Sponsorlu Reklam

Clindoxyl Krem Nedir Ne İçin Kullanılır

Sponsorlu Reklam

Toplumumuzdaki tüm bireylerin ortak sorunudur sivilceler. Hayat enerjimizi sömürür, kendimize olan öz güvenimizi yitirmemize neden olurlar. Kadınlar ve erkeklerin ortak sorunu olan bu sivilceler için üretilen binlerce ilaç var. Ergenlikten itibaren kullandığımız sayısız ilaçlar arasından en etkililerinden birinden bahsedeceğiz bugün sizlere. Sivilce Kremi Clindoxyl hakkında bir çok sorunuzun cevaplarını bulacağınız bu makalemizde Clindoxyl Jel Ne İşe Yarar öğreneceksiniz. Clindoxyl Kullananlar ve kullanıcı yorumlarının da bulunduğu bu yazıyı geçmek bilmeyen sivilcelere sahipseniz mutlaka okuyun. Dermatoloğunuzdan ısrarla isteyiniz.

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/saglik/sivilce-ve-lekelere-iyi-gelen-kremler/

Sponsorlu Reklam

Sivilce Kremi Clindoxyl

Etkin madde olarak Klindamisin fosfat içeren jel formatındaki bu ilaç 25 ve 50 mg lık tüplerde sadece eczanelerde satışa sunulmaktadır. Antibiyotik içerdiğinden dolayı antiakne adı verilen ilaç grubuna dahildir ve sivilceleri yok etmek için kullanılır.

Clindoxyl Jel Ne İşe Yarar

Klindamisin gibi bir etken maddeye sahip olan clindoxyl jel akneyi ortaya çıkaran bakterileri öldürüyor ve aknenin ortadan kalkmasını sağlıyor. Bununu yanında yardımcı madde olarak da benzoil peroksit içeriyor ve bu maddenini etkinliği ciltte meydana gelen komedonları ve siyah noktaları azaltmaktır. İçerisinde bulunan etken ve yardımcı maddeler sayesinde hem mevcut bakterileri öldürerek sivilceleri yok eder hem de ciltteki yağlanmayı azaltarak yeniden akne oluşumunun önüne geçer. Kısaca maddeler halinde özetlersek

Sponsorlu Reklam
-Ciltte bakterilerin neden olduğu sivilceleri yok eder, bakterileri ortamdan uzaklaştırır

-Ciltteki siyah noktaları ortadan kaldırır ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar

-Cildinizde bir miktar soyulma meydana gelebileceğinden ve siyah noktalardan kurtulacağınızdan dolayı ciltte oluşan renk eşitsizliklerini giderir.

-Oluşmakta olan sivilcelerin oluşumunu engeller

-Ciltteki yağlanmayı azaltarak size aknelerden ve komedonlardan uzak bir cilt sunar.

Clindoxyl Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Clindoxyl jel kullanımına bağlı olarak cildinizde dökülmeler veya soyulmalar meydana gelebilir. Bu nedenle mevcut hasarlı ve tahriş olmuş bir deriniz var ise bu alana uygulamamanız gerekiyor.

Sponsorlu Reklam

-Bu jel kullanımından sonra güneşe çıkmanız durumunda güneş lekeleri meydana gelebilir. Güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanmalısınız ayrıca tedavi süresince güneşe mümkün olduğunca az çıkmaya çalışın.

-Clindoxyl jel içeriğindeki maddelerden ötürü soyulmalar ve tahrişler meydana getirebilir. Bu nedenle cildinizi sık sık nemlendirmeniz gerekir. Bununu yanında cildinizi kurutacak olan sabunlardan ve kimyasal kozmetik ürünlerinden bir süre uzak durmanız gerekir.

-Bu ilacı kullanırken gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza gelmemesine dikkat edin. Geldiği zamanlarda da bol su ile hemen yıkayın

Sponsorlu Reklam

-Tedavi sırasında karında kramp veya uzun süreli ishal gibi bir durum ile karşılaşırsanız durumu hemen doktorunuza bildiriniz.

Hamilelikte Clindoxyl Kullanılır Mı, Gebelikte Clindoxyl Kullanılır Mı

Bununu kararını doktorunuz vermektedir. Sizin için yararı fazla ise doktorunuz o anki sağlık durumunuza göre önerecek veya önermeyecektir. Tedavi sırasında hamile kalırsanız eğer bu durumu doktorunuza mutlaka bildiriniz.

Clindoxyl Nasıl Kullanılır

Bu jelin kullanımı doktorunuzun önerdiği şekildedir. Ekstrem bir durum olmadığı sürece doktorlar clindoxyl jelin günde bir defa kullanılması gerektiğini söylüyor. Günde bir defa yüzünüzü ılık su ile yıkayıp, kurulamanız gerekiyor. Ardından sivilcelerin üzerine veya hassas olmayan tüm yüzünüze ince bir tabaka halinde uygulayın. Jeli uyguladıktan sonra güneşe çıkmayın ve ellerinizde kalan jeli güzelce yıkayarak uzaklaştırın.

Bu jelin kullanım süresi de doktorunuzun önerdiği süre kadardır. Kısa süre sonra etkisini görseniz bile ilacı bırakmayınız. Cildinizde soyulma, kuruluk veya tahriş yaptı ise ilaç kullanımına bir süre ara verebilir, doktorunuza danışabilirsiniz.

Clindoxyl Yan Etkileri

Clindoxyl kullanımı sonrası cildinizde şiddetli yanma, kaşıntı, hassasiyet, aşırı ishal durumu, karın krampları, en önemlisi de nefes almada güçlük dilde boğazda şişlik hissederseniz eğer vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne başvurun. Bunlar olma ihtimali çok düşük olan ciddi yan etkileri arasındadır. Bunların haricinde ise çok yaygın olarak deride kızarıklık görülür. Deride yanma, güneşe karşı aşrı hassasiyet, ciltte soyulma, kaşıntı ve aknelerin artması da meydana gelebilecek yan etkileri arasındadır. Clindoxyl Jeli kullanmadan önce mutlaka yapmanız gereken şey cildiniz üzerinde ufak bir alanda ilacı test etmektir. Cildiniz aşırı bir reaksiyon vermediği sürece tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Clindoxyl Fiyatı 2019

Clindoxyl jel fiyat eczanelerde 45 tl dir.

Clindoxyl Jel Yorumlar Clindoxyl Kullananlar

Emre Diyor Ki: Tek bir gece yatmadan önce kullandım ve bir gecede sivilceleri yok eden efsane bir krem olduğunu söyleyebilirim. Kuru cildim olduğu için biraz kızarıklık yaptı ama doktorum onun için de hametan krem yazdı. İkisini beraber hiç bir problem yaşamadan kullanabiliyorum.

Zeynep Diyor Ki: Derinini iç kısmından gelen sivilcelere hiç bir etkisi olmayan bir krem. Cilt üzerinde baş vermiş olan sivilceleri kurutuyor , yok ediyor ama deri altındaki sivilceler için kullanacaksanız işe yaramıyor.

Fatma Diyor Ki: Çok fazla sivilcelere sahip değilim ve bu krem aniden çıkan sivilceler için imdadıma yetişen süper kahramanım gibi bir şey. Sabah uyandığımda aynaya bakınca yüzümde sivilce görünce sürüyorum. Sadece sivilceniin üzerine sürüyorum ve puff. Akşama kadar o sivilceden eser kalmıyor. Tavsiye ederim.

Yeliz Diyor ki: Sivilceleri bilmiyorum ama siyah noktalara kesinlikle iyi gelen bir ilaç. Tek kötü yanı bu ilacın kapağını açtıktan sonra kullansan da kullanmasan da 2 ay sonra çöpe atılıyor. Kullanım süresi geçmese bile hava ile temasından 2 ay sonra kullanımı otomatik olarak doluyormuş.

Buse Diyor ki: Bitmek bilmeyen sivilcelerime çare bulmak için gittiğimde sivilcelerimden kurtulmak için dermatoloji uzmanı tarafından yazılan bir ilaç olmakla birlikte cildimi mahvetti. Gece yatmadan önce yüzüme sürmeme gerektiği söylendi ve bende tam olarak doktorumun dediğini yaptım. Maalesef ki ilacı sürdükten sonra yüzümde aşırı derecede kaşınma ve yanma meydana geldi. O kadar yandı ki dayanamadım ve jeli yüzümden çıkarmak zorunda kaldım. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra kızarıklık ancak geçebildi. Neden olduğunu bilmiyorum ama bir daha asla kullanmayacağım bu kremi.

Asil Diyor Ki: 4 gündür kullanıyorum bu kremi ve cildimi baya kuruttu. Sürekli nemlendirici kullanıyorum ve bu durumdan rahatsız değilim. Çünkü cildimin ne kadar düzeldiğinin sadece ben değil çevremdeki herkes farkında.

2 Yorum

  1. Bu krem 20 yaş üstü için çok mucizevi gelebilir ama bazı yaş gruplarında ve sivilce tipine göre bi halta yaramıyor olabilir ergenlik sivilcesi iç yağ yani akciğer ve karaciğerdeki yağdan dolayı yüzde sivilce oluşuyor ve yüzeysel anlamda bana hiçbir etkisi olmadı yıka kaldik haplara

  2. Yüzümde sivilce lekeleri War siyah nokta War acaba kullanmalımıyımm çok kararsızım kullananlar tavsiyede bulunabilir mi? bide yüzde tüylenme yapiyo mu acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat