Sponsorlu Reklam

Soğan Suyu Saç İçin Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Reklam

Soğan suyu kadınlar arasında cildi parlatmak için, adet söktürme amacıyla, Hamile kalma amacıyla kullanılan doğal yöntemlerdendir. Doğal suyu doğal antibiyotik olarak görev gördüğünden bunların haricinde bir çok şey için daha kullanılıyor. Her derde deva gelen soğanın suyu hakkında daha önce duymadığınız bir çok şeyden bahsedeceğiz. Soğan suyu başka nelere iyi gelir, soğan suyu saç için neden kullanılır vs. Soğan suyunun saçı uzattığını, saç tellerinin büyümesini hızlandırdığını, saç dökülmesini engellediğini daha önce hiç duymamış olabilirsiniz. Saç dökülmesi yaşayanlar, ilaç kullanmadan saçlarını uzatmak isteyenler, saç telleri çok güçsüz olan kadınlar toplansın.

Soğan Suyunun Saça Faydaları

Soğan suyu saç uzamasını hızlandıran, saça hacim katan doğal bir üründür. Soğan suyunu kullanan kullanıcıların yüzde doksanı gözle görülebilir şekilde saçlarının uzadığını ve saçlarının gürleştiğini söylüyor. Peki bunu nasıl yapıyor? Soğan suyunun saç nasıl bir faydası var

Sponsorlu Reklam
 • Soğan suyunun içerisinde bulunan ismi katalaz olan bir enzim saçın büyümesinde ve gürleşmesinde etkin rol oynuyor. Bu enzim saçın büyümesini aktive ediyor ve saçın içerisindeki hidrojen peroksitin kırılmasını sağlıyor.
 • Soğan sülfat bakımından çok zengin olduğundan saç köklerinin beslenmesini sağlıyor. Kükürt ve sülfür saçların yenilenmesini sağlayarak yeni çıkan saçların güçlü çıkmasını salıyor.
 • Soğanın içerisinde oldukça çok miktarda bulunan antioksidanlar saçların beyazlamasını önlüyor. Soğan suyu ile saçlarınızın erken beyazlamasının önüne geçebilirsiniz.
 • Soğan içerdiği zengin antibakteriyel ürünler sayesinde saç derisinin temiz kalmasını, bakterilerden uzak kalmasını sağlıyor. Saç derisi temiz olunca deride çıkan sivilceler azalıyor, saç telleri nefes alabiliyor.
 • Soğan suyu saç derisini uyarıyor ve saç derisinin canlanmasını sağlıyor. Bu şekilde saç derisindeki kepek problemi ortadan kalkıyor.

Soğan Suyu Nasıl Hazırlanır?

Soğan Suyu Nasıl Hazırlanır?
Soğan Suyu Nasıl Hazırlanır?

Saç için oldukça faydalı olan soğan suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Soğan suyunun bu faydaları etkili bir şekilde daha iyi gösterebilmesi için tabii ki doğru şekilde hazırlanması gerekir.

Soğan suyu hazırlarken iki yöntem kullanabilirsiniz.

1. Yöntem: Bir litre kaynayan suyun içerisine 3 adet soğanı büyük parçalar halinde keserek atın. 10 dakika kaynatın ve bir saat de dinlendirir. Saçınızı yıkadıktan sonra ıslak saçlarınızı soğan suyunu dökün, soğan suyu ile yıkanmış olan saçlarınızı durulamadan yatın. Soğan suyunun daha etkili olabilmesi için soğan suyu ile yatmanız ve en az 4-5 saat soğan suyu ile saç tellerinizin bir arada kalmasını sağlamalısınız. Kaynar suya atılan soğanlar ile oluşturulan soğan suyu yöntemi yani birinci yöntem ile kullandığınız ürünün soğan suyu olduğunu unutacaksınız. Kullanıcıların çoğu soğanın kokusunu hissetmediklerini ve rahatsız olmadıklarını söylüyor.

Sponsorlu Reklam

2. Yöntem: 2 Adet soğanı blendırdan geçirin. Elde ettiğiniz su ve posayı süzmeden direkt olarak temiz saç diplerinize uygulayın. En az 3-4 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Soğan Suyu Hindistan Cevizi Yağı

soğan suyu faydaları
soğan suyu faydaları

Gerekli Malzemeler

2 yemek kaşığı soğan suyu

2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

5 damla çay ağacı yağı

Sponsorlu Reklam

Yapılışı

 1. Tüm malzemeleri homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın.
 2. Kafa derinize masaj yaparak bu karışımı uygulayın.
 3. Karışımı uygulamadan önce saçlarınızın temiz ve kuru olmasına dikkat edin.
 4. Saç derinizin tamamını kaplayın ve kıyafetinize bulaşmaması için streç film ile sarın.
 5. Yarım saat bekledikten sonra saçınızı şampuan ile yıkayarak temizleyin.

Hindistan cevizi yağı ve soğan suyu antibakteriyel özelliğe sahip iki üründür. Bu iki mükemmel ürünü karıştırıp saç derinize uygularsanız saç derinizdeki zararlı bakterilerden kurtulabilirsiniz. Saç derinizin temizlenip nefes alması da saçın daha iyi beslenebilemesini sağladığından saçlarınızın hızlı uzamasını sağlar. Haftada bir defa uygulayacağınız soğan sulu saç bakımı sayesinde saçlarınız çok hızlı uzayacak ve oldukça sağlıklı görünecektir.

Soğan Suyu Ve Zeytinyağı Saç Maskesi

soğan suyu saç uzatır mı
soğan suyu saç uzatır mı

Gerekli Malzemeler:

Sponsorlu Reklam

5 Yemek Kaşığı zeytinyağı

5 Yemek kaşığı soğan suyu

Yapılışı:

 1. Saçlar için ikisi de birbirinden faydalı olan yağları karıştırın
 2. Karışımı yeni yıkanmış, suyu alınmış nemli saçlarınıza uygulayın.
 3. Saç diplerinize masaj yapar gibi uygulayın
 4. Tüm saç tellerinize bu karışımın değdiğinden emin olun
 5. 2 saat saçta bu karışımı beklettikten sonra az bir şampuan ile yıkayın.

Saçlarınızdaki kepeklerden bıktıysanız zeytinyağı ile kurtulmanız mümkün. Saçı ve saç derisini yenileyen soğan suyu ile de saçınızın olması gereken sağlığına tekrar kavuştuğunu göreceksiniz. Bu karışım ile sağlığına kavuşan saçarınız çok hızlı uzayacaktır.

Sarımsak Maskesi Saç İçin

Sarımsak Maskesi Saç İçin
Sarımsak Maskesi Saç İçin

Gerekli Malzemeler:

1 tatlı kaşığı sarımsak yağı

1 tatlı kaşığı soğan suyu

1 tatlı kaşığı soğan suyu

Yapılışı:

 1. Tüm malzemeleri homojen bir karışım olana kadar karıştırın
 2. Karışımı kafa derinize ve saç tellerinize uygulayın.
 3. Karışımı uyguladıktan sonra tüm saç tellerinize değebilmesi için tarayın.
 4. Sarımsaklı bu karışımı bir saat saçınızda bekletin ardından hafif bir şekilde az bir şampuan ile yıkayın.

Sarımsağın içindeki kalsiyum, kükürt, çinko gibi ürünler saçınızın hızlıca uzamasını sağlar. Soğan suyu ile de birleşince ekstra etki gösterir. Bu karışımı haftada en az bir defa düzenli kullanarak çok kısa sürede hayalini kurduğunuz uzun saçlara kavuşmanız mümkün.

Soğan Suyu Saçı Uzatır Mı?

Soğan suyu içerisinde bulunan katalaz enzimi sayesinde saçınızın çok hızlı bir şekilde uzamasını sağlar.

Soğan Suyu İle Saç Bir Haftada Kaç Cm Uzar?

Soğan suyu kullanmanız ve tarifini verdiğimiz maskeleri saçlarınıza uygulamanız durumunda saç uzama hızınız neredeyse yüzde yüz artacaktır. Saçları çok hızlı uzamayan birinin soğan suyu kullanarak haftada 3 cm saçının uzadığını söyleyebiliriz.

Soğan Suyu Saç Haftada Kaç Kez Uygulanır?

Soğan suyu sizi rahatsız etmiyorsa haftada en az bir defa uygulanmalı. Etkili bir sonuç alabilmek için haftada üç defa soğan suyu kullanmanız gerekir.

Soğan Suyu Saç Rengini Açar Mı?

Soğan, saçın içerisindeki hidrojen peroksitin parçaladığından saç renginin açılmasını da sağlar. Soğan suyu değil de soğan kabuğunu kullanarak saç renginizi açabilirsiniz. Soğan kabuğunu bir bardak sicak çay ile karıştırın, demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra saçlarınızı bu karışım ile yıkayın. Uzun süreli düzenli kullanımlarınızda saç renginizin açıldığını göreceksiniz.

Soğan Suyu Saçı Kaç Günde Uzatır?

Soğan suyu kullandıktan üç hafta sonra saçınızın oldukça hızlı uzadığını fark edebilirsiniz.

Soğan Suyu Kokar Mı?

Soğan suyunu hazırlama yöntemlerinden kaynatma yöntemini denediyseniz soğan suyunun kokusunu almazsınız. Soğanın çiğ şekilde suyunu kullanırsanız soğan suyu kokabilir ve maske yaparken sizi rahatsız edebilir.

Soğan Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Soğan suyu içeriğindeki antibakteriyel özellik sayesinde cildinizin temiz kalmasını sağlar. Temiz cildinizde bakterilerin neden olduğu sivilceler ortadan kalkar. Bunun yanında içerdiği antioksidanlar sayesinde cildinizin daha parlak olmasını sağlar.

Saç İçin Soğan Suyu Kullananlar
Saç İçin Soğan Suyu Kullananlar

Saç İçin Soğan Suyu Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki: Adet düzensizliğin-m için soğan suyu içiyorum ve çok işe yarıyor. Soğan suyu yaptığım sırada artan soğan suyunu dökmek istemedim ve kalan su ile saçlarımı yıkamaya başladım. Birkaç hafta sonra saçlarımdaki değişimi fark edince daha sık kullandım. Saçlarımın çok güçlendiğini hissediyorum. Saç kremi bile kullanmama artık gerek kalmıyor.

Kullanıcı Diyor Ki: Saç dökülmelerim için bir haber kanalında görüp kullandım. İnanılmaz etkisini gördüm. Sizin de saçlarınız dökülüyorsa ilaçlı şampuanlar kullanmak yerine soğan suyunu kullanın.

Kullanıcı Diyor Ki: Esmer tenli ve koyu saçlı biri olarak sarı saçlara heves ettim. Kuaförümün yaşattığı facia sonrasında saçlarım koptu. Neredeyse erkek traşı diyebileceğimiz kadar kestirmek zorunda kaldım. Psikolojimin bozulduğu ve bir türlü kısa saçlar ela yaşamaya alışamadığım sürede soğan suyunun faydalarını duydum, denemek istedim. Çok hızlı bir şekilde saçlarımı uzattı. Herkese tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat