Sponsorlu Reklam

Rasta Saç Nasıl Açılır?

Sponsorlu Reklam

Rasta saç nasıl açılır sorusunun cevabı rasta saç açılmaz. Maalesef ki rasta saç geri dönüşü olamyan bir olaydır. Saçların birbirine dolandırılarak ve sıkı bir hale getirilerek yapıldığı bu saç modelinden kurtulmak için saçlarınızı kestirmeniz gerekir. Rastalı saçları kullanmak istemeyenler için önerimiz bir süre beklemeleridir. Saçların uzamasını bekledikten sonra saç diplerine düzenli bakım yapın. Saçların daha hızlı uzamasını sağlayacak olan saç bakım ürünlerini kullanın. Saçlarınız yeterince uzadıktan sonra rastanın başladığı yerden itibaren kesebilir bu şekilde rastalardan kurtulabilirsiniz.

Rasta Saç Nedir

Rasta Saç Nedir
Rasta Saç Nedir

Rasta saç çoğu kadının cesaret edemediği oldukça zor bir karar olan, halk arasında dolaşık saç diye bilinen saç modelidir. Sadece kadınların değil erkeklerin de uzaktan uzağa çok beğendiği bu saçlar özgür ruhlu insanların yıllardır kullandığı saç modellerindendir. Balmumu veya tığ ile ayırdığınız saç tutamlarının birbirine düğümlenmesi ile ortaya çıkan, uzaktan örülmüş gibi görünen bir saç modelidir. Yurt dışında Rasta belirli bir inanış ile ortaya çıkmış ve bu inanışa sahip olanlar bu sça modelini kullanmıştır. Bob Marley ile de tüm dünyaya duyurulan rasta saçları ülkemizde de kullanan sayısı gittikçe artıyor.

Sponsorlu Reklam

Rasta saçlara karar vermeden önce rasta saçın ne olduğunu, ne kadar sürede yapıldığını, sıkıldığı zaman ne yapması gerektiğini, rasta saçın bakımını çok iyi bilmesi gerekiyor. Sıkıldığınız zaman sadece keserek kurtulabileceğiniz, saçlarınızı yıkarken çok fazla dikkat edeceğinizi ve haftada 2 den fazla yıkamayacağınızı bilmelisiniz. Saçlarınızı boyayamayacağınızı da bilmeniz gerekiyor zira birbirine düğüm halinde olan saçlarda boya eşit dağılamayacaktır. Saçlarınızın nihai rengine rastadan önce karar vermeniz gerekir.

Rasta Saç Nasıl Yapılır

Rasta Saç Nasıl Yapılır
Rasta Saç Nasıl Yapılır

Rasta saç için öncelikle saçlarınızın rengine karar vermiş olmanız gerekir. Nihai rengine karar verdiğiniz saçlarınzıın bal mumu ile mi yoksa tığ ile mi rastalayacağınıza da karar verin. Tığ ile rastalanan saç bal mumuna göre biraz daha gevşek olsa da kokusuzdur ve kullanımı daha da kolaydır.

Rasta saç yapılmadan önce saçların bakımlı olması gerekir. Temiz saçlarınız petek şeklinde tutamlar halinde ayrılıyor. Bal mumu ile yapılacak olan rasta için balmumu ile tutamdaki saçlar birbirine dolandırılıyor. Tığ yardımı ile yapılan rastada ise saç telleri tığ yardımı ile birbirine düğümleniyor. Düğümlenen ve sıkı sıkı olan saç tutamlarını bir hafta yıkamamanız gerekiyor. Yıkarken de soğuk veya ılık su kullanmanız gerekir. Rasta saçın yapımı kolay gibi görünse de yapım süresi oldukça uzundur.

Sponsorlu Reklam

Rasta Saç Ne Kadar Sürede Yapılır

Rasta saç yapımı kolay gibi görünse bile yapımı oldukça zaman alır. Tüm saç tellerinin birbirine düğümlenmesi, nizami şekilde düğümlerin birbirinden ayrılması biraz zaman alıyor. Rasta saç yaptırabilmeniz için en az bir gününüzü kuaförde geçirmeniz gerekir.

Rasta Saç Kaşınır Mı?

Rastalı saçlar yapıldıktan sonra saç köklerinde gerginlik olacağından oldukça çok kaşınma olur. Kaşınma ve ağrının olduğu bu işlemden bir hafta sonra saç dipleriniz rastalı saçlarınıza alışacaktır ve ağrısız – kaşıntısız saçlarınızı kullanabileceksiniz.

Rasta Saçı Yıpratır Mı?

Rasta saçı tabii ki yıpratır. Saçların birbirine dolanması ve düğümlenmesi ile ortaya çıkan bu saç modeli ile saç telleriniz yıpranmış olabilir.

Boyalı Saça Rasta Yapılır Mı?

Boyalı saçlara da rasta yapılır. Rasta yaptırmadan önce saçlarınızı sevdiğiniz bir renge boyayın çünkü rastalı saçları boyamanız oldukça zordur. Rengine karar verdiğiniz saçlarınızı boyadıktan sonra rasta yaptırırsanız çok daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Rasta Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır

Rastalı saçların bakıma ihtiyacı yoktur. Rastalı saçlar taranmaz, sık sık yıkanmaz. Yıkama sırasında da doğal içerikli sabunlar veya şampuanlar tercih edilir. Rastalı saçlara saç kremi kullanılmaz. Saçın çözülmemesi ve sert şekilde kalması için ılık veya soğuk su ile yıkanır. Bal mumu ile yapılan saçların özellikle sıcak su ile yıkanması rastalara zarar verir, hoş bir görüntü olmaz.

Sponsorlu Reklam

Rastayı yaptıktan sonra ilk hafta hiç yıkamamanız gerekir. Bir hafta geçtikten sonra da haftada en fazla iki defa yıkanmalıdır. Daha fazla yıkanırsa rastalar hasar görebilir. Rastalı saçları kullanmaktan sıkılıyorsanız saç diplerine zengin yağlar ile bakım yapabilirsiniz.

Rasta Saç Yıkanır Mı?

Rastalı saçlar yapıldıktan bir hafta sonra yıkanır. İlk hafta rastalı saçlar yıkanmaz, taranmaz. Bir hafta sonra haftada bir veya 2 defa ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Rasta Fiyatı 2020

Rastalı saçların fiyatları oldukça yüksektir. 1500 ile 2000 tl den başlayarak fiyat yükselir. Kendi saçlarınıza veya postişlere rasta arasında da fiyat farkı vardır.

Sponsorlu Reklam

İlginizi Çekebilir : https://drkadinca.com/sac/dax-supergro/

Kısa Saça Rasta Olur Mu?

Kısa saça da rasta olur. Omuz hizasında ve bundan daha uzun olan saçlara rasta yapılabilir.

Balmumu Rasta Koku Yapar Mı?

Bal mumu ile yapılan rastanın koku yaptığı biliniyor. Daha sert olmasına rağmen koku yaptığından bal mumu rastalar daha az tercih ediliyor.

Rasta Saç Modeli

Balmumu Rasta Koku Yapar Mı?
Balmumu Rasta Koku Yapar Mı?
Rasta Saç Yıkanır Mı?
Rasta Saç Yıkanır Mı?

Kısa Saça Rasta Olur Mu?
Kısa Saça Rasta Olur Mu?
Boyalı Saça Rasta Yapılır Mı?
Boyalı Saça Rasta Yapılır Mı?

 

Kullanıcı Diyor Ki: Rasta yaptırdıktan sonra baya sıkıldım ama geri dönüşü hiç yokmuş. Rastamı açtırmak için kuaförüme tekrar gittiğimde kuaförüm saçımı kazıtmam gerektiğini söyledi. Bunu duyunca tabii şok oldum. İnternetten araştırdım acaba bir yolu var mı diye ama gerçekten de kazıtmam gerekiyormuş. Sevmediğim ve sıkıldığım halde bu saçlar ile yaşamam gerekiyor. Bir an önce saç diplerimiz uzatıp rastalardan kurtulacağım.

Kullanıcı Diyor Ki: Rasta yaptırdıktan sonra kendime öz güvenim arttı. İçimdeki özgür kızı çıkardığımı düşünüyorum. Dünyayı gezmeyi çok sevdiğim için bu saçlar ile gittiğim her yerde ilgi odağı oluyorum bu da benim hoşuma gidiyor.

Kullanıcı Diyor Ki: Bal mumu rasta yaptırdım ama yaptırmaz olaydım. Sıcak su ile banyo yapam ıyorum. Bal mumu eriyor gibi çok iğrenç kokuyor. Yaptırmak isteyenlere tavsiyemdir asla bal mumu kullanmayın.

Kullanıcı Diyor Ki: Bob Marley hayranı olarak tabii ki jamaikalılara karşı bir ilgim var. Bu nedenle kendimi daha iyi ifade etmek için bu saç modelini denemek istedim. Saçlarımı taramama gerek yok, yıkamama çok gerek yok. Mükemmel rahat bir model.

Kullanıcı Diyor Ki: Yoga eğitmeniyim ve danışanlarım saçlarıma bakarak benim hakkımda bir çok yorum yapıyor. İyi veya kötü bir çok yorumlardan sonra asıl beni tanıdıkları zaman hayrete düşüyorlar. Bende onların bu şaşkın yüz ifadesi görmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat