Sponsorlu Reklam

Tuzsuz Şampuan Nedir?

Sponsorlu Reklam

Tuzsuz şampuanlar son dönemlerde oldukça popüler olan, instagram veya youtube da ve daha bir çok platformlarda bloggerlar tarafından tanıtılan bir şampuan türüdür. Herkesin merak ettiği ve kullanmak denemek için aldığı bu şampuanların sırrı içerisinde tuz bulunmamasından kaynaklı. Diğer şampuanlardan farklı olarak sadece tuz değil bir çok farklı kimyasalların da bulunmadığı bu ürün ile saçlarınızı yıpratmadan temizleyebilirsiniz. Tuzsuz şampuanların en önemli özelliklerinden biri olan saçın sertleşmesini önlemesi ve saçı pamuk gibi yumuşacık yapması onun tercih edilme nedenlerinin başında geliyor. Gelin tuzsuz şampuanları birlikte tanıyalım.

Tuzsuz Şampuan Nedir?

Tuzsuz Şampuan Nedir?
Tuzsuz Şampuan Nedir?

Tuzsuz şampuan bir çok farklı markanın piyasaya sürdüğü, içerisinde tuz ve bir çok kimyasalın bulunmadığı keratin bakımında kullanılan bir üründür. Sadece keratin bakımında değil perma sonrasında yıpranan saçlar için, sık sık boyanan saçlar için ve yıpranmış saçların onarılması için de kullanılır. Tuz içeren şampuanlar saç derisindeki gözenekleri tıkar ve saçın oldukça kaskatı kesilmesine neden olur. Tuzlu olan denize girdikten sonra saçlarınız nasıl sertleşiyor ve kaskatı kesiliyorsa tuz içeren diğğer şampuanların da bu şekildi bir etki gösterdiğini söyleyebiliriz.

Sponsorlu Reklam

Tuzsuz şampuanlar gözenekleri tıkamadığından saçı yumuşatır. Parlak ve hacimli saçlara sahip olmanızı sağlar.

Tuzsuz Şampuan Ne İşe Yarar?

Tuzsuz şampuanın bir çok yararı vardır. Tuzsuz şampuanların markalarına göre etkileri değişse de genel olarak faydalarını bir kalemde topladık. İşte tuzsuz şampuan yararları;

  • Tuzsuz şampuanlar saç derisini besler, saç derisindeki egzema tarzı döküntüleri engeller
  • Tuzsuz şampun istediğiniz yumuşak ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar
  • Tuzsuz şampuan içerisindeki keratin sayesinde saç tellerinize bakım yapar. Saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlar.
  • Tussuz şampuanlar Saç derinizin iyice temizlenmesini sağlar, saçlarınızdaki pislik ve kirlerden kolayca kurtulmanızı sağlar
  • Tuzsuz şampuan kullandıktan sonra saçlarınız daha geç yağlanacaktır.
  • Tussuz şampuanlar ile yıkanan saçlar daha kolay şekil alır.

Tuzsuz Şampuan Markaları

Tussuz şampuanlar da kendi aralarında bir çok farklı şekilde kategorize edilmiştir. Kimisi tuzu çıkarıyor, kimisi sls ekliyor, kimisi kimyasal ürünlerden tamamen arındırıyor, kimisi ise sadece tuzu çıkararak reklamını yapıyor. İşte tuzsuz şampuanlar arasından en çok kullanılan markalar;

Sponsorlu Reklam

Kuaf Tuzsuz Şampuan

Kuaf Tuzsuz Şampuan
Kuaf Tuzsuz Şampuan

Kuaf tuzsuz şampuan içerisinde sls gibi kimyasal maddeler bulunmuyor. Sadee tuzu değil şampuanın içerisinden bir çok kimyasalı da çıkararak saça olan etkisi arttırılmış. Daha sağlıklı, daha temiz, daha geç yağlanan saçlara sahip olmak isteyen kadınların ve erkeklerin tercih etmesi gereken tuzsuz şampuan markalarının başında geliyor.

Kuaf Tuzsuz Şampuan Ne kadar?

Kuaf tuzsuz şampuan ve saç bakım maskesi bir arada 70 tl

Redist Tuzsuz Şampuan

Permeden sonra, saçlarınızı boyadıktan sonra hassaslaşan saçlarınız için kullanabileceğiniz bur ürün. İçerisinde jojoba yağı ve yeşil çay ağacı yağı bulunuyor. Bunlar sayesinde yıpranan saçlarınızı eski sağlığına kavuşturuyor. Tüm saç tipleri için uygun olan bu ürün kullanıcılar tarafından oldukça yüksek oylar alıyor.

Redist Tuzsuz Şampuan Ne Kadar?

Redist Tuzsuz Şampuan 2 kutu bir arada her kutu 1000 ml lik ve çok uzun süre kullanılabilir. İki kutu burden 47 tl.

Bio Keratin Gold

Bio Keratin Gold
Bio Keratin Gold

Tuzsuz şampuanlar ile yıkanmış olan saçlarınıza uygulanabilen, saçların 4 ile 6 ay arasında düz kalmasını sağlayan bir üründür. Kıvırcık saçların çok kullandığı, kabarmayı önleyen formülü ile tuzsuz şampuanlar ile birlikte kullanılıyor ve istediğiniz düz, parlak ve kabarmayan saçlara sahip olmanızı sağlıyor. Ekstra yumuşak saçlar için kullanabileceğiniz brezilya fönü keratini kullanıcılarından da tam not almayı başaran ürünler arasına giren Bio Keratin Gold yoğun kimyaal kokmasından dolayı çok eleştirilmiş.

Sponsorlu Reklam

Bio Keratin Gold Fiyatı

Bio Keratin Gold kalıcı düzlük isteyen, kabarık saçlardan hoşlanmayan kadınlar için üretilmiş özel bir üründür. Bio Keratin Gold fiyatı 30 tl

Morfose Tuzsuz Şampuan

Morfose Tuzsuz Şampuan
Morfose Tuzsuz Şampuan

İçerisinde bulunan buğday proteini ve keratin sayesinde saçlarınızı güçlendirir, yıpratmadan temizler. Brezilya fönü sonrasında yıpranan saçların onarılmasını ve seç köklerinin beslenmesini sağlar. Oldukça yumuşak saçlara sahip olmak isteyenler tarafından da çok kullanılan tuzsuz şampuanlardan biridir morfose tuzsuz şampuan.

Morfose Tuzsuz Şampuan Fiyatı

Saçlarınızın sağlıklı görünmesi ve güçlenmesi için kullanacağınız Morfose Tuzsuz Şampuan fiyatı 35 tl dir.

Sponsorlu Reklam

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/sac/sac-kremi-nasil-kullanilir/

Tuzsuz Şampuan Saça Zarar Verir Mi?

Tuzsuz şampuanlar hasarlı saç tellerinin ve anormal saç diplerinin onarılması için kullanılır. Diğer şampuanlar tarafından tamamen temizlenmeyen saç derisi saç tellerini de besleyemeyecek hale gelir ve sık sık yağlanır. Tuzsuz şampuan ise saç tellerini güçlendirir, sık sık yağlanmanın önüne geçer ve sağlıklı- temiz bir saç derisini ortaya koyar. Tuzsuz şampuanı gözlerinize veya ağzınıza sürmediğiniz sürece hiçbir zararını göremezsiniz.

Tuzsuz Şampuan Ne Kadar

Tuzsuz şampuanlar çok pahalı ürünler değildir. Yıpranan saçlarınız için tercih edeceğiniz bu şampuanları 20 tl den başlayan fiyatlar ile bile alabilirsiniz.

Tuzsuz Şampuan Saç Uzatır Mı?

Tusuz şampuanları kullanan kullanıcıların yorumlarına bakarak saç uzattığını söyleyebiliriz. Kanıtlanmış bir gerçeklikten bahsedemeyiz.

Tuzsuz Şampuan Yağlı Saçlar İçin

Tuzsuz şampuanlar özellikle saç derisindeki gözenekleri tıkanmış olanlar için kullanılmalıdır. Saç derisindeki gözenekler tuz yüzünden tıkanıyor ve saç sık sık yağlanıyor. Bunun önüne geçebilmek için üretilen tuzsuz şampuan gözenekleri tıkamadan saçın tamamen yağdan arınmasını sağlıyor. Bu sayede yağlı saçların sık sık yağlanmasının önüne geçiliyor.

Tuzsuz Şampuan Yağlı Saçlar İçin
Tuzsuz Şampuan Yağlı Saçlar İçin

Tuzsuz Şampuan Kulananlar

Kullanıcı Diyor Ki: Tuzsuz şampuanları takip ettiğim bir youtuberdan gördüm. Tanıtımını yapıyordu ve benim de ilgimi çekti. Boyalı saçlarım için kullandım ve sürekli elektriklenen asla yer çekimine mağlup düşmeyen saçlarım yola geldi. Tuzsuz şampuandan sonra saçlarım yumuşacık ve tertemiz

Kullanıcı Diyor Ki: İçerisinde tuz bulunmayan bir tuzsuz şampuan aldım ve bitkisel, doğal ürünlerden oluşabileceğini düşündüm. İçinde sls varmış hayal kırıklığına uğradım. Kullanmaktan vaz geçtim ve bu kez alırken kuaf marka tuzsuz şampuan aldım, size de onu tavsiye ederim.

Kullanıcı Diyor Ki: Kıvırcık saçlarımı yatıştırdı. Çok sert ve şekillenmeyen saçlarım tuzsuz şampuan sayesinde yumuşacık, kolay şekilleniyor.

Kullanıcı Diyor Ki: Kepeklenme yapmadı ama mevcut kepeği de yok etmedi. Saçlarımı sertleştirmedi ama yumuşatmadı da. Günlük kullanım için uygun bir şampuan ama anlatıldığı gibi bir etki de göremedim.

Kullanıcı Diyor Ki: Tuzsuz şampuanlar ile saçlarımın tertemiz olduğunu hissediyorum. Kokusu biraz garip gelse de tertemiz ve yumuşacık saçlar için değer diye düşünüyorum. Ayrıca fiyatı da diğer şampuanlardan çok farklı değil. Bir kutu tuzsuz şampuan aldım 6 aydır kullanıyorum hatta bu kadar daha gider.

Kullanıcı Diyor Ki: Saç dökülmesine karşı herhangi bir etkisini şimdilik göremesem de saçları yumuşattığını, tertemiz yaptığını daha ilk yıkamadabile fark edebildim. Uzun süreli kullanım sonrasında gözlemlerimi yine yazacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat