Sponsorlu Reklam

Mucizevi Vicks Krem Nedir

Sponsorlu Reklam

Vick krem yıllardır büyük annelerimizin kullandığı, çok amaçlı bir kremdir. Kozmetik malzemelerin artmasına bağlı olarak vicks krem çok fazla gündeme gelmiyor. Hatta bu kremin ne olduğunu bilmeyen pek çok insan var. Bunun yanında yıllardır bu kremi kullanan ve bu kremin faydalarından hiç vazgeçemeyen bir popülasyon da var. Siz de çevrenizdeki insanlardan buharlaşan vick krem adını duyduğunuzda ne işe yaradığını ve bu kremin tam olarak ne olduğunu en doğru kaynaklardan öğrenebilirsiniz. Yazımızı dikkatlice okuyun ve vicks nedir , vick krem faydaları , vicks krem içeriği gibi bir çok soruya cevap bulun.

Vicks Krem İçeriği

Dünya çapında ünlenen ve pek çok kullanım alanı olan bu krem tam anlamıyla bir mucize! Kremin içerisinde bulunan okaliptus yağı, terebentin yağı, timol, vazelin ve sedir ağacı yaprağı her devde deva. Bunların yanında hastalandığımızda burnumuzu açması için kullandığımız mentollü peçetelerin yerine de geçiyor çünkü içerisinde mentol ve kafur bulunduruyor. Vicks kremin içeriğindeki maddeleri saydık sıra geldi vicks kremin etken maddesine. Vicks Krem Etken Maddeleri; kafur, okaliptus yağı, mentol, terebentin ve timol.

Sponsorlu Reklam

Vicks Nedir

Vicks bir yere sürülmek veya solunuma yakın bir ere sürülüp o bölgeden solunmak üzere tasarlanmış merhem çeşitidir. Genellikle soğuk algınlığı ve öksürük için kullanılsa da bunların yanında daha bir çok işlevi bulunuyor.

Vicks Krem Faydaları

1-Öksürüğü Keser : Vicks kremi soğuk algınlığında öksürüğü ortadan kaldırmak için kullanabilirsiniz. Sizi sürekli rahatsız eden hayat kalitenizi etkileyen öksürürkten vicks ile kurtulabilirsiniz. Gece yatmadan önce ayaklarınıza bir miktar vicks krem sürüp üzerine çoraplarınızı giyin. Ya da kremin daha iyi emilebilmesi ve uçmaması için kremi sürdükten sonra ayaklarınıza poşet geçirin. Bu uygulamayı yapıp yattıktan sonra sabaha hiçbir şeyiniz kalmayacak, öksürüğünüz kesilecektir.

Sponsorlu Reklam

2-Şişlik ve Morarma Giderir: Dikkatsizlik çağımızın hastalığı olmakla birlikte vücudumuzda bir çok izler bırakıyor. Herhangi bir yere çarpma durumunda meydana gelen kızarıklık, şişlik veya renk değişikliğini vicks krem ile ortadan kaldırabilirsiniz.

3-Dudak Koruyucu: Özellikle kış aylarında meydana gelen kötü görünümlü çatlak dudaklardan sıkıldıysanız bu krem tam size göre. Dudaklarınızdaki çatlakları onaran, nemlendiren ve bakım yapan bu krem ile mükemmel güzel ve sağlıklı dudaklara kışın da sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kurumuş dudaklarınıza kuş parmağınız ile ufacık sürmek.

4-Baş Ağrılarını Giderir: İçerisinde bulunan mentol sayesinde baş ağrılarınızı bir miktar giderebilir. Başınızın yan kısımlarına veya alın kısmınıza bir miktar krem sürerek farkı hissedebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

5-Kas Ağrılarınızı Azaltır: Uzun egzersizler sonrası veya temizlik sonra meydana gelen kas ağrılarından şikayetçiyseniz vicks krem ile bu sorunu halledebilirsiniz. Kaslarınızda sertlşemeye bağlı olan ağrıyı azaltır, kaslarınızın yumuşamasını sağlar. Ağrıyan bölgeye vicks kremden bir miktar sürüp üzerini kuru bir havlu ile sarın. 5 dakika sonra bile kaslarınızın ne kadar rahatladığını göreceksiniz.

6-Çatlak Topukları Onarır: Vicks krem içeriğinde bir miktar vazelin bulundurur ve bu sayede vazelinden beklediğiniz her şeyi vick kremde de görebilirsiniz. Sadece vazelin değil bir çok yağları da içermesi sayesinde çok daha iyi onarıcı ve nemlendiricidir vazeline göre. Çok ayakta duranlarda, vücudu kuru olan insanlarda ve özellikle de belirli bir yaşa gelmiş insanlarda bulunan topuk çatlaklarını vicks krem ile onarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir miktar kremlemek ve ayağınıza bir çorap geçirmek. Tabii bu işlemi yapmadan önce topuklarınızın üzerindeki ölü deriyi atmanız gerekiyor. Ilık suda tuttuğunuz ayaklarınızı biraz yumuşadıktan sonra topuk taşı ile iyice ovun. Ölü deriyi attıktan sonra ayaklarınızı yıkayın ve kurulayın. Kuru olan ve ölü derilerinden arındırılmış olan topuklarınıza uygulayacağınız vicks krem daha iyi emilecek ve daha iyi sonuç verecektir.

Sponsorlu Reklam

7-Böcekleri Uzaklaştırır: İçeriğinde bulunan yağların keskin kokusu sayesinde vücudunuza böceklerin yaklaşmasını engelleyebilirsiniz. Vücudunuza yapışan böcekleri de üzerine krem sürerek uzaklaştırabilirsiniz. Keskin kokudan böcekler rahatsız olacaktır.

8-Göğüs Ağrılarınızı Giderir: Soğuk algınlığı sebebiyle ortaya çıkan aşırı öksürük bazen göğüs ağrısı yapabilir. Bu ağrıdan kurtulmak için göğsünüze bir miktar vicks sürün ve üzerini kapatın. Kısa bir süre sonra ağrınız azalacaktır.

9-Burun Tıkanıklığını Açar: Soğuk algınlığı ile tıkanan burunlar ve değişen sesler kadar utandırıcı bir durum yoktur. Tıkanan burunlar sıcak ortamlara gittiğinizde akmaya başlar ve tam anlamıyla bir rezalet olur. Bunu önlemek için vicks kremi soluyabilirsiniz. İçerisinde bulunan mentol sayesinde burnunuzu ve boğazınızı açacak, sizi rahatlatacaktır. Kremi kullanırken kutusu ile birlikte sıcak suyun içerisine bırakın. Ortaya çıkan krem buharını soluyun ve 10 dakika kadar solumaya devam edin. Tercihinize göre başınızdan bir havlu geçirebilir, ortaya çıkan tüm buharı havaya karışmadan soluyabilirsiniz. Buhar soluma işlemi sonrası seslerinizde bir geriye dönüş, burnunuzda açılma göreceksiniz. Bu işlemi yaparken gözlerinizi kapamaya dikkat edin. Ayrıca bu işlemi 12 yaşından küçük çocukların yapmaması gerektiğini unutmayın.

10-Çatlakları Giderir: Vücutta yapıya, genetiğe ve cilt kuruluğuna bağlı olan çatlakların azalmasını sağlar. Yeni çatlakların oluşumunu azaltır. Ciltte onarımı sağlar ve cilde gerekli nemi verir. Bu sayede kurumaya bağlı oluşacak olan çatlakları önler. Vicks kremi çatlaklar için kullanıyorsanız eğer kuru cildinize 5 dakika ovalayarak sürün. Özellikle duş aldıktan sonra haftada en az 2 defa bu işlemi yapmayı unutmayın.

11-Kulak Ağrılarınızı Giderir: Pamuğun üzerine yerleştirdiğiniz bir miktar vicks kremi kulağınızın iç kısmına tıkayın. Kulağınızda meydana gelen ağrıları azaltmaya yardımcı olacaktır.

12-Cilt Lekelerini Giderir: Cildinize ihtiyacı olan nemi sağlar. İçeriğinde bulunan doğal yağlar sayesinde cildinizi besler ve ciltte bulunan hasarlı dokuları iyileştirir. Sivilceleri sıktıktan sonra oluşan koyu lekelerin açılmasını sağlar.

Vicks Yan Etkileri

Vicks kremin yan etkileri çok fazla görünmüyor ama içeriğindeki herhangi bir maddeye allerjiniz var ise buna bağlı olarak istenmeyen durumlar görünebilir. Ciltte kızarıklık, hassaslaşma, dökülme veya kururluk meydana gelebilir. Solunum yolu ile alınması durumunda doz aşımında solunum güçlüğü yaşanabilir. Astıma benzeyen ataklar meydana gelebilir. Halüsinasyonlar ve nöbet oluşabilir. Bunlardan herhangi biri ile karşılaşırsanız eğer hemen ilacı bırakın ve en yakın sağlık kuruluşuna gidin. Bu yan etkiler çok fazla görünmemekle birlikte 30 yıldır güvenle kullanılan bir ilaçtır vicks merhem.

Vıcks Hamileler Kullanabilir mi

hamilelikte kullanımı ile alakalı edinilmiş bilgi henüz mevcut değil. Hamile iseniz mutlaka doktorunuza danışın.

Emzirme döneminde olan süt veren anneler meme ucu bölgesine kesinlikle kullanmamalı. Bebekte yutkunma spazmına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat