Sponsorlu Reklam

Trosyd Krem Nedir

Sponsorlu Reklam

Krem vücutta oluşan çeşitli mantar, küf gibi enfeksiyonların tedavisinde sıkça kullanılan içerik olarak yoğun ve etkili bir kremdir. Trosyd hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar…

Trosyd Krem

Kremin içeriğinde bileşen madde olarak tioconazole bulunmaktadır ve mantarların büyümesini engeller. Bu krem sayesinde ayakta bulunan, vajinal mantarları, ayak el, pişik ve tırnak enfeksiyonlarında kullanılır. Ayrıca başka listelenmemiş tedavilerde de kullanılır.

Sponsorlu Reklam

Trosyd Krem Etken Maddesi Nedir?

Kremin etken maddesi tiokonazol adlı bir madde.

Kullanmadan Önce Bilinmesi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Bu kreme veya benzer başka kremler karşı reaksiyon yaşadıysanız, durumu doktorunuza hemen bildirin. Alerjinizin sadece krem için değil, gıdalar, boya maddeleri vb durumlara alerjiniz bulunuyor ise belirtin. İlacın kullanımı için bir uygulama ve yaş sınırı belirtilmemiştir. Ayrıca herhangi bir yan etkiye rastlanmamış olsa bile çocukları daha fazla etkileyeceği tahmin edilmektedir. Bazı ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır, etkileşim geçirebilir. Fakat bazen de farklı ilaçlarla kullanılması daha iyi sonuç verebilir. Bu gibi durumlarda doktorunuz tavsiyede bulunacaktır. Ayrıca kremi reçeteli yada reçetesiz kullanımda doktora danışarak kullanmanız faydalı olacaktır.

Sponsorlu Reklam

Etkileşim oluşturacağından bazı ilaçlar ve yiyecekler keremle kullanılmamalı özellikle kremin alkol ve tütünlü ürünlerle etkileşimi bulunmaktadır. Hekiminize ilacın alkol, tütün ve yiyecek üzerindeki etkileşimini danışın.

Trosyd Krem İçindeki Ana ve Yardımcı Maddeler

İçindeki ana etken maddesi tiokonazol’ dur. İçerisinde bulunan yardımcı maddeler ise; sorbitan monostearat, setostearil, polisorbat, dodekonal, setil ester wax polisorbat dur.

Trosyd Krem Kullanımları;

Krem vücutta çıkan mantarlar, enfeksiyonlar ve pişik gibi rahatsızlıklarda kullanılmaktadır.

Trosyd Krem İle Eşdeğer Olan Kremler;

 • Dermo-rest Krem,
 • Dermo-rest Tırnak Solüsyonu,
 • Dermo-trosyd Solüsyon,
 • Gyno-trosyd Vajinal Merhem,
 • Tiocan Krem,
 • Tioderma Krem,
 • Tioderma Pudra,
 • Tioderma Losyon
 • Tiogyn Vaginal Ovül

Trosyd Krem Fiyatı

Bu kremin fiyatı16.85 TL’dir.

Sponsorlu Reklam

Trosyd Krem Kullanım Şekli

Kremi doktor tavsiyesine göre kullanınız. Kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi sabun ile yıkayınız. Sürmeniz gereken bölgeye kremden ince bir tabaka oluşturun ve doktor tavsiyesi üzerine kullanın. Kremi göz, ağız, kulak ve burun bölgesine temas ettirmeyin. Kremi sürdükten sonra ilacın üzerine kapatıcı bir uygulamada bulunmayınız. Tedaviniz bitene kadar kremi kullanmaya devam ediniz. Kremi birkaç hafta kullanmanız daha uygun olacaktır. İlaç kullanımını hastalık geçmeden erken bırakmanız durumunda tekrardan hastalığın yenilenmesi ile karşılaşa bilirsiniz.

Trosyd Kremin Faydası;

Krem pişikte, vajinal mantar, tırnak mantarı ve el ayak mantarı da, enfeksiyon tedavisinde kullanılır. Kullananlar oldukça başarılı sonuç elde ediyorlar.

Trosyd Krem Hakkında Genel Sorulan Sorular

Sponsorlu Reklam

Yazımızın devamında sizin için krem hakkında sorduğunuz bütün soruları cevaplandırıyoruz.

 • Trosyd krem pişik tedavisinde kullanılır.
 • Trosyd krem ayak mantarı, tırnak, mantarı ve vajinal mantar tedavisinde kullanılır.
 • Kremin güncel fiyatı 16.85 liradır.
 • Sivilceler için kullanımı uygun değildir.
 • Krem vajinal mantar tedavilerinde doktor kontrolünde kullanılmaktadır.
 • Basur tedavisi için kesinlikle kullanılmaz, zarar verme ihtimali bulunmaktadır.
 • Doktor tavsiyesi ile emzirme sürecinde kullanabilirsiniz.
 • Krem antibiyotik değildir ve antibiyotik içermez.
 • Krem mantar ve olası enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.
 • Krem tek başına ayak kremi olmasa da ayak mantarı tedavisinde kullanılır.
 • İlaç reçetesiz satılmamaktadır. Reçete ile almalısınız.
 • Kremin bebeklerde kullanımı için doktordan tavsiye almalısınız.
 • Kremi doktor kontrolünde koltuk altı ve vajinal bölge beyazlatılmasında kullanabilirsiniz.
 • İlacın krem ve solüsyon olmak üzere iki çeşitti bulunur.
 • Krem içerisinde kortizon maddesi bulunmamaktadır.
 • Kremi dövme üzerine uygulamanızda bir sıkıntı bulunmamaktadır.
 • İsilik tedavisinde kullanılması doğru değildir.
 • Doktor tavsiyesi üzerine makat bölgesine uygulanabilir.
 • Krem pişik tedavilerinde etkili bir kremdir.

Trosyd Kremi Faydaları

Trosyd krem mantar yada mayadan kaynaklı vücutta oluşan enfeksiyon tedavisinde kullanılır. Mantar veya maya enfeksiyonunun büyümesini önler ve öldürülmesine yardımcı olur. Bu krem kişilerde mantar tedavisi, saç kıran tedavisi, pişik tedavisinde kullanılan etkili bir kremdir. Doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

Trosyd krem kullananların ve pişik tedavisi için çocuklarında kullanan annelerin yorumları;

“Benim oğlan geçen pişik oldu. Trosyd kremden kullandım. Bezin yaptığı pişiğe an iyi bu geliyor. Büyük kızımda pişiği önlemek için yapmadığım kalmıyordu. Doktora gittik bunu yazmıştı o günden beri kullanırım resmen pişiği siliyor.”

Ben tavsiye üzerine hametanka karıştırıp, çocuğumun pişik tedavisinde kullandım. Her altını değiştirdiğimde de sabun ile yıkadım. Sonra hemen nemli kalmasın diye kuruladım. Sonra diğer günlerde hametan sürdüm sadece.”

“Alerjide değil de pişikte ve mantar tedavisinde gözü kapalı kullanılır. Trosyd iyi bir mantar kremidir. Mantara çevirmiş pişik tedavisinde ve bebek pişiklerinde oldukça etkili.

“Mustela pişik kremini hemen hemen herkes öneriyor, ama benim kullandığım krem Trosyd. Birkaç gün sür 1 hafta içinde hiçbir şeyi kalmıyor.

“Benim çocuğumda da pişik kronikleşmiş mantara çevirmiş doktor Trosyd ve bir kaç kremi karıştırmamı tavsiye etti.”

“Ek gıdaya geçtiğimiz de meyve püreleri kullanıyordum. Muhtemelen yediği meyvelerin içinde bulunan asidinden etkilendi, pişik olmuştu bende o zaman Trosyd kullandım 1 gün sonra geçmişti.

“Çocuğumun alerjisi var bazen pişik oluyor ve geçmiyor o zaman kullanıyorum.”

“Doktora gidecek vaktim yoktu ayaklarımda mantara benzer bir şeyler çıkıyordu. Evde Trosyd deri kremi buldum başladım internetten araştırmaya ama ayağım çok kaşınıyordu hep Trosyd krem kullan yorumlarını gördüm kullanmaya başladım biraz daha ayağım toparladı gibi.”

Çocuğum pişik oluyordu doktora gittik 2 krem yazdı biri hipokort diğeri ise Trosyd. Hipokort kremi günde iki kez kullandım. Trosyd kremi ise tek seferde, altını değiştirirken ılık suya pamuk batırıp kullandım. Her alt değiştirmem ise 15 dakika falan havalandırdım. Çok iyi geldi.”

Kızımda minik sivilce gibi yaralar oluştu. Doktora gittik pişiği mantara çevirdiğini söyledi, havalar sıcaktı haliyle altları terliyor. Trosyd krem yazdı 1 hafta kadar kullandık. Biraz iyi geldi baya toparladı.”

Doktor Trosyd krem verdi anlamadım acaba bebeğim mantar mı oldu ki? 10 gün boyunca ince tabaka halinde sürmem istedi. Pişik kremini ise Trosyd sürmediğim zaman sürmemi önerdi.

“Bir tavsiye üzerine kızımın pişiği için doktora yazdırdım. Pek fayda vermedi. Acaba bezin pamuğu ile alakalı bir durum mu diye düşünüyorum.”

Bebeğim pişik oldu ne buldu isem denedim, ama hiç biri çözüm olmadı. Doktora gittiğimizde artık altı sivilce gibi yaralarla dolmuştu doktor mantar dedi, Trosyd yazdı 10 gün düzenli kullandım. Bezimizi değiştik, ıslak mendil kullanmadık dönem, her altını değiştirmede yıkadım ve kurulmadı. Çok korktum geçmeyecek diye ama çok iyi toparladı çok şükür.”

Aldım almaya ama boşa almış gibi hissediyorum. Hiç bir faydasını görmedim, başka pişik kremini geçtim.”

“Ellerimin üzerinde çıkan mantarlar için 2 hafta kullandım çok iyi geliyormuş.”

Sizi son tavsiyemiz krem pişik, çeşitli mantar enfeksiyonları için kullanılan güzelde sonuç veren bir krem ama doktor tavsiyesi ile belirtilen dozajlarda kullanınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat