Sponsorlu Reklam

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Reklam

Saç kremi nasıl kullanılır gibi basit bir soruya vereceğimiz cevap belli olsa da saç kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken çok şey var. Saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra ikinci aşama olarak saç kremi kullanmak ne kadar zor gelse de saçlarınızdaki yumuşaklığı gördükten sonra saç kremleri vazgeçilmeziniz haline gelebiliyor. Saç derisindeki ve saç tellerindeki her türlü toz, ter, kir ve ölü deri gibi yabancı maddelerden uzaklaşmanızı sağlayan şampuanlar kadar elzem olan bir diğer ürün de saç kremidir. Saçlarınızı yumuşacık yapar, kolay taranmasını sağlar. Saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi ve parlaklığı geri kazandırır. Peki saç kremi nasıl kullanılır? En iyi saç kremleri nelerdir, Durulanmayan saç kremi nasıl kullanılır? Gelin tüm sorularınıza cevap bulalım.

Durulanmayan saç kremi nasıl kullanılır?
Durulanmayan saç kremi nasıl kullanılır?

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç kreminin etkisini en iyi şekilde göstermesi, yan etkilerini de göstermemesi için saç kremini en doğru şekilde kullanmanız gerekir. Saç kremini şu şekilde kullanmalısınız;

Sponsorlu Reklam
 • Saçlarınızı şampuan ile yıkayın ve güzelce temizleyin.
 • Bir ceviz büyüklüğünde olacak şekilde elinize saç kremini dökün. Saçlarını uzun ve kabarık olanlar bu miktarı arttırabilir, ince ve kısa saçlılar bu miktarı azaltabilir.
 • Saçlarınızın uçlarına eşit olacak şekilde saç kremini uygulayın. Saçlarınızın diplerine veya orta kısımlarına uygulamaktan kaçının.
 • Saçlarınızın uç kısımlarına tamamen uyguladığınız saç kremini tüm tellere eşit miktarda ulaştırdığınızdan emin olmak için saçlarınızı geniş dişli bir tarak ile tarayın. Tarağınız yanınızda yoksa elleriniz ile de saç tellerinizi açmaya çalışabilirsiniz.
 • Saç kremini kullanırken saç kreminizin arkasındaki kullanma talimatını okuyun. Kullanmay talimatı yok ise bu dediğimiz şekilde kullanmaya devam edin.
 • Saçlarınızı saç kremini sürdükten ve 5 dakika bekledikten sonra güzelce durulayın. Saç kremi kalmamasına dikkat edin.

 

Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Kullanılır?
Durulanmayan Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Durulanmayan saç kremi adı üstünde durulanmaz ve duş sırasında kullanılmaz. Durulanmayan saç kremi diğer saç kremlerine göre daha farklı içeriktedir ve kremin etkisini göstermesi için saçınızda uzun süre kalmalıdır. Bu nedenle bu saç kremleri durulanmaz. Duş sırasında saç kremi kullanabilir, buna ek olarak durulanmayan saç kremi kullanabilirsiniz. Çoğu insan durulanmayan saç kremi saçı beslediğinden, yumuşacık yaptığından dolayı diğer saç kremleri ile birlikte kullanma gereği duymuyor.

 • Durulanmayan saç kremini duştan sonra saçlarınızı sıkarak, suyu alınmış olan saç tellerinize uyguluyorsunuz.
 • Durulanmayan saç kremini de kullanırken her markanın farklı talimatları olacağından kullanma talimatını okuyun
 • Nemli saçlarınıza uyguladığınız durulanmayan saç kremini elleriniz veya geniş dişli bir tarak yardımı ile tüm saç tellerinize yedirin.
 • Saçlarınızın kurumasını bekleyin. Durulanmayan saç kremi işte bu kadar kullanışlı.

 

Sponsorlu Reklam

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/sac/dax-supergro/

Saç Kremi Ne İşe Yarar

Saç kremleri şampuanlara ek olarak çıkarılmış ürünlerdir. Saç temizliğinde kullanımları uygun değildir. Saç kremlerini şampuandan hemen sonra kullanarak saçlarınızın ihtiyacı olan ürünleri saçlarınıza sağlayabilirsiniz.

 1. Saç kremleri saçın nemini kaybetmemesini sağlar
 2. Saç kremi en kolay yıpranan saç uçlarının onarılmasını sağlar
 3. Saç kremleri saçı koruyarak kırılmasını engeller.
 4. Saç kremleri saçın ihtiyaç duyduğu ürünleri içerisinde barındırır ve saça derinlemesine bakım yapar.
 5. Saç kremleri kabarık saçları yatıştırır, açılmayan saçların kolay taranmasını sağlar.

En İyi Saç Kremleri

En iyi saç kremini seçerken öncelikle kendi saç tipinizi iyi biliyor olmanız lazım. Yağlı, kuru veya kıvırcık kabaran saçlara sahipseniz buna göre saç kremi almanı gerekir. Piyasada bulunan en iyi saç kremleri ise;

-Elidor Saç Bakım Kremi

-Elseve Dream Long Saç Bakım Kremi

Sponsorlu Reklam

-Elseve S.O.S Yapılandırıcı Saç Bakım Kremi

-Gliss onarıcı Saç Bakım Kremi

-Davines Besleyici Ve Nemlendirici Saç Bakım Kremi

Sponsorlu Reklam

-OGX Saç Bakım Kremi

 

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kremi

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kremi
Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kremi

-Marc Anthony strictly curls

Pantene 7-24 saç bakım kremi

-John Frieda Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi

Boyadan Sonra Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç kremini saçlarınızı boyadıktan sonra saçlarınızın yıpranmaması için kullanabilirsiniz. Saç boyasının kutusunun içerisinden çıkan özel saç kremini saçlarınızı yıkadıktan ve fazla suyunu aldıktan sonra uygulayın. 5 dakika kadar bekledikten sonra saç kremini yıkayın ve saçlarınızı kurulayın. Boyanan saçlarınızın rengi daha parlak olacaktır ve saçlarınızın boyadan sonra bile çok daha sağlıklı olacaktır.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır Erkek

Saç kremi Kullanımı Erkek
Saç kremi Kullanımı Erkek

Erkekler de saç kremi kullanabilir ve özellikle uzun saçlı erkeklerin saç kremi kullanmaları şarttır. Saçlarınızı şampuan ile yıkayıp duruladıktan sonra saçlarınızın uç kısımlarına saç kremini uygulayın. Çok fazla uygulamanıza gerek yok. Saç kremini uyguladıktan sonra 3 dakika bekleyip saçlarınızı yıkayın. Saç kremini asla saç diplerinize uygulamayın.

Saç Kremi Saç Döker Mi

Saç kremini doğru kullanmanız durumunda saç dökmesi gibi büyük bir problem ile karşılaşmazsınız. Saçlarınızın sadece uç kısımlarına uygulamanız en doğru uygulama şeklidir. Saçlarınzın dip kısımlarına şampuan kullanır gibi uygularsanız bu kısımları yıkayarak tamamen saç kreminden kurtulamazsınız. Uzun süre saç kreminin saçınızda kalması da saç dökülmelerine sebep olabilir.

Kuru Saça Saç Kremi Sürmek

Saç kremleri yoğun bir şekilde üretilmiş ürünlerdir. Saç kremi kullanırken dozunu iyi ayarlayabilmeniz için nemli veya ıslak saçlarınıza uygulamanız gerekir. Kuru sçalarınıza uygulamak isterseniz aşırı dozda saç kremi kullanmanız gerekir ve daha sonra bu saç kremini saçlarınızdan temizleyemezsiniz. Bu nedenle saç kremini nemli veya hafif ıslak saçlarınıza uygulamanızda fayda var.

 

Saç Kremi Kullananlar

Saç Kremi Kullananlar
Saç Kremi Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki: Kıvırcık saçlarımdan inanılmaz sıkılmıştım. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile saçlarımı yatıştırmak ve aynı zamanda daha kolay taranmasını sağlamak için John Frieda markasının saç kremini kullanmaya başladım. İnanılnaz güzel saçlara sahip olmamı sağladı. Kolayca taranabilen, belirgin bukleli, yumuşacık, parlak ve bir o kadar da kullanışlı saçlara sahip oldum. Kıvırcık saçları olan herkese tavsiye ederim.

Kullanıcı Diyor Ki: Elseve Dream long saç kremini çok çok uygun bir fiyata almıştım. Fiyatına bakınca bu saç kremine karşı bir ön yargım oluşsa da kullandım. Uzun ve çok dolaşan saçlarımı kolay açılan, yumuşacık saçlar haline getirdi. Anladım ki saç kremine öyle dağlar kadar para vermeye gerek yokmuş. 10 lira gibi bir fiyata aldığım ve 3 ay kadar kullanıp ancak bitirebildiğim bu saç kremi ile saçlarınızın ihtiyaç duyduğu her şeyi ona verebiliyormuşsunuz.

Kullanıcı Diyor Ki: Pantene 7-24 bukleler saç kremini kullandımm ve saç bakım rutinimden asla çıkarmıyorum. Saç kremi almadıysanız ve denemek istiyorsanız mutlaka bunu deneyein müptelası olacaksınız. Saçlarıma hacim kazandırdı, buklelerimi belirginleştirdi tabii bunu yaparken saçlarımı da onardı.

Kullanıcı Diyor Ki: Glissin banyo sonrası saç bakım spreyini kullandım ve çok memnun kaldım. Banyoda çok vakit harcamıyorsun. Saçlarını biraz kuruttuktan sonra bu spreyi uyguluyorsun. Saçların hem daha parlak hem de daha kolay taranabilir oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat