Sponsorlu Reklam

Aknetrent Kullananlar Akne Trent Nedir

Sponsorlu Reklam

Her yaş grubu için ve kadınlar başta olmak üzere her cinsiyet grubu için güzellik her zaman ön planda. Vücudumuzun doğası gereği yüzümüzde oluşan ağrılı veya ağrısız her türlü sivilce moral bozmaya birebir. Kişinin öz güvenini etkileyen, hayat kalitesine ket vuran bu sivilceler yüzünden pek çok kişi depresyona giriyor, içine kapanık asosyal bireyler oluyor. Özellikle ergenlerde meydana gelen bu durum öz güvensiz ve insanlardan uzak bireyler olmaya yönlendiriyor.

Sponsorlu Reklam

Ergenlik döneminde meydana gelen sivilceler vücudumuzun bize yaptığı ufak bir şaka olduğunu düşünürsek ergenlikten sonra da devam eden, ağrılı ve köklü sivilceler şakanın dozunun biraz daha kaçtığını gösterir ve uzman kişiler tarafından müdahale edilmesi gereken bir durum ortaya koyar. Doktorunuzun size uyguladığı tüm ürünler ve sizin kullandığınız tüm kozmetik ürünler işe yaramıyor, sivilcelerinizden bir türlü kurtulamıyorsanız sıra son aşama olan Aknetrend tedavisine geliyor. Son derece etkili olan bu ilaç tablet şeklinde bulunuyor ve kullanmanız halinde sivilcelerin kaynağına inerek onları inanılmaz bir güçle kurutuyor. Tabii bu aşamada iç organlarınıza da bir çok ufak tefek yan etkiler yapabiliyor, sivilcelerinizi kuruturken yüzünüzü ve dudaklarınızı da aşırı derecede kurutuyor. Her şeyi göze alıp sivilcelerinizden sonsuza kadar kurtulmak istiyorsanız makalemizi dikkatlice inceleyin ve doktorunuzdan bu ilacı talep edin. Gerekli tetkiklerden sonra bu ilacı sizin için uygun görüyorsa tedaviye başlayıp tedavi sonucunu bizimle yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/saglik/sivilce-ve-lekelere-iyi-gelen-kremler/

Aknetrent Nedir

Sponsorlu Reklam

Aknetrend 20 mg kapsül ürününün içerisindeki etken maddesi İzotretinoin dir. Bu madde A vitamini ile ilişkilidir. Bu etken madde genellikte bir çok sivilce ilaçlarında kullanılıyor. Bunlara ek olarak rafine soya yağı, balmumu,jelatin, gliserin gibi yardımcı maddeler de içeriyor.

Aknetrent Ne İçin Kullanılır

Aknetrent acılı, nodüler ve şiddetli iltihaplı tipteki sivilcelerin tedavisinde kullanılıyor. Kalıcı yara izi bırakan aknelerin tedavisinde kullanılıyor. Akne tedavilerine cevap vermeyen inatçı aknelerin tedavisinde kullanılıyor.

Aknetrenti Kimler Kullanamaz

-Aknetrent içeriğinde bulunan yardımcı maddelere karşı aşırı duyarlılığınız var ise bu ilacı kullanmamanız gerekiyor. İzotretinoine veya soyaya karşı allerjiniz var ise kullanmamanız gerekir.

-Hamileler veya hamile olma durumu olanların kullanmaması gerekiyor. Bu tedavi süresince çocuk düşünüyorsanız ertelemeniz gerekir.

Sponsorlu Reklam

-Emziren annelerin sütlerine geçtiğinden dolayı bu ilacın kullanılmaması gerekir.

-Karaciğer hastalarının kullanmaması gerekiyor

-Doktorunuz tarafından yapılan kan testinde kan değerlerinizde aşırı yüksek yağ oranı çıkarsa eğer bu ilacı kullanamazsınız.

Sponsorlu Reklam

-Kan testinde yüksek A vitamini değerleriniz çıkarsa eğer bu ilacı kullanmanız uygun görülmez

-Tetrasiklin grubu bir ilaç kullanıyorsanız Aknetrent kullanamazsınız

-12 yaşından küçük çocuklarda kullanılması doğru değildir. Ergenlik çağındaki vu daha ileriki yaşlardaki gençlerde kullanılması uygundur.

Aknetrent Nasıl Kullanılır

Aknetret 20 mg kapsülün en doğru kullanım şekli doktorunuzun önerdiği gibidir.

-Kapsüller tok karnına sadece su ile birlikte alınmalıdır

-Kapsülleri günde bir defa veya günde iki def almanız önerilecektir ve her insanda kiloya göre doz belirlenmesi yapılmaktadır. Kilo başına gün içerisinde 0.5 mg aknetrent kullanabilirsiniz. Bu demek oluyor ki 70 kg lık bir insan günlük 35 mg ile aknetrent tedavisine başlamalıdır.

-İlacı kullandıktan yaklaşık olarak bir ay sonra doktorunuz kontrol için çağıracaktır ve uygun gördüğü taktirde yeni bir doz ayarlaması yaparak ilacın dozunu arttırabilir.

-İlaç tedavisine başladıktan sonra 8 hafta içerisinde sivilcelerinizde gözle görülür bir değişim göreceksiniz. Tedavi 16 ile 24 hafta sonra vücudunuzun verdiği cevaba göre bitirilecektir.

-Aknetrent tedavisine başladığınız ilk bir kaç hafta içerisinde sivilcelerinizde artış hissedebilirsiniz, bu durum sizi tedirgin etmesin tedavinin normal gidişatı bu şekildedir.

-İlacı kullanmayı unuttuğunuz zamanlar kullanmadığınız dozu almayınız, fazla doz aldığınız taktirde doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Hamilelikte ve Emzirenlerde Aknetrent Kullanımı

Hamileler veya hamilelik şüphesi olanlar bu ilacı kesinlikle kullanmamalıdır. Tedavi öncesinde gerekli testler yapılıp hamile olmadığınızı netleştirmeniz gerekir ve tedavi sonrası çocuk düşünüyorsanız tedavi bittikten bir kaç ay sonra düşünebilirsiniz.

Emziren annelerin bu ilacı kullanmaması gerekiyor. Doktorunuza danışınız.

AkneTrent Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi aknetrent in de içerisindeki etken maddesine veya yardımcı maddelerine duyarlılığınız var ise şiddetli anafilaktik reaksiyonlar meydana gelebilir. Boğazınızda, dilinizde, ağzınızda şişlik olması, nefes almada güçlük ve yutkunmada zorluk yaşadığınız durumlarda hemen en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne başvurmanız gerekir. Bu kadar ağır olmasa da çok fazla yan etkisi bulunur ve çok yaygın görülen ve nadir görülen yan etkiler olarak sınıflandırılır.

Çok Yaygın Etkiler;

-Ciltte kuruluk. Dudaklarda ve yüzde dökülmeler, aşırı duyarlılık

-Vücudun herhangi bir yerinde travmaya bağlı olmaksızın meydana gelen deri altı kanamaları

-Kansızlık ve yorgun hissetme

-Enfeksiyonlara yatkınlık

-Gözde kuruluk, gözlerde meydana gelen yanma hissi.

-Sırt ağrısı, eklemlerde ve kaslarda ağrı

-Vücudun kan yağları seviyesinde artış meydana gelebilir.

Yaygın Etkiler;

-Baş ağrısı

-İdrarda kanama

-Boğazda ve burunda iltihaplanma ve yara

-Burun içinde kuruma ve buna beğlı olarak kabuklaşma, kanama meydana gelebilir

Seyrek Görülen Yan Etkileri;

-Döküntü ve kaşıntı

-Depresyon( kendini yalnız hissetme, ağlama krizleri, asosyallik, mutsuzluk, iştah azalması, konsantrasyon eksikliği)

-Saldırganlık

-Saç dökülmesi meydana gelebilir.

Çok Nadir Görülen Yan Etkiler;

-Olağan dışı davranış, ciltte ve gözde sarılık, idrarda zorluk, lenf bezlerinin şişmesi, yüzde iltihaplanma, aşırı terleme ve aşırı kaşınma, boğazda kuruluk, romatizma, genel olarak kötü hissetme, vücutta kırmızı lekeler çok nadir de olsa görülebilir. Böyle durumları doktorunuza bildiriniz.

Aknetrent Fiyatı 2019

İlaç reçeteli olarak satılmakta ve sgk tarafından karşılanmaktadır. Aknetrent fiyat 46 tl

Aknetrent Muadili

-Roaccutane

-Zoretanin

-Acnegen

Aknetrent Kullananlar – Aknetrent tedavisi bitenler

Ela Diyor ki: Doktorum Roaccutane yazmıştı ve eczacı da aknetrent ile roaccutane ilacın neredeyse aynı etkilere sahip olduğunu söylemişti. Daha ucuz olduğu için aknetrent ile tedaviye başladım ve memnun kaldım.

Emre Diyor ki: Yaklaşık olarak 5 hafta önce kullanmaya başladım aknetrenti. Doktorum öncelikle ilacın etkisini daha iyi göstermesi için cildimi lazer ile soydu. Bir hafta boyunca yanık bir şekilde gezdim ve bu süre zarfında 50 mg doz ile aknetrent e başladım. Bir hafta on gün sonra dudaklarım ve yüzüm aşırı hassaslaşmaya ve kurumaya başladı. Dudaklarımı nemlendirmek için dudak balsamı bile kullanamıyon yanıyordum. Bu iş için hametan kullanıyordum.  Şuan tedavinin etkilerini yavaş yavaş görmeye başlıyorum. Yüzümdeki sivilceler aşırı derecede azaldı. Gözeneklerim ciddi şekilde küçüldü ve siyah noktalarım yok oldu.

Esra Diyor Ki: 27 yaşındaydım ve ergenler gibi sivilceler ile dolaşıyordum. Ne kullandıysam kurtulamadım bir sivilcelerden en son dermatoloğa gittim ve kan testi yaptırdım. Hormonal sebeplerden dolayı sivilcelerimin olduğunu düşünürken testler de temiz geldi. Doktor bir kaç ilaç yazdı ama geçmiş dönemlerden hatırladığım kadarıyla o ilaçların hepsini kullanmıştım. Doktorum da başka çaremin olmadığını aknetrent kullanmam gerektiğini söyledi. Günlük 40 mg lık dozlarla tedaviye başladım. İlk zamanlar herkesin yaşadığı kurumayı çok fazla yaşamadığım için mutluydum ama bir ay sonra sivilcelerim öyle bir kustu ki yüzümde yer kalmadı desem daha doğru olur. Bir ay boyunca biri gidiyor biri geliyor sivilcelerin. Hiçbir şeyle kapatamıyorsun da sivilceleri. Neyse ki bir ay bitti ve ikinci ayımdıyım, tek tük 3-4 tane sivilcelerim var şuanda yüzümde. Çıkanlar da 2 gün sonra kuruyor zaten. Tedavi süresince en çok dikkat ettiğim şeyler mutlaka güneş kremi kullanmak, dudak nemlendiricisi olmadan evden çıkmamak ve bol bol su içmek oldu.

Merve Diyor Ki: Tedavi sürecim herkesinki gibi sıkıntılı geçti. İnsan içerisine çıkamıyor, kimseyle görüşmek istemiyordum. Hatta ilk aylarda depresyona girmiştim, sürekli ağlama krizleri ile boğuşuyordum. Tedavi sonrası ise cildim mermer gibi oldu. Ne bir sivilce, ne bir gözenek ne de bir siyah nokta kalmamıştı yüzümde. Aknetrent tedavisine başlamak hayatımda verdiğim en doğru karalardan biriydi.

Aknetrent Tedavisi Bitenlerden Sonra Yorumlar

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat