Sponsorlu Reklam

Reflor Nedir Reflor Fiyat 2019

Sponsorlu Reklam

Hayatımızın en stresli dönemlerinde vücudumuzun en çok çalışan organlarından biri bağırsaklardır. Sindirim sisteminin hızlı çalışmasından kaynaklı olarak çok rahatsız edici bir durumla karşılaşabilirsiniz. Yani ishal olabilirsiniz. Psikolojik olarak, stresli durumlarda, korktuğumuz anlarda veya çok önemli bir sınavın öncesinde meydana gelen bu can sıkıcı durum bizi toplum içerisindeysek çok zor duruma sokabilir. Seyahat öncesinde veya seyahat sırasında meydana gelen ishal ise en kötüsüdür.

Sponsorlu Reklam

İshal gibi bir problemi en etkili ve en kolay bir şekilde ortadan kaldırmak için yapmanız gereken şey tıbbi yardım almaktır. Doktorunuza danışarak kullanabileceğiniz tek bir ilaç bile ishalde hızlıca kurtulmanıza yardımcı olabilir. İshalinizi doğal yöntemler ile geçiremiyorsanız, ne yaparsanız yapın bu can sıkıcı durumdan kurtulamadıysanız doktorların sık sık reçete ettikleri, eczacıların gelen her ishal hastaya önerdikleri Reflor İshal İlacı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Reflor ilaç nedir? Reflor ne İşe Yarar? İshale Ne İyi Gelir? Reflor Kullanalar, Reflor fiyatı gibi bir çok soruya cevap bulacağınız yazımızı dikkatle inceleyin. Her insanın başına gelebilecek olan bu problemli durumdan bir an önce kurtulun.

Reflor Ne İçin Kullanılır?

Etken maddesi biyolojik bir mantar olan Saccharomyces boulardii dir. Antidiyaretik olarak görev yapan bu ilaç sizin anlayacağınız deyimle bir tir ishal kesicidir.

-Antibiyotik tedavisine bağlı olarak ortaya çıkan sindirim problemlerinde ve ishallerde kullanılır

Sponsorlu Reklam

-Turist ishalinde kullanılır

-Seyahat sırasında ortaya çıkan ishallerin kesilmesinde ve önlenmesinde kullanılır.

-Herhangi bir korku veya stresli durumda meydana gelen ishallerin kesilmesi ve sindirim sisteminin düzeltilmesi için kullanılır

-Bakterilerin neden olduğu ishalin kesilmesinde kullanılır.

Sponsorlu Reklam

Reflor Nasıl Kullanılır?

-Reflor kullanımını doktorunuza veya eczacınıza mutlaka danışın.

-Refloru günde 1 veya 2 defa kullanabilirsiniz. Etkisinin daha hızlı olması için aç karnına alın veya yemekten bir süre sonra kullanın. Tok karnına kullanıldığı zaman etkisi daha az olacaktır ve daha yavaş etki gösterecektir.

-Çocuklarda gün içerisinde sadece bir tane kullanımı öneriliyor.

Sponsorlu Reklam

-Su ile ağızdan tüketebilirsiniz. Bunun yanında suya karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Reflor Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Reflorun içeriğindeki etken maddeye veya içerdiği yardımcı maddelere karşı allerjiniz var ise bu ilacı kullanmamalısınız. Aksi taktirde çok ciddi allerjik reaksiyonlar ile karşılaşabilirsiniz. Beklenmedik bir durum olduğunda nefes almada güçlük, boğazda şişlik veya bu gibi ciddi problemler ile karşılaşırsanız eğer en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne başvurmanız gerekir.

-Çok şiddetli ishal durumlarında sıvı tüketiminizi arttırmanız gerekir veya doktorunuz tarafından ile damardan sıvı verilmesi uygun görülebilir.

Hamileyken Reflor Kullanılır Mı?

Hamilelik döneminde reflor kullanımı tamamen yarar- zarar oranına bakılarak karar verilir. Sizin için en doğru kararı doktorunuz verecektir.

Emzirme Durumunda Reflor Kullanılır Mı?

Doktorunuza danışarak en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

Reflor İshali Kesmedi?

Reflor kullanım şekline göre etkisi azalabilir veya artabilir. Kişinin bünyesine göre tek bir kapsül bile kabız olmaya neden olurken bazı insanlarda bir kutu reflor işe yaramayabilir. Bu durumda tek yapmanız gereken ilacı düzenli kullanmanız ve aç karnına kullanmanızdır.

Reflor Yan Etkileri

İçeriğindeki maddelere karşı duyarlılığınız var ise çok ciddi allerjik reaksiyonlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekir.

-Kaşıntı, kurdeşen, deri döküntüsü, yüzde ve boğazda şişme gibi durumlarla karşılaşmanız durumunda hemen ilaç kullanmayı kesmeniz gerekir.

-Yan etki olarak bağırsaklarda gaz, midede şişlik, ateş, mantar enfeksiyonu gibi çok sık olmayan yan etkilere sahiptir. Herhangi bir yan etki ile karşılaşmanız durumunda doktorunuza bu durumu bildirmeniz gerekir.

Reflor Muadili

-Dıyacure 250 mg 10 kapsül

-Dıyacure 250 mg toz içeren sase

-Reflor 250 mg toz içeren sase

Reflor Fiyat 2019

İshal ilacı olarak da bilinen antidiyare ilaçları arasında bir numarada olan reflor fiyatı 38 tl dir. Reçetesiz olarak eczaneden 10 kapsül içeren bir kutusunu 38 tl ye satın alabilirsiniz.

Reflor Günde Kaç Tane İçilir?

Reflor günde 1 veya 2 adet içilmelidir. Çocuk hastalarda ve daha zayıf yaşlılarda reflor günde bir kez içilmelidir. Doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmanız sizin için en doğru olan tedavi şeklidir. Aksi halde harici olarak kullanmak istiyorsanız aç karnına bir kapsül almanız durumunda da ishaliniz hemen kesilebilir, ikinci kapsüle gerek duymayabilirsiniz.

Reflor Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki: İshal nedeniyle sürekli karın ağrılarım oluyor, karnımda inanılmaz bir guruldama olduğu için arkadaş ortamıma bile çıkamıyordum. Seyahat etmem gerekirse asla toplu taşıma kullanamıyor, sürekli aniden gelen tuvalete çıkma isteği nedeniyle özel aracımla her yere gidiyordum. Eczacıma danıştığımda bana refloru önerdi ve aç karnına kullanmamı söyledi. Ben böyle mucize bir ilaç görmedim. Sadece bir kapsül almam ile bir saate ishalim kesildi bende eski hayat kaliteme geri döndüm.

Kullanıcı Diyor Ki: Mide rahatsızlığım, bulantılarım nedeniyle doktora gitmiştim. Doktorum reflü olduğumu söyledi ve bana bir çok ilaç verdi. Benim ise asıl problemim ishal olmak ve buna bağlı olarak meydana gelen kusma hissiymiş. Reflor kullandım, ishalim geçti haliyle midem ile ilgili problemlerim de ortadan kalkmış oldu.

Kullanıcı Diyor Ki: Uzun süreli yani 3 gündür ishalim. Su kaybından ölecektim ve onu engellemek için sürekli sıvı tüketiyordum. Reflor kullandım bir tane ve ishalim kesildi. Aradan 3-4 saat geçti ve akşama doğru ben yine ishal olduğumu hissettim yemekten önce bir kapsül daha attım. Bi gün içerisinde sadece 2 adet kapsül ile ishal gibi bir illetten kurtuldum. Siz de benim gibi doğal yöntemler deneyip sonuç elde edemeyeceksiniz biliyorum en iyisi hiç kendinizi yormayın direk eczaneden bu ilacı alın.

Kullanıcı Diyor Ki: 12 saatlik yolculuğumun öncesinde yaşadığım stres dolayısı ile ishal olmuştum. Kendimi ne kadar avutmaya çalışsam da ishal olmuştum bir kere bunun geri dönüşü yok. Otobüste ne yapacam diye kara kara düşünürken annem kahve ve limon tuzunu karıştırıp içmemi söyledi. Dediğini yaptım ve tabii ki işe yaramadı. Eczaneye gittim ve güzelim tıbbın getirdiği mükemmel ishal kesici ile problemimden kurtuldum. Yaşasın ishalsiz yolculuk yapmak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat