Sponsorlu Reklam

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Sponsorlu Reklam

Mavi siyah saç rengi hakkında yeterli bilgiye sahip olmak istiyorsan doğru yerdesin! Mavi siyah saç rengi gibi asil bir saç rengini hayatınızda bir kez de olsa mutlaka denemelisiniz. Koyu renk saç modelleri arasından en ışıltılı olanı yani mavi siyah saç rengini düz renk olrak da kullnabilirsiniz veya koyu siyah saç renginize gece mavisi ışıltılar ATTIRABİLİRSİNİZ. Her cilt tipine uygun olan mavi siyah saç rengi aynı zamanda bazı kadınlar için bir kurtuluş da olabiliyor. Saç dibine en yakın rengi seçmek isteyen ve bakımı az olan bu saç rengi arıyan kadınlara ilk tavsiyemiz mavi siyah saç rengini kullanmalarıdır.

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Mavi siyah saç rengi oldukça koyu bir saç rengidir. Koyu saç kullanmayı çok sevseniz de siyah saçlar veya kahverengi saçlar her cilt tipine uygun olmayabilir. Yüzünüzü aydınlatacak bir saç rengi arıyorsanız mavi siyah saç rengini tercih edebilirsiniz. Mavi siyah saç rengi renkli gözlü kadınlarda harika görünebilir. Buğday tene veya açık ten rengine tamamen uyumlu olan mavi siyah saç rengi esmerlere de yakışır. Çok koyu bir tene sahipseniz açık mavi içeren mavi siyah saç rengini deneyebilir veya yünüzünüz daha aydınlık görünmesi için düz renk mavi siyah yerine mavi ışıltılar tercih edebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/sac/mor-sac/

Mavi Siyah Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Mavi siyah saç rengini elde etmek oldukça kolaydır. Kızıl saçınız olmadığı sürece her saç rengi üzerinde tutabilen bu koyu saç rengini elde etmek için saçınızı açıcı ile açmanıza gerek yok. Saç renginizi açmadan siyah saç boyanıza bir miktar mavi saç boyası ekleyebilir veya direkt olara mavi siyah- gece mavisi saç rengi boyaları alabilirsiniz. Peki bu boyalar hangileri ve fiyatları ne kadar?

Mavi Siyah Saç Boyaları

  • Koleston 2/8 Mavi Siyah Saç Boyası Fiyatı 24 tl
  • Marvel Colors Saç Boyası 1.10 Mavi Siyah Fiyatı 39 tl
  • Palette Deluxe 1-1 Gece Mavisi Saç Boyası Fiyatı 29 tl
  • Sea Color 1.1 Mavi Siyah Saç Boyası Fiyatı 13 tl
  • Loreal Excellence İntense Saç Boyası 1.1 22 tl

 

Sponsorlu Reklam

Mavi Siyah Saç Bakımı

Mavi siyah saç rengi bakımı oldukça kolay olan saç renklerinden biridir. Saçınızın dip rengi ile de uyumlu ise bu saç rengini kullandıktan sonra kuaföre gitmeye hiç ihtiyaç duymayacaksınız. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz mavi siyah saç rengini korumuk için saç boyasının kutusunun içinden çıkan renk stabilize edibi saç kremini kullanmalısınız. Saç rengniizdeki ışıltının söndüğünü hissettiğiniz anda saçınızı saç çbakım yağları ile, hindistan cevizi yağı veya saç maskesi ile parlatmaya çalışın. Parlak ve bakımlı saçlar beraberinde parlak mavi siyah saç rengini getirir.

Mavi Siyah Saç Rengi Modelleri

1- Kısa Mavi Siyah Saç

Kısa Mavi Siyah Saç
Kısa Mavi Siyah Saç

Mavi siyah saç rengini ve mavi ışıtıları kısa saçlarınızda kullanabilirsiniz. Saçlarınızın bir değişime ihtiyacı olduğunu düşünüyor ve asil bir görünüm kazandırmak istiyorsanız mavi siyah saç rengini bob kesimli saçlarınızda kullanabilirsiniz. Mavi ışıltıların da yer aldığı bu saç modeli oldukça ilgi çekici görünüyor. Dikkat çekmeyi sevenler ve kendi özgür tarzını herkese göstermek isteyen kadınlar için oldukça kullanılabilir.

2- Gece Mavisi Saç Rengi

Gece Mavisi Saç Rengi
Gece Mavisi Saç Rengi

Siyah saç rengi ile yıldızı barışmayanlan açık tenli kadınlar için bir önerimiz var. Gece mavisi saç rengi açık tenli kadınları muhteşem gösterebiliyor. Bu mükemmel saç rengi ile dalgalı ve uzun saçlarınıza apayrı bir hava katabileceksiniz. Açık tenli kadınlar sadece açık renk sarı, karamel veya kumral saç rengini sevmek zorunda değil. Koyu renk saç kullanmak isteyen, bakımı kolay ve dip rengine çok yakın olan bir saç rengi kullanmak isteyen kadınların ilk tercihlerinden biri olan gece mavisi saç rengini mutlaka deneyin.

3-Katlı Mavi Siyah Saç

Katlı Mavi Siyah Saç
Katlı Mavi Siyah Saç

Saçlarınızda minimum değişimler ile maksimum değişiklikler yapmak isteyenler için katlı saç modelleri ve koyu renk saçlar ön plana çıkıyor. Siyah saçlarınız var ve bu renk sizi boğuyorsa, o renge en yakın olan mavi siyah saç rengini kullanmalısınız. Saçlarınızın uçlarından kestirip katlar attırarak ve gece mavisi renge boyayak kraliyet ailesinden megan gibi görünebilmeniz mümkün. Her ortamda, her abiyenin üzerinde kullanabileceğiniz bu saç modeli o kadar güzel ki ekstra bir şey yapmadan saçlarınızı sadee tarayarak her düğüne katılabilirsiniz.

4-Siyah Saça Mavi Işıltı

Siyah Saça Mavi Işıltı
Siyah Saça Mavi Işıltı

Siyah saç rengnizi değiştirmek istemiyor ve mavi siyah saçın uyumuna siz de bizim gibi bayılıyorsanız saçlarınızın belirli bölgelerine mavi ışıltılar attırabilirsiniz. Saç boyası kullanmak istemeyenler için ideal olan bu model ile oldukça havalı görünebilirsiniz. Minimum işlem gören saçlarınızda ufak değişilikler ile mükemmel görüntü elde etmiş, bunu yaparken de saçlarınızı hiç yıpratmamış olacaksınız.

Sponsorlu Reklam

 

5-Gece Mavisi Saç

Gece Mavisi Saç
Gece Mavisi Saç

Gece mavisi saç rengi en çok uzun saçlara sahip olan beyaz tenli kadınlara yakışıyor. Sizin de görseldeki gibi mükemmel uzun saçlarınız var ise saç renginizi açmadan her saç rengi üzerine sürülen ve kolayca tutunan mavi siyah saç rengini kullanabilirsiniz. Saçlarınızdaki gece mavisi parlaklığının artmasını istiyorsanız saçlarınıza düzenli yağ bakımını yapabiilrsiniz. Bu sayede hem saçlarınız yıpranmaz ve daha sağlıklı kalır hem de saç renginiz solmaz.

6-Siyaha Yakın Mavi Siyah Saç

Siyaha Yakın Mavi Siyah Saç
Siyaha Yakın Mavi Siyah Saç

Mavi siyah saç renklerinin bazı tonları neredeyse siyah saç rengi ile aynı. Bazılarının siyah saç renginden ayırt bile edemediği bu saç rengi tonları güneşin altında durduğunuzda siyah renkten ayrılır. Siyah rengin teniniz için oldukça koyu olduğunu düşünüyor ve bu sadeliğe bir şeyler eklemek istiyorsanız eğer şekildeki gibi siyaha yakın olan mavi siyah saç rengini kullanmalısınız.

Sponsorlu Reklam

7-Mavi Işıltılar

Mavi Işıltılar
Mavi Işıltılar

Uzun dalgalı saçlarınıza en çok yakışan şeylerden biri kuşkuşuz ışıltılardır. Düz sade dalgaların çok çekici görünmediğini düşünenlerdenseniz bu dalgalara ek olarak mavi ışıltılar ekleyebilirsiniz. Teninize uygun olarak koyu saç renginize eklediğiniz açık mavi veya koyu mavi ışıltılar ile baş döndürücü açlara sahip olabilir hatta şampuan reklemlarındaki kadınlara bile taş çıkarabilirsiniz.

8-Siyah Saça Açık Mavi Işıltılar

Siyah Saça Açık Mavi Işıltılar
Siyah Saça Açık Mavi Işıltılar

Koyu renk ve orta uzunlukta olan saçlarınızda bir değişiklik yapmak istiyorsanız ve bu değişikliği yaparken saçlarımın boyu kısalması, saç tellerime zarar gelmesin diyorsanız mavi siyah saç rengini üzerine açık mavi dalgalar ekleyebilirsiniz.

9-Kısa Gece Mavisi Saç

Kısa Gece Mavisi Saç
Kısa Gece Mavisi Saç

Metalik renklerden hoşlanmayanlar için mavi siyah saç renginin en mat tonlarından biri olan bir görsel ile karşınızdayız. Mavi siyah saç rengi denince aklınıza ilk gelen şey parlak ışıltılı bir mavi saç rengi olmasın. Mavi siyah saç rengi siyahtan açık maviye kadar uzanan onlarca saç rengi tonunun bir arada bulunduğu bir renktir. Bu saç rengi ise mavi siyah saç renginin en doğal tonlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

10-Çok Kısa Mavi Siyah

Çok Kısa Mavi Siyah
Çok Kısa Mavi Siyah

Mavi siyah saç rengini aşırı kısa olan şekil vererek değiştiremediğiniz saçlarınızda da kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın boyunu değiştirmeden kalıcı değişiklikler yapmış olursunuz.

11-Mavi Balyaj

Mavi Balyaj
Mavi Balyaj

Koyu saç renginize ek olarak daha ışıltılı, daha özgün ve daha havalı görünmek isteyebiilrsiniz. Bu yüzden koyu saçlarınızın üzerine açık mavi balyaj görünümü ekleyerek muhteşem görünebilirsiniz. Bu saç rengine geçici boyalar ile deneyerek de karar verebilirsiniz.

12- Küt Kesim Mavi Siyah saç

Küt Kesim Mavi Siyah saç
Küt Kesim Mavi Siyah saç

Küt saç kesimleri oldukça sade saç modelleri arasında yer alır. Sadeliğin yanına zariflik ve asillik eklemek isterseniz şekildeki gibi gece mavisi saç rengini deneyebilirsiniz.

13-Küllü Mavi Siyah Saç

Küllü Mavi Siyah Saç
Küllü Mavi Siyah Saç

Mavi siyah saç rengini her zaman parlak ve göz alıcı göremeyiz. Fazla dikkat çekmek istemeyen kadınlar için küllü ve mat mavi siyah saç rengi tonları da mevcut.

14-Metalik Mavi Siyah Saç

Oldukça parlak görünen, mavi mi yeşil mi olduğu anlaşılmayacak kadar siyah ile bütünleşmiş bu saç tonunu mutlaka deneyin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat