Sponsorlu Reklam

Klacid nedir ?

Sponsorlu Reklam

Klacid 500 mg etken maddesinde klaritromisin bulunduran bir çeşit antibiyotiktir. 500 mg’lı bu ilaç bakterilere karşı gerçekten güçlü ve etkili ve güçlü bir ilaçtır. Film tablet şeklinde satışa sunulmaktadır. Vücudunuzda ki bakteri ve iltihaplanmaların giderilmesinde etkili bir ilaçtır. Bu ilaç doktor tarafından reçete ile verilebilen bir ilaçtır. Enfeksiyon tedavilerinde kullanılmaktadır. Üst solunum yolu enfeksiyonu, kulak iltihaplanmaları, ağızda oluşan apseler ve bunun gibi bir çok hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Cüzam ve tüberküloz gibi hastalıklarda da tedavi amaçlı uygulanan bu ilaç kuvvetli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle diğer ilaçlarla kullanılması pek önerilmemektedir. İlacı kullanmaya başlamadan önce kesinlikle doktorunuzla iletişime geçmeniz önerilmektedir. 12 yaşından küçük çocukların kullanması kesinlikle önerilmemektedir. Kuvvetli bir ilaç olduğu için her kullanımdan sonra mutlaka bol su tüketilmelidir. Bunun yanı sıra hamilelik döneminde ki kadınların kullanılması önerilmemektedir.

Sponsorlu Reklam

Kullanmaya başlamadan önce herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, o ilacı doktorunuza belirtmelisiniz. Kuvvetli ve etkili bir ilaç olduğu için yan etkileri de maalesef çoktur. En bilinen yan etkisi kaşıntı ve cilt sorunlarıdır. Bu yan etkiyle karşı karşıya olduğunuzda ilacı kullanmayı bırakmalı, doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuz size alerji yapmayacak farklı bir ilaç önerecektir.

Klacid 500 mg

Klacid enfeksiyon ve iltihaplanmalarda kullanılan güçlü bir ilaçtır. 12 yaşından küçük ve hamile olan kadınlarda kullanılması önerilmemektedir. Emzirme döneminde ki kadınalrda da kullanılması önerilmemektedir. Bunun yanı sıra kullanan yetişkinlerde de günlük doz ile kullanılması gerekmektedir. Bu doz sabah 1 akşam 1 olmak üzere ayarlanmalıdır. Mutlaka iki doz arasında 12 saat ara olmalıdır. Bunun yanı sıra tok karnına tüketilecek bir ilaçtır.

Bir çok enfeksiyona bağlı hastalıklarda kullanılan klacid, doktor kontrolü altına kullanılmalıdır. Reçete olmadan alabileceğiniz bir ilaç değildir. Eğer reçeteniz var ise herhangi bir eczaneden kolaylıkla edinebileceğiniz bir ilaçtır. Doktorunuzun önergelerine uyarak kullanabileceğiniz bir ilaçtır. Aksi taktirde yan etkilerinden dolayı vücudunuzda herhangi bir rahatsızlığa yol açabilmektedir. Kullanmaya başlamadan önce reçetesini tamamen okumanız gerekmektedir.

Sponsorlu Reklam

İltihap ve bakteri odaklı ilaçlarda tamamen etkili çözüme sebebiyet veren klacid 500 mg doktor kontrolü olmadan kullanılmamalıdır. Bu nedenle zaten reçeteli bir ilaçtır. Yine muadili olan ilaçlar da aynı şekilde reçetesiz alınmamaktadır. İlaçları kullanırken dikkat etmeniz gerekmektedir.

Klacid ne işe yarar ?

Peki klacid ne işe yarar ? Klacid vücudunuzda oluşan bakteri ve enfeksiyona bağlı rahatsızlıkların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Diş eti iltihaplanmaları, üst solunum yolu enfeksiyonları, kulak iltihaplanmaları, ağız bölgesinde oluşan apseler ve bunun gibi hastalıklarda etkili çözüm olarak klacid kullanılmaktadır. Reçetesiz satılabilen bir ilaç değildir. Bu nedenle doktorunuza danışmadan temin edemezsiniz.

İlacın etken maddelerine dikkat ederek kullanmanız gerekmektedir. Klacid’i edindikten sonra ilacın reçetesini detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Yan etkilerinden herhangi birini gösterirseniz, ilacı kullanmaya devam etmemelisiniz. Genellikle yumuşak doku enfeksiyon ve bakterilerinde kullanılan klacid, ağır enfeksiyon durumlarında da kullanılmaktadır.

Klacid kullanmaya başlamadan önce ilacınız yan etkilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle klacid reçetesini okumanız yeterlidir. Yan etkilerinden herhangi birini gözlemlediğinizde derhal doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

klacid nedir? Klacid muadili, Klacid Ne İşe Yarar? Klacid 500
Klacid mr

Klacid mr

Klacid mr oval ve sarı renkli tabletlerden oluşmaktadır. Bir kutuda toplam 7, 24 ve 20 tablet olmak üzere üç ayrı şekilde ambalajlanmaktadır. Üçü de yine 500 mg klaritromisin içermektedir. Klacid yarı sentetik bir antibiyotik ilaçtır. Peki klacid mr ne gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır ?

Sponsorlu Reklam
 • Farenjit, sinüzit ve bunun gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Kronik bronşit, pnömoni ve bunun gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Erizipel, folikülit, selülit ve bunun gibi yumuşak doku enfeksiyonlarını tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Bu gibi enfeksiyonel ve bakteri odaklı hastalıkların tedavisinde kullanılan klacid mr, hastalıklarınızın tedavisinde ilerlemenize neden olacaktır. Klacid mr reçete ile alınan, kuvvetli bir ilaçtır. Bu nedenle dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Klacid mr ilacınızı edindikten sonra ilacınızın içinde bulunan ilaç reçetesini okumanız önerilmektedir. Böylelikle olası yan etkilerine duyarlı olmuş olursunuz.

Klacid muadili

Klacid muadili bulunan bir ilaçtır. Klacid’in birden fazla muadili bulunmaktadır. Hepsi birbirine benzer yapıda ki ilaçlardır. Bu nedenle klacid yerine bunlardan birisini de kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilaç değişikliğinde yine kesinlikle doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların benzer olsa da içlerinde ki etken maddelerin değişiklik gösterebilmesidir. Herhangi bir ilaç değişiminde bu nedenle doktorunuza danışmanız gerekebilmektedir.

Doktorunuz eğer onay verirse yine reçete ile satılan klacif muadili ilaçları eczaneden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Yine muadil ilaçlardan birisini aldığınızda içinde ki reçeteyi okumanız gerekmektedir. Herhangi bir olası yan etkisinde derhal doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Sponsorlu Reklam
 • Clarol
 • Claricide
 • Cleanomisin
 • Denta – clar
 • Deklarit
 • İnclar
 • Klamaxin
 • Klamer
 • Uniklar
 • Oradro
 • Megasid ve bunun gibi ilaçlar klarid ilacının muadili olarak kullanılabilmektedir.

Klacid yan etkileri

Klacid yan etkileri kuvvetli bir ilaç olduğu için fazlaca bulunmaktadır. Yan etkilerinin fazla olması herkeste yan etki göstermesini işaret eden bir durum değildir. Klacid ilacını kullanan kişiler şu gibi yan etkilerle karşılabilirler;

 • Orta derece döküntüler ya da kurdeşen
 • Aşırı alerjik reaksiyonlar
 • Şiddetli kaşıntı etkisi
 • Kalp çarpıntısı
 • Karaciğer enzimlerinde gözlemlenen artış
 • Daha sık enfeksiyon geçirme
 • Alerjik durumlarda artış gözlemlenmesi
 • İltihaplanmalarda artış gözlemlenmesi
 • Şiddetli ishal belirtileri
 • Güçsüzlük ve kas ağrıları
Klacid fiyat

Klacid fiyat

Klacid fiyat en son gözlemlene göre 26, 07 tl olarak bilinmektedir. Reçete ile satılabilen bir ilaçtır. Bu nedenle eğer ki sağlık sigortanız var ise ilacın belli bir ücretini karşılayabilmektedir. Son zamanlarda gelen fiyat artışlarından dolayı ilerleyen zamanlarda fiyatında farklı bir artış gözlemlenebilir. Bunun yanı sıra farklı eczanelerde de belirli fiyat farklılığı görülebilir. Bu fiyat farlılığı genelde 1 tl üstü ya da 1 tl altı olarak görülmektedir.

Klacid fiyatlarında mg’na göre de ücret değişikliği olabilmektedir. 26, 07 tl olarak sunduğumuz klacid 500 mg’ lık ilacın fiyatıdır. Siz de kolaylıkla herhangi bir eczaneden klacid 500 mg ‘lık ilacı temin edebilirsiniz. Etkili ve kuvvetli bir ilaç olan klacid 500 mg, iyileşmenizde etkili bir çözüm olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat