Sponsorlu Reklam

LAMİDERM KREM

Sponsorlu Reklam

Lamiderm bir tür yara ve yanık kremidir. Yara ve yanıklarda etkin bir çözüm gösterir.

Lamiderm krem, 1.ve 2.derece yanıklarda, radyoterapi ve yatak yaralarından, güneş yanıklarında, ameliyat sonrasında İyileşme ve izlerin azaltılmasında, oluşan yaralarda izlerin azaltılmasında kullanılan bir tür kremdir.

Sponsorlu Reklam

Lamiderm krem, dokunun oksijen ile başlanmasını sağlar, kan akışını hızlandırır ve meydana gelen ölü dokuları ortadan yok eder.

Lamiderm Krem Nedir?

Lamiderm Krem, yanık ve yara kremi ile yaralanma ve yanıklarda etkin bir şekilde iyileşme sağladı belirtilmiştir. Söz konusu olan krem sayesinde ciltte meydana gelen yaraların yüze 30 daha hızlı tedavi olmasını sağlarken yaraların iyileşmesini de sağlar. Krem, 1 ve 2.dereceden yanıklarda, ciltte meydana gelen güneş yanıklarında, ameliyat sonrasında İyileşme ve izlerin azaltılmasında, radyoterapi ve yatak yaralarından, meydana gelen yara izlerinin azaltılmasında destek olan bir kremidir.

Krem insan vücudundaki duruma bağlı olarak dokunun oksijen ile beslenmesini sağlar ve ölü dokuları yok eder ayrıca kan akımını hızlandırmak için yardımcı olan bir kremidir.

Sponsorlu Reklam

Kremin içerisinde maddeler ise şu şekildedir; Trolamin, etik glikol stearat, sıvı parafin, stearik asit, perhidrosikualen, sodyum propil-p- hidroksibenzoat, avokada yağı, porisyum sorbag, distile ve sodyum- metil-p- hidroksibenzoat bulunmaktadır.

Lamiderm Krem Ne İşe Yarar?

Lamiderm Krem aşağıda yer alan durumlar halinde kullanılmaktadır. Sırasıyla bunları yazalım;

 • Güneş yanıkları
 • 1.ve 2.dereceden yanıklar
 • Radyoterapi ve yatak yaralarında
 • Ameliyat sonrasında İyileşme ve izlerin azaltılmasında kullanılır
 • Vücutta meydana gelen yara izlerinin azaltılmasında
 • Cildin nemlendirilmesini sağlar, şu kaybını %75 azaltmaktadır.
 • Yara ve yanık izlerinin azaltılmasında
 • Güneşte kaldıktan sonra meydana gelen yanıkların iyileşmesinde
 • Enfekte olmayan kutanöz yaralar için krem uygulanır

Ayrıca şunları da belirtelim kan akımını hızlandırır ve duruma bağlı olarak dokunun oksijenle beslenmesini sağlar ve ölü dokuları ortadan kalkmasına yardımcı bir etkendir.

Radyasyon tedavileri sonrasında meydana gelen kızarıklıkların giderilmesi için yine Lamiderm krem kullanılmaktadır. Radyasyon tedavisine bağlı kızarıklık ya da ikinci derece yanıklar olması durumunda kremi kullanmak için doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Ayrıca radyoterapi tedavilerinden kaynaklanan ikincil eritem, birinci derece yanıklar, ikinci derece yanıklar ve diğer enfekte olmayan kesiklerin iyileştirilmesi için bu krem oldukça etkili bir çözümdür.

Sponsorlu Reklam

Lamiderm Krem kullanımı

Kremi kullanırken kesinlikle doktorunuza danışarak verdiği talimatlara göre kullanmanız gerekmektedir. Radyoterapi tedavisi sonrasında meydana gelen ikincil eriten durumları için kremi günde iki ila 3 defa uygulamanız gerekmektedir. Kremi uygularken aralıklı olarak hafifçe masaj yapmalısınız.

Kremi birinci dereceden yanıklar, ikinci derece yanıklar ve diğer enfekte olmayan kesikler için kullanırken kesinlikle yarayı temizlemeniz gerekir. Yaralı olan bölgeye kalın bir tabaka uygulamanız gerekir ve kesilen yerinizin üzerine her zaman bir krem tabakası olması için bunu gün içerisinde bir kaç defa tekrarlamalısınız. Eğer gerekli görürseniz o bölgeyi bir pansuman ile kapatınız. Kuruyan emici bir pansuman kullanmayınız.

Sponsorlu Reklam

Lamiderm Kremi Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler şu şekildedir

 • Bir ilaç olduğu için kullanmadan önce lütfen ürünle birlikte verilen bütün belgeleri dikkatli bir şekilde okumanız gerekmektedir. Eğer ilaç hakkında bir şüpheniz var ise doktorunuza ya da eczacınıza danışmalısınız.
 • Krem içerisinde yer alan her hangi bir maddeye ya da etken maddesine karşı bir alerjiniz bulunuyorsa kremi kullanmayınız.
 • Kremi kanamalı yaralarda ya da enfekte lezyon durumlarında hiç bir şekilde kullanmayınız.
 • Bu krem sizi güneşten kurumaz sadece güneş yanıklarına iyi gelir.
 • Kabaran ya da aşırı yanma ile yanma durumunda ya da derin , uzun bir yara olması halinde, oluşan yanığa kremi uygulamadan önce tıbbi konsültasyon gerekmektedir. Her hangi bir sorun meydana gelirse eğer doktorunuza ya da eczacınıza danışarak tavsiye alabilirsiniz.
 • Hamilelik döneminde ya da emzirme döneminde iseniz eğer kremi kullanacaksanız doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 • Güneş yanıkları ve birinci derece yanık durumlarında kremi kalın bir tabaka halinde uygulamalısınız, kesinlikle ovalamayınız ve nüfuz etmesine izin veriniz. Bu işleme günde iki ya da dört defa tekrarlamanız gerekmektedir.
 • Enfekte olmayan yaraları ve ininci derece yanıkları temizledikten sonra kalın bir krem tabakası olarak uygulamalısınız. Bu işlemi her gün bir kaç defa tekrarlamalısınız. Gerekli durumlarda gazlı bez ile yara olan bölgeyi bandajlayabilirsiniz.
 • Radyoterapi sebebiyle ciltte kızarıklık meydana geldiyse bu kremi günde iki ya da üç defa uygulayabilirsiniz ve hafif bir masajla nüfuz etmesine izin vermelisiniz.
 • Kremin bileşenlerine karşı alerjiniz bulunuyorsa, yaranız kanıyorsa ya da yara enfeksiyon kalmışsa kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Kremi kesinlikle çocukların erişemeyeceği bir yere saklayınız.
 • Her hangi bir yan etkisini fark ederseniz hemen doktorunuza ya da eczacınıza danışınız.
 • Kremi 25 derecenin altında saklayınız.
 • Üzerinde yer alan son kullanma tarihini aşarsa kremi kullanmayınız.

Lamiderm Krem Yan Etkileri

Kremi kullanmaya başlamadan önce her hangi bir duyarlılık için yama testi uygulamanızı tavsiye ederiz. İçerisinde bulunan maddelerden dolayı yan etki riski son derece az. Yan etkilerinin görülme sıklığı ise oldukça azdır. Bu nedenden dolayı kremi güvenle kullanabilirsiniz. Düşükte olsa oluşabilecek yan etkileri şu şekildedir;

 • Kremi sürdüğünüz bölge ağrı meydana gelmesi
 • Hafif yanma hissi
 • Karıncalanma durumu

Bu saydığımız yan etkilerden dolayı her hangi bir sorununuz meydana gelirse doktorunuza ya da eczacınıza danışabilirsiniz.

Lamiderm Krem Eczane Fiyatı

Lamiderm kreminin fiyatı 31,25 liradır. Krem eczanelerde ve bazı alışveriş sitelerinde satışa sunulmaktadır. Bu verdiğimiz fiyat 60 ml için verilen bir fiyattır. Ayrıca fiyata ara ara zam gelebilmektedir. Devletin karşıladığı bir krem değildir. Kremi satın alırken son kullanma tarihine ve ürünün ambalajının zarar görüp görmediğine dikkat ediniz.

Lamiderm Krem Kullananlar

 1. Kullanıcı; Ben arkadaşımın kremi önermesi ile kremi eczaneye de danışarak aldım. Elimde yanıklar vardı hem yanık yaralarımı tedavi etti hem de izleri azalttı kremden çok memnun kaldım herkese kullanması için tavsiye edebilirim. Bence herkesin evinde bulunması gereken bir krem.
 2. Kullanıcı; bir çok yanık kremine göre çok üstün bir özelliğe sahip. Fiyatı da öyle çok pahalı değil eczaneden reçetesizde alınıyor. Üstelik hiç bir yan etkisi de yok. Benim vücudunda yanıklar vardı ve bu kremi kullanmaya başladım gayet de memnun kaldım kremden. Evde sürekli bulunduruyorum ben bitince hemen yenisini alıyorum çünkü yemek yapıyorken olur ya bir yerimiz yanıyor hemen kullanıyorum ve hemen geçiyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.
 3. Kullanıcı; ameliyat olduktan sonra oluşan ameliyat yaramın izi için kullandım. İnanılmaz bir krem mucize gibi bir etkisi var gözle görülür bir şekilde işlerde azalma meydana getirdi. Ameliyat izlerim belli belirsiz şekilde şu anda herkese tavsiye ederim gerçekten işe yarayan bir krem. Çok korkmuştum ameliyat izlerim gitmeyecek diye ama neredeyse hiç belli olmayacak kadar azaldı bu mucize Lamiderm krem sayesinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat