Sponsorlu Reklam

Sarımsaklı Şampuan Kullananlar ve Saça Faydaları

Sponsorlu Reklam

Sarımsak çok eski dönemlerden beri çeşitli amaçlar için kullanılıyor. Yemeklerde sık sık kullandığımız sarımsağın faydalarını saymakla bitmiyor. Antibiyotik etkisi olan, vücudu yaşlanmalara karşı koruyan sarımsak saçlarımıza da çok iyi geliyor. Saçları dökülenler için en çok tavsiye edilen şampuanlar genellikle içeriğinde sarımsak olan şampuanlardır. Bunun yanında saç kırılmasını önlüyor ve yıpranmış saçların da onarılmasını sağlıyor. Eski Mısırda lokman hekim sıfatındaki tıp bilimciler sarımsağı sağlık alanında çok defa kullanmış, her türlü hastalığa şifa olduğunu araştırarak öğrenmişlerdir. Yüksek tansiyona, kolesterole ve daha bir çok hastalığa iyi gelen bu şifa kaynağı bitkiyi saçlarınıza hacim vermesi için, saçlarınızın beslenmesi için ve yeni saçları çıkarması için kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : https://drkadinca.com/saglik/kuru-saclar-icin-mucizevi-yag-zeytinyagi/

Sponsorlu Reklam

Sarımsaklı Şampuanın Faydaları

-Saçları besler, saçlarınızdaki eksik vitamin ve mineralleri içerisinde barındıran bu besin ile saç tellerinizi daha güçlü hissedebilir, saçlarınızı daha parlak gösterebilir

-Saç dökülmesini önler, dökülen saçların yerine yeni saçların çıkmasını, eksile saçların yeni saçlar ile yerinin doldurulmasını sağlar. Vitamin eksikliğine bağlı olarak saç tellerinizin ve saç diplerinizin güçsüz olduğu durumlarda, düzenli kullanıma bağlı olarak saçlarınızın güçlendiğini ve dökülmelerinizin azaldığını görebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

-Saçların hızlı uzamasını sağlar, Saçları kökten uca besler ve antiviral etkisi sayesinde saç tellerine zarara verecek olan saç derinizdeki mikroorganizmaları yok eder. Bu sayede uzayan saçlarınızın dökülmesi durur, saç telleri sarımsağın içerisinde bulunan besinleri içerisine hapsettikten sonra daha sağlıklı bir hale gelir. Kırık ve onarılmayan saçlarınız sağlıklı uzayan sağlıklı saçlar haline gelir.

-Yıpranan saçları onarır, saçlarınızın maruz kaldığı dış faktörler saçlarınızı yıpratabilir. Özellikle saçlarınıza dışarıdan saç maşası veya fön makinesi ile ısı uyguluyorsanız saçlarınız daha çok yıpranmış olabilir. Yıpranan saçlarınızın sarımsaklı şampuanlar sayesinde onarabilirsiniz.

-Saçlarınıza bakım yapar, herhangi bir saç maskesi kullanmanıza gerek kalmaz ve sarımsaklı şampuan sayesinde saçlarınızın rutin bakımını da tek duş ile yapmış olabilirsiniz.

Sarımsaklı Şampuan Evde Nasıl yapılır?

Sponsorlu Reklam

Sarımsaklı şampuanı evde hazırlamanız kolay olsa da kokusu sizi rahatsız edebilir. Kokuya karşı hassasiyetiniz yok ise kendi sarımsaklı şampuanınızı evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Sarımsaklı Şampuanı yapmak için evde kullanacağınız malzemeler; bir büyük baş sarımsak, bir kaç kaşık zeytinyağı, bir kaç damla nane yağı

Hazırlanışı; Sarımsakları soyup güzelce eziyoruz. Diğer malzemeleri de üzerine ekleyip karıştırıyor ve bir karışım elde ediyoruz. Bu aşamada saçlarınıza sürerseniz yoğunluğu çok fazla olduğundan ciddi bir koku ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için bu sarımsak karışımını her duşta kullandığınız şampuanınızın içerisine aktarmanız gerekiyor. Bu sayede hem kokusunu bastırmış olacaksınız hem de her zaman kullandığınız şampuanınızdan vazgeçmemiş olacaksınız.

Sponsorlu Reklam

En İyi Sarımsaklı Şampuan Markaları

1-Siyah Sarımsaklı Şampuan

Bioxcin Sarımsaklı Şampuan saç dökülmesini azaltan, içerisindeki b11 vitamin kompleksi sayesinde saçların yeniden çıkmasını sağlayan bir üründür. Kepek oluşumunu önler ve saçların daha canlı ve parlak olmasını sağlar. Tüm saçlar için uygun olan bu şampuanı kadınlar da erkekler de kullanabilir. Tüm saç tipleri için de uygun olan siyah sarımsaklı şampuanın etkilerini düzenli kullanıma bağlı olarak çok kısa sürede görebilirsiniz. Doğal sarımsak içeren bu şampuanı kullanırken kokusundan rahatsız olmamanız için kokusu baskılanmış ve kabul edilebilir hoş bir koku elde edilmiştir.

Siyah Sarımsaklı Şampuan Kullanım Şekli

Her duşta kullanabileceğiniz bu şampuanı kullanırken öncelikle saçlarınızı ılık su ile ıslatmanız gerekiyor. Bir miktar şampuanı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve 2-3 dakika devam edin. 3 dakika boyunca saçlarınıza iyice nüfuz etmesini sağlayın ve ılık su ile durulayın. Tercihinize bağlı olarak bu işlemi bir kaç kez tekrar edebilirsiniz.

Bioxcin Siyah Sarımsaklı Şampuan Fiyatı

45 tl ye 300 ml Siyah Quantum Sarımsaklı Şampuan alabilirsiniz.

2-Farmasi Sarımsaklı Şampuan

Farmasinini Dr tuna ismiyle bildiğiniz Dr Tuna Sarımsaklı Şampuan ı Vitalizing sarımsaklı şampuan olarak marketlerde veya eczanelerde bulabilirsiniz. Sarımsak ve Capixyl ile zenginleştirilen formülü sayesinde koparak dökülmeleri azaltır, saç tellerini güçlendirir. Saç dökülmelerine mükemmel etki eden ve yeniden saç çıkmasını sağlayan, saçların hacmini arttıran bu şampuanı tüm saç tipleri kullanabilir. Kadınlar ve erkekler için üretilen bu şampuanın fiyatı da yüz güldürecek derecede ucuz. Kullananın bir daha bırakamadığı bu sarımsak özlü şampuanın harika bir kokusu var. Hızla saç uzatan ve saçları besleyen bu şampuan ile yağlanma probleminiz var ise onu da önleyebilirsiniz.

Farmasi Sarımsaklı Şampuan Fiyatı

500 ml Farmasi vitalizing sarımsak özlü canlandırıcı şampuanın fiyatı 25 tl

3-Bioblas Sarımsaklı Şampuan

Tamamen doğal ve organik içeriklerden oluşan Bioblas Organic Oils Sarımsaklı Şampuan her türlü saç tipine uygun tasarlanmış, her saç tipine özel hassas ve yoğun bakım yapabilen özel bir üründür. Organik içeriği sayesinde saçları kökten uca kadar besler. Kırılmaya ve koparak dökülmeye yatkın olan saçların eski sağlığına kavuşmasını sağlar. Saçların ihtiyaç duyduğu zengin yağ içerikleri sayesinde saçlarınızın hızla uzamasını sağlar.

Bioblas Sarımsaklı Şampuan Fiyatı

Tamamen organik içerikli zengin yağlarla desteklenmiş bu özel içerikli şampuanın 400 ml lik kutusunun fiyatı 25 tl

4-Zigavus Sarımsaklı Şampuan

Saç kıran hastalarının ve saçları yıprandığı için dökülen bireyler için öncelikli önerilen şampuanlardan biridir zigavus. Sarımsağın içeriğindeki 17 amino asitten faydalanarak saçlarınızı besler ve koparak dökülmeleri engeller. Daha güçlü ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar. Her saç tipi ile uyumlu olan bu şampuanı kullandıktan sonra saçlarınızı daha yumuşak ve daha sağlıklı hissedeceksiniz.

Zigavus Sarımsaklı Şampuan Fiyatı

Sarımsağın tüm faydalarını koruyarak hazırlanmış olan müthiş içeriği ile saç dökülmelerinizi azaltacak olan bu şampuanın fiyatı 59 tl

Sarımsaklı Şampuan Kullananlar

Özlem Diyor ki:

Zigavus sarımsaklı şampuanı en az 6 aydır kullanıyorum. Uzun süreli kullandıktan sonra kesinlikle etkisini göreceğiniz bir şampuan. Eşimin saçları önceden tutum tutam neredeyse hen gün dökülüyordu. Sabah uyandığımızda olmak üzere gün boyu sürekli saç topluyorduk evin içerisinde. Bu şampuanı kullandıktan sonra saç dökülmeleri azaldı ve bir süre sonra tamamen durdu. Şimdi gayet güzel uzamaya devam ediyor. Tavsiye ediyoruz.

Mümin Diyor ki:

Zigavus sarımsaklı şampuanı kullandıktan iki gün sonra saçlarım yağlanmaya ve kaşınmaya başladı. Saçlarımda çok fazla kepek oluştu. Uzun süreli kullanımda ne olur bilmiyorum ama ben bir hafta içerisinde şampuanı bırakmak zorunda kaldım. Benim saç derime hiç iyi gelmedi.

Gürkan Diyor Ki:

Ailemde genetik olarak kellik olduğu için saçlarıma hep çok iyi baktım ve saçlarım için hep çok pahalı bilindik şampuanlar kullandım. Yaşım 30 a gelince saçlarım da haliyle seyrelmeye başladı ve beni bir korku sardı. Bioblas sarımsaklı şampuanı kullandım ve kullandıktan sonra başka hiç bir şampuan kullanmamaya karar verdim. Bakım kremi ile kullanınca daha da iyi hissettiriyor saçlarımı daha güçlü hissediyorum. Üstelik sarımsaklı olmasına rağmen çok güzel bir kokusu var mutlaka deneyin.

Zehra Diyor ki:

Yorumlarına bakarak Farmasi sarımsaklı şampuan aldım ve 1 aydır devamlı olarak kullanıyorum. Saçlarım yağlıydı ve bu şampuanı kullandıktan sonra iyice çığrından çıktı daha da yağlanmaya başladı. Ayrıca kaşıntı da yapıyor ve dökülmelerim de azalmadı. Nerede hata yaptım bilmiyorum ama özellikle bir ay kullandım etkisini görebileyim diye yine de memnun kalmadım.

Ata Diyor ki:

Farmasi sarımsaklı şampuanı bir yıldır kullanıyorum ve kullanmaya da devam edeceğim. Dökülüp açılan saçlarımın yerine bu şampuan sayesinde yeni saçlar çıktı ve aralıklı bölgeler doldu. Yakın arkadaşlarıma ve çevremdeki saçları dökülen herkese önerdim ve her platforma yazmak istiyorum. Mutlaka denemeniz gereken bir şampuan.

3 Yorum

  1. zıgavus sarımsaklı sampuanı duzenlı kullanıyorum ve degıstırmeyı hıc dusunmuyorum herkese tavsıye ederım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat