Sponsorlu Reklam

Parol Şurup Fiyat? Parol Şurup Nedir?

Sponsorlu Reklam

Parol Şurup Çocuklu ailelerin bildikleri, çok sık kullandıkları süspansiyon şeklinde olan ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlardan biridir parol şurup. Ağrılarda çok etkili olan, çocuğunuzun şikayetlerini hemen ortadan kaldıran bu ilacı doktorunuzdan isteyerek dolabınızda bulundurabilirsiniz. Her durumda kullanılan parol şurup yetişkinler için tablet şeklinde tasarlanmıştır. Çocukların tablet şeklindeki ilaçları yutmaları biraz problem olduğundan dolayı şurup şeklinde piyasaya sürülmüştür. Parol şurup nedir ne için kullanılır gibi sorulara cevap vermek için, parol şurup fiyatı, parol diş ağrısını keser mi, parol ilaç kullanımı gibi birçok bilinmeyen ve merak edilen sorularınıza yanıt bulmak için bu yazımızı dikkatlice inceleyin. Doktorunuzun yazdığı, çevrenizde duyduğunuz veya eczacınızın tavsiye ettiği bu ilacı gelin birlikte daha yakından tanıyalım.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/saglik/dolven-surup-ne-ise-yarar-dolven-ne-kadar/

Sponsorlu Reklam

Parol şurup Nedir?

Pediatrik ilaçlar arasında yer alan genellikle çocukların ve bebeklerin kullandığı ağrı kesici ateş düşürücü bir ilaçtır. Süspansiyon şeklinde olduğundan su ile bir kaşık çocuğunuza içirebilir, ağrısını dindirebilirsiniz. İçerisinde Parasetamol bulundurur ve etken maddesi parasetamoldur. Bunun yanında bir çok yardımcı madde de içerir. 150 ml lik cam şişelerde eczanelerde satılır.

Parol Plus 250 mg Şurup Ne İşe Yarar?

Parasetamol içeren diğer ilaçlar gibi parol şurup da ağrı kesici, ateş düşürücü olarak etki gösterir. Çocuklarda meydana gelen ağrıların giderilmesi için kullanılır.

Sponsorlu Reklam

-Baş ağrılarının tedavisinde, migren ağrılarında kullanılır

-Diş ağrılarının semptomatik tedavisinde kullanılır

-Kas iskelet sistemi ağrılarında kullanılır

-Herhangi bir fiziksel travma sonrasında ağrılar için kullanılır

-Grip, nezle, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda meydana gelen kas iskelet sistemi ağrılarında, baş ağrılarında ve bu hastalıklar neticesinde ortaya çıkan ateşin düşürülmesinde kullanılır.

Sponsorlu Reklam

-Ameliyat sonrası ağrılarının giderilmesi için kullanılır.

Parol Etken Maddesi

Parol pediatrik şurup un etken maddesi parasetamoldur. Her 5 ml lik süspansiyonlarda 250mg parasetamol bulundurur.

Parol Şurup hangi Durumlarda kullanılmaz?

-Parasetamole veya parol şurup içerisindeki herhangi bir yardımcı maddeye karşı allerjiniz var ise

Sponsorlu Reklam

-Hepatit, siroz gibi bir karaciğer hastalığına sahipseniz veya geçirdiyseniz

-İlerlemiş durumda olan bir akciğer hastalığınız mevcut ise

-Kalp hastalığınız var ise

-Parasetamol içeren başka bir ilaç daha kullanıyorsanız

-İlerlemiş böbrek yetmezliğiniz var ise

-Herhangi bir kan hastalığınız var ise parasetamol içeren parol süspansiyonu kullanamamanız gerekir.

Parol Kaç Saatte Bir İçilir?

-Parol 12 yaşından büyük çocuklar için 4 saatte bir alınabilir.

-Yemekten önce veya sonra kullanılıyor. Yemek ile birlikte de kullanılabilir ama bu durumda ilacın etkinliği bir miktar azaltılmış olur.

-Çocuklarda kullanım dozu doktorunuzun önerdiği şekilde olmalıdır. Doktorunuz herhangi bir öneride bulunmadıysa çocuğunuzun yaşına göre bir kaşık ile 2 kaşık arasında kullanılabilir. 6 yaşında olan ve daha küçük olan çocuklar için bir ölçek kullanımı uygundur. 12 yaşındaki ve daha büyük olan çocuklar için ise bu ölçek 2 kaşığa kadar çıkabilir.

-Parolu kullanmadan önce kesinlikle çalkalayın ve homojen bir karışım olmasını sağlayın

-Parolu yiyecek içecekler ile kullanmanız durumunda etkinliği azalabilir bu nedenle en doğru kullanım şekli bir miktar su ile olan kullanım şeklidir.

Parol Yan Etkileri

Her ilaç gibi parolun da yan etkileri mevcuttun. Çok yaygın görülen yan etkileri de olabilir çok nadir görülen bir yan etki ile de karşılaşabilirsiniz. Özellikle çocuğunuzun parola karşı ve parolun içerisindeki maddelere karşı duyarlılığı var ise ciddi allerjik reaksiyonlar ile karşılaşabileceğinizi unutmayın.

-Üritiker, yüz ve dilde şişme, kaşıntı, kan basıncında aşırı düşme, denge kaybı, nefes darlığı ve zor nefes alma gibi problemler ile karşılaşmanız durumunda hemen en yakın bir hastanenin acil bölümüne başvurun. Bu tip problemler parola ve içerisindeki maddelere karşı allerjisi olan insanlarda görülebilir ve böyle durumlarda hastaneye yatırılmanız gerekebilir. Bu şekilde çok ciddi yan etkiler çok nadir olsa da herkesin başına gelme ihtimali de vardır.

Parol Hafif Yan Etkiler

Parolun yan etkileri genellikle hafiftir. Bulantı, halsizlik ve ishal gibi durumlar parolun yan etkileri arasındadır. Vöyle bir durum ile karşılaşırsanız doktorunuza bildiriniz. İlacın dozunu azalttığınız veya ilacı kestiğiniz durumlarda bu etkiler de ortadan kalkacaktır.

Parol Ateş Düşürücü Mü?

Parol şurup içerisinde parasetamol bulundurur ve ağrı kesici etkisinin yanında ateş düşürücü etkisi de vardır. Çocuklarda diş çıkarırken oluşan ateşin düşürülmesinde, grip ve nezle gibi hastalıklar ile ortaya çıkan ateşin düşürülmesinde kulanılır.

Hamilelikte Parol içilir Mi?

Hamilelikte parol kullanımı hakkında herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Gerekli görünmesi durumunda parol hamileyken de kullanılabilir yalnız en doğrusu doktorunuzun tavsiye etmesi durumunda kullanmanızdır. Herhangi bir ekstrem durumunuz var ise sizin için ve bebek için kar zarar oranına bakarak ilaç kullanımınızı uygun görmeyebilir. Bu nedenle doktorunuza ve eczacınıza danışmadan hamileyken bu ilacı kullanmamanız daha doğrudur.

Emzirirken Parol İçilir Mi?

Parol süspansiyonun içerisindeki parasetamol anne sütü ile bebeğe de geçmektedir. Emzirirken çok dikkatli olunmalıdır , doğru dozda doğru kullanımı çok önemlidir. Doktorunuzun tavsiyesi ve yönlendirmeleri doğrultusunda emzirirken de parol kullanabilirsiniz.

Parol Diş Ağrısı Keser Mi?
parol diş ağrısına iyi gelir mi

Parol şurup bebekler için kullanılan parasetamol içeren bir ağrı kesicidir. Bebeklerde ve çocuklarda meydana gelen diş ağrılarının giderilmesinde kullanılabilir ancak yetişkinler için dozu az gelebilir. Diş ağrılarının kesilmesi için parol şurup değil de parol tablet kullanımınız daha doğru olacaktır. Bu şekilde diş ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Parol Şurup Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Parol şurup etkisini 15 dakika ile 3 saat arasında gösterir. İlacın dozuna, etki şekline, ilacın kullanım şekline göre ilacın etki süresi değişebilir.

Parol Şurup Fazla İçirilirse Ne Olur?

Kullanmanız gereken dozdan daha fazlasını aldıysanız doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Parol Şurup Bebeklerde Kullanılır Mı?

Parol şurup doz ayarlaması yapıldığı sürece bebeklerde de kullanılır. Yan etkisi çok nadir görülen ilaçlardan biridir ve oldukça güvenli bir ilaçtır.

Parol Şurup Fiyat

parol şurup fiyatı 2019

Parol 150 ml oral süspansiyon 2019 fiyatı 12 tl dir. Eczanelerden temin edebilirsiniz.

Parol Şurup Muadili

-Parcetol 120mg/5 ml

-Paracold 120mg/5 ml

-Peditus Uno 120mg/5 ml

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat