Sponsorlu Reklam

Gençler İçin Kolay Şal Bağlama Teknikleri

Sponsorlu Reklam

Şal bağlama teknikleri kimimizin bildiği, çoğumuzun da çok uzak olduğu tekniklerdir. Tesettüre girince çevremizdeki annelerimiz, ablalarımız hangi şal modelini kullanıyorlarsa biz de onlara göre şekilleniyoruz ve tek tip şal modeli ile uzun yıllar geçiriyoruz. Tesettürlü olmayan kadınların sürekli canları sıkılınca saç modeli değiştirmeleri ne kadar doğal bir olay ise tesettürlü kadınların da şal bağlama tekniğini değiştirmeleri bir o kadar doğal bir şeydir. En prarik ve en çok sevilen şal bağlama modellerini sizler ile paylaşıyoruz. Şal nasıl Bağlanır? Şal bağlama teknikleri? Şal bağlama modelleri, Şifon şal bağlama, Uzun şal bağlama gibi bir çok noktaya değindiğimiz yazımızı dikkatle inceleyerek şal bağlama ustası olabilirsin.

Şal Bağlama Modelleri

1-Basit Şal Bağlama

Sponsorlu Reklam

Şal bağlama modellerinden yeni başlayanlar için en uygunu olan şal bağlama modelini ince kumaşlı şallarda terci edebilirsiniz. Şalı tek kat olarak veya ikiye katlayarak bonenin üzerine yerleştirin. Şalın ön kısmını tercihinize göre yuvarlak veya köşeli yapabilirsiniz. Yumuşak kumaşlı şallarda köşeli yapmak biraz zor olduğundan hiç uğraşmamanızı tavsiye ediyoruz. Köşeli ön kısımları şal modelinizde kullanmak istiyorsanız eğer kumaşı daha dik şallar tercih edebilirsiniz. Şalın ön kısmını yaptıktan sonra boynunuzun altından gevşek bir şekilde iğneleyin. Şalın eşit olan iki ucunun birini sağa diğerini sola doğru atın. İşte bu kadar basit

2-Tek Omuza Sarkan Model

Şal bağlarken yapabileceğiniz modeller az çok birbirine benziyor. Yukarıdaki basit şal bağlama modeline benzeyen, omuza sarkan şal modelinin nasıl yapıldığını anlatalım. Bonenin üzerine iki kat olacak şekilde şalınızı yerleştiriyorsunuz. Şalın bir ucunun diğerine göre oldukça uzun olması gerekiyor. Şalı boynunuzun altından iğneledikten sonra yapmanız gereken şey şalın uzun olan ucunu boynunuza dolamaktır. Boynunuza doladığınız şalın iki ucunu arkada bağlayın ve uzun olan kısmını omuzunuza doğru sarkıtın. Kısa olan ucunu mı ne oldu. Kısa olan ucu da başın arka bölgesindeki düğüme sabitleyin. Bu hoş ve kolay olan şal bağlama modelini oldukça uzun ve ince yapılı şallarınızda kullanmanızı öneriyoruz.

Sponsorlu Reklam

3-İki Uçlu Şal Modeli

Son zamanlarda çok popüler olan ve oldukça şık görünen şal bağlama modellerinden birini göstereceğiz. Bu şal bağlama modeli arap kültürünü tamamen yansıtıyor. Suriye ile bu kadar yakın olup kültür alış verişi yapmamak tabii ki olmazdı. işte Suriyeli kardeşlerimizin bize kazandırdığı şal modellerinden biri.

Öncelikle boneyi takıyoruz ve omuza kadar uzanan bir bone tercih ediyoruz

Bonenin üzerine şalı tek kat olacak şekilde yerleştiriyoruz. Çok ince şallar kullanmamanızı tavsiye ediyoruz bu şal modelinde

Sponsorlu Reklam

Boynun alt kısmından çengelli bir iğne ile sıkıca tutturuyoruz.

 

Sponsorlu Reklam

Şalın kısa olan ucunu bırakıp uzun olan ucunu başımızın arkasından, yani topuzun üzerinden geçirerek sabitliyoruz

İşte mükemmel bir şal modeli. Oldukça basit ve kullanışlı olan bu şal modelini her ortamda kullanabilirsiniz. Spor kıyafetlerinizin üzerine daha pamuklu şallar ile, şık elbiselerinizin üzerine ise şifon şallar ile bu modeli buluşturabilirsiniz.

4- Arap Stili

Arapların çok kullandıkları modellerden yine en pratiğini göreceksiniz. Çoğu kadının severek kullandığı bu şal modeli tesettür için oldukça uygun bulunuyor. tesettüre yeni girmiş genç kızlarımız için kullanışlı bir model.

Şalı düz bir şekilde bağlıyoruz ve alttan sabitliyoruz. Şalın uzun olan kısmını şekildeki gibi katlıyorsunuz.

Şalın katladığınız kısmının ortasını çenenin altına getiriyorsunuz ve diğer iki ucunu topuzun başladığı yere yani başınızın arkasına iliştiriyorsunuz.

Şalın altta kalan diğer ucunu da şekildeki gibi yan tarafa sabitlemeniz gerekiyor

İşte her ortama ayak uydurabileceğiniz son derece kullanışlı şal bağlama modeli.

 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat