Sponsorlu Reklam

Maya Maskesi Şems Aslan

Sponsorlu Reklam

Maya Maskesi Şems Aslan Nedir? Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda sosyal medyada ve televizyonlarda sık sık gördüğümüz ‘’Maya Maskesi Şems Aslan nedir? Ne işe yarar?’’ sorularının cevabını ve daha fazlasını sizler için yazımızda derledik.

Maya Maskesi Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda tüm kadınların gözdesi haline gelen Şems Arslan Maya Maskesi, birçok farklı cilt sorunun çözmektedir. Maya Maskesi Şems Aslan, cildin güzel ve pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Ayrıca akneleri ve sivilceleri de tamamen iyileştirme özelliği bulunan Maya Maskesi, Şems Aslan tarafından hazırlandığı için bu ismi almıştır. Bu muhteşem maskenin içeriğinde bulunan ürünlerin neler olduğunu ve yaralarını bilmekte fayda vardır.

Sponsorlu Reklam

Mayanın Cilde Faydaları;

 • Son yıllarda ekmek ve tatlıların yapımında kullanılan mayanın, dünyadaki pek çok güzellik formüllerinde kullanıldığını bilinmektedir. Çok eski zamanlardan bu yana maya, cilt bakımında kullanılmaktadır fakat mayanın yeni keşfedildiğine dair bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Özellikle son zamanlarda Maya maskesi Şems Aslan adı ile de sıklıkla duyduğumuz mayanın cilde birçok faydası bulunmaktadır.
 • Maya ayrıca, cilt yüzeyinde oluşan tahriş ve kızarıklıkları da azaltabilecek anti-enflamatuar özelliktedir. Doku onarımına yardımcı olur ve cildi korumak için sürekli çalışmaktadır.
 • Maya eğer lokal olarak uygulanırsa DNA’yı onarabilir, cildi nemlendirebilir, cildi aydınlatabilir ve kolajen üretebilir.
 • Maya, hasarlı cilt hücrelerini yenilenmesine yardımcı olur ve cildin yapısını güçlendirir.
 • Aynı zamanda maya, büyük bir beta glukan kaynağıdır. Beta glukan çok güçlü bir antioksidandır.
 • Şekeri mayalanabilen mantarlardan olan maya, cilt için çok iyi bir antioksidandır. Yani maya kendi şekerini aside dönüştürmektedir. Maya maskesi Şems Aslan içerisinde kullanılan maya, binlerce antioksidan gibi cildi çevresel saldırılara karşı korumaktadır.

Limonun Cilde Faydaları;

 • Maya maskesi Şems Aslan’ın da içinde bulunan limon, cilt için gerçekten doğal bir şifa kaynağıdır. Özellikle suyu sivilcelerle savaşarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.
 • Daha sıkı ve daha dolgun bir cilt için kullanılan limon suyu, koyu lekeleri de aydınlatmaktadır.
 • C vitamini ile dolu limonlar, cildiniz için mükemmel bir antioksidan ve parlatıcıdır.
 • Işıltılı bir cilde sahip olmak için limon suyunu içebilir, ya da yüz maskesi şeklinde uygulayıp sivilcelerinizden ve yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.
 • Özellikle yaz aylarında bronzlaşma nedeniyle oluşan renk eşitsizlikleri, koyu lekeler ve dengesiz cilt tonu için sihir gibi çalışan limon, tüm bu olumsuz durumları ortadan kaldıracaktır.
 • Doğal bir çamaşır suyu görevi gören limon ve yoğurt karışımı, cildinize en iyi bakımı sağlayacak ve güneş ışığının etkilerini de azaltacaktır.
 • Sivilce eğilimli yani yağlı cilt tipinde olanlar limonu günlük bakımlarından hiç eksik etmemelidir. Limon sadece ciltteki fazla yağları almakla kalmaz, aynı zamanda cildinizi sıkılaştırır, bakterileri öldürür ve ölü cilt hücrelerinden de arınmanıza yardımcı olur.
 • Bilindiği üzere C vitamini inatçı sivilce izlerini yok etmektedir. Günlük bakımınızda kullanacağınız limon suyu, cildinizde bulunan sivilce izlerini de geçirecektir.
 • Daha genç görünmek istiyorsanız ve inci çizgilerinizin azalmasını istiyorsanız, yine imdadınıza limon suyu yetişmektedir. Limonun içinde bulunan yoğun C vitamini, mükemmel bir yaşlanma karşıtı bileşeni olan kolajeni arttırmaktadır. Bu da cildinizde bulunan ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaktadır. Aynı zamanda düzenli kullanım sonucunda ise daha genç ve daha sıkı bir cilt vermektedir.

Buzun Cilde Faydaları;

 • Maya maskesi Şems Aslan Buz masajı, cilde parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırmaktadır. Yüzünüze uyguladığınız buz, cildinizde kan dolaşımını arttırmaktadır. Önce cildinizde kan akışını azaltarak kan damarlarını daraltmaktadır. Sonrasında yüzünüzde bulunan damarlar kanı dolaştırmaya başlar ve bu işlem de cildinizin daha ışıltılı ve daha canlı görünmesini sağlamaktadır.
 • Yüze buz uygulama işlemi, cildinize uyguladığınız ürünlerin daha hızlı bir şekilde emilmesini sağlamaktadır. Örneğin, gece yatmadan yüzünüze gece kreminizi sürdünüz. Ardından buz ile masaj yaparsanız, bu işlem yüzünüzde bulunan kılcal damarları daraltacak ve ürünün daha iyi emilmesini sağlayacaktır. Böylece cildiniz daha çekici ve daha güzel görünecektir.
 • Buz maskesini yüzünüze düzenli olarak uygularsanız, gözaltınızda oluşan koyu halkaların ve gözaltı torbalarının zamanla azaldığını göreceksiniz. Bu işlemde süreklilik çok önemlidir. Birkaç kere yaptıktan sonra sonuç beklemek doğru olmayacaktır.
 • Buz maskesi ciltte bulunan sivilceleri yatıştırmaktadır ve cildinizin yağ üretimini en aza indirmektedir. Sivilcelerin yüzde oluşturduğu şiş görüntüyü de hafifletmektedir.
 • Özellikle yüzümüzde bulunan gözenekler açık olur gün boyu içerisine kir ve yağ birikmektedir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra uygulayacağınız buz maskesiyle gözeneklerinizi daraltmış olursunuz ve sivilce ya da siyah nokta oluşumunu da bu şekilde engellemiş olursunuz.
 • Eğer fondoten kullanıyorsanız, fondotenden önce uygulayacağınız buz maskesi yüzünüzün kusursuz görünmesini ve fondotenin daha uzun süre kalmasını sağlamaktadır.
 • Yüzünüze uygulayacağınız düzenli buz masajı ile mevcut bulunan kırışıklıkları giderebileceğiniz gibi, yeni kırışıklık oluşumunun da önüne geçebilirsiniz.
 • Sürekli çatlayan dudaklarınıza uygulayacağınız buz maskesi dudaklarını yumuşatıp nemlendirmektedir.
 • Güneş yanıkları için sihirli bir tedavi olan buz maskesi, iltihaplanma ve kızarıklıkları geçirmektedir.

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Maya maskesi Şems Aslan yukarıda yazılan tüm işlevleri yerine getiren mucizevi bir maskedir. Bu maske son zamanlarda kırışıklık kremi olarak da bilinmektedir. Ciltteki koyu lekeleri geçiren, cildin rengini aydınlatan, sivilceleri, akneleri ve siyah noktaları yok eden bu mucize Maya maskesi Şems Aslan nasıl yapılır?

 • Maya maskesi Şems Aslan içinde 1 poşet yaş maya, 1 bardak buz, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay bardağı kadar da su bulunmaktadır.
 • Maya maskesi Şems Aslan’ı hazırlamadan önce kasede limonu ve suyu karıştırmak gerekmektedir. Hazırladığınız bu karışım ile önce yüzünüzü güzelce temizlemeniz gerekmektedir. Bu temizleme işlemini yaparken pamuk pedlerini kullanabilirsiniz.
 • Maya maskesi Şems Aslan ikinci aşamada ise, cam kasede yaş maya ile yarım çay bardağı suyu krem kıvamına gelene kadar karıştırmanız gerekmektedir. Karıştırılan kıvamlı maskeyi temiz cildinize uygulayın ve yüzünüzü gazlı bez ile kapatın.
 • Gazlı bez ile kapattığınız maskenin üzerine temiz bir havluyu sıcak suya batırarak sıkın ve örtün. Bu işlemi yaptıktan sonra yaklaşık 7 kere derin nefes alın ve verin. Bu işlem yüz kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır.
 • Maya maskesi Şems Aslan 3. Aşaması olarak da yüzünüzü soğuk su ile durulayın ve buz küpleri ile cildinize masaj yapın.

Maya Maskesi Kullanımı

Maya maskesi Şems Aslan uygulamasını en az ayda bir kere yapmanız gerekmektedir. Haftada iki kere uygulanabilen Maya maskesi Şems Aslan’ın genellikle gece yatmadan önce yapılması önerilmektedir.

Maya Maskesi Kullananlar

Maya maskesi Şems Aslan kullananlar bu maskeyi sadece sivilce, akne ya da kırışıklıkları için uygulamadıklarını söylemektedir. Ayrıca kılcal damar ve varis tedavisinde de kullanılan bu maske saç bakımında da kullanılmaktadır. Maya maskesi Şems Aslan kullanımında önemli olan sürekliliğinin getirilmesidir. Sadece bir defa uygulayacağınız Maya maskesi Şems Aslan’dan çok fazla etki beklemek doğru olmayacaktır. Bu nedenle Maya maskesi Şems Aslan kullananlar, düzenli kullanımdan sonra etkilerinin gözle görülür şekilde ortaya çıktığını ifade etmektedirler.

Sponsorlu Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat