Sponsorlu Reklam

Aferin Ne İşe Yarar? Aferin Nedir? Ağrı Kesici mi?

Sponsorlu Reklam

Aferin ne işe yarar Sonbahar ile beraber güneş bulutlar ardına saklanıyor ve bulutlu, kapalı soğuk havalar bizi karşılıyor. Kış aylarında veya mevsim geçişlerinde korkulu rüyamız olan grip, soğuk algınlığı, nezle ve öksürük kendini göstermeye başlıyor. Hasta olacağımızı hissettiğimiz sırada bağışıklığımızı güçlendirmek için çokça meyve tüketmeye, özellikle c vitamininden zengin yiyecekler yemeye özen gösteririz. Maalesef hastalığa yakalandıktan sonra ne kadar uğraşırsak uğraşalım medikal yardım almadan hastalığı atlatamayız. aferin ne işe yarar

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/saglik/nurofen-soguk-alginligina-iyi-gelen-mucize/

Sponsorlu Reklam

Öksürük, baş ağrısı, burun akıntısı halsizlik de bizi sosyal ortamlardan uzaklaştırır, iş yerinde çok verimli olamayız bunun yanında bazen hasta olsak bile o durumda çalışmak zorunda kalırız ki bu da hastalığın en kötü yanlarından biridir. Kış aylarında veya mevsim geçişlerinde soğuk aldıysanız ve bir an önce iyileşmeniz gerekiyorsa Aferin sizin için en iyi seçeneklerden biri olabilir. Aferin Ne İşe Yarar? Aferin Antibiyotik Mi? Aferin Forte 650 mg Aferin Uyku Yapar Mı? Aferin Ağrı Kesici Mi gibi bir çok soruya cevap bulacağınız makalemizi dikkatlice inceleyin. Hastaysanız ve hasta olmak üzereyseniz kesinlikle bu ilacı çok göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir : https://drkadinca.com/saglik/buscopan-ilac/

Aferin Forte
Aferin Forte

Aferin Forte Nedir

Her tabletin içerisinde 650 mg parasetamol ve 4 mg klorfeniramin içeriyor. Öksürük ve soğuk algınlığına iyi gelen ilaçlar arasında yer alan aferin fort sarı film kaplı tek tarafı çentikli olan tabletlerden oluşuyor.

Aferin Ne İşe Yarar

Soğuk algınlığının giderilmesi ve önlenmesinde, öksürüğün giderilmesinde, soğuk algınlığına bağlı olarak ortaya çıkan ateş, halsizlik, öksürük, nezle, burun akıntısı, gözlerde sulanma gibi durumların tedavisinde kullanılıyor. aferin ne işe yarar

Sponsorlu Reklam

Aferin Forte Hangi Durumlarda Kullanılmaz?

-İlacın içeriğindeki herhangi bir maddeye veya etken maddeye allerjiniz var ise bu ilacı kullanamazsınız

-Şiddetli karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğunuz var ise kullanamazsınız.

-Son zamanlarda psikiyatri ilaçlarından olan Mao inhibitörlerinden kullandıysanız bu ilacı kullanmamalısınız. aferin ne işe yarar

-Soğuk algınlığınız için herhangi bir antihistaminik ve ağrı kesici kullanıyorsanız bu ilacı kullanamazsınız.

Aferin Forte
Aferin Forte

Aferin Forte Hangi Durumlarda Dikkatli Kullanılmalıdır?

-Karaciğer ve böbrek işlev bozukluğu var ise

Sponsorlu Reklam

-Akciğer rahatsızlığınız var ise

-Aneminiz var ise

-Alkol kullanıyorsanız

Sponsorlu Reklam

-Başka bir antihistaminik kullanıyorsanız

-Epilepsiniz var ise

-Glokom var ise

-Yüksek tansiyon var ise

-Kalp damar rahatsızlığınız var ise

-Prostat büyümesi var ise Aferin Forte u doktorunuza danışarak kullanınız. Herhangi bir anormallik ile karşılamanız durumunda doktora bildiriniz.

Aferin forte içeriğinde parasetamol bulundurur ve parasetamol de yüksek dozlarda alındığında karaciğerlerde ciddi toksitite yaratabilir. Bu nedenle ilacın dozuna çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Aferin Forte
Aferin Forte

Hamilelikte Aferin Kullanılabilir Mi?

Hamile kadınlarda yeterli çalışma  yapılmadığından dolayı kesinlikle kullanılabilir veya kesinlikle kullanılamaz diye net bir bilgiye sahip değiliz. Bu kararı doktorunuz verecektir. Sizin için fayda bebek için zarar oranı gözetilerek ilaç kullanımınıza izin verilebilir.

Emziren Anneler Aferin Kullanabilir Mi?

Doktorunuza danışarak kullanabileceğinizi veya kullanamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Elimizde emzirenlere dair yeterli çalışma bulunmamaktadır.

Aferin Forte Nasıl Kullanılır

12 Yaş ve üzerindeki hastalar için, yetişkin hastalar için 6 saatte bir tablet almak uygun olur. Gerek duyulduğunda 4 saatte bir tablet de alınabilir. Günlük dozunuz 6 tableti aşmamak kaydı ile aferin forte kullanabilirsiniz.

Doktorun önerisi olmadan aferin forte çocuklarda kullanılmaz. Çocuklar için aferinin şurup halini tercih edebilirsiniz.

Yaşlılarda kullanımı ise dozu biraz azaltılarak olabilir. Özellikle halsiz ve zayıf yaşlılar ile erişkin genç insanlara aynı doz aferin uygulanmamalıdır.

Aferin Forte
Aferin Forte

Aferin Forte’u Gereğinden Fazla Kullandıysanız?

Aferin forte kısa sürede yüksek dozlarda alındığında karaciğere ciddi zarar verebilir ve karaciğer toksititesi yapabilir. Yüksek dozlarda almanız durumunda kusma mide bulantısı ortaya çıkacaktır bazen de bu belirtiler çıkmaz ama yine de karaciğerinize zarar verir. Yüksek dozlarda aferin forte kullandıysanız eğer hemen doktorunuza başvurun. Doz aşımı hemen tedavi edilmesi gereken ciddi bir problemdir.

Aferin Forte Yan Etkileri

-Çok yaygın olarak uyuşukluk ve sürekli uykulu bir halde olmanıza neden olabilir.

-Yaygın olarak Yorgunluk, bulantı, baş dönmesi, üst solunum yolları enfeksiyonu, iştahsızlık, denge bozukluğu ve baş ağrısı yapabilir.

-Yaygın olmayan yan etkileri ise deri döküntüsü, kaşıntı, egzama, iştahsızlık, el ayaklarda ve yüzde şişlik, anemi, purpura, bronkospazm, ishal, karaciğer hasarı.

-Çok seyrek yan etkileri kan hücrelerinde hızlı bir şekilde azalma

Aferin Forte 650 mg Fiyatı

Aferin Forte 650 mg 2019 fiyatı 8.20 tl dir.

Aferin Antibiyotik Mi

Aferin forte antibiyotik değildir. İçerisinde parasetamol bulunduran soğuk algınlığı ve öksürük ilacıdır.

Aferin Uyku Yapar Mı

Aferin forte un en sık görülen yat etkileri arasında sürekli uyku hali ve sersemlik vardır. Yani aferin forte uyku yapar.

Aferin Ağrı Kesici Mi

Grip ve soğuk algınlığına bağlı olarak ortaya çıkan baş ağrısını, kas eklem ağrılarını gidermeye yarayan bir ilaçtır.

Aferin Ateş Düşürür Mü

Aferin forte soğuk algınlığı nedeni ile ortaya çıkan baş ağrısı giderir, ateşi düşürür.

Aferin Plus Şurup

Aferin Forte
Aferin Forte

Aferin forte çocuklarda kullanılamadığı için, sadece 12 yaşın üzeri olan bireylerin kullanımına uygun olduğu için aferin forte ile aynı içerikte olan sadece dozu düşük olan ve süspansiyon şeklinde olan aferin plus şurup piyasaya sürülmüştür. Çocukların kullanımı için uygundur.

Aferin Sinüs Fiyatı 2019

Aferin sinüs fiyat 9.30 tl dir.

Aferin Plus Fiyat

Aferin şurup fiyat 2019 6.30 tl dir.

Aferin Forte Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki:

Grip olacakken kullandım ve 5 gündür bu ilacı kullanıyorum. İlk kullandığım sıralarda aşırı derecede uyku hali oldu ve yataktan çıkamadım. Tabii bu durum daha çabuk toparlanmamı sağladı ve bu sayede çabucak iyileştim. Bunun yanında şimdi de uyuşukluk hali var sersem gibi hissediyorum. Bi kaç gün daha kullanıp bırakacağım

Kullanıcı Diyor Ki:

Boğazım ağrıyordu ve burnum tıkanıktı. Grip belirtisi olduğunu hissettim ve ilacı kullanmaya başladım. 4 saat geçti üzerinden ama pek bir etkisini görmedim.

Kullanıcı Diyor Ki:

İlacı 3 gündür kullanıyorum ve sarhoş gibiyim. İşe veya okula gidiyorsanız nane limon ile idare edin zira bu şekilde patronun karşısına çıkarsam beni sarhoş sanabilir.

Kullanıcı Diyor Ki:

Soğuk algınlığımı hemen kesen nadide ilaçlardan biridir kendisi. Severek kullanıyorum. Ayrıca uzun zamandır rüya görmeyen bana bile saçma sapan rüyalar gördürmeyi başaran ilaç. Herkese tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat