Sponsorlu Reklam

Sivex Losyon Nedir Ne İşe Yarar

Sponsorlu Reklam

Sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız ve bir türlü kurtulamıyorsanız sizler için bir önerimiz var. Sivex losyon dermatoloji uzmanları tarafından çok sık önerilen, eczanelerde çok satılan mükemmel bir losyon. Deri üzerinde antibakteriyel özelliği sayesinde çıkan sivilceleri ortadan kaldıran hatta sürüldüğü bölgede yeni sivilce oluşumunu dahi engelleyen mucizevi bir kremdir.Sivilcelerinden kurtulmak isteyen genç veya erişkin bir çok insanın severek kullandığı bu kremi eczanelerden temin edebilirsiniz veya doktorunuzdan isteyebilirsiniz. Kullanım kolaylığı, çok etkili olması ve 50 gr lık kocaman şişelerde bulunması nedeniyle aile boyu kullanılabilir bir ilaç olma özelliği taşıyor. Sivex losyon nedir? Sivex losyon nasıl kullanılır? Sivex losyon kullananlar, Sivex losyon sivilce gibi bir çok soruya cevap bulacağınız bu yazımızı dikkatlice inceleyin. Sivilceleriniz olsun veya olmasın herkeste bulunma ihtimali olan sivilce gibi bir problem ile en hızlı ve etkili biçimde baş edebileceğiniz sivex losyon hakkında bilmek istediğiniz her şey bu yazıda.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/saglik/clindoxyl-krem-nedir-ne-icin-kullanilir/

Sponsorlu Reklam

Sivex losyon nedir?

Etken maddesi sodyum sülfatesamed olan antibakteriyel içerikli bir üründür. Sivilcelerin ortadan kaldırılması ve sivilcelerin oluşumunun önlenmesinde kullanılan bu losyon 50 gr lık plastik kutularda satılıyor. İsminden de anlaşılacağı gibi akışkan bir sıvı yani kullanışı ve uygulaması çok kolay. Deri üzerine ve bölgesel olarak sürerek uygulayabileceğiniz bu ürünü gözlerinize temas ettirmeden yüzünüze veya sivilce çıkan bölgelerinize uygulayabilirsiniz.

Sivex Losyon Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Sivexe veya sivexin içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılığınız var ise bu ilacın kullanımında ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Aşırı duyarlılık reaksiyonları ortaya çıkabilir allerji olabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

-Astım veya böbrek yetmezliğiniz var ise sivexi kullanmayınız, doktorunuza mutlaka danışınız.

-Sivexi gözlerinize, ağzınıza veya burnunuza temas ettirmekten kaçının. Temas etmesi halinde bol su ile yıkamanız gerekir.

-Sivex kullanımından sonra cildinizde tahriş, soyulma meydana geldiyse eğer doktorunuz ile görüşün. Tahrişler geçmiyor ve sizi çok rahatsız ediyorsa ilaç kullanımını durdurun bolca nemlendirici kullanın.

-Deride kızarıklık veya pullanma bu ilaçta çok görünen etkilerden biridir.

-Sivexi bölgesel uygulamanızda fayda var. Deriden emildiği için yanık veay tahriş olmuş alanlara çok uygulamanızda fayda var.

Sponsorlu Reklam

-Sivex kullanımına başladıysanız eğer cildiniz güneşten oldukca çok etkilenecektir. Bu nedenle çantanızdan güneş kremini ayırmamanızda fayda var. Güneş kremi kullanmadan güneşe çıkarsanız eğer cildinizde kızarıklıklar, yanıklar ve güneş lekeleri oluşabilir.

-Siex kıyafetleriniz ile temas ettiği sırada açık renkli kıyafetlerde sarı bir leke bırakabilir.

Sivex Losyon Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Sivex losyonu yüzünüze uyguladıktan 2 saat sonra yıkayabilir veya yatmadan önce sürüp sabah kalkınca yıkayabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Hamilelikte Sivex Kullanılır Mı?

-Sivex kullanımının bebeğe ciddi bir zararı olup olmadığı bilinmiyor ama doktorunuzun onay vermesi halinde kullanabilir, onay vermemesi halinde kullanamazsınız. Doktorunuz yarar zarar oranına bakarak sizin için en sağlıklı tercihi yapacaktır. Sivex kullandığınız sırada hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza danışın.

Emziren Anneler Sivex Kullanabilir Mi?

-İlacı kullanmadan önce doktorunuza danışın. İlacın içeriğindeki etken maddenin anne sütüne geçip geçmediği bilinmediğinden eczaneden alıp doktorunuza danışmadan kullanmayın.

Sivex Fiyat

Sivilceler için kullanılan ve doktorlar tarafından sıklıkla önerilen Sivex Losyon Fiyatı 2019 25 tl dir.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır?

-Sivex losyonu kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta uygulama alanını temiz ve kuru olmasıdır. Cildinizi tahriş etmeyecek temizleyici ile güzelce temizleyin ve kurutun. Ardından ince bir tabaka halinde sivex losyonu uygulayın. Uygulamayı yıkadığınız temiz ellerinizle yapabilirsiniz veya pamuk ile uygulayabilirsiniz. Günde 2 defa uygulayabileceğiniz sivex losyon ile doğru uyguladığınız sürece sivilcelerinize veda edebilirsiniz. En etkili sonucu alabilmeniz için yatmadan önce sürmeniz ve düzenli olarak aralık vermeden kullanmanız gerekir.

Çocuklar Sivex Kullanabilir Mi?

Çocuklarda sivilce olmayacağından dolayı sivex hedef kitlesi arasında çocuklar yoktur bu nedenle 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmayın.

Yaşlılar Sivex Kullanabilir Mi?

İlacın hedef kitlesi gençler ve genç erişkinler olduğundan yaşlılarda kullanımı incelenmemiştir.

Sivex Yan Etkisi

Sivex de diğer tüm ilaçlar gibi ciddi allerjik reaksiyonlar yapabilir. İlaca ve etken maddesine karşı duyarlılığınız var ise nefes almada zorluk, boğazda ve ağızda şişme gibi hayati fonksiyonlarınızı etkileyecek ciddi problemler ortaya çıkabilir. Böyle bir durum ile karşılaşmanız halinde en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne başvurun.

Sivex Losyon Yan Etkileri:

-Kaşıntı

-Pul pul dökülme

-Kızarıklık

-Bölgesel tahriş

-Kuruluk

-Batma hissi

-Deri renginde sararma

-Ödem

Sivex Losyon Kullananlar

Sivilceleriniz ile baş etmekte zorlanıyorsanız hafif ama çok fazla sayıda olan sivilceler ile mücadele etme konusunda uzman sivex krem ile tanışın. Kullanıcı yorumlarına bakarak az çok bilgi edinebileceğiniz bu losyonu doktorunuzdan istemeyi unutmayın.

Kullanıcı Diyor Ki:

Lise yıllarımdaki köklü ve acılı olan sivilcelerimde kullanmıştım ama işe yaramamıştı. Aradan yıllar geçtikten sonra, ergenliği atlattıktan sonra çıkan ufak çaplı sivilcelerimde ise çok işe yaradı. Sürüyorsun çıkmak üzere olan veya çıkmış olan sivilcenin üzerine hemen yok ediyor. Sivilceyi yok edemediği zamanlar da oluyor işte o zaman da yüzümde sadece bir gün görüyorum sivilceyi, sonra o da kayboluyor ortadan. yani ilaç işe yarıyor arkadaşlar.

Kullanıcı Diyor Ki:

Ne zaman dermatolojiye sivilce için gitsem ilk bu ilacı yazıyorlar. Doktorlar sanırım sivilce için gelen herkese önce bu işe yaramayan sıvıyı veriyorlar ardından gerçekten sivilcelerinden kurtulmak isteyenleri seçip daha işe yarar ilaçlar yazıyorlar. Jölemsi kıvamda hatta daha su gibi olan bu ilacın bende hiçbir etkisi olmadı.

Kullanıcı Diyor Ki:

Çok problemli cilde sahip değilseniz işinize yarayacaktır ama gerçekten sivilceleriniz büyük bir problem ise ilacın çok fazla etki edeceğini sanmıyorum.

Kullanıcı Diyor Ki:

Doktorum deri altı sivilcelerim için yazmıştı bu ilacı. Bunun yanında ismini unuttuğum bir kaç ilaç daha yazdı. Yüzümde kızarıklık, soyulma meydana geldi. Doktorum normal olduğunu hametan kullanmam gerektiğini söyledi. Hametan da kullandım ama cildim aşırı tahriş olduğundan sivex losyonu bırakmak zorunda kaldım.

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/saglik/anestol-pomad-nedir-ne-icin-kullanilir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat