Sponsorlu Reklam

Prednol Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Sponsorlu Reklam

Prednol krem bir çok kişi tarafından kullanılan kortizon içerikli kremler arasındadır. Genel olarak deri reaksiyonlarında, deri rahatsızlıklarında doktorlar tarafından yazılan bu ilaç hakkında bilmek istediğiniz her şeyi bu yazıda bir araya getirdik. Bir çok farklı formda satılan Prednol Krem, Prednol- A, Prednol Pomad şeklinde de piyasada yer alıyor. İçerik olarak neredeyse aynı olan bu kremler birbirlerinin muadilleri olarak geçiyor. Eczanelerden alabileceğiniz veya doktorunuz tarafından reçete edilebilecek olan Prednol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Prednol Krem Nasıl Kullanılır ve çok daha fazlası için dikkatle inceleyin.

Prednol Krem Nedir

Prednol Krem Nedir
Prednol Krem Nedir

Prednol krem formu pomad şeklindedir ve ilgili alana sürülerek uygulanır. Kortikosteroid olarak bilinen ilaçlar grubuna girer, Etken maddesi ise Prednasinolon. 30 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde satılan Prednol kremin etken maddesinin yanında yardımcı maddeleri de Polioksietilen Sorbitan Monooleat.

Sponsorlu Reklam

Deri üzerindeki iltihabı önleyen, Allerjik reaksiyonları durduran, Kızarıklığı önleyen bir ilaçtır. Aşırı reaksiyon gösteren cilde uygulanır. Sedef egzama gibi rahatsızlıklarda doktor tarafından reçete edilir. Damar daraltıcı etkisi vardır. Güneş yanıklarında da kullanılan bu kremi doktor tavsiyesi ile kullanmalısınız.

Prednol Krem Ne İşe Yarar?

Prednol krem deri üzerine uygulanan, ilgili bölgedeki rahatsızlıkları gideren kortizon içerikli bir kremdir. Uzun süre kullanılması önerilmeyen bu kremin ne işe yaradığına gelin beraber baaklım;

 • Aşırı reaksiyon gösteren deriyi yatıştırır.
 • Cilt üzerindeki allerji durumunu ortadan kaldırır
 • Deriyi aşırı etkileyen güneş yanıkları için kullanılır
 • Derideki egzama sedef gibi rahatsızlıkların giderilmesi için kullanılır
 • Genital bölgedeki kaşıntı, döküntü gibi rahatsızlıklarda ilgili alana sürülerek uygulanır ve bu rahatsızlığın ortadan kalkmasını sağlar.
 • Bebeklerdeki pişiklere ve deri üzerindeki kızarıklıklara kullanılır.

Prednol Krem Kullanımı

Prednol kremin kullanımını çok iyi bilmeniz gerekiyor. Her rahatsızlığa göre doktorunuzun önereceği tedavi süresi farklı olsa da doktorunuz tarafından herhangi bir öneri olmadığı sürece aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz;

Sponsorlu Reklam

Prednol kremi süreceğiniz alanın temiz ve kuru olmasına dikkat edin

Çok fazla olmayacak şekilde parmağınız il ilgili alana kremi taşıyın

Günde 2-3 defa deri üzerine sürerek uygulayın ve uygulama sonrasında silmeyin, yıkamayın

Prednol kremi 2 haftadan daha uzun süre kullanmayın.

Prednol Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Prednol kremin içeriğindeki etken maddeye veya yardımcı maddelere karşı allerjiniz var ise bu kremi kullanmayınız
 • Prednol kremi kullandıktan sonra aşırı halsizlik, nefes almada güçlük gibi bir durum ile karşılaşırsanız eğer ilacı kullanmayı bırakın ve en yakın acil sağlık kuruluşuna müracat edin
 • Prednol kremi çiçek hastalığı, tüberküloz gibi durumlarda kullanmayın.
 • Prednol kremi iltihabın, enfeksiyonun neden olduğu deri hastalıkları için kullanmayın.
 • Prednol kremi kullandıktan sonra ilgili bölgede döküntü, kaşıntı, kızarıklık gibi bir durum ile karşılaşırsanız doktorunuza danışarak ilacı bırakın.
 • Prednol kremi 2 haftadan daha uzun süre kullanmayın ve doktorunuzun kontrolünde kullanın
 • Prednol krem kortizon içerikli kremler grubunda olduğu için bağışıklığınızı azaltabilir. Bu nedenle bazı hastalıklarınızın saklanmasına neden olur.
 • Prednol kremi gözünüz ile temas ettirmeyin
 • Prednol kremi kullandıktan sonra güneşe çıkmayın

Hamilelerin Prednol Kullanabilir Mi?

Doktor kontrolü olması durumunda prednol kullanabilir. Bunun kararını sadece doktorunuz verebilir.

Sponsorlu Reklam

Emziren Anneler Prednol Kullanabilir Mi?

Emziren annelerin prednol kullanımı sadece doktor önerisi ile olmalıdır. Aksi halde emziren annelerin ve hamilelerin Prednol kullanımı sakıncalıdır. Prednolün anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir.

Prednol Krem Muadili

Prednol – A Pomad

Precord Krem

Sponsorlu Reklam

Prednol Krem Yan Etkileri

Prednol kremin yaygın görülen yan etkileri;

 1. Batma
 2. Yanma
 3. Tahriş
 4. Kırzarıklık
 5. Kaşıntı
 6. Döküntü
 7. Cilt Kuruluğu

Prednol kremin yaygın olmayan yan etkileri;

 1. Çocuklarda büyüme hızının yavaşlaması, kilo kaybı.
 2. Bitkinlik halsizlik
 3. İdrarda glukoz bulunması
 4. İdrar sıklığında ve idrar sıkışmasında artış.
 5. Uzun süreli kullanımlarda deride incelme
 6. Ciltte beyaz lekeler

Prednol Krem Fiyatı

Prednol Krem Fiyatı 7 tl dir.

Prednol Krem Egzema

Prednol Krem Egzema
Prednol Krem Egzema

Egzama tarzında döküntülü rahatsızlıklar için doktorlar Prednol kremi öneriyor. Çok uzun süre kullanımı doğru bulunmasa da Prednol krem 2 hafta süre ile egzamalıların son çare olarak kullandıkları kremler arasına girer. Haftada 2-3 defa uygulayacağınız bu kremi egzamanın üzerine uygulayın ve kaşıntı, kızarıklık döküntü gibi problemlerinizden kurtulun.

Prednol Krem Sedef

Kortizon içerikli olan prednol krem sedef hastaları tarafından sık sık kullanılıyor. Kortizon içerikli kremlerden insanlar ne kadar uzak durmak isteseler de bu tür deri rahatsızlıkları için en çok etkili olan bu kremi kullanmak zorunda kalabilirler.

Prednol Krem Basur

Prednol krem damar daraltıcı etkisi olduğundan basur için kullanılır. Hemoroid kremleri arasında sık tercih edilen kremlerden biridir prednol krem.

Prednol Krem Bebeklerde Kullanılır mı?

Prednol krem kullanım alanları arasında bebek pişikleri de vardır. Bebeğinizin pişik nedeni ile aşırı derecede kızarmış poposuna birkaç gün uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/saglik/madecassol-krem/

Prednol Krem Yüze Sürülür Mü?

Prednol krem yüze sürülür. Yüzdeki allerjik durumu ortadan kaldırır. Yüzünüzde kaşıntı, kızarıklık, döküntü yapan bir deri rahatsızlığınız var ise uzun süreli kullanmamak koşulu ile yüzünüze de sürebilirsiniz.

Prednol Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Prednol krem doktorunuzun önerisi ile kullanabileceğiniz kortizon iöerikli kremlerden biridir. Reçete ile satılır.

Prednol Krem Kortizon İçerir Mi?

Prednol krem kortikosteroid ilaçlar grubundadır ve kortizon içerir.

Prednol Krem
Prednol Krem

Prednol Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Diyor Ki; Yüzümdeki aşırı reaksiyon için bir arkadaşımın önerisi ile sadece bir defalığa mahsus olmak üzere kullandım. İçerisinde kortizon varmış ve reçete ile satılıyormuş. Ben bunu bilmiyordum ve kimseye danışmadan kullandım. Allahtan yüzüme bir şey olmadı. Yüzümde geçmeyen atopik dermatit isimli bir rahatsızlık ve cildim kuruduğu zaman kızarır, dökülür, kaşınır. Yine böyle bir durumda kullanmıştım bir kez kullanmama rağmen aşırı rahatlattı.

Kullanıcı Diyor Ki; Bebeğimin poposundaki kızarıklık için kullanmıştım. Doktorumuz bu geçmeyen kızarıklığı görünce prednol krem kullanmamızı önerdi. Birkaç gün kullandıktan sonra 2 aydır asla geçmeyen o deri kızarıklığı geçti. Mucizevi bir krem.

Kullanıcı Diyor Ki; Bu ilacı egzema için kullanmıştım. Oldukça yağlı olan bu kremi kullandıktan sonra bir süre ciltte kalıyor, Hemen emilmiyor. Terlemiş gibi bir görüntü ortaya çıksa da egzama için mükemmel etkili bir ilaç.

Kullanıcı Diyor Ki; Allerji için hapı da olan etkili bir ilaç. Bu kadar etkili olan ve vücuttaki bağışıklık sistemini baskılayan bu ilacın da uzun süreli kullanımı tabii ki düşünülemezdi. Allerjim için birkaç defa kullandım etkisini gördüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat