Sponsorlu Reklam

Pencold Fiyatı ve Muadili

Sponsorlu Reklam

Pencold isimli ilacın asıl etken maddeleri İbuprofen, Psödoefedrin hidroklorür olarak bilinmektedir. İlacın iççinde yer alan İbuprofen adlı etken madde vücut içinde olan ağrı ve iltihaba yol açan hormonları azaltarak çalışmaktadır. İltihap giderici ve ağrı kesici bir etkiye sahip olduğundan ateşi düşürmektedir. Aynı zamanda Psödoefedrin hidroklorür sayesinde ise burunda olan damarların genişlemesi nedeni ile olan burun tıkanıklığını yok etek adına kan damarlarını büzme görevini üstlenir ve burun tıkanıklığını açar. Pencold 200 mg/30 mg film tablet, soğuk algınlığı, grip, nezle, alerjik rahatsızlıklar, farenjit, kulak-burun-boğaz enfeksiyonları ile ortaya çıkan burun tıkanıklığı yüzünden olan baş, boğaz ağrısı, ateş ve vücut kırgınlığının yok olmasında kullanılan bir ilaçtır.

Pencold Nedir?

Pencold ilacı hakkında merak edilen birçok şey bulunmaktadır. Fakat en çok Pencold nedir? diye sorulmaktadır. Bu ilaç sarı renge sahip olan yuvarlak ve bikonveks film kaplı bir tablettir. Bu Pencold adlı ilaç burun tıkanıklarını açan, iltihap önleyen ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaç olarak kullanılır. Bu ilaç iltihap ve ağrılara neden olan hormonları azaltma işlevinde kullanılır ve iltihabı önleyerek ağrı ve ateşi keser. Burunda olan kan damarları genişlediğinden tıkanıklığa yol açar ve bu ilaç sayesinde damarları daraltarak burundaki tıkanıklığı yok eder ve rahat nefes almaya yol açar. Bu ilacı kullanırken beş ardışık günü aşmamanız gerekmektedir. Fakat üç gün içinde ağrılarınız da artma ya da üzerine daha başka hastalık ve rahatsızlıkların eklenmesi üzerine ilaç kullanmayı bırakıp aile hekiminize gidebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Pencold Ne İşe Yarar?

Pencold adı verilen bu ilaç içinde etkin madde olarak ibuprofen ve Psödoefedrin bulunmaktadır. Pencold’un etkin maddesi olan ibuprofen, ağrıyı kesen ve ateş düşüren özelliklere sahip olan önemli bir ilaçtır. Burun boşluklarında oluşan dolguyu gidermek adına kullanılan dekonjestan bir ilaçtır. Pencold ne işe yarar diye merak eden kişiler bu makaleye okuyarak en doğru bilgilere ulaşabilirle. Yani bu ilacın en öneli faydası da hastalarda olan ağrı, ateş ve iltihapları gidermek ve hasta olan kişileri eski sağlıklarını gidermek için kullanılan ve tedavi etmek amacı ile kullanılan bir ilaçtır.

Pencold İlacı Reçetesiz Satılabilir Mi?

Pencold adı verilen ateş, ağrı ve burun tıkanıklığını gideren Pencold ilacı reçetesiz satılmamaktadır. Eğer bu ilaca sahip olmak istiyorsanız en yakın doktora giderek doktorunda onayını alarak reçete oluşturup ilacı eczanelerden sarın alabilirsiniz.

Pencold İlacının Yan Etkileri Hakkında Bilgiler

Pencold ilacı kullanacak olan kişilerde mide, bağırsak, astım, kalp ve damarlar ile alakalı sorunlar varsa bu ilacı kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza bu durumlardan bahsetmenizde fayda bulunmaktadır. Aynı zamanda kalp, böbrek ya da karaciğer rahatsızlığı olan olan ya da önceden bu rahatsızlıkları geçiren kişiler kullanmamalıdır. Bunun yanı sıra önceden geçirmiş olduğunuz herhangi bir beyi damarları ile alakalı bir rahatsızlığınız bulunuyorsa veya kan pıhtılaşma bozukluğu, alerjik sorunlarınız bulunuyorsa nu ilacın kullanılması önerilmez.

Sponsorlu Reklam

Önceki yıllarda yaşanmış bir mide kanaması veya sindirim organlarınızda oluşan ve süregelen bir hastalığınız bulunuyorsa ya da önceki zamanlarda  kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması rahatsızlıklarınız bulunuyorsa ya da vücudunuzda şişlik varsa, psikiyatri ilaçları kullanıyorsanız, karaciğer veya böbrekleriniz yeterli çalışmıyorsa, üreme probleminiz varsa bu ilacı kullanmak sizin için zarar verici bir ilaç olabilir.

Pencold ilacının yan etkileri arasında olan birçok etken ve olumsuz sonuçlar bulunmaktadır. Bunlardan biri de kalp ya da kan dolaşı ile ilgili rahatsızlıkları tetiklemesidir. Yani doktorunuzu sizin için uygun görmüş olduğu ilaç dozundan fazla kullanmamalısınız. Bu ilaç yanlış kullanım sonucunda kalp krizine yol açabilir. Aynı zamanda bu ilaç, by-pass ameliyatı öncesi ve sonrasında kesinlikle kullanılmamalıdır. Eğer kullanılırsa ciddi sorunlar doğurabilir.

İlacı kullanmaya başladıktan bir süre sonra cildinizde herhangi bir kızarıklık, döküntü ya da bulaşıcı bir hastalık olan suçiçeği emareleri ortaya çıkarsa ilacı kullanmaya son vererek doktora gitmeniz gerekir.

Pencold adı verilmiş olan bu ilaç sadece hekim tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Yani grip, ateş ve burun tıkanıklığı gibi rahatsızlıklar için kullanılmalıdır. Aynı zamdan bu ilacı kullanmadan öne kesinlikle ilaç hakkında bazı bilgilere sahip olmanız gerekmektedir.

Pencold adı verilen bu ilaç aspirin ya da başka eşdeğer ilaçlar ile bir arada kullanılmamalıdır. Eğer bu ilaçlar aynı anda kullanılırsa olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu ilacı içerken diğer ilaçlardan yarım saat sonra içmeniz gerekir.

Sponsorlu Reklam

Pencold ilacının kullanıma bağlı olarak herhangi bir göğüs ağrıları, yüksek tansiyon, nefes alma da zorluk, konuşma bozukluğu ve denge kaybı gibi kalp ve dolaşım sorunları ile karşılaştığınızda en yakın sağlık kurumuna giderek doktorunuzdan tıbbi yardım almanız gerekmektedir.

Bu ilacı kullanmak isteyen kişiler kesinlikle doktorun tavsiyelerini dikkate almalıdır. İlacın dozuna kendi kafanıza göre karar vermeniz sizler için oldukça olumsuz sonuçlar yaratacaktır. İlacı yanlış kullanma nedeni ile birçok rahatsızlıklara yol açabilir ve birçok rahatsızlık ile karşılaşmanız mümkün hale gelir. Bu neden ile bu ilacı kullanmadan önce kesinlikle doktora danışmalı ve tavsiyelerini dikkate almalısınız. Aynı zamanda bu ilaç mide, bağırsaklarda istenmeyen bazı durumlar ile karşılaşmanızda yol açabilir. Yaşlın olan bireylerin Pencold adı verilmiş olan bu ilacı kullanması bazı hekimler tarafından önerilir fakat aynı şekilde doktor gözetimi altında olmalıdır ve doz ayarlamaları ona göre yapılmalıdır.

Pencold adı verilen bu ilaç hamile olan bireylerin kullanması çok fazla önerilmemektedir. Çünkü anne karnında olan bebeğe olumsuz anlamda çok fazla zarar verebilir. Aynı zamanda ilaçta bulunan etken maddelere alerjiniz varsa kullanmamalınız.

Sponsorlu Reklam

Pencold Kullanımı Nasıldır?

Pencold adı verilen bu ilacı sadece doktorunuz reçetenize yazarsa kullanmanız mümkündür. Tedavi sürecinde kesinlikle doktorunuzun sizlere söylemiş olduğu uyarılara göre kullanmanız gerekir. Pencold kullanımı oldukça basit olarak bilinmektedir. Doktorunuzun size tavsiye ettiği şekilde kullanmadığınız zaman hastalığınız da herhangi bir değim görülmez. Yani ilacı doktorun dediğinde az kullanırsanız bir etkisi olmaz fakat fazla kullanırsanız sağlığınıza daha fazla ciddi zararlar verebilir. Bu ilacı kullanırken yeterli miktarda su ile kullanmanız gerekmektedir. Bu ilaç genel olarak yemek yedikten sonra tok karna kullanılmalıdır. Bu sayede midenizde herhangi bir sorun meydana gelmez. Aynı zamanda 12 yaşın altında olan çocuklar doktor izin vermeden kullanmamalıdır.

Pencold Muadili

Pencold ilacına eş değer olan birçok ilaç bulunmaktadır bu ilaçlar şu şekilde sıralanmaktadır.

İşte Pencold Muadili ilaçlar;

  • Orofen
  • Nurofarm
  • Ibucold
  • Forflu
  • Flucold
  • Droflucold
  • Dolvencold
  • Brufencold& Flu

Pencold Kullananlar

Pencold kullanan kişiler doktor tavsiyesi ile kullanmaktadır ve aynı zamanda verilen bu ilaç 12 yaşını geçmiş olan çocuklar, ergenler ve yetişkin olan bireylerin kullanması için uygun bir ilaç olarak bilinmektedir.

Pencold İlacının Fiyatı Hakkında Bilgi

Son zamanlarda piyasada bulunmayan Pencold ilacının fiyatı son güncellemelerde 13.68 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda bu Pencold adı verilen bu ilaç SGK’sı olan kişilere SGK tarafından da karşılanmakta olan bir ilaç olarak bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat