Sponsorlu Reklam

Uzun Kahküllü Saç Modelleri 2019

Sponsorlu Reklam

Uzun saçlar bu yıl ve önceki yıllarda hep modaydı, bundan sonra da moda olmaya devam edecek gibi görünüyor. Popülerliğinden hiç bir şey kaybetmeyen uzun saçlarınıza biraz daha tarz katmak ve biraz daha stillendirmek için kahküllü uzun saç bu sene çok moda. Her yüze ve her tipe uyacak kahkülü saç modellerini bu makalemizde bulacaksınız. Siz de makaleyi dikkatlice inceleyerek yüz tipinize ve saç tipinize en uygun kahküllü uzun saç ve kahküllü saç modelleri 2019  ile kendi tarzınızı yaratın.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/sac/5907/

Sponsorlu Reklam

Uzun Kahküllü Saç Modelleri

1-Yandan Kahküllü Saçlar

Yuvarlak ve kare yüzler için mükemmel bir seçim olan yandan kahküller yüzünüzün güzelliğini açığa çıkaracak ve size apayrı bir tarz oluşturacak. Yüzünüz eğer dar ve uzun ise bu saç modelini tercih etmemeniz gerekiyor zira yüzünüzü daha dar gösterecektir. Şişman yanaklarınızdan şikayetçiyseniz onları saklamak için yapmanız gereken şey yandan kahküllü uzun saç modelini kullanmak. Ayrıca bu saç modeli saçlarınıza daha hacimli bir görüntü vereceğinden dolayı ince saçlar için de harika bir seçim olabilir. Yandan kahküller kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken şey sakarlardır. Doğal olarak saçlarınız eğer sola eğilimli ise sağa yönlendirmek için ne kadar çaba harcasanız da yönelmeyecektir.

2-Kahküllü Katlı Saç Modelleri

Sponsorlu Reklam

Saçlarınıza yaptırdığınız katlı kesimler sayesinde saçlarınız ile yüzünüzü çevreleyebilir, hareketli ve sevimli bir görünüm kazanabilirsiniz. Katlı kesimlere ek olarak kullanacağınız kahkülle de saç stilinize harika bir görünüm kazandıracaktır. Katlı siyah saçlarınız, kahkülleriniz ve uzun saçlarınız ile siyah beyaz filmlerden fırlamış gibi asil ve tarz görünebilirsiniz. Retro olan her şey tam bana göre diyorsanız neden saçlarınızı da retro kullanmayasınız ki? Kahkülleriniz ile en çok yakışan şey olan siyah eyeliner ile gözlerinizi ortaya çıkarabilir, yüzünüzün güzelliğini herkese gösterebilirsiniz.

3-Kahküllü Küt Saç

Çok fazla dikkat çeken cesur bir kesim ile karşınızdayız. Kahküllerin küt şekilde kesildiği ve kaşlara ulaşmadan bittiği bu saç modeli ile kaşlarınız ve gözleriniz fazla dikkat çekecektir. Müthiş bir cesaret gösterip yaptıracağınız bu modeli şişman bir yüze sahipseniz denememenizi tavsiye ederiz. Mükemmel kusursuz yüzler için en ideal olan ve en çok yakışan model olmasına karşın yüzünüzde saklamak istediğiniz bölgeler var ise bu saç modeli ile mümkün olmayabilir. Popüler renkler ile kullanabileceğiniz bu saç modelini resimdeki gibi gri saçlar ile kullanarak retro havasını daha da modernleştirebilirsiniz. Düz kahküller ve dalgalı uzun saçlar favori saç stiliniz ise ekran görüntüsü alın ve kuaförünüzden isteyin.

4-Kıvırcık Kahküllü Saçlar

Kıvırcık saçlar mükemmel doğal görünümlü kahküller sayesinde yüzünüze ve dış görünümünüze en doğru stili verecektir. Düz alnınıza dökülen bukle bukle kıvırcık kahkülleriniz sayesinde her genç kızın hayalini kurduğu müthiş hacimli kıvırcık saç stiline sahip olabilirsiniz. Kahküllerinizi kullanırken de resimdeki gibi saçlarınızı başınızın üst kısmından yarım şekilde toplayın. Çok sıkmadan yarım şekilde toplayacağınız saçlarınız ile baş döndürücü görünebilir, çevredeki kadın ve erkek herkesin dikkatini çekebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

5-Yana Atılmış Kahküllü Kıvırcık Saç

Uzun ve kıvırcık saçlara şekil vermenin ve daha hareketli görünmesini sağlamanın yollarından biri de yana atılmış kahküllerdir. Yüz şeklinize göre tercih ettiğiniz şekilde sağa veya sola yatırdığınız kahkülleriniz sayesinde aşırı sevimli görünebilir, klasik sade kıvırcık saç stilinden bu şekilde uzaklaşabilirsiniz. Saçlarınıza kahkül kestirirken olmasını istediğiniz boydan daha uzun kestirin çünkü saç kesimi sırasında kıvırcık saçlar düzleştirilecek ve kahküllerinizi düz boyutta kestirdiğinizde kuruyunca daha kısa görünebilirler. Bu nedenle kıvırcık saçların kahkül kestirirken çok dikkatli olması gerekiyor.

6-Uzun Düz Kahküllü Saç

Sponsorlu Reklam

Diğer kahküller kadar bakım gerektirmeyen, sabah uyandığınızda bile hiçbir işlem yapmadan kullanabileceğiniz klasik bir model ile karşınızdayız. Mükemmel bakışlara sahip olmanızı sağlayacak, alnınızın genişliğini saklayacak olan bu düz kahküllü saç modelini her genç kadının hayatında bir defa da olsa denemiş olması gerekir. Uzun ve geniş bir yüz hattına sahipseniz eğer sadece bir defa değil, belki de sık sık bu saç modelini kullanabilir, favori saç modeliniz ilan edebilirsiniz.

7-Kahküllü Dalgalı Saç

Genç ve kadınsı bir görünüm isteyen, çevredeki her erkeği etkileyecek bir saça sahip olmak isteyen kadınlar bu saç modeli tam olarak sizin için. Kadınsı görünümünüzü arttıracak bu saç modeli ve topukla ayakkabılarınız sayesinde baş döndürücü olabilirsiniz. Dalgalı saçlarınız ile mükemmel uyumlu kahküllere sahip olabilmek için kahküllerinizi bir fırça yardımı ile kıvırın. Belki biraz da üfürebilirsiniz. Saçlarınızı ıslattıktan sonra fırça ile şekil verip kurumasını sağlayabilirsiniz. Kahküllerinizi daha güzel kullanmak için saçlarınızı sürekli yıkamanıza gerek yok. Sadece kahküllerinizi yıkayıp kurutarak saçlarınıza işe giderken veya dışarı çıkarken kolayca şekil verebilirsiniz.

8-Yandan Kahküllü Dalgalı Saç

Kalp şeklindeki yüz hatların sahipseniz eğer bu saç stili tam olarak size göre. Dalgalı saçlar ve onunla muhteşem uyum sağlamış olan yana ayrılmış kahkülleriniz sayesinde yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Çok geniş ve açık bir alına sahip değilseniz eğer yandan kahküllü saç stilleri sizin için kullanılabilir. Kare yüzler için ve uzun zayıf yüzlere sahip olanlar için doğru bir seçim olmayabilir.

9-Uzun Kahküllü Uzun Saçlar

Kahküllerinizin her zaman kaşlarınız hizasında veya kaşlarınızın üzerinde olması zorunluluğu yok. Uzun ve yana atılmış kahküller de bu senenin en trend saçları arasında. Katlı saçlar gibi görünen ama aslında kahküllü olan bu saç modelini tercih ederken kahküllerinizi yüzünüzden kolaylıkla uzaklaştırabilmeniz için ince kahküller kullanmanız gerektiğini unutmayın. Çarlinin melekleri gibi görünmek sizin için problem değil ise haydi bir geriye dönüş yapalım ve seneler öncesinden çok popüler olan bu retro saç modelini kullanmaya başlayalım. Yeni yeni modernleşen bu saçları kullanırken ombreleriniz veya parlak saç renkleriniz daha da ön plana çıkacaktır.

10- Kısa kahküller

Sevimli bir o kadar da çekici görünmek için kullanabileceğiniz bir model ile karşınızdayız. Genellikle ünlü fenomenler tarafından çok kullanılan bu saç modelini 25 yaş altı genç kadınların tercih etmelerini öneriyoruz. Kaşlarınıza yetişmeyen, alnınızın yarısına kadar uzanan bu saç modelini kullanırken çok ama çok rahat edeceksiniz. Kahküllerin yüze düştüğünde veya gözlerinize girdiğinde ortaya çıkan bir huzursuzluğunuz var ise bu saç modeli ile bunu aşabilirsiniz. Kesinlikle gözlerinize girmeyecek ve sizi herhangi bir rüzgarda huzursuz etmeyecek olan bu saç modelini kullanırken göz makyajınızı çok iyi yapmanız gerekiyor. Mükemmel çekilmiş kuyruklu eyeliner ile sevimli ve şirin saç stilinize çekici ve feminen bir görünüm kazandırabilirsiniz.

11-Dalgalı Saçlar İçin Kısa Kahküller

Kısa ve hacimli kahküller tercih etmek istiyorsanız bu kahküllere en çok yakışacak olan saç stili tabii ki dalgalı saçlardır. Spreyler ile sabitlediğiniz bu mükemmel saç stili tabii ki cesaret istiyor. Ama unutmayın ki saçlarınızın kökleri sizde ve çok beğenmezseniz bir aya kalmadan bu kahkülleriniz uzayacaktır. Bir ay için denemeye değer olan bu saç modelini tercih ettikten sonra doğal makyaj kullanmanız gerekir ve gözlerinizi ön plana çıkaracak olan makyajlar yapmanız gerekir. Bu saç stilinin olmazsa olmazı da tabii ki eyeliner.

12-Katlı Kahküller

13-Yana Doğru uzayan Kahküller

14-Açılı Kahküller

15-Üçgen Kahküller

16-Küt Kahküller

17-İnce Kahküller

18-Tek Renk Kahküller

19-Siyah Saça Kahkül

20-Sarı Saça Kahkül

21-Ortadan Ayrık Kahküller

22-Kahküllü katlı Saç

23-Kahküllü Uzun İnce Saç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat