Sponsorlu Reklam

Voltaren Krem Fiyatı Volteren Nedir

Sponsorlu Reklam

Hayatımızın her noktasında burkulma, ezilme veya yaralanma gibi bir çok problemlerle karşılaşırız. Erkekler için halı sahadaki maç sonrasında çok sık görülen ağrı ve şişliğin giderilmesinde, kadınlar için de uzun süre topuklu ayakkabı kullanımına bağlı olarak ortaya çıka burkulma veya ezilmelerin tedavisinde kullanılan bir ilaçtan bahsedeceğiz bugün. Voltren Kas Gevşetici Jel. Kaza, ,iltihaplanma veya şişme sonucunda kaslarımızdaki gerginliğin giderilmesi ve kaslarımızı gevşetmesi için kullanacağımız voltren krem hakkında bilme istediğiniz tüm sorular bu makalede yer alıyor. Voltaren Emulgel Nedir? Voltaren Krem Nedir? Voltaren Krem Ne İşe Yarar? Gibi bir çok soruya cevap bulacağınız bu yazımızı dikkatle inceleyin.

Sponsorlu Reklam

Voltaren Krem Nedir

İçerisinde diklofenak dietilamonyum bulunduran, cilt üzerine topikal olarak uygulanan krem şeklindeki bir ilaçtır. Non steroidal antienflamatuvar ilaçlar grubuna dahil olan bu ilaç tüpler halinde eczanelerde satılmaktadır. Doktorlar tarafından da çok sık önerilen ve reçete edilen voltren emulgel her türlü ihtimale karşı her evin ecza dolabında bulunması gereken ilaçlardan biridir.

Voltaren Krem Ne İşe Yarar?

-Spor nedeniyle meydana gelen burkulma, ezilme, incinme gibi problemlerde kullanılır.

-Spor nedeniyle meydana gelen burkulma ve incinmedeki ağrının giderilmesinde, şişliğini azaltılmasında, iltihaplanmanın giderilmesinde kullanılır

Sponsorlu Reklam

-Yumuşak dokularda meydana gelen iltihaplanmalarda kullanılır

-Romatizmal hastalıklar için kullanılır.

Voltren Etken Maddesi

Voltren etken maddesi her 1 gr jel 10 mg Diklofenak sodyuma eşdeğer Diklofenak dietilamonyum içerir.

Volteren Kas Gevşetici Jel Kullanımı

Voltren jeli kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor, harici olarak kullanılıyor. Göze temas ettirmemeniz ve gözle temas etmesi durumunda hemen yıkamanız gerekiyor. Voltren jeli çocuklarınızdan uzak tutun ve ağız içerisine uygulamayın. Topikal kullanıma uygun olan bu jeli sadece ilgili bölgeye uygulamanız gerekiyor. İlgili bölge güzelce temizlenip kurulandıktan sonra bu jeli sürmeniz ve yapabiliyorsanız bir miktar masaj yapmanız gerekiyor.

Sponsorlu Reklam

Voltaren Emulgel Nasıl Uygulanır?

Yetişkinler için ve 12 yaşın üzerindeki genler için kullanımı şöyledir;

-Günde 3 veya 4 defa olmak üzere ilgili bölgeye masaj yapar gibi uygulamanız gerekiyor. İlgili bölgenin genişliğine göre krem kullanım miktarınız artabilir. Kat kat olmamak şartıyla ilgili olan tüm alana uygulamanız gerekiyor.

-Voltren jeli doktorunuzun bilgisi olmadan kullanıyorsanız bir haftadan uzun süre kullanmayın ve bir hafta kullanmanız durumunda herhangi bir değişiklik görmediyseniz mutlaka doktorunuza başvurun.

Sponsorlu Reklam

-Temiz ve kuru bölgeye ovarak uygulayın ve uygulamadan sonra ellerinizi yıkayın. İlacın içerisindeki etken madde sayesinde ilgili şiş veya ezik olan bölgede hemen bir rahatlama hissedeceksiniz.

Çocuklar Voltren Jel Kullanabilir Mi?

Çocuklarda kullanımı önerilmiyor. 12 yaşının üzerindeki gençlerde ve yetişkinlerde kullanımı uygundur. Yaşlılar da doz ayarlaması yapmadan ytişkinlerin kullanıdığı gibi bu kremi kullanabilir.

Hamileler Voltren Kullanabilir Mi?

İlacı doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmamanız gerekiyor. Hamilelerin özellikle gebeliğin son 3 ayında kullanmaları uygun değildir.

Emzirenler Voltren jel Kullanabilir Mi?

Emzirme döneminde voltren jel kullanımı çok uygun görülmez. Kendi başınıza kesinlikle kullanmayınız. Çok uygun gördüğü taktirde doktorunuz önerecektir ve uzun süre kullanmamanız, geniş alanlara uygulamamanız gerektiğini anlatacaktır.

Voltren Jel Yan Etkileri

Voltren jelin içerisindeki etken maddeye ve yardımcı maddelere karşı duyarlı olan insanlarda bazı yan etkiler görülebilir. Ciltte iritasyon en sık rastlanan yan etkileri arasında yer alır.

-Ağızda ve boğazda şişme, nefes almada güçlük, göğüste sıkışma gibi ciddi anormal bir durum ile karşılaşırsanız eğer en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne başvurun. Bunlar her ilaçta görülme ihtimali olan, çok düşük olsa da ortaya çıkabilecek olan allerjik reaksiyonlardan olabilir. Bu gibi durumların farkında olmanız ve çok dikkatli olmanız gerekir.

Voltren jel kremi kullanan bireylerde meydana gelebilecek asıl yan etkiler;

-Ciltte kızarıklık

-Kaşıntı

-Işığa hassasiyet

Bu gibi yan etkiler ile karşılaşmanız durumunda ilaç kullanmayı bırakıp hemen doktorunuza bildirin.

Voltaren Krem Fiyatı

Ağrı kesici, kas gevşetici etkiye sahip olan eczanelerden temin edebileceğiniz Voltren Emulgel 100 gr pomad fiyatı 19 tl dir.

Voltren Krem Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki:

Çok kısa sürede boyun tutulmaması geçiren nadide bir kremdir. Bu kremi genellikle spor salonlarında kendimi çok hırpaladığım zamanlarda kullanıyorum ve sabah ağrısız uyanıyorum. Hiçbir şekilde hamlama gibi bir problemile karşılaşmıyorum. Spora yeni başlayanların çantalarından eksik etmemeleri gereken kremdir.

Kullanıcı Diyor Ki:

Çok güçlü bir ağrı kesici ve kas gevşetici olan bu ilacın iğnesi de mevcut. Böbrek taşı düşürdüğüm sıralarda voltren iğnesi yemiştim ve gerçekten hayata döndüm diyebilirim.

Kullanıcı Diyor Ki:

Gece köpeklerden korkup koştuğum sırada bileğimi burktuktan sonra kullanmıştım. Bileğim yarım saate şiştiği için ve dokunamadığım için masaj yaparak veya ovalayarak uygulamadım ama kremi ilgili alana iyi bir şekilde sürdüm. Bileğimdeki şişlik, kızarıklık ve ağrıyı giderdi. Her zaman evimizde bulunan asla vazgeçemediğimiz bi krem voltren krem.

Kullanıcı Diyor Ki:

Halı sahaya giderken mutlaka yanımda bulundurduğum kremdir. Maç sonunda sakatlanan arkadaşlarıma adeta su- ekmek ikram eder gibi ikram ettiğim ve 2-3 maç sonrası biten mucizevi kremdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat