Sponsorlu Reklam

Yüz Sarkmasına Maske Tarifleri

Sponsorlu Reklam

Yüz sarkması yaş ile birlikte gelen en doğal olaylardan biridir. Yaşa bağlı olarak cildin yapısındaki hücreler de yaşlanır, kollojenler azalır, elastiklik azalır ve kurulur artar. Tüm bunlar ile beraber cildinizde sarkmalar meydana gelir. Kullandığımız cilt bakım ürünlerindeki kimyasallar, hava kirliliği, yaş ve bir çok daha sayamadığımız faktörlere bağlı olarak cildimizde meydana gelen sarkmaları azaltabiliriz. Sarkmaları tamamen önlemek çok zor olsa da ciddi anlamda azaltarak cilt sarkmasını biraz daha geciktirebiliriz. Cildinizi sıkılaştırarak sarkmanın önüne geçebilmek için uygulayabileceğiniz maske tariflerini bir araya getirdik. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskeler ile diri ve sıkı bir cilt için yazımızı dikkatle inceleyin.

CİLT SARKMASINA MAYA MASKESİ, CİLT SARKMASINA YUMURTA MASKESİ, CİLT TOPARLAMA YÖNTEMLERİ, YÜZ SARKMASINA YUMURTA AKI, YÜZ OVALİNİN SARKMASI,YÜZ SARKMASINA DOĞAL ÇÖZÜM

Sponsorlu Reklam

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/guzellik/evde-cilt-bakimi-8284/

Yüz Neden Sarkar?

  • Vücudumuzun tüm bölgeleri gibi yüzümüz de gün geçtikçe yaşlanır. Yaşlanmaya bağlı olarak cildiniz elastikiyetini kaybeder yani cildiniz eskisi kadar sıkı olmamaya başlar. Bununla beraber sarklamar meydana gelir.
  • Ciltteki kollojen kaybına bağlı olarak sarkma meydana gelir
  • Ciltteki yağ kaybına bağlı olarak ciltte sarkmalar olur.
  • Kilo vermeye bağlı olarak cildinizde sarkmalar meydana gelebilir.
  • Yüzünüzdeki tüyleri ağda ile almanız durumunda ilerleyen dönemlerde sarkmalar ile karşılaşabilirsiniz.
  • Vücudunuzun ve yüz hücrelerinin de ihtiyacı olan uykunun az olması veya düzensiz olması ile yüzünüz sarkabilir. Unutmayın uyku hem sizi hem de cildinizi dinlendirir.
  • Yüzünüze aşırı derecede kimyasal ürünler uygularsanız da cildiniz elastikiyetini kaybederek erken sarkar.
  • Güneş ışınlarına çok maruz kalmak erken sarkma nedenlerinden biridir.
  • Aşırı alkol ve sigara kullanımı yüzünüzdeki elastikiyet veren hücreleri olumsuz etkileyerek sarkmanıza neden olacaktır.
Yüz Sarkmasına Maske Tarifleri
Yüz Sarkmasına Maske Tarifleri

Yüz Sarkmasına Maske Tarifleri

Yüz Sarkmasına Maya Maskesi

Maya maskesi cildinizin sıkılaşmasını sağlayan, canlı bir maskedir. Ciltteki kırışıklıkları gideren, kırışıklık oluşumunu engelleyen ve ciltteki sarkmalara iyi gelen bu maske ile mermer gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. Sadece sarkmalar ve kırışıklıklar için değil, renk tonu eşitsizliği, sivilce lekeleri, cildin aydınlatılması, sivilcelerden kurtulma gibi bir çok işe de yarayan maya maskesinde yok yok.

yüz sarkmasına maya maskesi

Gerekli Malzemeler;

Sponsorlu Reklam

Maya maskesi için gerekli malzemeler yaş maya, süt ve buzdur. Cildi çok kuru olanlar için birkaç damla zeytinyağı, cildi çok yağlı olanlar için ise birkaç damla limon suyuna ihtiyaç olacaktır.

Yapılışı; Mayayı ılık süt ile yumuşatın ve 5 dakika aktifleşmesini bekleyin. Kuru ciltler içerisine birkaç damla zeytinyağı, yağlı ciltler içerisine birkaç damla limon suyu sıkabilirler

Uygulama; Bekleme süresi dolduktan sonra bir fırça yardımı ile maskeyi temiz yüzünüze uygulayın. Temiz ve kuru cildinize uyguladığınız taktirde maya maskesiniz etkisini daha iyi hissedeceksiniz. Maskenin donması için 15 dakika yeterli. 15 dakika sonrasında maya maskesini ılık su ile yıkayın. Açılan gözeneklerinizin sıkılaşması için maskeyi yüzünüzden temizledikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Buzları da gözeneklerin çok olduğu burun çevresine uygulayın. Bu işlemi haftada üç defa yapın ve yüz sarkmalarınızdan kurutulun.

Yüz Sarkmasına Yumurta Akı

Yumurta akı maskesi sürüldüğü andan itibaren cildinizde sıkılaştırma etkisi yapar ve ilk kullanım sonunda bile ciddi faydalar sağlar. Gözeneklerin küçülmesini de sağlayan yumurta akının en doğru malzemeler ile yapılan maske tarifi sonunda sıkı ve çok genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Sıkı bir cilt için gerekli olan yumurta akı maskesi malzemelerine gelin bakalım

yumurta akı maskesi

Gerekli Malzemeler; Bir adet yumurta beyazı, bir kaşık bal, mısır nişastası

Sponsorlu Reklam

Yapılışı; Yumurta akını güzelce çırpalım ve köpük haline getirelim. Köpük haline gelen yumurta akının içerisine mısır nişastası ve balı ekleyin. Ortaya çıkan karışımı iyice karıştırın.

Uygulama; Yumurra akı maskesini temiz ve kuru olan cildinize fırça yardımı ile uygulayın. İçerisinde yumurta olduğu için tedirgin olan, kokusuna dayanamam diyen kadınlar için söylüyorum çok kötü kokmuyor. Yumurtayı iyi köpürtmeniz durumunda bu karışımı yüzünüze sürerken sıkıntı yaşamazsınız. Yumurta akı maskesini sürdükten sonra yüzünüz hiç hareket ettirmeyi, mimiklerinizi kullanmayın. Maske donana kadar adeta bir heykel gibi bekleyin ve maskenin işini yapmasına izin verin. Sürer sürmez cildinizde meydana gelen gerilme sizi korkutmasın bu maskenin işe yaradığını gösterir.

10 dakika bekleyin ve bekleme süresi dolunca maskeyi ılık su ile çıkarın. Maske tamamen çıktınktan sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Mükemmel sıkı bir cilde sahip olmak için, sarkmaları geciktirmek ve uzun süre genç kalmak için haftada üç defa yumurta akı maskesini uygulayın.

Sponsorlu Reklam

Yüz Sarkmasına Muz Maskesi

Muz cildinizi derinlemesine nemlendirir ve içerisindeki antioksidanlar sayesinde serbest radikalleri cildinizden uzaklaştırır. Serbest radikallerin uzaklaşması ile cildinizdeki yaşlanma belirtileri de en aza inmiş oluyor. Hasarlı cildin de bariyerinin oluşmasını sağlayan bu mucizevi muz maskesini mutlaka deneyin.

bal maskesi

Gerekli Malzemeler; Yarım muz, bir çay kaşığı bal, bir çay kaşığı zeytinyağı

Yapılışı; Muzun ezin ve içerisine bal ile zeytinyağını ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı güzelce homojen bir karışım olan kadar karıştırın.

Uygulama; Elde ittiğiniz karışımı temiz ve kuru olan cildinize uygulayın. Fırça ile uygulamak biraz zor olacağından ellerinizi yıkayın ve karışımı eliniz ile sürün. 15 dakika bekleyin. Bekleme süresi dolduktan sonra ılık su yardımı ile yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzü tamamen temizledikten sonra da soğuk su ile yıkayın yüzünüzü. Bu sayede gözenekleriniz sıkılaşacak, kan dolaşımınız hızlanacaktır. Haftada en az üç defa yapabileceğiniz bu maske sonrasında cildiniz yumuşacık pamuk gibi olacaktır.

Yüz Sarkmasına Kakao Maskesi

Botoks etkisi olan kakao maskesi ile sıkı ve diri bir cilde sahip olmanız mümkün. Hiçbir yerde duymadığınız mucize etkisi yaratan kakao maskesi tarifi;

botoks etkili kakao maskesi

Gerekli Malzemeler; İki tatlı kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı kakao ve bir tatlı kaşığı bal

Yapılışı; Tüm malzemeli homojen bir karışım oluncaya kadar karıştırın. Topaklanma olmamasına dikkat edin.

Uygulanışı; Temiz ve kuru olan cildinize fırça yardımı ile kakao maskesini uygulayın. 20 Dakika bekleme süresi sonrasında yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Maske tamamen yüzünüzden çıkınca bu kez de soğuk su kullanın yüzünüzü yıkamak için. Botoks etkisi olan, ilk denemede bile cildinizin sıkılaştığını hissedeceğiniz bu maskeyi düzenli olarak haftada üç defa kullanın.

Yüz sarkmasına iyi gelen, yüz sarkmasını azaltan, kırışıklıkları gideren maskeleri sizin için bir araya topladık. Unutmayın ki yüz sarkmasını ortadan kaldırmak yüz sarkmasını engellemekten daha zordur. Bu nedenle yüz sarkması olmadan bu maskelere başlayarak kendi önlemlermizi almalıyız.

Sarmaya iyi gelen maskeler arasından en sevdiğiniz maskeyi seçin ve düzenli olarak buradaki tarif ile haftada üç defa uygulayın. Düzenli ve doğru kullanım sonucunda etki gösterebilen bu maskeleri en az iki ay düzenli kullanın ve sonuçlarını yorumlar kısmından bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat