Sponsorlu Reklam

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Reklam

Gözler kadınların yüzlerindeki en çekici ve en gösterişli alanlardır. Biriyle ilk tanışmada en çok dikkat ettiğimiz alan gözlerdir. Gözlere yapılan en güzel yatırım da makyajdır. Göz makyajını iyi yapmak makyajın en temel ögesi olduğu için göz makyajını bilmeyen kadınlar ben makyaj biliyorum demesin. Siyah gözler için uygulayabileceğiniz en güzel göz makyajı çeşitlerini sizler için derledik gelin birlikte bakalım.

Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı gözler en geleneksel göz makyajlarındandır. Geleneksel olmasının yanı sıra asla modası geçmeyen makyajlardan biridir. Dumanlı göz makyajı ile gözler daha etkileyici görünebilir. Küçük göz bebeği olanlar ve küçük gözlere sahip olan kadınlar için siyah gri far kombinasyonu ve rimel kullanılıyor. Gece makyajı için oldukça kullanılabilir olan siyah dumanlı göz makyajını koyu bulduysanız pembe veya şeftali tonlarında farı kaşın hemen altına ekleyebilirsiniz. Bu sayede göz makyajınız daha baskın göründüğü gibi bakışlarınız daha çekici olacaktır. Sert yüz ifadesini de ortadan kaldırmak için pembe veya şeftali tonlarında farlar aşırı kullanılabilir.

Sponsorlu Reklam

Abiye Makyajı

Yaz partilerinde, düğünlerde, abiyelerin üzerine kullanabileceğiniz en güzel göz makyajlarından biri şekildeki göz makyajı. Pembe, şeftali, gül kurusu ve gold renkler gözlerinizin ahenkle dans etmesini sağlayacak. Bu far kombinasyonuna bir de uzun kuyruklu eyeliner eklenirse sonuç aşırı muhteşem olabilir. Abartılı bulanlar için sim kullanmamanızı tavsiye ederiz. Bu makyajı sade bulanlar için ise fazla simli ekstra bir far daha kullanılabilir.

Kahverengi Göz Makyajı

Kahverengi gözler kendini çok gösteren ihtişamlı gözler değildir. Mavi gibi veya ela gibi etkileyici olmasa da makyaj ile bu etki yükseltilebilir. Siyah göz kalemi ve rimelin baskın olduğu bu makyaj için koyu renk farlar tercih edilmeli. Üst göz kapağına uygulanan siyah farların kaşlara doğru yoğunluğu biraz açılmalı. Sisli bir görünüm ve etkileyici bakışlar için şekildeki gibi bir makyaj tercih edebilir kahverengi gözler.

Ocean Blue Göz Makyajı

Siyah abiyeler ile mükemmel bir görünüm sağlayan şekildeki makyajı uygulamak aslında görünenden daha kolay. Uzun takma kirpikler veya kirpik uzatıcı rimeller ve mavi far bizim makyajımızın en temel ögeleri. Bu makyaj için simli far kullanmanızda fayda var. hem mavi gözler için hem de siyah gözler için mükemmel bir seçim olan bu göz makyajı ile prensesler gibi hissetmeniz mümkün.

Sponsorlu Reklam

Altın Göz Makyajı

Altın rengi farları oldum olası sevmişimdir. Bir kadına en çok yakışan far renklerindendir. Kadını daha asil ve daha havalı gösteren bu rengi kullanmayı iyi bilmek lazım. Bu tarz ve bu renk far kullanıyorsanız eyeliner olmazsa olmaz. Düğün için gelinlik üzerine de kullanılabilir, doğum günü partilerinde de payet bir abiye ile kullanılabilir oldukça şık bir makyaj.

Yılbaşı İçin Göz Makyajı

Yılbaşı için hazırlıklar evde devam ederken o özel günü en bakımlı şekilde karşılamak gerektiğini düşünüyoruz. Yılbaşı günü partilerde veya mekanlarda, sokakta veya evde her nerede olursanız olun o gün için özel bir makyaj özel bir kıyafet tercih edin mutlaka. Yılbaşı gecesinde aklınızı başınızdan alacak kombinler üzerine kırmızı ışıl ışıl farlar kullanabilir simlerin ve eyelinerlerin dozunu kaçırabilirsiniz. Kırmızı farlar, parlak simler ve kuyruklu eyeliner ile muhteşem görünüm elde edebilirsiniz.

Göz makyajı makyajın en temel unsurlarından biridir. Adım adım makyaj videolarında videonun yarısından fazla zamanı göz kısmına ayırılıyor. Göz makyajına kullanılan en temel malzemeler ise; göz farı, eyeliner, rimel,göz kalemi.

Göz Makyajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz makyajı yaparken göz kapağının şeklini bilmek çok önemli. Düşük göz kapağına sahipseniz gözlerinizi büyütmek için özel bir makyaj seçmeniz gerekir; Ayrıca göz kapağına eyelinerin yayılmaması için de ince eyeliner kullabnmanız gerekir.

Göz makyajı yaparken göz kapağınıza renk tonu eşitleyici bir ürün kullanmanız gerekir. Açık renk far ile renk tonunu eşitleyebilir veya kapatıcı kullanarak aynı tonda göz kapakları ile makyaja başlayabilirsiniz. Bu tıpkı resim yapmak gibi. Ressamın karmaşık bir tuvalde resim yapması ne kadar zor ise eşit renkte olmayan bir göz kapağında makyaj yapmak da o kadar zordur.

Sponsorlu Reklam

Göz makyajının olmazsa olmazları rimeldir. Rimel ile uzamayan kirpiklerinize kirpik lifting veya ipek kirpik ile destek verebilirsiniz.

Göz makyajı kaşları da içine alan bir bütündür. Gözlerin daha büyük görünebilmesi için kaşların kalkık olması gerekir. Dağınık ve aşırı düzensiz kaşlar göz makyajınızı olduğundan daha kötü gösterir.

Göz makyajı için alt göz kapağına siyah kalem sürmek mantıklı olabilir. Bu siyah kalemi göz kapağının içine değil de dış kısmına sürmeniz gerekir. Küçük gözlere sahipseniz eğer göz kapağınızın içerisine beyaz göz kalemi sürerek daha büyük gözlere sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Göz makyajı yaparken kullanacağınız kıyafetiniz, abiyeniz veya gelinliğinizi görmeniz gerekir. Kıyafete göre makyaj veya makyaja göre kıyafet seçimi sizi en gösterişli ve en doğru görünüme götürür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat