Sponsorlu Reklam

Taş Duvar Dekor, Salon Taş Duvar Modelleri 2019-2020

Sponsorlu Reklam

Taş duvar dekor ve dekoratif taş duvar görünümlü duvar kağıtları bu sene çok moda. Modern bir evi dekore ederken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlarından biri duvar kağıtlarıdır. Çağdaş bir eve sahip olabilmek için duvar kağıtlarınızı dikkatli ve özenli seçmeniz gerekir. Tüm duvarlarınızı değil de salonunuzun sadece bir duvarını taş desenli duvar kağıdı ile kaplamak odanıza bambaşka bir hava katabilir. Kaldırım taşı, çakıl taşı, tuğla ve daha bir çok doğal taş görünümünün bulunduğu duvar kağıtlarını sizler için bir araya getirdik. Siz de salonunuz ve oturma odanız için en uygun duvar kağıdını seçip bir an önce yaptırın.

Dekoratif Taş Duvar

1-Beyaz Taş Duvar

Sponsorlu Reklam

Beyaz taş duvarlar salonunuzu aydınlatacak ve şık bir görünüm sağlayacak mükemmel seçimlerden biridir. Tercihinize göre gerçek taşlar kullanabilir, taş görünümlü duvar kağıdı kullanabilir ya da silinmesi kolay olan taş görünümlü seramikler kullanabilirsiniz. Evinizi boğmaması için salonunuzun sadece tek bir duvarında kullanabileceğiniz taş görünüm evinizi modern bir hale getirmek için birebir.

2-Ledge taş

Çıkıntılı taş görüntülü ledge taş modeli açık ve koyu renklerin bir arada bulunduğu karmaşık bir yapıya sahip. Açık renk parkelerle veya koyu renk parkeler ile mükemmel uyum sağlayacak olan, az bakım gerektiren bu duvar modeli oturma odanıza tamamen doğal ve rahat bir görünüm sağlayacak. Spor tarzda mobilyalar ile de uyumlu olan şekildeki modeli duvar kağıdı olarak da tercih edebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

3-Karmaşık Taş Duvar

Geleneksel ve modern görünümün bir arada bulunduğu bu taş duvar modeli salonunuza çok yakışacak. Bu duvar kağıdı modeli sayesinde rezidansta otursanız bile bahçeli bir kır evinde oturuyormuş gibi bir algı oluşturabilirsiniz. Tv yi taş görünümün olduğu duvara monte etmeniz halinde adeta sinemadaymış gibi izlediğiniz her filmden zevk alabilirsiniz.

4-Taş Duvar Kaplama

En iyi renk uyumu şekildeki taş duvarlar ve koyu kahve rengindeki parkeler arasındadır. Evinize gelen her misafiri kendine hayran bırakacak olan bu renk uyumu salonunuzun havasını değiştirmek için birebir.

5-Tüm Duvar Kaplama

Sponsorlu Reklam

Eviniz için farklı ve kimsede bulunmayan bir şey yapmak istiyorsanız odanızın bir duvarını tavana kadar şekildeki gibi koyu renkli parlak taşlar ile döşeyebilirsiniz. Ahşap renkler ve bej renginin uyumunu gözler önüne serildiği şekildeki kombinasyon ile aradığınız mükemmel salonu bulacağınıza eminiz.

6-Kırmızı Tuğla

Kırmızı tuğla görünümüne yakın olan duvar kağıdı evinize renk katacak olan modellerden biridir. Hem doğal görünen hemde modern bir görünüm oluşturabileceğiniz bu güzel duvar kağıdı ile sıcacık bir salona sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

7-Beyaz Taş

Tümüyle beyaz olan bir salon sizin aydınlık ve parlak bir zihin ile güne başlamanıza yardımcı olabilir. Bembeyaz mobilyalar, beyaz taş görünümlü duvar kağıtları ve beyaz aksesuarlar sayesinde çok modern bir salona sahip olabilirsiniz.

8-Doğal Büyük Taşlar

Doğal büyük taşları salonunuza döşeterek şekildeki gibi zarif ve hoş bir oturma odasına sahip olabilirsiniz. Duvar kağıdı veya taş görünümlü seramik kullanmak yerine tamamen doğal olan şekildeki gibi bir duvar oluşturarak evinizi diğer tüm evlerden farklı kılabilirsiniz. Parlak ve mat renklerin bir arada bulunduğu şekildeki duvar modeli kullanması ve temizlemesi biraz zor olsa bile her şeyin doğalını sevenler için ideal görünümde.

9-Koyu Renk Tuğla

Tek tip mobilyalar ile inanılmaz derecede uyumlu olan şekildeki koyu renk tuğlalar size son derece çağdaş ve modern bir oturma odasının kapılarını açacaktır. Ahşap renklerin çoğunlukla olduğu mobilyalarınız ve birkaç ufak tablolarınız ile salonunuzu en güzel şekilde dekore edebilirsiniz.

10-Çok Renkli Kaplama

Tavana kadar uzanan bu çok renkli kaplama duvarlar şöminesi olan evler için mükemmel bir seçenek. Koyu renk şömineniz varsa bu duvara şömine monte etmelisiniz, eğer yok ise bu duvara tv monte ederek duvarın kullanılabilirliğini arttırabilirsiniz.

11-Koyu Taşlar

Koyu taşlar geleneksel bir ev için olmazsa olmazlardan biridir. Sıcak ahşap döşemeler ile mükemmel uyum sağlayacak olan koyu taşlar oturma odanıza zarif bir görünüm sağlayacaktır.

12-Geniş Taş Duvarlar

Büyük bir oturma odasına sahipseniz odanızı daha da büyük gösterecek olan, adeta bir sanat galerisi havası verecek olan büyük çaplı taş duvarları veya büyük çaplı taş görünümlü seramikleri tercih edebilirsiniz. Bu kadar büyük taşların temizliği de pek kolay olmayacağından taş görünümlü seramikler eviniz için en doğru seçim olabilir.

13-Tek Duvara Taş Dekor

Tv ünitesinin modası geçmek üzere ve artık tv için taş duvarlarınızda yer ayırtmanız gerekiyor. Modern bir ev için ihtiyacınız olan şey mümkün olduğunca büyük bir tv ve mobilyalarınız ile uyumlu olan açık renkli taş duvarlar. Rahat bir ortamda tv keyfi yapmak istiyorsanız oturma odanızı resimdeki gibi dekore edebilirsiniz.

14-Belirgin Taş Duvarlar

Büyük bir alanda bulunan az ufak çaplı taş yüzeyler çok görünebilir olmayabilir. Taş duvarlarınızı daha görülebilir hale getirmek için ahşap zeminler kullanabilir, yumuşak koyu renkli deri mobilyalar tercih edebilirsiniz.

15-Doğal Taş

Oturma odasındaki açık renkli ve tamamen doğal olan taşlar dinlenmek için mükemmel bir ortam yaratabilir. İyi seçilmiş mobilyalar ve cilalanmış ahşap yüzeyler sayesinde zihninizi yenilemek ve dinç kalmak için oturma odanızda yarım saat vakit geçirmeniz yeterli olabilir.

16-Tamamen Taş Duvarlar

Kapadokya ve göreme gibi turistlik yerleri seven biriyseniz bir odanızı butik otele çevirmek isteyebilirsiniz. Tavanın ve tabanın tarihi değerde antik ahşaplar ile kaplandığı, tüm duvarları girintili ve çıkıntılı taşlar ile döşediğiniz odanız tüm misafirlerinizi hayran bırakabilir.

17-Sarı Taşlı Duvarlar

18-Tek Duvar Düz

Tek bir duvarın taşla döşenmesini yukarıdaki resimlerde gördük ve hayranlıkla baktık. Şekildeki salonda ise tek duvar düz bir boya ile boyanmış, geriye kalan üç duvar taş ile döşenmiş durumda. Yoğun bir görüntü oluşmaması için, her tarafın taş taş görünümde olmaması için bu yöntem denenmiş ve gayet başarılı olunmuş. Siz de evinizi dekore ederken bu fikri aklınızın bir köşesinde bulundurabilirsiniz.

19-Şık Duvarlar

20-İnce Duvar Taş

21-Asimetrik taş

 

Taş Görünümlü Duvar Kağıdı desenlerinin olduğu makalemizi inceleyip favori duvar modelinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat