Sponsorlu Reklam

Orta Sehpa Modelleri 2019

Sponsorlu Reklam

Evlenirken aldığınız orta sehpa çok mu eskidi? Ya da mobilyalarınızı değiştirmek mi istiyorsunuz? Evinize, salonunuza ya da bahçenize yeni bir hava katacak orta sehpa almak istiyorsanız bu makalemizi mutlaka okumalısınız. 2019’un en trend orta sehpa modellerini sizin için derledik.

Piyasada çok çeşitli şekillerde ve modellerde bulunan orta sehpalar arasında evinizin dekorasyon için en uygun modeli seçmek biraz zor olabilir. Bu seçimlerde size yardımcı olabilmemiz için öncelikle ne istediğinizi bilmeniz lazım. Hangi malzemeden yapılan bir orta sehpa tercih ederdiniz? Cam, metal, ahşap, mermer bugünlerde oldukça çok kullanılan orta sehpa malzemelerindendir. Malzeme çeşitliliği arttıkça sehpaların modellerinde de bir zenginlik ortaya çıkıyor. 2019 un modern mobilya tasarımlarında Vintage ve retro modeller ön planda. Sizler için hem modern hem de 50 li yılların klasikliğini yansıtan orta sehpa örneklerini keşfettik. Bu klasik ve modern orta sehpalarımız retro renkler ve malzemeler içeriyor. Tasarımın içerisinde turuncu, mavi, bronz, bakır renkleri bulunuyor ve retro şekiller ön plana çıkıyor.

Sponsorlu Reklam

Retro dalgası mobilyaları ne şekilde yansıyor? Modern orta sehpalar gibi günlük nesneler bile retro hava katılınca çok ilginç ve sanatsal bir yapı ortaya çıkarıyor. Bu tezimizi size göstermek için öncelikle Retro havayla oluşturulmuş orta sehpaların yapıldığı ilgi çekici malzemelerden başlıyoruz :

Sponsorlu Reklam

Cam Orta Sehpalar: cam orta sehpalar göründüğü kadar kırılgan değildir. Çok yönlü fonksiyonel olarak kullanılabilen şeffaf camlı sehpalar 2019’un en trend orta sehpaları arasındadır.

Bu sehpayı Dergi kumanda veya raf olarak kullanabilirsiniz. Çağdaş yapısıyla dikkat çeken bu orta sehpa hafifliğiyle de size istediğinizi verecektir kullanılan malzemenin canlılığı ve renk kombinasyonuyla modern dekoratif ürünlerinizi orta sehpanızın üzerinde sergileyebilirsiniz. Modern evlerin salonlarında kullanabileceğiniz cam sehpaları balkonlarınızda veya bahçelerinize de kullanmak isterseniz tekrar bir düşünün deriz. Bahçe kullanımına çok uygun olmayan bu model evinizin işte dekorasyonuyla tamamen uyumlu bir modeldir.

Cam sehpalar standart şekilde olabildiği gibi resimdeki gibi raf şeklinde de yapılabilir. Bu tür cam sehpaları tercih ederseniz çok fonksiyonlu özelliğinden de faydalanabilirsiniz. Kitaplık olarak kullanılabildiği gibi orta sehpa özelliğinden de bir şey kaybetmeyen bu çok yönlü raf orta sehpaları kullanırken kendinizi kraliçe gibi hissedeceksiniz.

Sponsorlu Reklam

Gördüğünüz altıgen yapıdaki ve üçgen sehpalar ile evimize renkli bir rahatlık getirebilirsiniz. Yapboz parçaları gibi düzenleyebilir ve tek tek çay sehpası olarak da kullanabilirsiniz. Bu orta sehpalarla evinize yepyeni bir hava katabilirsiniz.

Aynalı Orta Sehpalar : Modern tasarım ve hayal gücünün buluştuğu bu orta sehpa modeli evinize huzur getirecek. Yuvarlak sehpaların ancak bu kadar modernize edilebileceği bu modelimizi salonlarınızda rahatça kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

 

Metal Ayaklı Orta Sehpalar: Çeşitli boyutlar şekiller ve renkler sunan bu metal sehpalar çağdaş görünümü Çelik ve metal ile birleştirerek farklı bir dekorasyon ürünü ortaya çıkarıyor. Orta sehpanın ayaklarının kırılgan görünüşü ve metalin gerginlik ve sağlamlığıyla ortaya çıkan bu dekorasyon ürününü çok seveceksiniz. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bu metal orta sehpa ürünlerini tercih ederken evinizin taban yüzeyine de dikkat etmeniz gerekiyor. Çok açık renkli fayans veya kompozit tabanınız var ise bu metal orta sehpaları tercih etmemenizi öneriyoruz. Koyu ahşap renkte parkelerimiz var ise metal orta sehpalar tam size göre.

Bu modelimizde metal sehpa üzerine bir ağacın büyüme çizgileri yerleştiriliyor. Çeşitli boyutlarda ve şekillerde elde edilen bu orta sehpa modeli ile evinize ihtiyaç duyduğunuz doğal havayı sağlamlığıyla birlikte getiriyorsunuz. Bahçeleriniz de balkonlarınızda veya kır evlerimizde de kullanabileceğiniz ahşap görünümlü metal orta sehpalar zarif ayakları ve düzgün şekilde sivriltilen metal yüzeyi ile Evinize modernizmin kapılarını açıyor.

Resimde zarif bir heykel görünüşünde olan bakır rengi ve füme rengi orta sehpa modellerini görüyorsunuz Çağdaş şekilleri şık modelleri ile modern iç mekana çok iyi uyum sağlayacaktır.

Orta Doğu’yu çok güzel yansıtan bu modelimiz de bambudan esinlenerek yapılmıştır. Zarif Çelik çubuklardan yapılmış olan ayaklar bir kafes görünümündedir. Orta sehpanın üst yüzeyi mat renklerle cilalanmış aşıp içerir. Daha yere yakın bir orta sehpa istiyorsanız bu tarz bir modeli tercih edebilirsiniz.

En az dört malzemenin kullanıldığı bu modelimizde pirinç mermer, seramik ve camın iç içe geçtiği güzel bir kombinasyon görebiliyorsunuz. Oturma odanız için düşünmeden kullanabileceğiniz çekicilik incelik ve çağdaşlık ortaya koyuyor.

Siyah bir tavandan oluşan pirinçten yapılmış ayaklarıyla salonunuza bambaşka bir hava katacak olan bu model en çok tercih edilen orta sehpa modellerindendir. 2019’un en trend dekorasyon ürünleri bildiğiniz gibi siyah füme renkler içeriyor. Çok yönlülüğü ile dikkat çeken bir orta sehpayı bir kitaplık olarak da kullanabilirsiniz.

Parçalı orta sehpalar: Burada size neredeyse sanat eseri diyebileceğiniz muhteşem bir sehpa seti göstereceğiz. Farklı renklerle tasarlanmış bu parçalı orta sehpayı salonunuzun her yerinde kullanabilirsiniz. Çeşitli renklerle kombine edilmiş bu dekoratif ürünü dinamik şekli, köşeleri, üçgen yapısı ve renkli uç kısımlarıyla salonumuza sanatsal ve modern havayı getirecek. Boyutlarındaki ve renklerindeki çeşitlilik sayesinde çoklu kombinasyonları yaratabilirsiniz. Evinizin iç dekorasyonunu bu tarz bir ürünle tamamlarsanız evinize canlı ve dinamik bir hava katabilirsiniz.

İşte size bir dinamik model daha renklerine boyutlarına şekillerini seçmek tamamen size bağlı. Salonunuzdaki mobilyalarınıza uygun olarak ve salon yüzey kaplamalarınıza göre seçebileceğiniz ve oluşturabileceğiniz bu kombinasyon tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlı. İster yuvarlak ister kare ister üçgen bu sehpa setinizi eminiz ki çok seveceksiniz.

Kütük Zigon Sehpalar: bir İtalyan markası tarafından oluşturulan bu sanat eseri derin anlamlar taşıyor. 100 kısmında antik ağaçlardan elde edilen dünya haritasını andıran parçalar var. Cam ve ahşabın birleştiği ve metal ayakların kullanıldığı bu orta sehpa eviniz için ilham verici bir parça.

Ahşap orta sehpaların en çok tercih edilenlerinden biri olan bu modelimiz zarifliği ve sadeliği ile göz dolduruyor. Bu işlevsel parçanın diğer orta sehpalara oranla daha alçakta oluşu evinize modern bir hava katıyor. Mobilyalarınıza göre rengini belirleyebileceğiniz bu ahşap parçayı siyah mat renk ile de kullanabilirsiniz.

Mermer sehpalar: Lüks ve modanın kombinasyonu olan mermer görünümlü bu sehpaları çeşitli tonlarda kullanabilirsiniz. Siyah mermer ve pirinçten ayaklarla göz dolduran bu modelimiz ile salonumuzda şıklığı yakalayacaksınız. Mobilyalarınızın rengine göre beyaz veya açık renkli mermerler de tercih edebilirsiniz.

Orta sehpanızı biraz daha dinamikleştirmek istiyorsanız bu gördüğünüz çizgili modelleri kullanabilirsiniz. Eşsiz bir sanat eseri gibi görüşünden bu dekor evinize gelen her misafirin ilgisini çekecektir.

Terrazzo sehpalar: Bu sehpalar mermer atıklarından oluşur ve yüzyıllar boyunca inşaatlarda döşeme ve kaplama olarak kullanılır. Dayanıklılığı sayesinde iç ve dış mekanlarda çok fazla tercih edilen bu orta sehpalar restoran, bahçe veya kır evimiz için mükemmel bir seçenektir. Beton kadar dayanıklı olduğundan, betonun aksine modern ve şık görünümlü bir yüzeye sahip olduğundan çok tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat