Sponsorlu Reklam

Kız Çocuk Saç Kesimleri 2019-2020

Sponsorlu Reklam

Kız çocuk saç kesimleri ve Kız saç modellerinin yer aldığı bu yazımızda sene içerisinde popüler olan ve gelecek sene de popülaritesini koruyacak olan kız çocuğu saç kesimleri modellerini bir arada bulacaksınız. Kız çocuklarınızın uzun mu uzun saçlarına kıyamazsanız da kısa saçlar çocuklar için her zaman daha idealdir. Çocukların saç bakımının kolaylığı ve temizliği için saçların çok uzun olmaması tercih edilir. Kısa saçların şekillendirmesinin de kolay olması çocuklarınızın daha rahat oynayıp hareket edebilmesi için avantaj sağlar. 3 yaşından 15 yaşına kadar kız çocuklarının kullanabileceği kız çocuğu saç kesimleri ve kız çocuk saç modelleri için yazımızı dikkatle inceleyin.

Kız Çocuğu Kısa Saç Modelleri

1-Kısa ve Tatlı

Sponsorlu Reklam

Sevimli mi sevimli bir kız çocuğu için örgüler ve karmaşık topuzlara ihtiyaç yok. Kısacık kesilmiş saçlar ile çocuğunuz olduğundan çok daha sevimli görünebilir. Yürümeye başlayan çocuklara ve okul çağındaki çocuklara uygulayabileceğiniz bu saç modelinin hem bakımı kolay hemde çok kullanışlı. Yeni yeni hareket eden bir çocuğun saçlarında toka tutması çok zordur ve uzun saçlar bu çocuğun bazen hareketini engelleyebilir. Bu nedenle çocuğun gelişimi için de çok uygun bir model olabilir.

2-Kısa ve Dalgalı

Küçük bir prensesiniz varsa ve bu prenses annesinin saç maşasına çok meraklıysa bu saç modeli tam olarak onun için yapılmış olabilir. Ablasının mezuniyetinde veya teyzesinin düğününde şirin mi şirin elbisesinin üzerine tam olarak böyle bir saç modeli yakışır.

Sponsorlu Reklam

3-Geleneksel Kısa Kesim

Annelerimizin çocukluk fotoğraflarına bakarken sık sık görürüz bu manzarayı. Annelerinizden gördüğünüz geleneksel kısa saçlarınızı çocuğunuzda da kullanmak istiyorsanız acele edin. Alt kısmı kesilmiş, üst kısmı daha uzun olan bu kısa saç kesimi ile kızınız saçlarına aşık olabilir. Yaz aylarında çocuğun terlememesi için de bu saç kesimini deneyebilirsiniz.

4-Kız Çocuğu Örgü Saç

Kısa saçlara sahip olan kızınız uzun saçlı arkadaşlarına özeniyor ve saçlarının örülmesini istiyorsa bu saç modelini deneyebilirsiniz. Kısa saçların da bu model sayesinde örülebildiğini gördüğünde öz güveni yerine gelir ve sosyal ilişkisi artar. Üst kısımdan iki yandan örülen saçları bir toka ile sabitleyin ve çocuğunuzun gün boyu kullanmasını sağlayın.

5-Havalı Saç

Sponsorlu Reklam

Kısa saçların iki yandan toplanmış ve pembe tokalar ile sabitlenmiş modeli küçük kız çocukları arasında çok popüler. Kısa saçların olduğundan daha uzun görünmesini sağlamak ve çocuğunuzun şirin mi şirin bir saç modeline sahip olmasını sağlamak amacıyla bu saç modelini kullanabilirsiniz.

6-Pixie Saç

Kısa saç seven genç kızlar için bakımı kolay ve bir o kadar da şık saç modeli ile karşınızdayız. Modern görünümlü olan bu saç modeli ne kadar basit görünse de kahkülleri ve faullerine verilen model sebebi ile oldukça karmaşık bir kesim. İşinin ehli olan bir kuaföre giderek kızınızın saçlarını bu şekilde kestirebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

7-Çocuk Saçı Örgü

Sevimli ve basit yandan örgü modeli ile kızınızı çok mutlu edebilirsiniz. Kısa saçlara sahip olan küçük kızların her daim örgü hevesleri vardır. Yandan örerek aşağıya doğru tokayla sabitlenen bu saç modeli de küçük kızlar arasında çok popüler. Çok hızlı yapılması ve uzun olsun kısa olsun her türlü saça uygulanabilmesi sebebiyle çok seviliyor.

8-Açılı Kısa Saç

Genç kızların en asi dönemlerinde çok sık kullandığı açılı kısa saç modelini liseli ve ortaokula giden kızlarınıza yaptırabilirsiniz. Her kadının genç kızlık dönemlerinde kullandığı bu saç modelinin modası hala geçmedi ve kolay kolay da geçmeyecek.

9-Düz ve Kısa

Düz saçlara sahip kızınız var ise ve saçlarının uzunluğundan şikayetçiyse bu saç modeli ile cesaretini gösterebilir ve özgür ruhunu ortaya koyabilir. Kalın ve düz saçlı kızlarda çok hoş görünen saç kesim modeli geçici boyalar ile ara ara renklendirilince daha da şık görünecektir.

10-Yandan Ayrık Kısa Saç

Tüm yüz şekilleri için çok doğal ve kolay duran bu saç modelinin kullanması ve bakımı çok kolay. Okula giderken çok emek harcamadan sadece tarak ile yana ayırarak kullanabileceğiniz bu saç modeli genç kızlar arasında oldukça popüler.

11-Kısa Küt

Kısa küt saçlar 5 yaşını geçmiş, okul çağına gelmiş olan küçük kız çocukları için kaçınılmaz modellerden biridir. Orta uzunluktaki saç kesimi ile çocuğunuzun öz güveni kaybolmaz ve istediğiniz her modeli uygulayabilmenizi sağlar. Şık görünümlü bir saç arıyorsanız kısa küt saçı deneyebilirsiniz.

12-Bob Kesim

Bob saç modeli ortaokula giden kızlar için mükemmel bir tercih olabilir. Düz saçlarda harika görünen ve bakımı çok kolay olan bu saç modelini birkaç ufak tel toka ile yönlendirebilirsiniz. Düz ve kalın tellere sahip saçlarda harika görünen bu modeli sadece çocuğunuzda değil kendinizde de deneyebilirsiniz.

13-Kabarık saç

Kız çocukları arasında bizim akıl sır erdiremediğimiz bir moda var ki o da dağınık ve kabarık saç modası. Geçmişe dönülmüş gibi eski tarzda kabarık saçlar her daim çok seviliyor. Bilerek yapılmış olan bu kabarıklık her türlü kıyafet ile uyum sağlıyor üstelik modern abiye elbiseler ile bile sırıtmıyor.

14-Kısa ve Renkli

Kıç çocukları ve genç kızlar çevrelerinden gördükleri saç boyalarına karşı aşırı ilgi duyarlar. Çocuklarınız için geçici saç boyası kullanarak uygulayacağınız mavi- yeşil saç modeli çok seviliyor.

15-Kız Çocuğu Örgü

Kısa saçlara sahip kız çocuğunuz var ise bu örgü ile onu mutlu edebilir, önemli düğünlere ve kutlamalara hazır edebilirsiniz. Başın üst kısmından taç şeklinde yaptığınız örgüyü sabitleyin ve gün boyu kullanabilmesini sağlayın. Saçların alt kısımlarına da maşa ile hafif dalgalar vererek daha şık görünmesini sağlayın.

16-Kabarık Saç

Küçük kızınıza sevimli bir saç modeli arıyorsanız saç bandını kullanarak şekildeki modeli yapabilirsiniz. Saçına maşa uygulayıp hafif bir kabarıklık oluşturun. Ortadan ayırdığınız saçlara saç bandı geçirerek sabitleyin.

17-Bebek Saç Modeli

Bebeklerin saçlarının ince ve kısa olduğundan dolayı çok modeli yoktur. Basit olarak saçı yana tarayıp ufak bir toka ile sabitleyerek saç modelini oluşturabilirsiniz.

18-Açılı Kesim

Ön kısımlarının uzun arka kısımlarının kısa olduğu saç modeli ile çok şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. İlk okul çağındaki küçük kızınız için çok uygun olan bu modeli kendinizde de deneyebilir, kuaförünüzden isteyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat