Sponsorlu Reklam

Polivit Şurup Nedir

Sponsorlu Reklam

Polivit şurup, bebeklik ve çocukluk döneminde kullanılan bir ilaçtır.

Polivit Şurup Nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri bulunuyor mu, eş değer ilaçları nelerdir, fiyatı ne kadardır, kullanım yolları nelerdir, etken maddeleri nelerdir? Soruların cevabını sizler için derledik.

Sponsorlu Reklam

Polivit Şurup Nedir?

İçinde bir çok etken maddede ve vitaminden oluşan kompleksdir. Bu kompleksin içinde bulunan maddeler; vitaminler, A vitamini, B1 – B2 vitaminleri, sodyum, potasyum, Fosfat, Nikotinamid, pantenol, B6 vitamini, D – C vitaminleri bulunmaktadır. Bu şurup genellikle bebeklik döneminde ve çocukluk döneminde kullanılmaktadır. Beslenme bozukluklarının sebep olduğu gelişim geriliğinde kullanılan bir şuruptur.

Çocukluk çağındaki büyüme ve gelişme gerilikleri, bazı vitamin ve minerallerin yetersiz beslenme durumları ve en önemlisi iştahsızlık gibi durumlarda bu şurup tedavi amaçlı kullanılır. Aynı zamanda durumların geçirdiği herhangi bir hastalık sonrasında veya ameliyat sonrası toparlama dönemi, aşırı zayıflık, herhangi bir enfeksiyon durumu, halsizlik, güçsüzlük, yorgunluk dönemlerinde yeniden kendini toparlanması vr vitamin desteği için bu şurup kullanılır.

Polivit Şurup’ un ana ve yardımcı etken maddeleri;

Sponsorlu Reklam

Şurup içinde bulunan ana yardımcı etken maddeler, A, B, B2, C, D3, E vitamini, Nikotinamid, D-Pantenol.

Polivit Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar:

 • Şurup içerisinde bulunan yardımcı ve ana etken maddelere alerjiniz bulunuyor ise kullanmanız tavsiye edilmez.
 • Bu şurup vücutta yaşanan gelişim geriliği ve vitamin eksikliği sebebiyle kullanılır.
 • Şurubu kullanırken idrar renginde koyulduk ve sarılık olması çok normal bir durumdur.
 • İlacı belirtilen dozajda kullanmanız gerekmektedir. Yan etkileri karşısında alerji, ciltte kızarma, deri kavlaması, yanma, bayılma gibi bir çok yan etkisi bulunmaktadır.
 • 3 aydan küçük bebeklerde kullanılmaz. Doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız.
 • Gebelik, emzirme gibi durumlarınız bulunuyor ise doktor tavsiyesi üzerine kullanmanızda fayda bulunmaktadır. Kontrollü kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Polivit Şurup’ un içeriğinde neler bulunur?

Şurupta A, B, B2, B6, C, D3, E vitaminleri bulunur. Nikotinamid, D-Pantenol maddesi vardır. Şeker, portakal aroması, metil para ben, propil paraben, Edta Sodyum, gliserin ve saf su bulunmaktadır.

Polivit Şurup’ a Muadil olan ilaçlar nelerdir?

 • Acecap Kapsül,
 • Becovital Süspansiyon,
 • Becovital Yumuşak Kapsül,
 • Becovital-c 30 Yumuşak Kapsül,
 • Vitabiol Şurup,
 • Vi-daylin Şurup,
 • Multimix Şurup,
 • Menaphase Formula Film Tablet,
 • Sanasol Şurup
 • Supravit Pediatrik Şurup bu ilacın muadilleridir.

Polivit Şurubun piyasa fiyatı 7.75 kuruştur.

Polivit Şurup Ne İşe Yarar ve Faydaları Nelerdir?

Sponsorlu Reklam

Bu ilaç bebeklik ve çocukluk dönemi itibari ile oluşan Vitamin eksikliği, gelişim geriliği gibi durumlarda kullanılır. Yaşanan ani kilo kayıpları, Vitamin eksiklikleri, yanık, yüksek ateş, böbrek problemi, protein eksikliği, safra hastalıkları, dirençsiz bünyenin kuvvetlenmesi gibi hastalık durumlarında kullanılır.

Polivit Şurup Kullanımı Nasıldır?

Polivit Şurup Kullanımı Nasıldır?

Doktor tavsiyesi üzerine belirtilen dozajlara uygun olarak kullanınız. Şurup çözelti olduğu için su toplayabilir. Çalkalayarak içiniz. Şurubun içerisinde verilen ölçüm kabı ile içiniz.

Polivit Şurup Faydaları Nelerdir?

Genel olarak gelişim geriliği yaşayan, vücut direnci düşük olan, Vitamin yetersizliği çeken bebeklik yada çocukluk dönemindeki bireylere verilir.

Sponsorlu Reklam

Polivit Şurup Yan Etkileri Nelerdir?

İdrar renginde sarılık yada koyulduk, ellerde, yüzde dudaklarda, gözlerde, dil ve boğazda şişlik, karın ağrısı, nefes almada güçlük görülmektedir. Bunlar çok sık görülmeyen yan etkiler olsa bile bu etkilerden bir tanesini görmeniz durumunda acil ilaç kullanımını kesin ve doktorunuza başvurunuz.

Polivit Şurup Hakkında Merak Edilenler ve Çok Sık Sorulan Sorular;

Şurup hakkında merak edilen konuları ve soruları sizin için derledik.

 • Şurubun kedilerde kullanılıp kullanılamayacağı büyük merak konusudur, şurup kedi gelişimi için kedilerde kullanılır.
 • Şurubun dozajını doktor tavsiyesi üzerine almalıyız. Normal dozajından fazla dozaj tüketilmeli.
 • Şurup köpek gelişiminde kullanılabilir.
 • Polivit Şurup aç değil tok alarak kullanılması tavsiye edilir. İlaç kullanılmaya başladıktan sonra en fazla 1 ay kullanılabilir. Şurup ayrıca iştah açıcı bir özelliğe sahiptir.

Polivit Şurup Kullananlar

“Kızım Serra ek gıdalara başladı, şuan dişleri çıkıyor. Eskiden uyku konusunda gece yatar sabah uyanırdı. Şimdi uykusu bozuldu. İyice kilo vermeye başladı doktor tavsiyesi üzerine başladık.”

“Çocuğum için artık kendi odasında kalma alıştırması yapmaya başladık. Fakat diş çıkarmaya başlayınca bütün dengesi karıştı. Eskiden devit kullanıyorduk doktor deviti kesti Polivit’ e başladık. Bunun yanında bazı takviyeler ve ek gıda vermeye başladım.”

“Ablamın iki çocuğu var birisi hastalanınca diğerinde hastalanıyor. Gerçekten çok zor. Hatta bazen ablama bile bulaşıyor. Bağışıklık güçlendirici ilaç alacaktık. Doktor Polivit yazdı. Şuan memnunlar. Doktora danışarak kullanılabilir.”

“bebeğim çok problemli, doğru düzgün yemiyor, sürekli zayıflıyor. Defalarca doktora gittik ama elle tutulur bir sonuç alamadık. Bir sürü test yapıldı, bir poşet dolusu takviye ilaç verildi fakat çare olmadı. Çölyak hastalığı olma ihtimali olduğu düşünülüyor. Testler, tahliller yapıldı sonuç iyi çıktı uzun zamandır da Polivit kullanıyorum. Bebeğim baya toparladı. İshal, kusma, kilo kaybı beni her gün strese sokuyor.”

“Yavru kedim var çok dirençsiz ve zayıftı. Beslemekte zorluk çekiyordum tavsiye üzerine Polivit kullanmaya başladım. Bakalım neler olacak. Denemediğin yöntem kalmadı. Diş parazit oldu biberiye yağı sürdüm. İnek sütü iyi gelir dediler, sindirimde zorlanırmış, bakacağız artık.”

“Kendim için kullanmaya başladım baya faydasını gördüm 0.5 ml veriyorum günlük, fazlası zararlı olabilir. Bu kedinin bir müddet sonra kendini toparlamasına yardımcı olacaktır. Düzenli kullanın çok fazla dozaj vermeyin ama zarar verebilir. Bu gelişim sırasında dişi daha rahat çıkaracaktır. Ayrıca farklı dişten ayrı BİR rahatsızlığı bulunuyor ise veterinere götürmeniz daha sağlıklı olacaktır.”

“Çocuğum yemek yemiyor fazlada ısrarcı olup sıkmak istemiyorum ama normal yaşıtlarına göre gelişimi çok geriden geliyor doktora götürdüm hiçbir şeyi yok dedi. Takviye amaçlı Polivit yazdı deneyeceğim bakalım. Kimseye böyle sıkıntı vermesin yese bir dert yemese bir dert…”

“Bizim çocukta da kansızlık var. Bir ay önce doktora gittim takviyelerle birlikte Polivit verdi iyi gelir mi kullansam mı? Ama oğlum lan şurubunu ve Poliviti içmek istemiyor. Bir arkadaşımda nutrigine ürünlerini tavsiye etti. Ah ah anne olmak sıkıntı…”

“Kızım diş çıkarırken doktor vermişti kullanın faydalı bir şurup.”

“Bende oğluma kullandım ama alerji oldu. Doktor zehirli ishalden sonra verdi. Çok zayıflamış. Kullanmaya başladım sabah akşam tok olarak veriyordum. 2 gün sonra bir uyandı eli, yüzü şişmiş hep hemen doktora götürdüm. İlacın 10.000 kişide bir görünen yan etkisiymiş.”

“Çocuğum için başlamayı düşünüyorum balık yağı takviyelerinden daha iyi olur gibi geliyor.”

“Poliviti ben iki çocuğumda da kullandım. İkisi de çok zayıftı gören dalga geçiyordu yemek yedirmiyor musun diye. En son doktora gittik iştahları açılsın diye verdi iştahları açıldı kilo almaya bile başladılar. 3 yaşında 11 kiloydu şimdi şuan 16 oldu. Herkes evladını sağlıkla büyütsün gerçekten çok zor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat