Sponsorlu Reklam

Saçlarını Gri Yaptırmak İsteyenler Toplansın!

Sponsorlu Reklam

Sarışın ve esmerler yıllardır savaşıyor. Toplumda öyle bir yer edinmişler ki onlardan başka renk yokmuş gibi herkes sarı ve siyah saç saç rengine yönelmiş durumda. Standart saç renklerinden bıktıysanız dünyada çok yaygın olarak kullanılan ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşan gri saç ile tanışın. Sanal alemde bir çok youtuber ve bloggerların kullandığı bu seneniz en çılgın modasını denemek isteyebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar tarafından yaşlı saç rengiymiş gibi algılanabilir siz onlara aldırış etmeyin. Cesaretinizi toplayın ve bu yazımızdaki görselleri dikkatle inceleyerek kendinize gri saç modeli seçin.

Gri Saç Modelleri

Gri, koyu gri, küllü gri, gri ombre ve daha neler neler. Siyah ve beyazın birleşimi olan rengin tonları siyah ve beyaz renklerin karışıma eklenen miktarına bağlı olarak değişiyor. İstediğiniz gri tonunu seçin ve kuaförünüze gösterin. Genç kızların çok tercih ettiği gri tonları arasında koyu gri ve küllü gri renk tonları mevcut. Seçiminizi yaparken bunu dikkate alabilirsiniz. Grinin tonun göre yaşınızı gençleştirebilirsiniz. 35 yaşın üzerindeyseniz gri saç rengini pek tercih etmemelisiniz. Tercih etseniz de koyu gri renk tonlarını kullanabilir bu şekilde yaşlı görünümden kurtulabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

1-Gri Ombre Saç

Gri saç kullanmak istiyorsanız ve tüm saçlarınızı griye boyamaktan çekiniyorsanız gri ombreyi tercih edebilirsiniz. Resimdeki gibi saçlarınızın uç kısımlarına uygulayabileceğiniz gri renkler ile göz alıcı görünebilirsiniz. Ombrenin her zaman sarı olması gerektiği kuralını kırıp arkadaş çevrenizde yeni bir akım başlatmış olacaksınız. Elde edilen gölgeler ile büyüleyici olan gri ombre saçlarınızı kullanırken yüzünüzü canlandırmak için dışarı çıkarken ruj sürebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

2-Mavimsi gri

Gri saçlara sahipseniz veya saçlarınızı griye boyatmayı düşünüyorsanız saçlarınızı şekillendirirken mükemmel bir görünüm elde etmek için gevşek dalgalardan vazgeçmeyin. Uzun saçlarda ekstra mükemmel duran ve kendini gösteren gri saçlar ile saçlarınızı hareketlendirebilirsiniz. Ortaya çıkan aydınlık ve karanlık kontrastı en güzel şekilde elde edebilmek için kuaförünüzü iyi seçin. Unutmayın gri saçlar özen ister.

3-Retro Gri

Gri saçlarınıza biraz renk katmak isterseniz bu modeli kullanabilirsiniz. Kış aylarında veya soğuk havlarsa soğuk gri saç renginizi hareketlendirmek için bir miktar mor boya vurgusu kullanabilirsiniz. Saç kesiminiz ile de hareketlendirebileceğiniz saçlarınızı resimdeki gibi 90 ların modası olan kısa bob tarzı kestirebilirsiniz. Retro ve modern karışımı olan bu saç şeklini kendi tarzınız kendi modanız olarak çevrenize tanıtabilirsiniz.

4-Kıvırcık Gri

Yaş ortalamanızı bir miktar büyütmek ve çevrenizdeki insanları büyüdüğünüze ikna etmek için yaptırabileceğiniz saç modelidir. Kuaförler tarafından uzun uğraşlar sonucu çıkan uzun süreli kıvırcıklığını koruyan saçlar ile gri rengi biz çok yakıştırdık. Uzun ve düz saç kullanmaktan bıktıysanız, hayatınızda bazı şeylerin değişmesini istiyorsanız değişime önce saçlarınızdan başlayın ve hadi ne duruyorsunuz kuaförün yolunu tutun.

Sponsorlu Reklam

5-Soğuk Gri

Koyu renk saçlara sahipseniz ve gözleriniz artık açık renk saçlar görmek istiyorsa yaz aylarında içinizi serinletecek kadar soğuk bu modelimizle tanışın. Modeldeki açık gri saç rengine sahip olmak istiyorsanız ve tereddütleriniz var ise bu büyük değişim için biraz cesaretlenmeniz şart. 40 yaş ve üstü değilseniz bu saç rengi güzel renkli rujlar ile harika görünecektir emin olabilirsiniz. Saçlarınızı biraz daha hareketlendirmek istiyorsanız uçlarını dışa doğru kıvırabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınıza hareket katabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

6-Mavi Gri

Saç renklerinin tek düzeliğinden çıkıp bu renge doğru kaymanız biraz zaman alabilir. Tüm gözleri üzerinizde isteyen bir kadınsanız bu saç rengini yaptırmak için çok beklemeyin. İnanılmaz güzel ve ihtişamlı olan bu saç rengi ile her ortama girip çıkabilirsiniz ve emin olun ki her ortamda bir numara olabilirsiniz. Dalgalarınız ve mükemmel saç renginizle hayat yolculuğunuza renk getirmeye hazır mısınız?

7-Küllü Gri

Gümüş rengin açık küllü renklerle buluşması ile harika bir model elde edebilirsiniz. Aşağı doğru akan renk stilleri ile saçlarınıza hareket katabilirsiniz. İstediğiniz modeli elde etmek için açık kahve saç rengine sahip olmalısınız veya kuaförünüzden saçlarınızın tabanını küllü renge çevirmesini de isteyebilirsiniz.

8-Gotik Gri

Siyah veya siyaha yakın koyu renkli saçlara sahipseniz sadece saçlarınızın uç kısımlarını etkileyen ufak gri yansımalara sahip olmanız sizin için çok kolay. Tekrara tekrar kuaföre gidip dip boyası yaptırmanızı gerektirmeyecek bu model ile saçlarınızın sağlığını korumuş, doğal saçlarınızda çok az zahmet ile değişiklikler yapmış olacaksınız. Trend modellerden olan bu tarzın seveni ve yaptıranı çok olduğundan senenin modasına uymak için bu rengi tercih edebilirsiniz.

9-Açık Gri

Kadınsı ve çekici bir model arıyorsanız bu açık gri rengi saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Elde ettiğiniz model ile tüm bakışları üzerinize toplayabilir çevrenizdeki insanları değişikliğe teşvik edebilirsiniz. Spor kıyafetler giydiğinizde de klasik iş kıyafetleri giydiğinizde de saçlarınız ile mükemmel kombin oluşturabileceksiniz. Açık tene sahipseniz daha doğal duracak olan bu modeli tercih ettikten sonra çantanızda sürekli renkli rujlar bulundurun. Yüzünüzün soluk görünmemesi için bu saç ile makyaj yapmanız şart.

10-Aralara Gri

Saçlarınızın tümünü boyadıktan kısa bir süre sonra dip boyanız gelebilir. Sürekli kuaföre gitmeye vaktiniz yok ise diplere dokunmadan aralara gri attırarak saçlarınızı boyayabilirsiniz. Özellikle saçlarınız çabuk uzuyorsa zamandan ve paradan çok tasarruf edebilirsiniz. Saçlarınız uzadıkça da gri renkler saç uçlarınıza doğru inmeye başlayacaktır.Dip renginiz ile gri arasında oluşan kontrast hoşunuza gidebilir. Yeni bir işlem yaptırmadan yeni bir saç modeline sahip olabilirsiniz.

11-Tatlı Gri Örgü

Herhangi bir basit saç modelini bile bu saç rengi ile çok kompleks gösterebilir ve aradığınız ihtişamı gri renkte bulabilirsiniz. Resimdeki gibi çok uğraşılmadan yapılmış standart bir örgü modelinin gri saç üzerindeki duruşu göz alıcı. Gevşek örgüleri sık sık kullanıyorsanız gri saç rengi ile örgünün buluşmasını kendi saçlarınızda da deneyebilirsiniz.

12-Koyu Gri Saç

Açık saçtan hoşlanmıyor sizi soluk gösterdiğini düşünüyorsanız, gri renkten de vazgeçmek istemiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Saçların uçlarında hafif aydınlatma tarzı eklenen gri saçlar ile hiç olmadığınız kadar muhteşem olabilirsiniz. Gri ve mavi rengin birlikte kullanıldığı bu ombre çeşidi saçlarınızın dip kısımlarına yani doğal saçlarınıza zarar verilmeden yapılabilir.

13-Mor ve Gri Balyaj

Gri renk yeterince canlı değil diyenler için gelsin bu modelimizde. Saçlarınızı konuşturacak kadar canlandıran harika bir mor ile açık grinin mükemmel karışımını görüyorsunuz resimde. İsteğinize göre mor rengi değiştirebilir pembe olarak da kullanabilirsiniz bu saçı. Model göstermek bizim işimiz varyasyonlar ve hayal gücü size kalmış.

14-Nötr Gri

Hafif sarımtırak ve yeşilimtırak görünümlü bu gri saç için çok cesur olmanıza gerek yok. Çoğu kadının gri olduğunu bilmeden yaptırdığı bu saçı her ortamda kullanabilirsiniz. Sarı saçlı kadınların saçlarının turunculaşmaması için mor şampuan kullanmış haline benzeyen bu gri rengi kullanırken çok seveceksiniz.

15-Buz Grisi

Gri saç rengi keskin hatlı bir renk olarak görünebilir. Bazen de yumuşacık bir renk tonu ile karşımıza çıkabilir. Feminen görüntünüzü destekleyecek, sizi buzların kraliçesi gibi hissettirecek olan bu saç rengini kuaförünüzden isteyiniz.

16-Bob Kesimli Gri

Gri rengi ön plana çıkarmak ve kafanızda gümüş bir kase varmış gibi görünmek isterseniz bu modeli kullanabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar bu saç kesimi sayesinde saç renginize odaklanacak ve grinin farkına varacaklardır.

17-Gümüş Saçlar

Saçlarınızın aşağıya doğru gri- gümüş bir yol olarak aktığını düşünsenize, mükemmel olmaz mıydı! Bu saç modelinin içerdiği ince bir renkli hat ile saçlarınıza hareket katabilir, grinin verdiği serin havayı ısıtabilirsiniz.

18-Küllü Gri Ombre

Saç dipleri ile ombreler hiç bu kadar uyum içerisinde olmamıştı. Yumuşacık geçişler ile küllü saçlar ortaya çıkmış, gri rengin oluşturduğu kontrast ile harika bir görüntü ortaya çıkmıştır. Uzun saçların daha çok tercih ettiği ve en çok da uzun saçlara yakışan bu küllü gri ombre ile muhteşem at kuyrukları ve örgüler yapabilirsiniz.

19-Mavimsi Dalgalar

Dışarıda yürüyen en güzel kadın olmak isterseniz bu saçlar ve mükemmel bir gülücükle bunu başarabilirsiniz. Saçlarınız parlarken sizin de parlayacağınız bu modelde de mavi ve yeşilin tonları bulunuyor.

20-Titanyum Rengi

Uzaktan bakıp da büyük anne saçı diyenlere aldırış etmeyin. Saç kesim tarzınız ile bu tür eleştirilere cevap vermiş olacaksınız zaten. Kısa saçların trend olduğu bu dönemde hadi bir cesaret bu modeli deneyin ve yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat