Sponsorlu Reklam

Stilex Jel Nerelerde Kullanılır? Stilex Jel  Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Reklam

Merak edilen bir soru olan Stilex jel nedir sorusuna cevap vermek gerekirse; Stilex  jel bir tür krem çeşididir. 30 gramlık alüminyum tüpler de ve sadece eczanelerde satılan bir kremdir. Mepiramin, Dekspantenol, Lidokain, Hidroklorür Maleat kremin etken maddeleridir. STILEX kremin yardımcı maddeler de vardır. Bunlar ise karbopol 940, polisorbat E433,komplekson3, trientonolamin, koruyucu olarak benzalkonyüm klorür, koku verici olarak odania içerir.

Stilex Jel Nerelerde Kullanılır?

Çoğu kişi tarafından Stilex jel nerelerde kullanılır pek bilinmese aslında Stilex jel birinci derece yanıklarda kullanılır. Böcek sokmaları, güneş yanıkları ve kasıntıda kullanılan bir jeldir. Bu jel günde birkaç kez lezyonlu bölgeye sürülür. Deri de oluşan rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Tedavi sürecinde etkin bir koruma sağlamaktadır.

Sponsorlu Reklam

Jeli deriye sürdüğünüz andan itibaren deride oluşmuş yanık izleri, yara izleri  sinek ve böcek ısırığı, alerjik reaksiyonlar ve daha birçok hastalığın tedavi sürecinde kullanılmaktadır.

Stilex Jel  Nasıl Kullanılır?

Stilex jeli doktor reçetesi ile kullanmamız gerekmektedir. Doktorunuz tedaviniz için uygun görmüş ve size  Stilex jel nasıl kullanılır konusu hakkında bilgi vermiş isekullanmanız siz ve sağlığınız için çok daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Uygulanacak bölgenin temiz olmasına dikkat etmek gerekir.

Tedavi edilmesi gereken bölgeye parmak ucu ile  ince bir tabaka halinde sürmek gerekir. Hafifçe ovarak hasarlı bölgeye kremi yedirmek gerekir. Stilex jel 7 gün boyunca kullanılması gerekmektedir. 7 gün dolduktan sonra kullanılmaması gerekiyor. 

Sponsorlu Reklam

Stilex  Jel  Hangi Ülkeden Geliyor?

Her zaman hayatınızda sürekli ihtiyaç duyduğunuz ürünler vardır. Fakat bu ürünlerin hayatınıza nereden ve nasıl geldiği gibi soruları pek merak etmezsiniz. Tabi ki Stilex jel hangi ülkeden geliyor diye merak edenler de vardır. Stilex  jelin üretin yeri İsviçre’ dir. Bu jeli İsviçre’ de Vifor firması üretmektedir. 

Türkiye’ de ise Abdi İbrahim ilaç sanayisinde üretim yapılmaktadır. Ülkemizde de fazlasıyla kullanılmakta olan bir üründür. 

Stilex Jel Ne İşe Yarar?

Stilex jel ne işe yarar sorusuna cevap olarak daha önce de söylediğimiz gibi deri üzerinde bulunan birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Bu jel oluşabilecek olumsuz durumlara karşı en az miktarda kullanılmalıdır. Şu şekilde de söyleyebiliriz ki doktorunuzun verdiği talimat dışına asla çıkmamalısınız.

Tedavi yöntemi olarak kullanıldığı sağlık sorunlarına farklı örnekler vermek gerekir ise bu sağlık sorunları kurdeşen ve kaşıntıdır. Birinci derece yanıklarda da kullanılan bir jel türüdür. Sürüldüğü bölge de iltihap ve kaşıntıyı giderir. Kaşıntı giderici bir jel krem olarak kullanılmaktadır. Bir başka yardımcı yanı da bölgesel ağrıların azaltılması için de tercih edilmektedir. İltihap önleyici, kaşıntı önleyici yanları da vardır. 

Stilex Jel Nerelerde Kullanılmaz?

Kullandığı yerler ve kullanım şekli kadar Stilex Jel nerelerde kullanılmaz bilgisi de çok önemlidir. Ciltte bir miktar uyuşturma etkisi yaptığı için çok sürülmemesi gerekmektedir. 

Sponsorlu Reklam
 • Islak bölgede uygulama yapılmaz.Etkisini net bir biçimde göstermesi zorlaşır.
 • İltihaplı bölgelerde kullanılmaz. İltihaplı bölgede komplikasyona neden olabilme ihtimali olabilir.
 • Kesik, şişik ve hasar görmüş ciltlere uygulanmamalıdır. Uygulanması sonucu hasarın durumu daha da kötüleşebilir ya da farklı sorunlara yol açabilir. 
 • Ağız, burun, kulak ve anüs gibi bölgelerde de kullanılması tavsiye edilmez. Farklı sağlık sorunlarına neden olabilme ihtimali vardır.
 • Gözle temastan kesinlikle kaçınılmalıdır. Göze ve gözün iç yapısına ciddi hasarlar verebilir. Hatta bu durum görme kaybına bile yol açabilir.
 • 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaz. Farklı etkilere neden olabilir. Çocuğun cildinde geri dönülemeyen bir durum oluşma riski göz önünde bulundurulmalıdır.

Stilex Jel Nasıl Kullanılır?

Stilex jel, öncelikle bizlerin her yerde istediğimiz zaman  alabileceğimiz bir ürün değildir. Sadece eczanelerde satılan bu jel doktor kontrolünde alınıp kullanılmalıdır. Eğer ki gidip direkt eczaneden doktor kontrolü olmadan, doktora ya da herhangi bir uzmana danışmadan Stilex almaya karar verirseniz, bunun yasal olmadığını ve oluşabilecek herhangi bir hasardan sizin sorumlu olduğunuzu unutmamanız gerekir. Lütfen jeli satın almaya karar vermeden önce bir doktor veya uzman görüşü alın.

Neden diye soracak olursanız eğer insanların vücut yapıları farklıdır. Her vücut yapısı her kullanılan maddeye aynı etki tepkiyi vermeyebilir. Beklenmeyen bir durum ile karşı karşıya kalırsanız eğer hemen doktorunuz ile iletişime geçmeniz gerekir. Açık yaralara kullanılması önerilmeyen bu ürünün kullanım süresi 7 gündür. Ürünü aldıktan ve prospektüsü okuduktan sonra  Stilex jel nasıl kullanılır ile alakalı birçok bilgiyi de zaten öğrenmiş olacaksınız. 

Stilex Krem Yan Etkileri

Her vücut yapısı aynı değildir kimi vücut tipleri  daha dayanıklı kimi vücut tipleri ise daha hassastır. Her üründe olduğu gibi Stilex krem yan etkileri de olabilir. 

Sponsorlu Reklam
 • Bu yan etkiler nedir:
 • Deride hafif kızarıklık ve kaşıntı olabilir. 
 • Halsizlik, iştah kaybı ve yorgunluk hissi oluşabilir.
 • Yüksek ateş, kusma ve çarpıntı da vücudun verebileceği tepkiler arasındadır. 
 • Nefes alıp vermekte zorlanma olabilir.
 • Baş ağrısı, baş dönmesi, ciltte kızarıklık, kan basıncında ani düşüşler olabilir.

Bu tarz yan etkiler olduğunda mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Stilex Jel Hamileler ve Bebek Emzirenler Kullanabilir mi? 

Stilex jel hamileler ve bebek emzirenler kullanabilir mi sorusuna verilecek cevap; hayır, kullanamazlardır.  Hamileler ve bebek emziren anneler Stilex jel kremi kullanamazlar. Hamilelik süresi boyunca doktor reçetesi yoksa kesinlikle kullanmamalıdır. Emziren anneler için de kullanılması uygun görülmemiştir. 

Stilex Jel Yaşlılarda ve Çocuklarda Kullanılır   Mı? 

Stilex jel yaşlılarda ve çoçuklarda kullanır mı diye merak edilebilir. Stilex jel için iki yaşından büyük çocuklar için doktor reçetesi ile kullanılabilir. Fakat yaşlılar için herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Hiçbir zaman bana bir şey olmaz diyerek doktorların yazmadığı ilaçları gidip kendiliğinizden almamaya dikkat etmeniz gerekir. Sonradan pişmanlık  yaşamamak için doktor reçetelerini ihmal etmemeye gayret gösterin. 

Stilex Jel Yiyecek ve İçecekler İle Kullanılır Mı? 

Bu ürün bir tür krem olduğu için vücudun herhangi bir bölgesinde kullanılır. Yeme içme ile bir bağlantısı, etkileşimi yoktur. Bu nedenle aç ya da tok karnına kullanılmasında bir sakınca yoktur. Tüm ilaçlar ile birlikte kullanılmasında herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Dermatolojik bir ilaç olduğu için Stilex jel aç ya da tok karnına cilde uygulanması herhangi bir sorun teşkil etmez. Stilex jel yiyecek ve içecekler ile kullanılır mı diye tedirgin olmanızı gerektirecek bir durum yoktur.

Stilex Krem Fiyatı Nedir?

Stilex krem tüm eczanelerde bulunmaktadır. Eczane dışında farklı market kozmetik ve internet gibi herhangi bir satış mağazasında satışı yapılmamaktadır. Stilex jel krem fiyatı nedir sorusuna cevap ise; Stilex jel  tüm eczanelerde aynı fiyattan satışa sunulmuştur. Doktor reçetesi ile almanız tavsiye edilmektedir. 

Stilex jelin  özelliklerini, neye yaradığını, ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı, nelere dikkat edilmesi gerekildiği, kimlerin kullanıp kullanmaması gerektiği tüm ayrıntılarıyla ele alındı ve anlatıldı.

Sonuç olarak özetlemek  gerekirse Stilex Jel 30 gramlık küçük  bir tüpten oluşmaktadır. Ağrı kesici kaşıntı giderici yanık izlerini tedavi etmekte kullanılan tıbbi bir üründür. Stilex jeli doktorunuz önermeden ve reçetesiz almayın. Gerçek bir tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuzla görüşmeye devam edin. Aksi takdirde bir davranış sergilediğinizde sonuçlarını sağlığınızdan olarak ödemeniz söz konusu olabilir. 

Göz temasından uzak tutun. Ağız içi temasından uzak tutun. Olası bir göz ve ağız teması olduğu durumda, bol bol su ile güzel bir şekilde göz ve ağzınızı yıkamalısınız. Çocuklardan olabildiğince uzak tutmaya devam edin.

Ürünü 7 günden fazla kullanmayın. Günde en az iki kez kullanmanız gerekir. Vücudunuzda anormal bir durum fark ederseniz eğer ürün kullanım sonrasında mutlaka doktorunuz ile iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat