Sponsorlu Reklam

Kwellada Losyon Ne İşe Yarar? Kwellada Losyon Yan Etkileri?

Sponsorlu Reklam

Kwellada losyon uyuz hastalığının tedavisinde kullanılan, doktorlar tarafından sıça reçete edilen antiparaziter ilaçlardandır. Parazitlerin neden olduğu, kaşıntılı bir hastalık olan uyuz hastalığının tedavisinde kullanılır. Doktor tarafından reçete edilen bu ilacı eczanelerden temin edebilirsiniz.

Doktorunuza danışarak kullanımınız daha kesin sonuçlar alabilmek ve daha hızlı iyileşebilmek adına oldukça önemlidir. Kwellada losyon akışkan, kolay uygulanabilir yapısı ile dikkat çekmekte ve kolay kullanılmaktadır. Kwellada losyon hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulacağınız yazımızı dikkatle inceleyin. Doktorunuz tarafından yazılan, komşularınız tarafından tavsiye edilen, eczacınız tarafından kullanımı önerilen bu ilaç hakkında detaylı bilgiye bu yazı ile ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Kwellada Etken Maddesi

Kwellada Losyon etken maddesi Permetrin dir. Etken maddesi sayesinde kaşıntıya neden olan, uyuz yapan parazitleri ortadan kaldırır. Doktorun önerdiği şekilde kullanılırsa da çok daha kısa sürede sonuç verir.

Kwellada Losyon Nasıl Kullanılır?
Kwellada Losyon Nasıl Kullanılır?

Kwellada Losyon Nasıl Kullanılır?

 • Kwellada Losyon kullanımı doktorunuzun önerdiği şekilde olmalıdır. Kullanılan ilacın dozu, kullanım süresi ve kullanım şekli hastadan hastaya göre değişebilir.
 • Kwellada kullanacaksanız ve doktorunuz bir öneride bulunmadıysa eğer ;
 • Kwellada losyonu sürmeden önce cildinizi temizleyin
 • Tüm vücudunuzu yıkayıp kuruttuktan sonra kwellada losyonu yavaş hareketler ile tüm vücuda sürün
 • Kwellada losyonu açık yaralarınızın olduğu bölgeden uzak tutun
 • Kwellada losyonu ağız ve burun çevresinden uzak tutun
 • Kwellada losyonu vajina bölgesine değdirmekten kaçının
 • Kwellada losyonu kullandıktan sonra eski çamaşırlarınızı giymeyin. Parazitlerin bulaşacağı her türlü kıyafet, çarşaf havlu vb tekstil ürünlerini yüksek derecede çamaşır majkinesinde yıkayın
 • Kwellada losyonu kullandıktan sonra 8-12 saat kadar vücudunuzu su ile temas ettirmeyin, yıkamayın.
 • Bekleme süresi dolunca vücudunuzu yıkayabilir, tüm uyuz parazitlerinden kurtulabilirsiniz.
 • Tedaviye başladıktan ve vücudunuza bir kez Kwellada losyon uyguladıktan sonra eğer iyileşme olmaz ise tekrar uygulamak için bir hafta beklemeniz gerekir. 7 gün sonra tekrar aynı şekilde kwellada losyonu vücudunuza uygulayabilirsiniz.
 • Kwellada losyonu 2 yaşından  küçük çocuklarda kullanmayın.
 • Kwellada losyonu hamileler ve emziren anneler doktor kontrolü olmadan kullanmamalı

Kwellada Losyon Yan Etkileri

Kwellada losyonun da diğer tüm ilaçlar ve kremler gibi yan etkileri mevcuttur. Kwelladanın içerisindeki etken maddesine veya içeriğindeki yardımcı maddelere karşı allerjiniz var ise kullanmayın.

Kwellada losyon kullandıktan sonra nefes almada güçlük, boğazda şişlik gibi hayatı tehtid edecek semptomlar ile karşılaşırsanız eğer hemen en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne başvurun

Sponsorlu Reklam

Kwellada kullandıktan sonra kaşıntı, kızarıklık, deride döküntü olabilir. Çok sık görülen yan etkiler olmasa da bazı hastalarda görüldüğü bildirilmiştir.

Kwellada Losyon Üst Üste Kullanılır Mı?

Kwellada Losyon Üst Üste Kullanılır Mı?
Kwellada Losyon Üst Üste Kullanılır Mı?

Kwellada losyonu üst üste kullanmamanız gerekir. Losyonu ilk kullanımdan sonra en az 7 gün içerisinde sürebilirsiniz. Aksi halde yan etkileri ciddi bir şekilde hissedebilirsiniz. Doktorunuzun önerisi olmadan kesinlikle üst üste uygulamayın.

Kwellada Losyon Fiyatı 2022

Kwellada losyon fiyatı 65 tl dir. Eczanelerde bu fiyata temin edebilir veya doktorunuza yazdırarak daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Kwellada Losyon Reçetesiz Alınır Mı?

Kwellada losyon reçetesiz de satılıyor. Doktorunuzun teşhis ettiği bir uyuz hastalığınız var ise ve sürekli kaşınıyorsanız bu ilacı kullanabilirsiniz. Her vakada ayrı ilaçlar yazıldığından doktor kontrolü olmadan kullanmanızı önermiyoruz.

Kwellada Lotion Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Diyor Ki: Bir zamanlar yurtta uyuz paraziti kapmıştım ve doktorum bu ilacı kullanmamı söylemişti. Sıvı şekilde losyon olarak beyaz yeşil renkli şişelerde satılıyor. Bir defa vücuduma sürmem ve 8 saat sonra yıkanmama ile tüm kaşıntıdan kurtuldum. Bu ilacın şampuanı da varmış sanırım kullanmak isteyen onu da alabilir.

Sponsorlu Reklam

Kullanıcı Diyor Ki: Kwellada losyon kullanmadım ama aynı isimde bir şampuan kullandım. Kullandığınız malzemeleri, ortamı ve giysilerinizin tamamını değiştirmedikten sonra asla uyuzdan kurtulamazsınız. Bu ilaçlar tek başlarına etkili değiller. Vücuttaki parazitleri atıyorsunuz ama parazitli çarşafınızda yatınca tekrardan uyuz oluyorsunuz.

Kullanıcı Diyor Ki: Bunun yerine Wilkinson pomad kullanın. Bu ilacın geçiremediği uyuzu o tek başına geçirdi. Kesinlikle mucize gibi bir ilaç. Doktorunuz kaşıntıya ve uyuzun tedavisine Kwellada losyon önerdiyse kullanmayın, wilkinson alın.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/saglik/wilkinson-pomad/

Sponsorlu Reklam

Kullanıcı Diyor Ki: Uyuzdan önce de cildinizde problemler var ise kesinlikle kullanmayın. Cildi tahriş ediyor, kurutuyor, sivilce çıkartıyor her ne olumsuz durum var ise bu ilacı kullandığınız alanda meydana geliyor. Sırtımda ve omuzumda daha önce hiç çıkmayan devasa büyüklükte sivilceler çıktı, zor kurtuldum.

Kullanıcı Diyor Ki: Kwellada losyonu gece yatarken tüm vücuduma sürdüm yattım. Sabah kalkınca çarşaflarımı kaynar suya attım, kendim de bir güzel yıkandım. Yıkandıktan sonra mutlaka nemlendirici krem sürmeniz gerekir. Kwellada losyon cildinizi aşırı derecede kurutuyor. Tüm çarşaflarınız, giydiğiniz kıyafetler yüksek ısıda yıkanmış olsun. Sabah kaşıntısız yeni bir hayata uyanın.

Kullanıcı Diyor Ki: Dün uyguladım sabah duşa girdim ama hala kaşınıyorum. Hemen etki etmesi gerekmiyor muydu anlamadım.

Kullanıcı Diyor Ki: Kwellada losyonu kullandım ama hala kaşıntım olduğu için tekrar doktora gittim. Doktorum kaşıntı için bir hap verdi onu kullandım bir haftaya kalmadı uyuzdan da kaşıntıdan da tamamen kurtuldum.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat