Sponsorlu Reklam

Lustral Nedir, Lustral Kullananlar

Sponsorlu Reklam

Dünya çapında ve ülkemizde psikoloji ilaçlarından biri lustral 50 mg ve lustral 100 mg ilacında sizlere merak ettiklerinizi başlıklar halinde açıkladık. Genel olarak doktorlar bu ilacı ruhsal çöküntü, takıntı, psikolojik bozukluklar vak’alarında yazarlar. Lustral yeni başlayanlar yorumlarını da bize aktardı.

Lustral Nedir?

Lustral amacı ruhsal çöküklük yaşamış yani psikolojik bir olaydan sonra kendisinde bazı saplantılı- takıntılı bozukluklar meydana gelen kişiler için kullanılır. Diğer adı obsesif kompulsif bozukluk olarakta bilinen hastalık için geliştirilmiş bir ürün. Panik atak, duygusal olarak çöküntü yaşanmış bir olaydan sonra travma, stres gibi durumlarda, asosyal olma eğilimi, kişinin korkuları nedeniyle insanlardan uzak kalma eğilimi ve adet öncesi duygulanmalar için iyi gelir.

Sponsorlu Reklam
Lustral Nedir?
Lustral Nedir?

lustral yan etkileri nezaman gecer : yan etkilerin geçme süresi sizin vücudunuzun tepkisine göre min bir ay sürecektir.

Lustral Nasıl Kullanılır?

Nasıl kullanılacağı kişiden kişiye değişeceğinden dolayı doktorunuz size hangi dozda günde kaç kere, ne kadar süre kullanacağınızı söyleyecektir. Bunun için öncelik olarak doktorunuzun talimatlarına bire bir uymanız şarttır. Günlük dozaj genel olarak hastadan hastaya değişmekle beraber sabah ve akşam olmak üzere 25 mg veya 50 mg ile başlanır. İleriki düzeyde doktorun talimatına göre 200 mg a kadar yükselebilir. Lustral sabah ve akşam akşam olmak üzere 2 doz halinde alınır. Tok karnına bol su ile yutunuz. Kesinlikle çiğnemeyin ve yutmayın. Böbrek yetmezliği veya karaciğer yetmezliği olanlar kesinlikle bu durumu doktorlarına söylemeleri gerekmektedir. Eğer kaza ile çok fazla doz aldıysanız kesinlikle doktorunuza başvurun.

Lustral Yeni Başlayanların Yorumları

 1. Kullanmadım ama sivilce yapacağından korkuyorum ve birkaç kez doktor yazmak istediğinde reddetmiştim. Sivilce benim için daha önemli şuan. Duygusal sorunlarımı kendim çözebiliyorum.
 2. Eğer siz beyninizde duygusal sorunlarınızı bitiremediyseniz işe yaramayacaktır. Öncelik olarak psikolojik sorunlarımızı beynimizde bitirmemiz gereklidir. Aksi taktirde ilaçlar hep geçici çözümdür. Travmalar hep olacaktır ama bunu bastırır azaltır. Ama kesin çözüm değildir.
 3. Anksiyete içinde etkili bir ilaç
 4. Birkaç hafta kullandım hemen etkisini göreyim gibi bir şey yok. Uzun ve düzenli kullanım sağlamanız gerekli olan hafif bir antideprasandır.
 5. En hırçın anlarınızda bile sizi dizginleyen hafif bir antidepresan ama uzun süre kullanırsanız kendinizde ki gelişimi göreceksiniz. Ayrıca erkeklerdeki yan etkisi ejekülasyonu geciktirme… Bu yan etki kadınlar içinde geçerliymiş yeni öğrendim.
 6. Genellikle panik atak rahatsızlığı olanlar tarafından kullanılır ve bazı erkekler geç boşalmak içinde kullanıyor.
 7. Benim bu ilaçla hikayem şöyle; bu ilacı bana ısrarla doktor yazdı ve kullanmaya başladım. Ama hiç etki ettiğini düşünmüyordum. Sonra 3 gün içmeyi bıraktım ve 3 gün boyunca ağlamaya başlayınca ilacın işe yaradığını anladım. Ruhsal sorunları olanlar bu farkı anlamıyor arkadaşlar. Öyle işe yaramıyor dediğimiz şey aslında bizim bilinç altımızı aşırı derecede dizginliyor.
 8. Mutluluk hormonu salgılanmasını sağlayan maddeyi içeriyor. Doktorlar genel olarak migren tedavisinde de kullanıyor çünkü migreni tetikleyen bir maddenin antisini içeriyormuş. Fakat çok fazla yan etkisi insanı biraz rahatsız etse de kullanmada yarar var. Tabi ki doktor yazdıysa…

Lustral 50 mg Faydaları , Lustral 100 mg Faydaları

 • Anksiyete : En yaygın psikolojik bozukluklar arasında bulunur. Toplumun neredeyse yüzde 20 sinde bulunuyor. İleri seviyelerde ciddi bir rahatsızlığa dönüşen anksiyete bir kaygı bozukluğu hastalığıdır. Mesela durduk yere en ufak bir konu hakkında endişelenmeye yol açıyor. Genelde insanlarda, geçim kaygısı, eleştirilme korkusu gibi sebeplerle beraber görülüyor. Lustral 50 mg daha ağır bir anksiyete bozukluğunda 100 mg doktor kontrolü ile reçetelerde yazılabiliyor.
 • Obsesif – Kompulsif Bozukluk : İnsanlar bazı şeyler konusunda aşırı endişe duyabilir. Mesela bu arabada hızlı giderken kaza korkusu, yüksekte düşme korkusu, kaldırımda araba çarpar korkusu veya uçakta uçağın düşeceği korkusu olabilir. Bu günlük yaşantımızda takıntılı düşünme rahatsızlığıdır. Kısaca adı OKB olan ve dürtülerde kompulsiyon adı verilen yineleyici davranışlardan oluşan bir psikolojik rahatsızlıktır. Lustral bu konuda bu takıntıları azaltarak görev yapar.
 • Panik Atak : İnsanlarda aniden ortaya çıkan ve aşırı derecede iç sıkıntı yaratan yoğun korku ve tepki nöbetleridir. Hastalar buna kriz der ama terimsel adı panik ataklarıdır. Bir olaya gereğinden fazla tepki vermek ve korkmaktır. Beynin hızlı çalıştığını ve hayal ortamında olayların en kötü senaryosuna inandığı bir andır. Lustral ile panik ataklar insanda daha az korku ve eylemlere dönüşür.
 • Travmalar sonrası yoğun stres durumlarında iyi gelir.
 • İnsanların arasında utanma sıkılma gibi durumlarda yani asosyal olma durumlarına iyi gelir.
Lustral 50 mg Faydaları , Lustral 100 mg Faydaları
Lustral 50 mg Faydaları , Lustral 100 mg Faydaları

Lustral Yan Etkileri

Not : Aşağıdakiler oluyorsa hemen ilaç kullanımını kesip doktorunuza başvurun.

Sponsorlu Reklam
 • Kendiliğinden geçebilen yüz, el ve ayaklarda dantele benzer kızarıklıklar oluşur. Bu olay aşırı duyarlılık durumu oluşursa gerçekleşir. Cilt genelinde ağırlıklı olarak göz çevresinde kızalıklık, şişlik ve kan oturması ile devam eder sonunda iltihap oluşur.
 • Aşırı duyarlılık durumu ve alerji olma.
 • İshal, beyin bulantısı, yüksek ateş , yüksek tansiyon, yoğun terleme, kalp atışında hızlanma, huzursuzluk oluşabilir.
 • Gözde veya cildin belirli bölgelerinde sarı lekeler oluşması durumda karaciğer hasarına neden olmuş demektir.
 • İntihara meyil olabilir ve yoğun depresyona girebilirsiniz.
 • Havale belirtisi olabilir
 • Taşkınlık krizleri ve kavgacı olma durumu

Yaygın olarak : görme bozukluğu, kusma, halsizlik, ishal, ağız kuruluğu, sersemlik, esneme, terleme, aşırı duyarlılık, eklem ağrısı, karın ağrısı, hazımsızlık, kar gerginliği, uyuşma, anormal tat alma görülebilir.

Lustral Prospektüs

Yukarıda anlatılan tüm bilgiler lustral prospektüsünden alınmıştır. Bu bilgilerin hiç birinin sorumluluğunu kimse alamaz. En iyi, doğru ve güvenilir bilgiyi doktorunuzdan almalısınız. Ayrıca herhangi bir eczaneden bu ilacı temin etmelisiniz ve içinde ki prospektüsü iyice okumalısınız.

Lustral Muadili

Lustec : 34.98 TL

Misol : 33.26 TL

Serotop : 16.63 TL

Sponsorlu Reklam

Zeleft : 16.63 TL

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat