Sponsorlu Reklam

Yataktan Çıkmayacağınız En Rahat Yatak Odası Fikirleri

Sponsorlu Reklam

Yatak odanızı nasıl etkili bir şekilde dekore edeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımızı dikkatle inceleyin. Sizi asla yataktan çıkarmayacak olan, gün boyu yatak odasından ayrılamayacağınız hatta kış uykusuna yatmak isteyeceğiniz birbirinden güzel ve rahat yatak odası fikirlerini bir araya getirdik. Evinizin en özel alanlarından biri olan yatak odalarınızı kişiselleştirmek, daha rahat hale getirebilmek ve sabah uyandığınızda daha enerjik hissedebilmek için biraz çaba göstermeniz lazım. En mahrem alanınızı, uyku alanınızı gözden geçirmeye başlayın ve bir yatak odasından beklentilerinizi sıralayın. Rahat olsun, verimli uykular geçireyim, sadece yatmak için değil vakit geçirmek için de gireyim gibi beklentilerinizi toplayın ve bizimle birlikte yeni yatak odanızı tasarlayın

Yatak Odası Dekorasyonu İp Uçları

1-Ahşap Ekleyin

Yatak odanızın içerisinde ahşap renklerinin veya ahşap mobilyaların bulunması odanın sıcaklığını arttırabilir. Küçük olsun büyük olsun tüm yatak odalarının ihtiyaç duydukları şeylerden biri ahşap mobilyalardır. Gerçek ahşap mobilyalar sahip olmamanız durumunda odanın ufak bir bölümünde mesela pencere pervazlarında ahşap boyalar kullanabilirsiniz. Odanızın daha sıcak bir havaya bürünebilmesi için ahşap duvar kağıtları da ekleyebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

2-Aydınlatmaya Özen Gösterin

Yatağa yattığınızda tavanda gördüğünüz ilk şey yatak odası avizeleri olacaktır. Uykulu halinizi kaybetmemek içni avizeye bakmamaya çalışırsınız ama nafile. Bazen kullandığımız yatak odası avizeleri o kadar parlak oluyor ki uyuma için gittiğiniz yatak odasından uykusu kaçmış bir halde çıkabiliyorsunuz. Parlak avizelerin yatak odasında yeri olmadığını söyledikten sonra yatak odası için en uygun olan aydınlatmayı merak edeceğinizi de biliyoruz. Hiç vakit kaybetmeden söyleyelim. Baş ucu lambaları, üç ayaklı tripod lambaderler yatak odası için en uygun aydınlatmalardır.

3-Yatak Seçimi

Yatak odanız için yatak seçimi oldukça önemlidir. Konforlu yataklar seçmeniz, aurodinamik yataklardan yana tercihinizi kullanmanız önemlidir. Yatak seçiminin odanızı kaplamasına da özen göstermelisiniz. Yatmak için girdiğiniz odanızda kocaman bir yatak ile karşılaşmanız sizi uyumaya motive eder. Yatağınızın dengede olması da çok önemlidir. Zeminin kademeli olarak artması veya azalması durumunda yatağınızın ayakları dengeyi kaybedecektir. Böyle bir zemininiz var ise gece uykunuz bölünmeden yatağınızın ayaklarını sabitleyin.

Sponsorlu Reklam

4-Sakinleştirici Renkler tercih Edin

Sakinleştirici pastel renkler kullanmanız. Toprak rengi gibi doğal renklerden yana tercihinizi kullanmanız sizin için en iyi seçim olabilir. Parlak ve keskin renklerin yatak odası için hiç uygun olmadığını bilen herkes bu nedenle yatak odalarını toz pembeye, beyaza veya krem rengine boyuyor. Bunların yanında doğal görünümle pastel tonda yeşiller, toprak renkleri de sizin uykuya daha iyi dalmanıza yardımcı olarak dinlendirici özelliği sayesinde tüm yorgunluğunuzu atmanızı sağlayabilir.

5-Halılar Ekleyin

Bir evi ev yapan ve bir yatak odasını yatak odası yapan şey tabii ki halılardır. Halılara çıplak ayakla basmanız durumunda anti-stres bir halı kullanıyorsanız tüm stresiniz alabilir. Anti stres olmasa bile tüm gün iş yerinde ayakkabılar içerisinde boğulan ayaklarınızı rahatlatacak yumuşak bir zemini ihtiyacınız oluşur. Bu yumuşak zemini de yatak odanızdaki halılar karşılayabiliyor. Koyun postu halıların çok tercih edildiği yatak odası halı modası diye bir şey yoktur aslında. Halı aynı halı sadece yatak odasının dizaynı farklı olduğundan küçük parçalı kullanılan halılar yatak odası halısı oluyor.

6-Pencereleri Örtün

Sponsorlu Reklam

Aydınlık bir yatak odası ve açık büyük pencerelere sahipseniz ilk yapmanız gereken şeylerden biri pencereleri örtmektir. Perdeler ile kapattığınız pencereleri tamamen kapatın ve odayı aydınlatacak olan, gündüz uyusanız dahi sizi uyandırmayacak olan perdeler ekleyin. Uykudan uyandığınızda ise sizi dinamik hale getirecek olan pencereleri açın ve aydınlanın.

7-Teknolojiyi Bırakın

Uzmanlara göre telefona bakarak uyuyan toplumun uyku kalitesi oldukça düşük. Bu nedenle yatağa girdikten itibaren telefonunuzu sessize alın ve hiçbir şekilde bakmayın. Telefonun alarmından faydalananlar için ise zilli saatleri öneriyoruz.

Sponsorlu Reklam

8-Küçük Dokunuşlar

Yatak odanız için içinize sinen bir tablo, ufak sarkıt bir aydınlatma veya baş ucunuza bir masa ekleyebilirsiniz. Ufak dokunuşlar ile kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz bir ortam oluşturarak yatarak kitap okumayı seven biri olarak çok doğru tercihler yapabilirsiniz. Yatak odanızı size sevdirecek her şeyi kullanabilirsiniz.

9-Yatak Çerçevesi Edinin

Yatağınızı güzelleştirmek ve kendinizi prensesler gibi hissetmek için yatak çerçevesi ekleyebilirsiniz. Yatağa sadece uyumak için değil de vakit geçirmek için veya kitap okumak için de giriyorsanız bu alanı istediğiniz gibi dekore edebilir, güzel çerçeveler ekleyerek kraliyet yatağı konumuna getirebilirsiniz.

10-Karanlık Renkler

Yatak odanıza perde seçerken veya duvar boyası seçerken en çok önerdiğimiz şeylerden birini kullanarak uyku kalitenizi arttırabilirsiniz. Koyu renkleri uyku kalitesini ve uyku süresini arttırmak için kullanabiliriz. Siyah perdeler vardiye çalışan veya sabaha karşı eve gelen uykusuz kişiler için çok tercih edilebilir malzemeler. Gündüz uyumaya alışkınsanız ve daha iyi bir uyku çekmek istiyorsanız siyah perdeleri koyu renk duvar boyalarını kullanabilirsiniz.

11-Battaniyeler Kullanın

Yumuşacık battaniyeler soğuk yorganlara nazaran daha iyi bir uyku hali oluşturabilir. Renk renk, desen desen bir çok battaniye tercih edebilir onun rahatlığından faydalanabilirsiniz. Bunun yanında yine yumuşacık olan kadife yorganlar veya nevresim takımları yatak odanız için kullanışlı olabilir.

12-Yastıklar

Yatak odanız için yapabileceğiniz en iyi dekorasyon malzemesi renk renk, desen desen yataklardır. Büyük küçük bir çok yastığın yatak odanızda bulunması fikri bile harika gelebiliyorken onlarla yattığınızı düşünün bir de.

13-Mahrem Bir Köşe

Yatak odanızda en çok sevdiğiniz şey olan kitap okuyarak kahve içme keyfini yapmak isterseniz bunun için bir alan oluşturabilirsiniz. Yastıklar veya şirin rahat puflar üzerinde kendi köşenize çekilerek ruhunuzu da dinlendirebilirsiniz.

14-Renkli Çiçekler Kullanın

 

Yatak odanızda çiçek bulunmaması gerektiğini söyleyen büyük bir kesim olsa da biz her odanın çiçeğe ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Sizin de bunun gibi takıntılarınız var ise cansız çiçekler kullanarak odanızı renklendirmek isteyebilirsiniz.

15-Sevimli Duvar Kağıtları Kullanın

Odanızın duvarlarını çok sade ve düz buluyorsanız her baktığınızda içinizi ısıtacak duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Küçük desenli duvar kağıtları göz yorsa da büyük desenli duvar kağıtları yatak odanıza çok yakışabilir.

16-Fotoğraflar

En sevdiğiniz insanın fotoğrafını baş ucunuza ekleyebilir, onunla yatık onunla kalkabilirsiniz.

17-Mumlar

 

Odanızın havasını değiştirmek ve sizi yumuşatmak için ihtiyaç duyduğunuz şey havalı kekin parfümler değil kokulu mumlardır.

Yatak odanızın sizi yansıtmadığını düşünüyorsanız, uyku problemleri yaşıyorsanız ve yatak odasına girince tüm stresinizi atamıyorsanız yeni bir yatak odası dekore etmenin zamanı gelmiştir. Bütün gün iş yerinde veya evin içinde koşturmalarınızı, yorgunluğunuzu, stresinizi atacak bir yatak odası hayalini kuruyorsanız sizin için en iyi yatak odası dekorasyon fikirlerini paylaştık. En güzel dekorasyonu ben yaptım diyorsanız yorumlar kısmında bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat