Sponsorlu Reklam

Kaş Modelleri 2019 Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Sponsorlu Reklam

Yüzünüzün şeklini direkt olarak etkileyen, bakışlarınızdaki derinliği arttıran en mükemmel kaş modelini bulabilmeniz için bu yazıyı hazırladık. Her yüze ve her tipe göre değişen kaş modelleri her kadında farklı durabilir. Bazı kadınlara ince kaş modelleri daha çok yakışırken bazı kadınlara da kalın kaş modelleri daha çok yakışabilir. Bu yüzden kaş konusunda tek bir doğrumuz yok. Deneyerek size en çok yakışan kaş modelini bulabilirsiniz. Bu yazımızda 2019-2020 senesinin en çok kullanılan, en çok tercih edilen ve en çok sevilen kaş modellerini bir araya getirdik. Kavisli kaş isteyenler için kavisli kaş modelleri, düz kaş isteyenler için düz kaş modelleri, kalın kaş isteyenler için ise doğal kaş modelleri bu makalemizde bir araya geldi. Siz de ülkemizde ve dünyada çok yaygınlaşan mikroblading uygulamasına geçmediyseniz ve kendi doğal kaşlarınız ile harika bir kaş modeli oluşturmak istiyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz. Bu makaledeki En güzel kaş modelleri ile sadece tek bir cımbız kullanarak yüzüne apayrı bir güzellik ve bakışlarınıza derinlik katabileceksiniz.

Sponsorlu Reklam

2019 Kaş Modelleri

1-İnce Kaş Modelleri

 

Kaşlarınızın az olmasından şikayetçiyseniz ve her hazırlandığınızda kaşlarınızı kaş farı ile doldurmak size zulüm gibi geliyorsa bu kaş modelini tercih edebilirsiniz. Özellikle alınlarının açık olmasından şikayetçi olanlar için ve kalp yüz şekli olan kadınlar için en uygun kaş modellerinden biridir ince kaş modelleri. Kalın kaşlardan hoşlanmıyorsanız da tek bir cımbız ile oluşturabileceğiniz ince kaş modellerini kullanmaktan çekinmeyin.

2-Doğal Kaş Modelleri

Son dönemlerin en çok kullanılan, en popüler olan kaş modellerinden biridir. Doğallığın hakim olduğu 2019-2020 senesinde doğal görünümlü kaşlar da son derece ön planda. Aşırı dağınık ve kalın kaşlara sahip olanlara öneremeyeceğimiz bu kaş modelini kullanmak biraz da cesaret istiyor. Çevrenizde modadan anlamayan insanlar var ise kaşlarınıza olumsuz yorumlar yapabilirler.

Sponsorlu Reklam

3-Kavisli Kaş Modelleri

Kaşların orta kısımdan yukarıya doğru kalkık olduğu modeldir kavisli kaş modeli. Bu kaş modeli bakışınızı direkt olarak değiştirebilir. Bazı kadınların kendinden emin görünmek için kullandıkları bu kaş modeli ile yüz hatlarınızı daha da keskinleştirebilirsiniz. Yuvarlak yüzlü olan kadınların yüzlerini daha uzun ve zayıf göstermek için kullandıkları kavisli kaş modelini kaşlarınızın orjinal hali düz ise yaptıramazsınız. Kaşlara kavis vermek için ya çok kalın kaşlara sahip olmanız gerekir ve kavisli ince kaşlar elde edebilirsiniz yada doğal hali kavisli olan bir kaş yapısına sahip olmanız gerekir.

4-Düz Kaş Modelleri

Yüz ifadenizi neredeyse hiç değiştirmeyecek olan bu sade kaş modelini tercih edebilmeniz için kaşlarınızın düz bir yönelimi olması gerekiyor. İnce kaşta da kalın kaşta da çok mükemmel görünen düz kaş modellerinde kaş kalemi veya kaş farı kullanarak kaşlarınızın boyunu uzatabilirsiniz. Kaşlarınızın boyunu uzatırken de doğal görünümünden ödün vermezsiniz bu kaş modelinde.

5-Kalın Kaş modelleri

Doğuya özgü diye bildiğimiz özellikle doğu anadolu’daki genç kızların çok yoğun bir kaşa sahip olmasından dolayı kullandıkları kaş modelinden biridir. Son dönemlerde dünyaca ünlü yıldızların ve mankenlerin de gözdesi olan kalın kaş modeli şuanda çok popüler durumda. Her kadının kalın kaşlara sahip olamayacağı gerçeğini düşünmezsek her kadına yakışacabilecek olan kaş modellerinden biridir kalın kaş modeli. Doğal ve havalı görünmek için kullanabileceğiniz bu kaş modeli ile kaşlarınızın zarar görmesini de engelleyebilir, kaşların çok alımına bağlı olarak oluşan dökülmeleri de durdurabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

1-Yuvarlak Yüze Kaş modelleri

Kaş şeklinizi belirlerken kaşlarınızdan beklentiniz yüzünüzü uzatmasıdır. Bu şekilde yuvarlak yüz görünümünü biraz daha maskeleyebilir, uzun bir yüze sahipmiş gibi görünebilirsiniz. Bununu için de şekildeki gibi kalkık kaşlara ve yukarıdan toplanmış saçlara ihtiyacınız var. Kaşlarınız için kavisli kaş modellerini tercih ederek çevrenizdekilere bir göz yanılsaması yaratabilir, bakışlarınız ile herkesi büyüleyebilirsiniz. Bu kaş modelini kullanırken kaşın başladığı kemer noktasını kaş farı veya kaş kalemi ile boyayın ve doldurun. Kaşınızın başlangıç noktasının daha koyu görünmesi kaşlarınızı daha doğal gösterecek, size olduğunuzdan da fazla samimi bir görünüm kazandıracaktır.

Sponsorlu Reklam

2-Uzun Yüze Uygun kaş Modeli

Uzun bir yüze sahipseniz eğer kaşlarınızın kısa kalmaması gerekiyor. Kaşlarınızı mümkün olduğunca uzatarak yüzdeki simetriyi sağlamalısınız. Dikey olarak uzunluğu kaşlarınızdaki yatay uzunluk ile dengeleyecek olan düz kaş modelini tercih etmeniz gerekiyor. Kaşlarınıza kavis verdiğiniz taktirde yüzünüz olduğundan da uzun görünecek, ortaya pek de hoş bir görüntü çıkmayacaktır. Uzun yüzlü kadınların yıllardır aradığı doğru kaş modeli düz kaş modelidir ve kaşlarınızı kaş farı veya kaş kalemi ile az da olsa uç kısımlarından uzatabilirsiniz.

3-Oval Yüz İçin Kaş Modeli

Sponsorlu Reklam

Oval yüzlü insanlar; hayata bir sıfır önde başlayan çok şanslı insanlardır. Her türlü kaş şeklinini yakıştığı bu kadınlar için kavisli, açılı yada düz kaş modellerini öneriyoruz. Deneme yanılma yöntemi ile bu üç kaş modelini de sırasıyla deneyin ve size en çok yakışan kaş modelini seçin. Tercihinizden kesinlikle memnun kalacaksınız.

4-Kalp Yüz Şekli İçin Kaş Modelleri

Kalp yüz şekline sahip olan kadınların alınları ve çeneleri hep ön plandadır. Kaşlarınız ile dikkatleri daha da alnınıza yöneltmek istemeyeceğinizden ince ve yumuşak geçişli kaş modellerini tercih edebilirsiniz. Kaşlarınızı vurgulamak için de kaş kalemi kullanmamaya çalışın. Eksik yerleri doldurmanız sizin için yeterli.

5-Kare Yüzler İçin Kaş Modelleri

Kare yüzlere sahip olan kadınların kaşların başladığı yerde yani kemere yakın bölgede biraz çalışma yapması gerekiyor. Kaş renginizi bir tık bu bölgede koyulaştırarak kaşlarınızı kemer bölgesinde doldurmanız gerekiyor. Kare yüzler için uygun olan kaş modeli açılı kaş modelidir ve kemerden desteklenmiş açılı kaşlar sizin için en uygun olan kaş modellerindendir. Gözleriniz arasındaki mesafeyi de kaşınızın kemer bölgesini şekillendirirken hesap etmeniz gerekmektedir.

Kaş Nasıl Alınır?

Size en uygun olan kaş modelini belirledikten sonra kaşlarınızı yüzünüze uygun olarak nasıl alacağınız hakkında bilgilendireceğiz sizi.

-Kaşlarınızın daha uyumlu görünebilmesi, simetrik bir görüntü oluşturabilmesi ve yüzünüzde emanet gibi durmaması için iki kaşınızı da burun hizasından başlatın. Bu işlemi bir cetvel veya bir kalem yardımı ile yapabilirsiniz.

-İkinci aşama olarak da kaleminizi burun köşesinden gözünüzün orta kısmına doğru yukarı tutun. Bu şekilde kaşlarınızın nereden eğim alacağını belirlemiş olabilirsiniz.

-Son aşamada da kaleminizi yine burun köşesinden gözün dış kısmına doğru eğimlendirerek kaşınızın bitmesi gereken ideal bölgeyi belirleyebilirsiniz. Kaşlarınızı boyu çok kısa ise işaretlediğiniz bölgeye kadar kalem ile uzatabilirsiniz. Kaşlarınızın boyu çok uzun ise kaşlarınız bu bölgede bitmek zorunda değil. Tercihinize göre kaşlarınızı biraz daha uzun bırakarak Orijinal kaş uzunluğunuzu bozmamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat