Sponsorlu Reklam

Mor Şampuan Ne İşe Yarar Mor Şampuan Kullananlar

Sponsorlu Reklam

Mor şampuan son dönemlerde sık sık duyduğumuz ama çoğu kadının ne işe yaradığını bilmediği kozmetik ürünlerdir. Gratis, watsons gibi kozmetik mağazalarında şampuan reyonlarında yerini alan, internette bir çok blogger tarafından kullanılan ve yorumlanana mor şampuanlar hakkında bilmek istediğiniz her şeyi sizler için bir araya getirdik. Sarı saçlara sahip olan kadınların kullandığı, küllü sarı renklerine aşık olan kadınların kuaföre gitmeden sadece saçlarını yıkayarak küllü renkleri elde edebiliyor. Ombre yaptıranların da kesinlikle kullanması gereken bir ürün olan mor şampuan hakkında merak ettiğiniz tüm soruları cevaplayacağız. Mor şampuan nedir, mor şampuan nasıl kullanılır, mor şampuan fiyatı, mor şampuan kullananlar gibi bir çok başlığın yer aldığı yazımızı dikkatle inceleyin.,

Sponsorlu Reklam

Mor Şampuan Ne İşe Yarar

Mor şampuan içerisinde mor renk pigmentleri bulunan, açık renkli saçlara sahip olan kadınların kullandığı bir şampuan türüdür. Saçlarını sarıya boyatan kadınları bir süre sonra saçlarında renk yansımaları, turuncu renklenmeler ve hoş olmayan çiğ bir sarı görüntü ile karşılaşıyor. Bu görüntüyü ortadan kaldırmak için kuaförlerin önerdiği şey ayda bir kuaföre gidip cila yaptırılmasıdır. Kuaföre gidecek zamanı veya parası olmayan kadınlar için bir çözüm olan mor şampuan ise tam da bu sırada imdadımıza yetişiyor. Turuncu rengin ortadan kaldırılması ve çiğ sarıların yok edilmesi için mor renkli şampuanlar devreye giriyor. Rutin bir şekilde saçlarınızı yıkadığınız sırada her iki veya üç yıkamada bir kendi şampuanınız yerine mor şampuanı kullanıyorsunuz ve işlem tamam. Banyodan çıkınca kendinizi kuaförden çıkmış gibi hissetmek için tek yapmanız gereken bir mor şampuan almak ve haftada birkaç kere kullanmak.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır

Mor şampuan son yıllarda ortaya çıkan en mucize ürünlerden biri. Hele ki sarı saçlı veya sarı ombreli kadınlar için bulunmaz bir nimet. Peki mor şampuanı nasıl kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz. Çok riskli ve çok canlı olan bu şampuanı kullandıktan sonra saçlarınız mavi- mor karışımı bir renge de dönebilir, saçlarınızdaki ton farkı daha da açılabilir tüm bunların yanında şampuanı doğru kullanmamanız durumunda saçlarınızdaki bütünlük havası bozularak bir kısmı turuncu bir kısmı küllü sarı olarak kalabilir. Tüm bu olumsuzlukları yaşamamak için en doğru şekilde kullanımı açıklıyoruz;

-Mor şampuanı kullanmadan önce saçlarınızı kendi şampuanınız ile yıkayın ve fazlalık olan suyu akıtın

Sponsorlu Reklam

-Saçlarınızı güzelce tarayın, karışık bir bölge kalmamasına dikkat edin

-Bir kap içerisine bir miktar mor şampuan dökün ve aynı oranda su ile karıştırın

-Ortaya çıkan seyreltilmiş mor şampuanı ıslak saçlarınıza uygulayın ve yaklaşık olarak 2 dakika bekleyin. Saç tellerinizin yapısına ve saç renginizin tonuna göre bu süreyi bir dakikaya indirebilir veya üç dakikaya çıkarabilirsiniz.

-3 dakikadan daha uzun süre saçlarınızda kalması durumunda saçlarınız mor renge dönecektir.

-Bekleme süresi sonunda saçlarınızı yıkayın ve mor rengi tamamen akıttığınızdan emin olun.

Sponsorlu Reklam

-Saçlarınızı yıkadıktan sonra tırnak diplerinizde mor renk kalabilir, eldiven kullanabilirsiniz

-Mor şampuanı yıkadıktan sonra saçlarınızın ıslaklığını havlu ile alın. Kullandığınız havlu açık renk olursa boyanabilir. Bu işlem sırasında koyu renk havlular tercih edin.

-Son olarak saçlarınızı kurutun ve küllü sarı saç renginizin tadını çıkarın. Evde cila yapmak işte bu kadar kolay, hızlı, ucuz ve basit. Mor şampuanı haftada üç defa kullanabilirsiniz. Tercihinize göre haftada bir kullanım da işinizi görecektir.

Sponsorlu Reklam

Mor Şampuan Fiyat

Mor şampuanlar tıpkı kullandığımız standart şampuanlar gibi yüksek ml olan kutularda satılıyor ve bir kutu mor şampuan (kullanım miktarınıza bağlı olarak da değişebilir) 2 aya yakın gidiyor. Uzun süre kullanabileceğiniz bu mor şampuaları 20 lira gibi çok uygun fiyatlara alabiliyorsunuz. Uygun fiyatlı da olsa pahalı da olsa mor şampuanların bir kalıcılık süresi var. En çok kullanılan markalardan biri olan loreal elseve mor şampuanın kalıcılığı bir hafta kadar kısa bir süredir.

Mor Şampuan Faydaları Nelerdir?

Mor şampuanlar saçlarınızın rengini eşitler. Saçlarınızda bulunan ton farkını giderir. Çiğ sarı ve turuncu gibi renkleri soğuk ve küllü sarılara çevirir. Saçlarınıza bakım yapar. Kendi kullandığınız şampuanlar gibi saçlarınızı temizler. Saçlarınızın rengini korumasını sağlar ve güneş ışınlarından korur. Kuaföre sık sık gidip cila yaptırmanıza gerek kalmaz çünkü saç renginizin ilk gün ki gibi küllü kalmasını sağlayarak turunculaşmasını engeller.

En İyi Mor Şampuan

-Loreal Professional Silver Mor Şampuan

-Loreal Mor Şampuuan

-Milkshake Mor Şampuan

-Kerastase Mor Şampuan

-Provoke Touch Silver Mor Şampuan

-Radical Silver Şampuan

Mor Şampuan Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki: Sarı ve rengi değişmiş, turunculaşmaya başlamış olan saçlarım için alıp hunharca kullanmıştım zamanında. Şampuanınızı kullanmak yerine bu şampuanı kullanıyorsunuz ve hem saçlarınızı temizliyor hem de saçlarınızın renginin küllü olmasını sağlıyor. Çok uzun süre kullandıktan sonra saçların grimsi değil de morumsu şeklinde olduğunu fark ettim ve bu renkten çok sıkıldım. Uzun süreli kullanımlarda saçlarda kalıcı renk değişikliğine sebep oluyor ve saçları yıpratıyor.

Kullanıcı Diyor Ki: Saç kremi kullanmadan kullanmamanız gereken bir ürün. Benim saçlarımı biraz sertleştirdi ve yıprattı

Kullanıcı Diyor Ki: Loreal elseve in mor şampuanını kullanıyorum ve gerçekten mükemmel bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Kuaföre ayda bir gidip cila yaptırmak yerine saçlarını yıkadığın rutin banyo sırasında turunculaşmış saçlardan kurutabiliyorsunuz. Başka bir markanın mor şampuanını bilemem sadece loreal kullandım ama şunu söyleyebilirim ki mor şampuan gelmiş geçmiş en büyük buluşlardan biri.

Kullanıcı Diyor Ki: Mor şampuanı yeni kullanmaya başladım ve ilk kullandığım sıralarda çok uzun süre bekletmememi, saçlarımın ve saç derimin mor renge döneceğini duymuştum. Bu nedenle 1 dakika bile bekletmeden saçlarımı yıkıyordum. Son bir haftadır 3 dakikaya yakın bekletiyorum saçlarımda ve istediğim grimsi saçlara sahip oldum, çok mutluyum.

Kullanıcı Diyor Ki: Çok uzun süre bekletildiğinde saçları mor renge dönüştüren bir şampuan. Tırnaklarınızda da mor lekeler kalması kaçınılmaz oluyor.

Kullanıcı Diyor Ki: Mor şampuanı kullandıktan bir süre sonra fark ettim ki renk eşitsizliklerim daha da arttı. Şampuanın temas ettiği ve nüfuz ettiği bölgeler gri renkte diğer bölgeler ise turuncuya yakın renkte. Ombre yaptırmak maddi ve manevi çok yorucu olduğundan saçlarımın rengini bozmak istemediğimden mor şampuan kullanımını bıraktım. Ayda bir kuaföre gidip profesyonel ellerde bakım yaptırmak bana daha mantıklı geliyor.

Siz de mor şampuan kullandıysanız deneyimlerinizi bizimle paylaşabilir, kullanmak isteyip de ikilemde kalan insanlara örnek teşkil edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat