Sponsorlu Reklam

Prefabrik Ev Yaptırmak Ne Kadara Mal Olur?

Sponsorlu Reklam

 

Prefabrik ev yaptırmak isteyenler ve onun hayalini kuranlar için merak ettiğiniz tüm sorulara cevap veriyoruz. Prefabrik ufak bir bağ evim olsun diyorsanız veya prefabrik lüks bir villam olsun diyorsanız iki seçeneği de sizlere sunan prefabrik evler doğru tercih olabilir. Çelik evlerden veya betonarme evlerler çok fazla farkı olmayan, görenlerin prefabrik olduğunu bile anlayamayacakları prefabrik evler ile hayalinizdeki evlere çok uygun fiyatlara kavuşabilirsiniz. Prefabrik ev kullanmadan önce fiyatı hakkında veya kullanımı hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız işte sizler için bir araya getirdiğimiz tüm sorular ve cevapları;

Sponsorlu Reklam

Prefabrik Ev Nedir?

Prefabrik ev normal betonarme evden farklı olarak yapılmış olan, farklı bir yerde de yapılıp istenilen yere taşınabilen, isminden de anlaşılacağı gibi fabrikalarda üretilebilen bir ev çeşidiri. En küçük arsalarınıza da, büyük arsalarınıza da yaptırabileceğiniz bu prefabrik evler 1+1 de olabiliyor, dubleks veya tribleks de olabiliyor. Herkesin akıllarında soru olarak kalan ısınma ise normal betonarme evdeki gibi doğal gaz, kalorifer, soba veya güneş enerjisi ile olabiliyor.

Prefabrik evler yüz yıllar boyunca kullanılmasa da 50 yıl kadar ömrü olan dayınıklı evlerdir. Çok sıcak bölgelerde yapısından dolayı kullanılmazmış gibi görünse de evin dış cephesine yapılan izolasyon sayesinde ne sıcağı ne de soğuğu geçirmeyen izole bir prefabrik eve sahip olmanız mümkün.

Prefabrik Ev Nedir?
Prefabrik Ev Nedir?
Prefabrik Ev İçin İzin Gerekir Mi?
Prefabrik Ev İçin İzin Gerekir Mi?

Prefabrik Ev Yaptırmak Ne Kadara Mal Olur?

Prefabrik ev fiyatları yapılacak boyuta göre ve plana göre değişiklik gösterir. Genel olarak metrekaresine bin tl istenir. Yani 100 metrekarelik bir ev düşünüyorsanız 100 bin tl yi gözden çıkarmanız gerekir. Dubleks bir ev düşünüyorsanız maliyet artıyor ve 150 bine kadar yükselebiliyor. Prefabrik evinize ekleyeceğiniz prefabrik havuz veya prefabrik veranda da fiyata eklenince 160 bini buluyor.

Sponsorlu Reklam

Tarlanız için ufak bir 1+1 ev düşünüyorsanız son derece kullanışlı olan 40 metrakare yapıda prefabrik eviniz için 50 bin tl ödemeniz gerekir. 2 hafta kadar kısa bir sürede hazırlanan evinize uygun fiyata kavuşmanın keyfini çıkarmak da size kalıyor.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/genel/dubleks-ev-modelleri-ve-planlari/

Prefabrik Ev İçin İzin Gerekir Mi?

Prefabrik ev için de betonarme ev için gerekli olan izinler alınıyor. Prefabrik evinize elektrik ve su çekebilmeniz için imar ve ruhsat izinlerinin alınması şart.

Dubleks Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik ev fiyatlarının metrekaresi ortalama bir tl gibi bir rakam ile ücretlendirilir. Prefabrik evinizi dubleks istiyorsanız bu rakam biraz daha artabilir. Ortalama bir 120 metrekare dubleks prefabrik ev fiyatı 150 bindir.

Çelik Ev İle Prefabrik Ev Arasındaki Fark Nedir?

Prefabrik evler ile çelik evler arasındaki fark çelik evlerde taşıyıcı kolonlar çelik gövdelerdir. Bu da bu evlerin daha dayanıklı ve daha uzun süreli kullanıma uygun olmasını sağlar. Daha güvenli olan çelik evler ise prefabrik evlere nazaran daha uygun fiyatlıdır. Son dönemlerde yaşanan ekonomik kriz ve ev fiyatlarının yükselmesi nedeni ile halk prefabrik evlere yönelmeye başladı. Bu da oldukça sağlam ve kullanışlı olan bu uzun ömürlü prefbabrik evler ile sık sık karşılaşacağımız anlamına geliyor.

Sponsorlu Reklam

Prefabrik Evler Sağlam Olur Mu?

Prefabrik evler de tıpkı betonarme evler gibi oldukça sağlam ve kullanışlı evlerdir. Yurt dışında şiddetli kasırgaların olduğu ülkelerde bile çok tercih edilen prefabrik evler her türlü koşulda kullanıma uygundur. Soğuk veya aşırı sıcak bölgelerde dahi izolasyon ile rahat bir şekilde kullanılabilir.

Prefabrik Ev 1+1

Şantiyelerde çok fazla kullanılan 1+1 prefabrik evler çok kısa sürede hazırlanması ve taşınabilir olması nedeni ile oldukça fazla tercih ediliyor. Yeni yeni insanların da tarlaları için veya bahçeleri için kullandıkları bu prefabrik evler küçük olsa bile oldukça kullanışlı. Bir oturma odası ve bir yatak odasından oluşan bu prefabrik evler için 20 metre karre arsa bile yeterli olabiliyor. Son dönemlerde çok popüler olan küçük ev ve az eşya uygulaması bizim ülkemizde de çok rağbet görüyor. İnsanlar ufak arsalar ile kullanışlı evlere ucuz ve kısa sürede sahip olabilmek için prefabrik evleri kullanmak istiyor.

Prefabrik 1+1 ev istiyorsanız en az 20 metrekare arsanız olmalı ve en az 30 bir tl yi gözden çıkarmış omanız gerekir.

Sponsorlu Reklam
Prefabrik Ev 1+1
Prefabrik Ev 1+1
Prefabrik Ev
Prefabrik Ev

Prefabrik Ev Avantajları

  • Isıya dayanıklıdır
  • Hafif yapıda evlerdir
  • Kolaylıkla taşınabilir, istediğiniz arsaya evinizi taşıyabilirsiniz.
  • Esnek yapıdalardır
  • Zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Çok kısa sürede prefabrik evinizi yaptırıp hemen taşınabilirsiniz.
  • Kaliteli ve Ekonomiktir. çok uygun fiyada A dan Z ye her malzemeyi prefabrik kullanarak lüks bir villaya sahip olabilirsiniz.

 

Prefabrik Ev Modelleri ve İçi

Prefabrik Ev Modelleri
Prefabrik Ev Modelleri
Prefabrik Ev küçük
Prefabrik Ev küçük

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat