinizi maskara ile kıvırmak için maskara fırçası kullanabilirsiniz. Maskara fırçasını kirpik köklerinizden uçlarına doğru zikzak hareketler ile uygulayın. Maskarayı birkaç saniye sabit olarak kirpik diplerinizde tutun. Ardından uçlara doğru yavaşça hareket ettirin. İşlemi uyguladıktan sonra birkaç defa daha tekrar ederek kirpikleriniz ekstra yoğun ve dolgun görünmesini sağlayın.

Sponsorlu Reklam

2-Kaşık İle Kirpik Kıvırma

1-Çay kaşığını güzelce temizleyin ve sıcak suyu altından geçirin

2-Islanmış olan kaşığı kirpik dipleriniz hizasında tutun ve kaşığın eğrisine doğru kirpiklerinize bastırın

3-Maskara yardımı ile kaşığın üzerinden kirpiklerinizi kıvırmaya devam edin.

4-Kirpikler hala ıslakken kaşığı kaldırın ve maskara ile kıvırmaya devam edin. İstediğiniz dolgun ve kıvrık kirpikleri elde etmek işte bu kadar kolay.

3-Diş Fırçası İle Kirpik Kıvırma

1-Temiz bir diş fırçasını ılık suda birkaç dakika bekletin.

2-Fırça yumuşadıktan sonra sudan çıkarın ve havlu ile fazla suyu alın.

3-Kirpiklerinizi diş fırçası ile nazikçe fırçalayın ve uçlarına gelince fırçayı birkaç saniye kirpik uçlarında tutarak bekleyin.

4-Bu işlemi birkaç defa tekrar ederek tam olarak kıvrılma sağlayabilirsiniz. İşlemin kalıcılığını arttırmak için iki kat rimel uygulamanızda fayda var.

4-El İle Kirpik Kıvırma

1- Parmaklarınız yardımı ile kirpiklerinizi kıvırmak istiyorsanız öncelikle parmaklarınızı ısıtın. Parmaklarınızı birbirine sürterek ısınmasını sağlayın.

2-Gözlerinizi hafifçe kapatın ve kirpiklerinizi parmaklarınız yardımı ile göz kapağına doğru itin.

3-Kirpiklerinize basınç yaparak bu şekilde birkaç saniye bekleyin

4-İstediğiniz kıvrımı elde etmek için bu işlemi birkaç defa daha tekrar edebilirsiniz. Son olarak suya dayanıklı bir rimel kullanarak kirpiklerinize hacim verebilirsiniz.

Mükemmel Kirpikler İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Yatmadan önce yüzünüzü yıkamanız gerekiyor, Makyaj ile ve göz makyajı ile kesinlikle yatmayın

-Yatmadan önce kirpik serumu kullanın, bu şekilde kirpiklerinizin beslenmesini sağlayabilir, kirpiklerinizi nemli tutabilirsiniz. Bu şekilde güçlü ve sağlıklı kirpiklere sahip olabilirsiniz.

-Göz makyajını çıkarırken hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Kirpiklerinizi kimyasala maruz bırakmak yerine doğal yağlar ile hem beslenmesini sağlayabilir hem de temizlenmesini sağlayabilirsiniz

-Mağazalarda bulunan tester ürünleri kirpiklerinize denemeyin. Enfeksiyona sebep olmamak için temiz rimeller kullanın.

-Kirpik kıvırıcı kullanırken temiz olmasına dikkat edin. Arada sırada kirpik kıvırıcılarınızı yıkayın.

-Kirpiklerinizi kıvırırken çekme hareketi ile çekmeyin. Aşırı basınç uygulamayın.

-Maskaralarınızı seçerken çok dikkatli olun. Ürünün hiç açılmamış ve denenmemiş olmasına dikkat edin.

-Maskara alırken çok ucuz olmasına kanmayın. Daha doğal içerikli ve ismini duyurmuş ürünler tercih edin

-3 ayda bir maskaranızı değiştirin.

-Kirpiklerinizin sağlıklı büyümesi için vücudunuzun ve beslenmenizin de sağlıklı olması gerekir. Beslenmenize çok dikkat edin.

Kirpikler gözlerinizin üzerinde bulunan yüzümüzün şeklini değiştiren parçalardır. Gür, sağlıklı ve kıvrık olan kirpikler yüzünüzün daha genç görünmesini sağlayabilir. Gözlerinizin daha büyük ve güzel görünmesini sağlar. Bu nedenle kirpiklerinizin bakımına çok dikkat etmeniz gerekir. Kirpikler genellikle çok hassas olamaları ile biliniyor. Bu nedenle kirpiklerinize her ne işlem uygularsanız uygulayın bu işlemi nazikçe yapmanız gerekiyor. Kirpiklerinize kimyasal uygulamanız gerekiyor. Takma kirpik takarken kullandığınız yapışkana çok dikkat etmeniz gerekiyor.

En İyi Kirpik Kıvırıcı

1-Mac Kirpik kıvırıcı
2-Kiko Kirpik kıvırıcı
3-Eklips Kirpik kıvırıcı
4-İnglod Kirpik Kıvırıcı
5-Lionesse Kirpik Kıvırıcı

Kirpik Kıvırıcısı Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki:

Kirpiklerim çok kısa olduğundan dolayı sanırım ben hiç bir kirpik kıvırıcısını kullanamadım.

Kullanıcı Diyor Ki:

Kirpik kıvırıcı olmadan göz makyajı yapmam diyenlerdenim ben. Maskaranın yapamadığını yapan kıvırıcılar sayesinde düşük olan kirpiklerimi adeta perma yaptırmış gibi yukarıya kıvırıyorum. Kullanmak isteyenlere de mac kirpik kıvırıcıyı öneririm.

Kullanıcı Diyor Ki:

Kirpik kıvırıcıyı ilk kullanmaya başladığımda kirpiklerimin döküldüğünü hissettim ve internetten araştırdım. Kıvırıcıyı yanlış kullanınca kirpiklerde dökülmeler meydana gelebiliyormuş ve yanlış kullandığımı fark ettim. Kirpiklerinizi kıvırırken çekme yapmayacaksınız sadece hafifçe bastıracaksınız. Bu şekilde doğru kullanılmayan kıvırıcılar maalesef dökülmelere sebep oluyor.

Kirpiklerinizi nasıl kıvırmanız gerektiğinden kısaca bahsettik. Sizin de aklınıza takılan sorularınız var ise yorumlar kısmından bize yazabilir, sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat