Sponsorlu Reklam

Uçuk Nasıl Geçer En İyi Uçuk Kremleri

Sponsorlu Reklam

Ağız bölgesinde bulunan uçuklar genellikle dudak çevresinde oluşan viral bir enfeksiyondur. Herpes simplex virüsünün neden olduğu uçuk herpes labialis isimli virüsün nedeni olarak da biliniyor. Üst dudaklarda, ağız kenarında, dilde veya diş etlerinde meydana gelen uçuk ağrılı ve enfeksiyonlu yaralardır. Çoğu zaman estetik olarak da ruhsal olarak da problemler yaşamanıza neden olabilir. Bunun yanında bazen insanların konuşmalarını bile olumsuz yönde etkileyebilir.

 

Sponsorlu Reklam

Kimi insanda doğuştan bulunan herpes virüsü nedeniyle ortaya çıkan bu virüsü sonradan herhangi bir şekilde de kapabiliriz. Herpes virüsü olan uçuklu bir insan ile aynı bardağı kullanmanız durumunda uçuk bulaşabilir ya da uçuklu bir kadın ile aynı ruju kullanmanız durumunda siz de herpes virüsü ile enfekte olabilir ve ömür boyu uçuk belasından kurtulamayabilirsiniz. Doğuştan herpes virüsüne sahipseniz veya çevreden kaptığınız virüs nedeniyle uçuk sahibi olduysanız ve uçuktan bıktıysanız bir an önce kurtulmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız makaleyi dikkatle inceleyin. Uçuk kremleri, Uçuk Nasıl Geçer, Uçuk Bulaşıcı Mı ve Uçuk nasıl Çabuk Geçer gibi bir çok sorunun cevaplarını bulacağınız bu makalemizi sizler için hazırladık.

Dudakta Uçuk Çıkmasının Nedeni

Dudakta uçuk çıkmasının en büyük nedenlerinden biri strestir. Duygusal ve fiziksel bozuklukların neden olduğu streslerden ötürü uçuğa neden olan herpes virüsü aktive oluyor tekrardan ve uçuğa neden oluyor. Güneş ışınları da uçuğun çıkmasına neden olan faktörlerden biridir. Vücudunuzda herpes virüsü bulunuyorsa eğer sık sık uçuk ile karşılaşabilirsiniz. Uçuktan hayat boyu kurtulamasanız bile uçuğun sık sık çıkmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için beslenmenize de dikkat etmeniz gerekiyor. Vitamin eksikliğine bağlı olarak, yetersiz beslenme yüzünden bağışıklık sistemi düşüyor ve her türlü strese ve fiziksel duruma daha hemen maruz kalabilirsiniz ve uçuklarla boğuşabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Uçuk Hangi Vitamin Eksikliğinde Çıkar

Uçuk çıkmasını engellemek için yapmanız gereken en önemli şey bağışıklığınızı güçlendirmektir. Çinko eksikliğinde ve C vitamini eksikliğinde bağışıklık sistemleriniz çökebilir ve uçuklarınız tekrardan çıkabilir. Uçuk çıkmasının nedenleri duygusal stres, fiziksel yorgunluk veya beslenmeye bağlı olduğundan dolayı bunlara çok dikkat etmeniz gerekiyor uçuktan korunmak için.

Uçuk Bulaşıcı Mı

Uçuk ilk çıktığı sıralarda kabuklu olduğundan dolayı ve iltihaplanma henüz gerçekleşmediğinden dolayı bulaşıcı değildir lakin ilerleyen zamanlarda uçuğun irinli ve iltihaplı bir hale gelmesi ile uçuk yayılabilir ve bulaşıcı hale gelebilir. Uçuğa sebep olan virüsün insan vücuduna geçmesi halinde uçuk bulaşmış oluyor. Bu virüs genellikle uçuklu kişilerin tükürükleri ile bulaşabiliyor. Cilt teması ile de bulaşan bu virüs aynı zamanda uçuklu kişinin bardağını, diş fırçasını veya rujunu kullanmanız halinde de bulaşabilir. Bu nedenle uçuk virüsüne sahip olan insanlar ile aynı ruju paylaşmamanız ve bu konuda çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Uçuk Ne Kadar Sürede Geçer

Uçuk oluşmasından itibaren genellikle 1 hafta sonra kendiliğinden iyileşiyor. İyileşme meydana gelmeden kişi üzerinde sosyal ve duygusal anlamda derin izler bırakabiliyor. Uçuğu önlemek amacıyla kullanabileceğinizi bir çok uçuk ilacı piyasada mevcut. Buna ek olarak da uçuğu doğal yöntemler ile geçirebilirsiniz.

Uçuk Nasıl Çabuk Geçer

Uçuğun geçmesi için gereken süre en az bir hafta veya on gündür. Bu süre zarfında erken dönemlerde ilaç kullanımına bağlı olarak 2-3 gün içerisinde kurtulabilirsiniz. Bunun yanında uçuğu geçirmek için kullanabileceğiniz doğal yöntemlerde mevcuttur. İşte onlar

Sponsorlu Reklam

Uçuğu Geçiren Doğal Yöntemler

1-Sarımsak

Uçuğu geçirmek için kullanabileceğiniz doğal yöntemlerin başında geliyor sarımsak. Antiviral özelliğe sahip olan sarımsak ile herpes virüsüne etki edebilir, uçuğu ortadan kaldırabilirsiniz. Ezeceğiniz 2-3 diş sarımsağı uçuğun bulunduğu yere bırakın ve uçuğunuz geçene kadar her gün 5 dakika uygulayın. Bu şekilde uçuğun daha hızlı geçmesini sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

2-Soğuk Uygulama

Uçuğunuz eğer çok ağrılı ise bu ağrıyı azaltmak ve uçuğun daha da büyümesini engellemek için uçuk bölgesine soğuk uygulayabilirsiniz. Uçuğun ilerlemesini durdurarak daha kısa sürede uçuktan kurtulmanızı sağlayacak olan bu yöntem hem çok kolay uygulanabilir hemde çok etkili olabilir.

3-Elma Sirkesi

Antibakteriyel özelliği olan sirkeler de ph değerlerinden dolayı uçuğu ortadan kaldırabilir. Tek yapmanız gereken herhangi bir pamuğa bir miktar elma sirkesi bırakmak ve uçuğun olduğu bölgeye uygulamak. Bu işlemi 15 dakika boyunca yaptığınız sürece uçuğunuzdan çok kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

4-Çay Çiçeği Yağı

Antibakteriyel özelliği sayesinde bir çok işe yarayan bu yağ neredeyse her derde deva. Bu yağı kullanarak uçuklarınızdan da kurtulabilirsiniz. Gün içerisinde birkaç defa uygulayabileceğiniz çay çiçeği yağını uyguladıktan hemen sonra faydasını göreceksiniz.

5-Bal ve Sirke

Balın antiseptik özelliğini bilmeyen yoktur. Uçukların çıkmasına neden olan virüslere etki eden bal ve sirke karışımı ile uçuk probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir çay kaşığı balı ve bir çay kaşığı sirkeyi karıştırmak ve uçuğun olduğu bölgeye uygulamak. Bu uygulamayı günde birkaç defa 10 dakika süre ile yapmanız durumunda uçuktan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Uçuk Kremi Fiyatları 2019

Uçuk kremleri erken dönemlerde uygulandığı sürece uçuğu önler. Maalesef ki uçuk kremleri uçuğa neden olan herpes virüslerini ortadan kaldırmıyor. Uçuk kremi kullandığınız halde erken dönemde kullanmadıysanız uçuk geçmeyebilir. Sizler için piyasadaki en iyi uçuk kremlerini bulduk işte

En İyi Uçuk Kremleri

Zovirax Uçuk Kremi: Etken maddesi asiklovir olan bu kremin fiyatı 17 tl

Asimplex Uçuk Kremi: 17 tl

Vectavir Uçuk Kremi: 15 tl

Asiviral Uçuk Kremi: 19 tl

Aklovir Uçuk Kremi: 17 tl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat