Sponsorlu Reklam

Siyah Soyulabilir Maske Ne İçin Kullanılır?

Sponsorlu Reklam

Siyah soyulabilir maske son dönemlerin en çok kullanılan cilt bakım ürünleri arasına girmeyi başardı. Aktif kömür içeriği sayesinde cilde bir çok yarar sağlayan bu maske kesinlikle cilt bakım rutininizde bulunması gereken parçalardan biri. Aktif kömür olan içeriği sadece cilt bakımında değil diş macunlarında, şampuanlarda, cilt temizleme ürünlerinde de bulunuyor. Cilt bakımı için kullanılan aktif kömür içerikli ürünler cildi bakterilerden arındırmayı amaçlıyor. Cildinizi daha sağlıklı hale getirmek, sivilcelerden kurtulmak ve cilt tonu eşitsizliğini gidermek için kullanılan soyulabilir siyah maskeler hakkında bilmek istediğiniz her şeyi bu yazımızda bulabileceksiniz.

Sponsorlu Reklam

Siyah Noktalar İçin Maske

Aktif karbon olarak adlandırılan ürün; kömürün yüksek ısıya maruz bırakılması ile oluşturulmuş ince ufak ve siyah bir tozdur. Bu tozun mikro parçacıklarının içerisinde boşluklar bulunduğundan daha emici hale getirilmiştir ve bu boşluklara bakteri ve toksinlerin sıkışarak cildin bu tür pisliklerden arındırılmasını sağlar. İsim olarak size mangalda kullandığımız kömürü hatırlatsa da bu kömürden tamamen farklı bir üründür. Soyulabilir aktif kömür içerikli maskenin faydalarına gelin beraber bakalım.

Siyah Maske Faydaları

1-Cildi Temizler

Aktif kömür yapısı itibari ile boşluklara sahiptir ve bu boşluklara cilt üzerindeki toksinlerin, bakterilerin, kirin ve yağın dolmasını sağlar. Cildin derinlerindeki bu kirleri maske içine hapseder ve maskeyi çıkardıktan sonra cildinizi tertemiz ve fresh hissedebilirsiniz. Maskeyi çıkardığınız anda maskeyi ışığa tutarak üzerinde biriken kirleri gözle görmeniz de mümkün.

2-Sivilceleri Engeller

Sivilceler hormonal sebeplere bağlı olsa da cildinizin kirli ve yağlı olduğu durumlarda daha çok ortaya çıkarlar. Siyah maske sayesinde cildinizdeki fazla yağı ve kiri ortadan kaldırarak yeni sivilce oluşumunu engellemiş olursunuz. Sivilcelerin neden olduğu enflamasyonu, kızarıklığı ve tahrişi de ortadan kaldırmış olabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
3-Cilt Tonunu Eşitler

Cildinizdeki cilt tonu eşitliğinin önüne geçmek ve daha sağlıklı görünene bir cilde sahip olmak için de siyah maskeyi kullanabilirsiniz. Kullandığınız ilk andan itibaren cilt tonunuzun eşitlendiğini hissedebilir, uzun ve düzenli kullanımlarınız sonrası elde edeceğiniz görüntüye siz bile şaşırabilirsiniz.

4-Böcek Isırıklarını Tedavi Eder

Yaz aylarında başınıza çok gelen sivrisinek ve böcek ısırıklarının önüne geçebilmek için de aktif karbon içerikli maskeleri kullanabilirsiniz. Aktif kömür böcek zehrindeki toksinleri nötralize eder ve bu şekilde ısırıklardan kurtulmanızı sağlar.

5-Gözenekleri Küçültür

Gözeneklerin içerisindeki yağı ve kiri aldığından dolayı gözeneklerinizin daha çok büyümesini engeller ve bunun sayesinde kullandığınız tonikler gözeneklerinizi küçültmek için daha iyi etki gösterir.

En İyi Siyah Maske Markaları:

Garnier Siyah Maske

Sponsorlu Reklam

Farmasi Siyah Maske

Procsin Siyah Maske

Dermokil Siyah Maske

Sponsorlu Reklam

Siyah Maske Kullanımı

-Siyah maskeyi kullanmadan önce cildinizi güzelce temizleyin. Temiz bir yüze uygulayacağınız maske gözeneklere daha çok nüfuz edecek ve etkisini daha iyi gösterecektir.

-Maskeyi alın, yanaklar, burun, alın ve çene olmak üzere yüzünüze eşit bir şekilde dağıtın

-Parmak uçlarınız ile veya bir fırça yardımı ile maskeyi cildinize yedirin, nazikçe masaj yapın

-Gözlerinize ve burnunuzun deliklerine sürmemeye ve bu hassas olan bölgeleri rahatsız etmemeye özen gösterin

-15 dakika boyunca maskenin kurumasını bekleyin, kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın ve maskeyi uzaklaştırın

-Yüzünüzü iyice kurulayıp günlük nemlendiricinizi sürebilirsiniz.

Siyah Maske Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Diğer tüm maskeler gibi siyah maske de haftada bir veya iki defa kullanılmalıdır. Hassas bir cildiniz var ise ve maskeyi kullandıktan sonra kızarıklık, tahriş gibi bir durum ile karşılaşmanız durumunda iki veya üç haftada bir uygulayabilirsiniz.

Siyah maskenin kuruması 15 dakika sürdüğünden bu maskeyi gece bakımlarınız arasına alabilirsiniz veya sabah maskeyi yapıp kuruduktan sonra duşa girebilirsiniz.

Siyah Maske Fiyat

Siyah maskeler markadan markaya göre değişik fiyatlarda olabiliyor. Ortalama olarak cilt bakım ürünlerine bakacak olursak uygun fiyatlı olarak nitelendirebiliriz. En çok kullanılan siyah maskelerin fiyatlarına şöyle bir bakalım;

-Garnier Siyah Maske Fiyatı 23 tl

-Farmasi Siyah Maske Fiyatı 10 tl

-Procsin Siyah Maske Fiyatı 20 tl

-Dermokil Siyah Maske Fiyatı 13 tl

Siyah Maske Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki: Dermokil siyah maskeyi yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Genel olarak cilt temizliği için kullansam da cilt tonumu eşitlemesi, cildi daha canlı göstermesi gibi bir çok faydasını da görüyorum. Benim beğendiğim ve benim cildime gelen bu ürünü tavsiye ediyorum ama her cilt için uygun olabileceğini düşünmüyorum.

Kullanıcı Diyor Ki: Birkaç kere kulladım ona rağmen siyah noktalarım gitti. Düzenli olarak kullanıcam ve siyah noktalar için kullandığım her ürünü çöpe attım sadece siyah maskeyi kullanıyorum.

Kullanıcı Diyor Ki: Çok yoğun bir maske olduğundan bir kat sürdüm ama bir türlü kurumadı. Yarım saat bekledim kuruması için ama en sonunda kurumadan yıkamak zorunda kaldım. Tam kurumadan yıkadığım için cildimden bir türlü çıkmadı, rezil oldum. Kimseye tavsiye etmiyorum.

Kullanıcı Diyor Ki: Garnier in aktif karbon içerikli siyah maskesini aldım ve 3 ay kadar kullandım. Sık sık kullanmama rağmen bir tüp bitmedi. Hem çok bereketli hemde çok etkili bir ürün tavsiye ederim.

Kullanıcı Diyor Ki: Siyah maskeyi youtube bloggerlarından gördüm ve kullanmak istedim. Herkes çok övüyordu ama bir türlü inanmıyordum. İlk kullanımdan sonra cildimin arındığını ve gözeneklerinin açıldığını hissettim. Maskeyi bütün halinde yüzümden soydum ve burun kısmına denk gelen yeri ışığa tuttum. Maskenin üzerindeki siyah noktaları görünce gözlerime inanamadım. Cildimde var olan tüm siyah noktaları 15 dakika gibi kısa bir sürede söküp attı. Çok memnunu kaldım.

Kullanıcı Diyor Ki: Siyah maskeyi hassas ciltlerde kullanmanızı önermiyorum. Atopik ve her an kızaran bir cildim var. Siyah maskeyi yaptıktan sonra yüzüm pul pul dökülmeye, daha çok kızarmaya başladı. Siyah maskeyi aldığımdan beri sadece bir iki defa kullandım ve her kullandığımda aynı problemi yaşadığımdan dolayı artık kullanmak istemiyorum, param boşa gittiği gibi cildim de mahvoldu.

Siyah soyulabilir maske hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları sizlerle paylaştık ve tüm sorularınızı yanıtlamaya çalıştık. Herkes tarafından kullanılan bu ürünün her cilt tipine olan etkisinin farklı olabileceğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat