Sponsorlu Reklam

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri 2019-2020

Sponsorlu Reklam

Yuvarlak yüzler diğer yüzlere göre daha zordur ve saç modelleri tercih ederken çok fazla düşünmeniz gerekebilir. Yuvarlak yüzlerin yanaklarını saklayacak, yüzü daha zayıf gösterecek saç stillerine ihtiyaçları vardır. İnce yüzlü bir kadının yaptığı saç modeli yuvarlak yüzlü kadınların kocaman tombul bir yüze sahip olmasına neden olabilir. Peki sizin için en uygun olan yuvarlak yüze saç kesimi, yuvarlak tombul yüze saç modelleri ve yuvarlak yüzler için en uygun olan kısa saçlar hangileri. Sizler için tüm bu sorulara cevap vereceğiz. Bu soruların cevaplarından önce yüz tipinizi nasıl belirlersiniz ve gerçekten tahmin ettiğiniz gibi yuvarlak bir yüze mi sahipsiniz onu önce bir teyit edelim.

Zamanın Yok mu? Hemen Videoyu İzle 🙂

Sponsorlu Reklam

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

Hangi Yüz Tipine Sahibim?

Yuvarlak yüz tipine sahip olan kadınlar;

  • -Alın, yanak ve çene hattı aynı çizgi üzerindedir.
  • -Yüzün yatay genişliği ve yüzün aşağıya doğru olan uzunluğu aynı boyuttadır.
  • -Yumuşak yüz hatlarına ve yumuşak geçişlere sahiptir. Yüzde keskin geçişler ve keskin hatlar mevcut değildir.

Yukarıdaki maddelerin hepsine uyuyorsa siz de yuvarlak yüzlüler kervanındasınız demektir. Peki yuvarlak yüzlülerin saçlarını stillendirirken dikkat etmeleri gereken şey nedir?

Sponsorlu Reklam
Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

Yuvarlak Yüzlüler İçin İpuçları

Yuvarlak yüzlü kadınların saçlarını şekillendirirken asıl amaçları kısa ve şişman olan yüzlerini zayıf ve uzun göstermek olmalıdır. Bu amaç çerçevesinde size en uygun saç modelini oluşturmak daha kolay olabilir.

  • -Yüzünüzü olduğundan uzun göstermek için saç modellerinizde saçınızın üst kısmına dalgalar, krapeler ekleyin. Saçlarınızı başınızın üst kısmından kabartın ki yüzünüz daha uzun görünebilsin.
  • -Katlı saçlar kullanarak yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • -Kıvırcık bir saç modeli tercih edecekseniz eğer bukleleri daha gevşek yaptırın. Sıkı bukleler ve aşırı kıvırcık bir saç yüzünüzü yatay olarak daha geniş gösterebilir.
  • -Saçlarınızı geriye doğru at kuyruğu şeklinde toplamaktan kaçınmalısınız. Bu yüzünüzü daha toplu gösterebilir.
  • -Keskin kenarlı saç modellerini tercih ederek yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayabilir, yumuşak geçişlere sahip yüzünüzdeki geçişleri saklayabilirsiniz.

İpuçlarını dikkate alarak yapılmış, yuvarlak yüzlülere en çok yakışan saç modellerini sizler için bir araya getirdik. Aşağıdaki saç modellerinden favori olanını seçin ve hemen uygulayın. Sonuçtan çok memnun kalacağınıza eminiz.

 

Yuvarlak Yüze Saç Kesimi

1-Dalgalı Bob Saç

Açlık oyunlarının baş karakteri olan ve bir çok filmde oynayan ünlü Holywood yıldızı Jennifer lawrence yuvarlak yüzlü kadınların takip etmesi gereken ünlüler arasında yer alıyor. Yüz şekline en uygun saç modellerini bulan ve uygulayan ünlü yıldız şekildeki saç modeli ile de yüzünü olduğundan zayıf ve uzun göstermeyi başarmış. Mükemmel görünümlü gevşek dalgalar ve asimetrik bob kesimli saçları ile yuvarlak yüzü çok hoş bir şekilde dengelemiş.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

2-Yuvarlak Yüze Kısa Saç

Yuvarlak yüzler için verdiğimiz ipucunda da söylediğimiz gibi amacımız yüzü uzatacak şeyler yapmak ve bunun için de başın üst kısımları kabarık olan havalı saçlar tercih etmek gerekiyor. Üst kısmı kabarık olan aşırı kısa kesilmiş ve aşırı modern görünümlü olan bu saç modelini tercih edebilir, bu şekilde yuvarlak yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz. Bu saç modelini tercih edenler jöle ve sabitleyici sprey kullanımına çok dikkat etmeli.

Sponsorlu Reklam
Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

3-Yandan Toplanmış Saç

Saçlarıyla ne yaptığını iyi bilen ve yüzüne en uygun saç modelini tercih eden bir kadın var karşınızda; Lucy Hale. Enseye yakın olan ufak bir topuz yana doğru atılmış durumda. Buna ek olarak yüzün ön kısımlarına bırakılmış hafif dalgalar ile muhteşem bir görünüm oluşturmuş. Bu saç modeli yuvarlak yüzlü kadınların özel günlerinde kullanabilecekleri en uygun saç modellerinden biri olabilir.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

4-Yuvarlak Yüz İnce Telli Saç Modelleri

ince telli saçlara sahip olan kadınların çok sık kullandığı saç modeli var karşınızda. Şekildeki gibi yandan ayrık olan kısa kesilmiş saç modelleri ile yüzünüzün daha zayıf görünmesini sağlayabilir, çok şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

5-Kıvırcık Kısa Saç

Her ortamda kullanılabilecek rahat mı rahat bir o kadar da şık olan bu saç modelini çok seveceksiniz. Yüzünüzün yuvarlaklığını bir nebze olsun saklayan ve yüzünüzü olması gereken bir denge haline getiren kısa kıvırcık saçlarınızı çok seveceksiniz. Göz dolduran çok sıkı olmayan dalgalar ile baş döndürücü olabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

6-Dalgalı Saçlar

Yanaklarınızda ki fazlalıkları saklamak için en uygun yöntem saçları kabartmak ve yüzünüze yakınlaştırmaktır. Bu sayede şişman yanaklarınızı saklayabilir daha ince bir yüz hattına sahip olabilirsiniz. Resimdeki gibi hacimli dalgalar ve ortadan ayrılmış saçlar yüzü daha dengede göstermiş ve mükemmel bir görüntü oluşturmuş. Elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaran bu saç modelini mutlaka denemelisiniz.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

7-Yuvarlak Yüze Uzun Saç

Şekildeki gibi bir yüz şekline sahip olmanız sadece kısa saçlar kullanmanızı zorunlu kılmaz. Katlı uzun saçlar ile yüzünüze çerçeveler oluşturabilir ve istediğiniz gibi yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz. Uzun saçlara da sahip olsanız saç kesiminizi değiştirerek size en uygun olan katlı uzun saçları kullanabilirsiniz. İnce telli saçlar için de çok uygun olan bu saç modeli ile çevrenizdeki insanlarda göz yanılsaması oluşturabilirsiniz. Yuvarlak yüzlü bir kadınsanız ve uzun saçlarınızdan vazgeçemiyorsanız sizin için en uygun olan bu hareketli saç modelini kullanabilirsiniz.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

8-Uzun Dalgalı Saç

Uzun saçları kullanırken yuvarlak yüzlülerin dikkat etmesi gereken şey saç katmanlarını çenede bitmemesi gerektiğidir. Çenede biten saç katmanları yüzünüzü daha kısa gösterebilir. Yüzünüze dana uzun bir görünüm kazandırmak istiyorsanız uzun saçlarınıza katlar ve dalgalar ekleyin. Bu şekilde hem keskin hatlara sahip olabilir hemde elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

9-Kahküllü Uzun Saç

Kahküller yuvarlak yüze sahip olan kadınlar için uzak durulması gereken saç stillerinden biridir. Buna rağmen kahküllerin verdiği hareketi seviyor ve kullanmak istiyorsanız bu saç modelini tercih edebilirsiniz. Yana atılmış ve  az miktarda bırakılmış olan bu kahküller yuvarlak yüzlüler için kullanılabilir en uygun kahkül stillerinden biridir. Bu harika saç modelini ince saçlılar tercih edebilir ve kendilerine çok yakıştırabilirler.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

10-Ortadan Ayrılmış Saç

Şekildeki ünlü Drew Barrymore şirin mi şirin yüzünü ortadan ayrılmış orta uzunluktaki saçları sayesinde daha çekici ve uzun göstermeyi başarmış. Çok kolay bir şekilde yuvarlak yüz hatlarınızı görünmez hale getirmiş, yüzünüzün dengede kalmasını istiyorsanız bu saç modelini kullanabilirsiniz.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

11-Yuvarlak Tombul Yüze Saç Modelleri

Yukarıdaki saç stillerinde yüzünüzü saklayarak, yüzünüzün yuvarlak olduğunu gizleyerek oluşturabileceğiniz saç stillerini topladık. Peki ama yuvarlak yüze sahip olmayı çok sevenler? Onlar için de yüzlerini saklamadan yapabilecekleri, şık görünümlü saç modellerini bulduk. Şekildeki gibi yüzün yuvarlaklığını vurgulayan bir saç modeli ile de kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Saçlarınızın uçlarına dalgalar ekleyerek, yanları kabartarak yapabileceğiniz bu saç modelini şık mekanlara giderken veya özel günlerinizde kullanabilirsiniz. Yuvarlak yüzler ile harika bir uyum sağlayan gevşek bukleleri kesinlikle unutmayın. Bunlar hem saçınıza hareket katacak hemde yüzünüzü uzatacaktır.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

12-Yandan Uzun Kahküllü Saç

Kahküller her kadının en yakın arkadaşıdır. Saçlarına hareket katmak isteyen her kadının kullandığı bu kahküller yuvarlak yüzlü kadınlara da çok yakışıyor. Uzun ve ince olduğu sürece ve yüzü kısa göstermediği sürece kahkülleri sık sık kullanabilrsiniz. Katlı şekilde kestirdiğiniz saçlarınız ve kulak memenizin altından başlayan kahküller ile harika bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yuvarlak yüzler için aradığınız en son moda saç modeli olmakla birlikte neredeyse her yüz tipine uyumlu bu saç modelini kesinlikle denemelisiniz.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

13-Yandan Kahküllü Bob

Klasik kısa bob saç kesiminden yüzü kısalttığı için uzak durmalısınız. Bob kesimde ek olarak yana atılmış kahküller ve açılı bob saç kesim modelleri yuvarlak yüzlerin kurtarıcı saç stillerinden biri olabilir. Ön kısmı uzun arka kısmı kısa olan açılı bob saç modeli ile çeneniz daha belirgin görünecek ve yüzünüz daha uzun bir hale gelecektir.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

14-Pixie Saç modeli

Alnın üzerine kadar uzanana katmanlar sayesinde elmacık kemikleriniz daha göze görünür hale gelebilir. Feminen bir tarzın öncüsü olan bu saç stili ile cesur ve mükemmel bir kadının canlı hali olabilirsiniz. Yüzünüzü daha ince gösterecek olan bu saç modeli için cesaretiniz var ise bir an önce deneyin. Aradığınız favori saç modeliniz bu olabilir.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

15-Kırpılmış Saç Modeli

Saçların ara ara çok kısa kesildiği ara ara da uzun kesildiği bu saç modeli ile yeni bve modern bir tarz oluşturabilirsiniz. Hayatında bir yenilik arayan kadınlar için harika bir seçim olan bu saç modeli en çok yuvarlak yüzlü kadınlara yakışıyor. Uzun yüzlü kadınların kullanmaması gereken bu saç modeli kısa yüzleri  uzatıyor ve yüzünüzün genişliğini azaltıyor.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

16-Dalgalı Siyah Saç

Yuvarlak yüzlü kadınlara çok yakışan ve çok kısa sürede hazırlanmanızı sağlayacak olan bir saç modeli ile karşınızdayız. Saçlarınızı ortadan ayırın ve orta uzunluktaki saçlarınızın orta kısımlarına ve uç kısımlarına hafif dalgalar ekleyin. Çenenizin altına kadar uzana saç modeli yuvarlak yüzlü bir kadın için ideal olan saç uzunluğudur. Siz de saçlarınızı yüzünüze yakışacak şekilde kestirmek istiyor ve uzunluğuna karar veremiyorsanız bu uzunluk sizin için ideal olabilir.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

17-Yandan Dalgalı Saç Modeli

Saçlarınız ile mükemmel çekici bir saç modeli oluşturmak istiyorsanız bu saç modelini tercih edebilir buna ek olarak kırmızı bir ruj sürebilirsiniz. Omzunuza kadar uzanan yandan dalgalar verilmiş bu saç modelini tercih ederek mükemmel görünebilirsiniz.

Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli
Yuvarlak Yüze Saç Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat