Sponsorlu Reklam

Parafon Nedir Ve Ne İçin Kullanılır?

Sponsorlu Reklam

Parafon ilacı, sağlık sektöründe kullanılan ve etken maddeleri bulunan bir ilaçtır. Kişilerin mevcut rahatsızlıklarına çözüm bulabilmek adına tercih edilmektedir. Genel olarak iskelet kasları adına tercih edilmektedir. Uzman doktorlar tarafından reçete edildiği bilinir. Kişiler mevcut kas ağrıları, gerginliği gibi konulardan kurtulmak adına tedavi sırasında kullanmaktadır. Belirli kullanım koşulları bulunması ile birlikte dikkat edilmesi gereken konuları bünyesinde barındırmaktadır.

Parafon Ne İlacı?

Sponsorlu Reklam

Mevcut tabletlerin her birinde 250 mg klorzoksazon ve 300 mg parasematol etken maddesini temel alarak üretilmiştir. Etken maddeleri neticesinde kişilerin mevcut iskelet ağrılarında iyileşmeler oluşturduğu bilinmektedir. Genel olarak 20 tabletten oluşan kutularda satışa sunulmaktadır. Genel tüketim talimatı ile birlikte uzman denetiminde farklı şekillerde de kullanıma sunulabilmektedir. Cilag A.G firması tarafından üretilen bu ilaç yan etkenleri ile oluşturulmaktadır. Laboratuvar ortamlarında üretimi sırasında:

 • Buğday glüteni,
 • Aerosol OTB,
 • Magnezyum,
 • Mısır nişastası,
 • FDC mavi no ve
 • FDC sarı no eklenerek oluşturulmaktadır.

Oluşumu sırasında kullanılan bu maddelerin kişiler üzerinde etkileri genellikle ortaktır. Ancak çok nadir durumlarda yan etkiler oluşturulduğu da bilinmektedir.

Parafon Ne İçin Kullanılır?

Sponsorlu Reklam

Kişinin vücudunda ve iskelet sisteminde bulunan kaslarda meydana gelen ağrılar ve spazmların tedavisinde tercih edilir. Oluşan bu tarz kasılma ve ağrılar bireylerin hayatını olumsuz etkiler. Uzmanlara başvurmaları neticesinde bireyin yaş, problemin şiddeti, mevcut diğer hastalıklara göre bu ilaç tedavisine başlanmaktadır. Etken maddeleri neticesinde kişilerin ağrı ve sızılarını dindirdiği görülmektedir.

Her bireyin bu ilacı kullanması mümkün olmamaktadır. Temelde iskelet kaslarında ağrılar oluşsa bile kişinin 12 yaşından küçük olması, kronik rahatsızlıklarının bulunması gibi durumlar da uzman uygun görmezse tercih edilmez. Bu anlamda uzmanın görüşü ve hastaların mevcut rahatsızlıklarını dile getirmesi önem taşımaktadır. Ancak bu tarz bir ilerleyiş ile bireylerin sağlıklı bir yaşama ulaşmaları mümkün olabilmektedir.

Parafon Ne İşe Yarar?

Parafon ilacı, üretici firmalar tarafından belirli rahatsızları gidermesi için piyasaya sürülmektedir. Formülünde bulunan maddeler neticesinde kişilerin:

 • Bel ağrısı,
 • Boyun ağrısı,
 • Omuz ve kol ağrıları,
 • Travmatik kas ağrıları,
 • Eklem rahatsızlıkları gibi durumlarda uzmanlar tarafından bu ilacın önerildiği görülmektedir.

Genel olarak kas ve eklem ağrılarında tercih edildiği bilinmektedir. Kullanıma engel olan bir durum olmadığı müddetçe bireyler tedavi sürecinde tercih edebilmektedir.

Sponsorlu Reklam

İlaç direkt olarak temel tedavi de kullanılacağı gibi çeşitli durumlara ek olarak da tercih edilebilir. Oluşan eklem ve kas ağrılarına fizik tedavi ile çözüm arayan kişiler olabilir. Bu tarz dinlenme ve fizik tedavi sırasında yardımcı olabilmesi adına ilaç tercih edilebilir. Oluşturulan bu tedavi yöntemi içerisinde takviye ilaç konumunu alarak bireylere fayda sağlamaktadır.

Parafon Tablet Nasıl Kullanılmalıdır?

İlaç doz konusunda ayarlamalar yapılarak genelde tüketilmektedir. Günde başlangıç olarak 3 defa kullanılması önerilir. Her alışta başlangıçta iki tablet bulunmaktadır. Tedavinin ilerleyen durumlarında bu sayı düşürülebilmektedir. Genel kullanım talimatı bu şekilde oluşturulsa da uzmanlar tarafından farklı kullanım yöntemleri de hastalara önerilebilir. Bu noktada kişinin uzman gözetiminde önerildiği gibi kullanması gerekir. Gerekli çözüm yolu ancak böyle elde edilebilir.

Sponsorlu Reklam

İlaç çiğnenmeden ağız yoluyla alınmalıdır. Bol su ile tüketilmesi önerilen konular arasında yer alır. Su dışında herhangi bir sıvı ile kullanılmamalıdır. Özellikle meyve suyu, soda, kahve ve çay ile bir araya getirilmemelidir. Mevcut etkiyi sağlayabilmenin en iyi yolu bol su ile tüketilmesinden geçmektedir. Kişiler ilaç prospektüsüne bağlı kalarak hareket etmesi önerilmektedir.

Parafon Kullanırken Dikkat Etmesi Gereken Kişiler

Parafon ilacı çoğu bireyin bünyesinde iyileştirici etki oluşturmaktadır. Ancak başka bir hastalık geçmişine sahip olan bireylerin dikkat etmesi önerilmektedir. Belirtilen:

 • Etken maddelerine alerji,
 • Çölyak hastalığı,
 • Karaciğer yetmezliği,
 • Kas kramplarına yönelik kalıtsal hastalığı bulunan kişiler ilacı kullanmamalıdır.

Bu tarz rahatsızlığı olan bireylerin tedavi öncesi uzmana durumu belirtmesi gerekmektedir. Tedavi sırasında aynı zamanda yan etki gören kişilerin de uzmana bildirimde bulunması gerekir. Kullanım sonrası baş dönmesi, mide bulanması, sık kalp çarpıntıları, deride değişiklikler gözlendiğinde ilaca ara verilmelidir. Bu tarz bir durumla karşılaşan kişilerin direkt olarak bir hastaneye başvurması gerekir. Tedaviyi oluşturan uzman bu durumdan haberdar edilmelidir. Gerektiği durumlarda ilaç tedavisi yarıda kesilerek başka yöntemler denenebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat