Sponsorlu Reklam

Mutfak Fayans Modelleri 2019

Sponsorlu Reklam

Mutfak fayans modelleri bir mutfağı dekore ederken en çok düşünülen, mutfağın temel ögelerinden biridir. Çok fazla çeşit ve modelin bulunduğu mutfak fayanslarını seçerken dikkat etmeniz gereken bir çok unsur var. Mutfaktaki fayansın mutfağınızın dekoruna uygun olmalı, kolay temizlenebilir olmalı ve tüm tezgah arası fayans ile kaplanacağından dolayı ucuz olmalıdır. Geleneksel olarak beyaz fayans en çok kullanılan fayanslar arasında yerini alıyor. Karo fayanslar, mozaikler de onu takip ediyor. Senenin en trend fayans modelleri ise doğal taşlardan oluşan fayanslar ve siyah fayanslardır. Mutfağınızı bir tasarım harikası haline getirecek olan en son moda fayans modellerini sizler için bir araya getirdik. Mutfağını yenilemek isteyenler dikkatlice inceleyin ve favori mutfak dolap arası fayans modelinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşın.

Mutfak Tezgah Üstü Fayans

1-Beyaz Fayans

Sponsorlu Reklam

Mutfak fayans modellerinden bahsederken en çok tercih edilen ve en ucuz modellerden biri olan şekildeki fayans modelini sizlere sunuyoruz. Geleneksel mutfak fayansları arasında yer alan, çoğumuzun anneannesinin evinde bulunan şekildeki fayans modeli mutfağınıza sadelik katacak. Aynı zamanda temizliği de kolay olan şekildeki kare fayansları tezgahın arası boyunca çapraz bir düzende yerleştirin. Mutfağınızda tam bir bütünlük arıyorsanız şekildeki fayansları mutfağınızın tabanına da döşeyebilirsiniz.

2-Düz Kare Fayans

Kare fayansların düz olarak yerleştirildiği mutfak dolapları arası gayet sade ve şık görünüyor. Ocağın olduğu hizaya artistik şekillendirmeler uygulanmış ve sade mutfağın biraz daha hareketlenmesi sağlanmış.

Sponsorlu Reklam

3-İnce Uzun Fayanslar

Dikdörtgen fayanslar mutfağınıza modern bir görüntü verebilir. Görsel olarak yatay uzunluk mutfağınızı olduğundan daha uzun göstermek için işe yarar. Tezgah renginize yakın olan koyu renkli bu fayansları tüm dolap aralarına kullanabilirsiniz. Tercihinize göre daha kırmızı renkte olan tuğlalar kullanabilir, mutfağınıza retro bir hava verebilirsiniz.

4-Pembe Fayanslar

Yeni gelinlerin çok seveceği bir fayans modeli ile karşınızdayız. Pembe ve mor renklerinin bir araya geldiği bu fayans mutfağınızı oldukça canlı gösterecek. Yukarıdaki fayanslara göre daha büyük boyutta olan bu pembe mutfak fayansları az leke tutması ve daha kolay yapıldığından işçiliğinin ucuz olması gibi avantajlara sahip. Siz de renkli mutfaklara hayran oluyorsanız şekildeki fayansı deneyebilirsiniz.

5-Eskitme Fayanslar

Sponsorlu Reklam

Bakır rengi eskitme fayanslar sert ve pürüzlü yüzeye sahiptir. Dikdörtgen fayans parçalarının köşelerden yuvarlatılarak geriye dönük bir havaya büründüğü bu modeli açık renkli mutfaklarda severek kullanabilirsiniz.Hijyen açısından çok kullanılabilir olduğunu düşünmesek de görsel açıdan baya zengin bir model olan bu fayansı favori fayanslarınız arasına ekleyebilirsiniz.

6-Metal Tezgah araları

Metal tezgah araları ne kadar güzel görünse de aşırı maliyetinden dolayı çok tercih edilmiyor. Metal levhaların kesilmesi, şekillendirmesi ve taşıması zor olduğundan şekildeki modeli yaptırabilmeniz için kesenin ağzını iyice açmanız gerekir. Fayans arası dolgulara gerek kalmadan yapıştırıcı ile muntazam şekilde yapışan metal tezgah arasının montajı gayet temizdir.

Sponsorlu Reklam

7-Hint Stili

Hint stili şekildeki gibi koyu renklerden oluşan tezgah arası fayans modeli arduvaz taşlardan oluşmakta. Şekildeki gözenekli taşlardan oluşan tezgah arası modelini kullanmadan önce taşın üzerinin mikrop barındırmayacak şekilde kapatılması gerekiyor.

8-Çini Model

Çini model dolap arası fayans modeli ne kadar geçmişte kalmış gibi görünse de son dönemlerde tekrardan popüler olmaya başladı. Mutfağınıza hareket kazandıracak olan şekildeki model iki renkten oluşuyor. Kahverengi ve mavi rengin bir arada bulunduğu şekildeki fayansı renkli tezgahlarınız ve beyaz dolaplarınız ile kullanabilirsiniz. Leke tutma ihtimali de az olan bu modeli tercih etmek isterseniz ekran görüntüsü almayı unutmayın.

9-Cam Seramik

Şekildeki fayans modeli mutfağınızı daha aydınlık ve daha parlak gösterebilir. Aynı zamanda temizlenmesinin kolay olması da bu modelin avantajları arasında yer alıyor. Üç renkten oluşan şekildeki fayans modeli sayesinde mutfağınız sizi tatilde deniz kenarındaymış gibi hissettirebilir.

10-Mozaik görünülü tezgah arası fayans

11-Klasik Desenli Tezgah Arası Fayans

12-Gri Taşlı Model

13-Geleneksel Fayans

14-İnce Uzun Mozaik

15-Cam-Taş Mozaik

16-Karışık Mozaik

17-Yatay Kaplama

18-Dikey Seramik

19-Çiçekli Fayans

20-Desenli Fayans

21-Oval Seramik

22-Mermer Fayans

Mutfak Dolap Arası Fayans modellerini sizler için bir araya getirdik. Mutfağını yenilemek isteyenler için sezonun en modern ve en trend tezgah arası fayans modelleri bu yazıda. İsterseniz beyaz, isterseniz de rengarenk fayanslar ile mutfağınızı şenlendirebilirsiniz. Fayans seçerken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri fiyat diğeri ise hijyendir. Siz de mutfağınız için en doğru fayans modelini yani en kolay temizlenebilen ve fiyat olarak en uygun olan fayanslarınızın tadını çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat