Sponsorlu Reklam

Saça Maşa Nasıl Yapılır Düzleştirici İle Maşa Yapımı

Sponsorlu Reklam

Dalgalı saçlar kadınlar için çok havalı ve çekici saç modellerindendir. Düz saçlara sahip olan kadınlar da dalgalı saç hayallerini saç maşaları ve saç düzleştiricileri ile gerçekleştirebiliyor, uzun süre dalgalı saçlarının tadını çıkarıyor. Dalgalı saç sevenler için hazırladığımız makalede saça maşa nasıl yapılır, düzleştirici ile maşa nasıl yapılır, doğal maşa nasıl yapılır, su dalgası nasıl yapılır gibi bir çok soruya yanıt vereceğiz. Çok zahmetli olmayan ama kuaförden çıkmış gibi bakımlı ve havalı saçlara sahip olmanızı sağlayan bu araçlar her kadının evinde bulunması gereken temel ihtiyaçlardan biri haline geldi. Siz de saç maşanız veya düzleştiriciniz yok ise bir an önce temin edin ve sizin için hazırladığımız makale ile dalgalı saçlarınızın tadını çıkarın.

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/sac/kisa-dalgali-sac-modelleri-2019-2020/

Sponsorlu Reklam

Saça Maşa Nasıl Yapılır

1-Spiral Dalgalar

Saç maşasını resimde gördüğünüz gibi saçlarınıza özenle dolayın. Dalgalarınızın daha düzenli ve hoş görünmesi için sarmadan önce saçlarınızı taramanız çok önemli. Saçlarınızı mümkün olduğu kadar çok bölmeye ayırın ve klipsler ile tutturun. Bu şekilde maşaladığınız saçlarınız diğerleri ile karışmayacaktır. Taranmış saçlarınızı köklere yakın olan kısımdan başlayarak uçlara kadar saç maşasının etrafına dolayın ve yaklaşık solarak 10 saniye kadar bekleyin. Bu süre saç maşanızın sıcaklığna ve saçınızın kalınlığına göre değişkenlik gösterebilir. Saçlarınız ince ise bu kadar süre beklemenize gerek kalmayacaktır. Kalın ve dik bukleler elde etmek için kullandığınız maşanın bir miktar geniş olması gerekiyor. Doğal bir görünüm kazandırmak için parmaklarınızı saçlarınızın dalgalarının arasında gezdirebilirsiniz. Mükemmel dalgalar yapmak işte bu kadar kolay!

2-Su Dalgası Nasıl Yapılır

Sponsorlu Reklam

Yaz aylarında plajda yürürken veya arkadaşlarınız ile kafede buluşurken kullanabileceğiniz çok amaçlı olan su dalgası modelini evde saç maşası ile çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. İnce bir saç maşasının etrafına saçlarınızı dolayın ve bir süre bekleyin. Saçlarınızdaki harika ince bukleleri elleriniz ile dağıtın ve gerçek bir su dalgası güzelliğindeki saçlarınızı rüzgara doğru savurun. Saçlarınıza son şeklini verdikten sonra saç spreyi ile sabitlemeyi unutmayın.

3-Otomatik Saç Maşası

3 tane ısıtıcı demirden oluşan saç maşasını kullanırken kendiniz kuaförde hissedebilirsiniz. Tek aşamalı saç maşalarına nazaran çok pratik ve çok kullanışlı olan bu saç maşasını kullanarak kalın ve doğal görünümlü dalgalar elde edebilirsiniz.

4-Yarı Maşa

Saçlarınızın diplerden itibaren ısı ile temas etmesini istemiyor olabilirsiniz. Ya da sadece saçlarınızın uç kısımlarına dalgalı bir görünüm eklemek isteyebilirsiniz. Bununu için saçlarınızı at kuyruğu yapın ve bu at kuyruğunu da parçalara bölün. Parçaları teker teker istediğiniz kalınlıkta alarak saç maşasının etrafına dolayın. Tüm parçalar bitince at kuyruğunu açın ve parmaklarınız ile tekrardan uçtaki dalgalara şekil verin. İş görüşmesine gitmek için ideal olan bu saç modelini son olarak sabitleyerek uzun süre kullanabilirsiniz.

Düzleştirici İle Maşa Nasıl yapılır

Düzleştirici ile saçlara dalga vermek maşa ile dalga vermekten daha pratik bir yöntemdir ve daha doğal görünümlü bukleler elde edilebilir. Maşa kullanırken ki gibi dipten başlayan bukleler elde edemeseniz de saçlarınızın orta kısımlarından başlayan dalgalar veya saçlarınızın uç kısımlarından başlayan dalgalar sizi tatmin edecektir.

Sponsorlu Reklam

-Düzleştirici kullanarak saçlarınızı maşalamak istiyorsanız bu işe başlamadan önce saçlarınızın kuru olduğuna emin olun. Yağlı saçlarınız da çok kolay şekillenmeyeceğinden dolayı saçlarınızı yıkamanız ardından tamamen kurutmanız gerekir. Saçlarınızın nemli olması durumunda hem istediğiniz mükemmel bukleleri elde edemezsiniz hem de düzleştiricinin ısısından saçlarınız çok fazla etkilenerek yıpranacaktır.

-İşleme ilk olarak saçlarınıza şekillendirici sprey uygulayarak başlayın. Bu şekilde dalgalarınızın daha uzun süreli olmasını sağlayabilirsiniz

Sponsorlu Reklam

-İkinci adım olarak bir tutam saç alın ve düzleştiricinizin arasına yerleştirin. Düzleştiricinizin en az 200 derecelik ısıda olduğundan emin olun.

-Saçlarınıza içe doğru dalgalar yapmak istiyorsanız düzleştiriciyi içe doğru çevirin ve bir süre bekleyin. Dışa doğru dalgalara sahip olmak istiyorsanız da düzleştiriciyi dışarıya ve hafif yukarıya doğru çevirin 5 saniye kadar bekleyin ve bırakın.

-Saçlarınızdaki dalgaların daha ince olmasını istiyorsanız düzleştiriciye alacağınız tutam daha az olmalı. Kalın dalgalar seviyorsanız kalın tutamlar alarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

-Dalgalar ortaya çıktıktan sonra sabitleştirici bir jel veya sprey ile saçlarınızı sabitleyin.

Doğal Maşa Nasıl Yapılır

Saçlarınıza doğal maşa yapmayı düşünüyorsanız kalın gövdeli maşalar kullanmanız gerekir. Bunun yanında düzleştirici ile de çok doğal şekilde dalgalar elde edebilirsiniz. Saçlarınızı maşaladıktan sonra parmaklarınızı adeta bir tarak gibi kullanarak dalgaların bütünlüğünü bozabilir ve çok doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Örgü İle Dalgalı Saç Yapımı

Düzleştirici ile doğal dalgalar elde edebilmek için saçlarınızı 4-5 parçaya ayırmalısınız. Her parçayı ayrı ayrı örerek ördüğünüz saçların üzerine ısıtılmış düzleştirici ile şekillendirmeniz gerekiyor. Şekillendirme bittikten sonra örgüleri açınca doğal görünümlü dalgalara sahip olabilirsiniz.

Basit Dalgalı Saç Yapımı

Bir başka yöntem ise aralarında en pratik olan yöntemlerdendir. Bu yöntemde saçlarınızı ikiye ayırmanız gerekiyor. Bu ikiye ayırdığınız saçları da kendi aralarında ikiye ayırıp birbiri üzerinden döndürerek uç kısıma kadar ilerleyin. Ortaya çıkan sarmal şeklindeki saçınızın üzerinden saç düzleştiricinizi geçirin ve mükemmel dalgaların tadını çıkarın. Son olarak da saçlarınız için saç spreyi kullanın ve dalgalarınızın daha kalıcı olmasını sağlayın.

Su Şişesi İle Dalgalı Saç Yapımı

Bu yöntemler arasından en çok şaşıracağınız ve hemen denemek isteyeceğiniz yöntemi ise sona bıraktık. Bu yöntem için ihtiyacınız olan malzemeler sadece plastik bir su şişesi ve fön makinesi. Evet yanlış duymadınız saçlarınıza doğal dalgalar vermek için kullanacağınız su şişesi ile harikalar yaratabilirsiniz. Su şişesinin orta kısmını delmeniz, üst kısmını ise kesmeniz gerekiyor. Kestiğinizi üst kısmından saçlarınızı yerleştirip, deldiğiniz bölgeden ise fön makinesi ile sıcak hava vermeniz lazım. Bu aşamalardan sonra ortaya çıkan sonuca çok şaşırabilirsiniz. Saçlarınızın uçlarına dalga vermek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat