Sponsorlu Reklam

Siyah Saç Modelleri Ve Senenin En Tarz Siyah Saçları

Sponsorlu Reklam

Siyah saçlar her zaman en dikkat çekici, en sofistike ve en uyumlu renktir. Hiçbir zaman modası geçmeyecek olan bu saç rengi ile muhteşem görünmek ister misiniz? Uzun da olsa kısa da olsa her türlü saçlar için uygun olan bu saç rengi her ten rengi ile uyumludur. Bu kadar avantajı bir arada bulunduran bu saç rengini kullanmak isterseniz senenin en trend siyah saç tarzlarını sizler ile buluşturuyoruz. Siyah saçlarınızı hangi şekilde kullanmak istediğinize karar verin ve aşağıdaki saç modellerimizden birini seçin. Siyah saça kızıl ombre, Mavi siyah saç, Siyah kısa saç modelleri gibi bir çok modelin bir arada bulunduğu bu saçlar ile harika görünebilirsiniz. Siyah saçları uzun süre kullanıyorsanız ve bu saç renginden oldukça sıkıldıysanız eğer siyah saç nasıl açılır ve daha açık saç rengi nasıl elde edilir okuyabilirsiniz.

Siyah Saç Modelleri 2020

1-Siyah Saça Ombre

Sponsorlu Reklam

Siyah saçlar sizin için fazla düz ve sade olabilir. Bu nedenle siyah saçlarınıza hareket katacak olan karamel ombreler ile saçlarınızı daha ön plana çıkarabilirsiniz. Saçlarınızın uçlarına uyguladığınız karamel ombrelerinizi dalgalı saçlarınız ile daha dikkat çekici kılabilirsiniz. Koyu saçlara sahip kadınlar için dip boya gibi bir derdi ortadan kaldıran bu saç rengi ve karamel ombreler ile hayatınıza daha fazla vakit ayırın.

2-Siyah Kızıl Saç

Siyah saçları daha gösterişli kılmak ve daha göz önüne çıkarmak bu model ile mümkün. Kızıl ombreler sayesinde yumuşacık bir görünüm sağlayacak olan, yüzünüze çok yakışacak saçlara sahip olacaksınız. Yumuşacık geçişler ve ateşli bir görünüm kısa saçlarda da uzun saçlarda da mükemmel duruyor. Doğal görünümden şaşmayanlar için ideal olan bu saç modelini her yaştan geç kızlar, orta yaşlı kadınlar kullanabilir.

Sponsorlu Reklam

3-Siyah Saça Sarı Ombre

Sarı saçlara sahip olmaya cesaretiniz yok ise sarı ombrelere sahip olmak isteyebilirsiniz. Siyah saçlarınızın üzerine sadece saç uçlarına yaptıracağınız bal renginde sarı ombreler sayesinde göz alıcı görünebilirsiniz. Bir yanda çok açık olan sarı tonlarında saç rengi, diğer yanda koyu ve hatta en koyu renk olan siyah saç. Bu ikiliyi yakıştırmayanlar olabilir ama zıt kutupların bir araya geldiği bu saç modeli bu sene çok kullanılacak gibi duruyor.

4-Siyah Mavi Saç Rengi

Siyah saçların en güzel ve en serin tonu diyebileceğimiz gece mavisi saç rengi bu senenin en moda saç renklerinden biridir. Kraliyet ailesi üyelerinden Megan’ın saç rengi olması sebebiyle ve bir çok ünlü kadının bu rengi tercih etmesi neticesinde bu saç rengi çok kullanılmaya başlandı. Açık tenlilerde ve orta açık tenlilerde mükemmel duran ve tamamen doğal- şık bir görünüm sağlayan bu saç rengini kesinlikle denemelisiniz.

5-Siyah Kısa Saç Modelleri

Sponsorlu Reklam

Siyah gibi tek renk olan saçları daha hareketli göstermek için ombre veya balyaj gibi saç boyama tekniklerini kullanabilirsiniz. Bunun yanında saç kesim modelleri ile de saçlarınızın daha hareketli ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Kısa ve dalgalı saçlar her zaman için uzun ve düz saçlara göre daha hareketlidir. Şekildeki kızıl ombreler ile renklendirilmiş olan kısa siyah saçlarınız ile göz alıcı görünmek istiyorsanız şekildeki görselin ekran görüntüsünü alıp kuaförünüzden isteyin.

Morumsu renkte olan siyah saçlar çok anlamlı görünebiliyor. İnanılmaz bir derinlik algısı oluşturan şekildeki kısa ve siyah saçları denemek isterseniz bu sene tam olarak bu saçların zamanı.

Sponsorlu Reklam

Kahküllü siyah saçlar son dönemlerde doğal görüntü isteyen kadınlar arasında çok yaygın. Yuvarlak ve düz gibi her yüz tipine uygun olan bu saçlar ile çok havalı görünebilirsiniz. Hem spor kıyafetler ile hemde şık abiyeler ile kullanabileceğiniz, her türlü tarza uygun olan bu saç modelini denemek istiyorsanız kahkülleri çok kısa kestirmemenizi öneriyoruz. Saçları geç uzayan kadınların kahkül serüveninin çok zor olduğunu biliyoruz ve yakışacağından tamamen emin olmadığınız sürece kestirmemenizi öneriyoruz.

Kısa ve siyah saçlara bir yenisini daha ekliyoruz ve şekildeki gibi bob kesim saç modelini sizlere sunuyoruz. İnanılmaz doğal ve mükemmel görünen bu saç modeli saç rengi ile tam bir bütünlük sağlamış. Hafif dalgalı olan bu saç modelini yapmak için duştan sonra sprey kullanabilirsiniz.

Retro tarzda olan çok kısa kahküllü şekildeki saç modelini yaptırmak cesaret ister. Her genç kadının içinde bir ukte olan kısa kahküllü kısa saçların siyah saçlarda nasıl durduğuna bir bakın, inanılmaz değil mi. Siyah saçların hareket kaznması için ihtiyaç duyduğunuz tek şey kısa ve kahküllü saçlar olduğuna eminiz.

6-Siyah Uzun Saç Modelleri

Siyah ve düz saçlar her zaman çok popülerdi ve modası hiç geçmeyecek bu şekilde popüler kalacak. Saç boyama teknikleri ne kadar değişirse değişsin bir çok kadının asla vazgeçmediği bu siyah saçlar ile muhteşem görünebilirsiniz. Şekildeki gibi düz ve uzun saçlara sahipseniz siyah rengi en iyi şekilde taşıyabilirsiniz demektir.

Siyah ve uzun saçlar çok uzun süre kullanıldığında sıkıcı olabiliyor. Aynı tek ve düz renge sahip olmaktan sıkıldıysanız herkesten farklı bir tarzınız olduğunu ortaya koyabilirsiniz. Şekildeki gibi çok koyu saç diplerinize dokunmadan saçlarınıza çok açık gri renkte ombreler yaptırabilirsiniz. Tüm saça uygulandığında saç dibi boyama derdi ile boğuşacağınızdan bu şekilde uygulatarak hem işlerinizi kolaylaştırabilir hemde iki renk arasındaki inanılmaz geçişi herkese gösterebilirsiniz.

Esmer kadınların en çok tercih ettiği siyah renkler bazen kişinin yüzünü daha da esmer gösterebiliyor. Koyu renklerden sıkılanlar için çok ufak ama etkili olan bir model olan saçların ön kısmının sarıya boyandığı bu saç modeli tercih edilebilir. Aydınlık bir yüze sahip olmak ve tek düze saç renginden kurtulup bir değişiklik yapmak istiyorsanız bu modeli kullanabilirsiniz.

Siyah Saç Nasıl Açılır

Siyah saçlardan açık sarı veya kumral gibi renklere geçmek tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Saç açma işleminin vereceği ufak çaplı hasarlar olabilir ama saçlarınıza öncesinden çok iyi bakım yaptıysanız, güçlü saç telleriniz var ise açma işleminden sonra çok fazla yıpranmayabilir. Siyah saçlardan kurtulup sarı saçlara dönmek isteyenler için evde saç rengi açma uygulaması;

-Saçlarınızın tam temiz olmaması gerekiyor bu uygulama için, temiz saçlar yanmaya daha müsaittir ve boyama işlemi sırasında sizi kaşındıracaktır

-Kullanmadığınız bir tşörtünüzü giyin

-Saçlarınızın uzunluğuna göre 2 kutu veya 3 kutu renk açıcı kullanın. Oksidan krem olarak da şeffaf bir kutu içerisinde satılan renk açıcıları siyah saçları açmak için de kullanabilirsiniz.

-Saçlarınızı dört eşit parçaya ayırın ve toka ile sabitleyin.

-Saçlarınızın uç kısımlarından başlayarak saç açıcıyı fırça yadımı ile uygulayın.

-Saçlarınızı açarken sıcak bölgeler daha hızlı açılacağından saç diplerinize en son uygulayın.

-Tüm saça açıcıyı uyguladıktan sonra 35 dakika bekleyin, bekleme süresi dolunca yıkayın ve kurulayın

-Saç açma işlemi çok koyu saçlarda 2 veya 3 aşamalı olabiliyor. İstediğiniz kadar açılmadıysa ikinci aşamaya geçin ve birkaç dün sonra yeniden açma işlemini uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat